Manžel domased

junova
8. máj 2017

Ahojte žienky, chcem sa spýtať na vaše názory. S manželom máme pekné manželstvo, pomáha mi v domácnosti aj s deťmi. Čo mi však prekáža, že je domased. Pod pojmom relax si predstavuje sedenie doma, maximálne prechádzka. Vraj nerád cestuje, najlepšie sa cíti doma. Ja som presný opak, rada trávim víkend aktívne. Najmä keď je pekné počasie. Za slobodna sa tváril, že mu to nevadí, bol so mnou aj pri mori, každý víkend výlet. Deti majú 9 a 4 rokov. Dohodli sme sa, že jeden víkend vymýšľam ja program, ďalší on. Viete si predstaviť jeho. Riešili by ste to výletmi s deťmi bez manžela? Auto mám k dispozícii. Občas tak chodím, ale popravde som z toho občas unavená. Najmä menší syn je ešte malý a občas vzdoruje a hádže sa o zem. Nezdá sa mi fér, že ja sa im musím venovať celý deň a manžel relaxuje doma. Ako by ste to riešili?

junova
autor
9. máj 2017

@jana_eyre Môj zase nie je extrémne obézny, nohy, ruky v pohode, skôr to brucho je problém. Má tam velku pneumatiku. Lekár mu predpísal lagosu a kázal schudnúť.

junova
autor
9. máj 2017

@tinkax Veru, venovanie sa deťom je väčšinou na mne🤔

jana_eyre
9. máj 2017

@junova presne aj moj tak.. Teda jemu ani dr nejako nevravel ze co by mal robit, skor sa zameriavali na tu histaminovu intoleranciu a teraz este musi pobehat par doktorov a vysetreni, tak tam sa asi dozvie viac.. Napr. Svokra berie len nejake prirodne preparaty, ta nemoze uz absolutne ziadne lieky, aby si nerozbehla tu cirhozu.. Clovek ani netusi ako ho strava a pohyb moze ovplyvnit, kym to nemusi riesit.. Preto radsej predchadzat, to furt muzovi vravim..

junova
autor
9. máj 2017

@jana_eyre Ved to, clovek nevie co si uzenie nespravnym zivotnym stylom. Snazim sa to napravit aspon teraz o pat minut dvanast.

alaguema
9. máj 2017

@junova vieš, mne to pripadá tak, že manžel ti proste nevyhovuje. To je podstata problému.

junova
autor
9. máj 2017

@alaguema to sú tvrdé slová, nevyhovuje mi jeho trávenie voľného času.

junova
autor
9. máj 2017

@alaguema aj teraz prišiel z práce, urobil celej rodine večeru, vypil kávu so mnou a išiel na počítač. Ved som v úvode písala, že mi v domácnosti pomáha, nie je lakomy, do roku kupal deti on, každý večer ked deti o 8 zaspia vypne pc a príde za mnou. Ale čo mi vadí, že víkendy chce presedieť doma a hrať sa s deťmi ho ako sa priznal nebaví.

mima4
9. máj 2017

@junova ty pracujes tiez na plnynuvazok?

alaguema
9. máj 2017

@junova tak konečne si napísala aj niečo pozitívne. Na víkendoch ste sa dohodli. Píšeš, že sa to občas snaží sabotovať. Skús hovoriť s ním. Kde je problém. Chýba mu energia, alebo má nejakú ľahšiu formu depresie, alebo zdravotné problémy, o ktorých nevie, alebo má komplexy z nadváhy...

veronikaszabova
9. máj 2017

Moj muz vela pracuje, ma svoj autoservis. Pracuje 6 dni v tyzdni - cca 12hod denne.
Nedelu ma vyhradenu pre nas - mame dvoch chalanov 3 a 8 rokov.
Teraz sme sa boli vozit na Batovom kanaly na lodi, minuly vikend zoo Zlin...
Mame naj kamaratov, ktory maju tiez dve deti - 2 a 9.
Nemate nejakych kamaratov, ktori maju tiez deti?? zeby ste si urobili vylet s nimi a muza by to mozno postavilo z gauca ;)

junova
autor
9. máj 2017

@veronikaszabova Máme kamarátov s deťmi. Občas s nimi chodíme, ale tiež chcú byť občas sami.

junova
autor
9. máj 2017

@mima4 Ja pracujem na plný úväzok, ale z domu.

mima4
9. máj 2017

@junova tak skus sa na to pozriet z jeho pohladu. Ty si doma, tebe sanziadaju vylety, ist mimo domu, on pride vecer vycerpany domov a je rad ze je doma.

junova
autor
9. máj 2017

@mima4 Veď ja viem, ja som chcela len víkendy ísť mimo domu. Aspoň prechádzky v prírode.

mima4
9. máj 2017

@junova spytaj sa ho, co ny sa mu pacilo 😉

rutie
9. máj 2017

@junova Necitala som diskusiu, ale co tak zaviest nejaky spravodliy system.
1. vikend ty sama s detmi na vylety, on ma vikend pre seba, pokojne si kukne telku, precita knihu, zajde s kamosom na pivo...
2. vikend ste ako rodina spolu, jeden den doma, druhy na mensej prechadzke
3. vikend robi program detom on - pokojne aj spolocenske hry + loptove hry na zahrade a ty si chod na vlastny vylet, svojim tempom, bez starosti co s detmi
4. spolocny vikend ako rodina a obmienat podla pocasia.
Ja som si zobrala uzasne scestovaneho muza, ktory precestoval vsetky kontinenty okrem Australie a zazracne sa pretransfromoval na domaceho kutila a zahradnika. Ide mi to nesmierne na nervy, len moj detom doma program nespravi, necha ich cely vikend za povalovat po dome s knihami, legom a barbinami, kym on je zavrety v garazi alebo vylezeny na zahrade (keby ich zapojil, nepoviem makke F) a keby som sa nedajboze vybrala niekam solo, tak mi bude omielat, ako kaslem na domacnost este pol roka. A ked pridem z vyletu so 4 detmi domov, tak sa pocuduje, ze co som unavena, ze len vyletujem a nic nerobim... Tak sa z dvoch cestovatelov a svetobeznikov stali dvaja domasedi, jeden bohuzial z donutenia. A moj muz je aspon pracovne obcas prinuteny vycestovat a ja sa hybem v radiuse 50 km aj 3 mesiace vkuse...