Manžel ma vyháňa z domu, máme ročného syna

sunrise99
30. jún 2018

Ahojte. Chcem sa spýtať ako by ste postupovali v mojom prípade. S mužom sme zobrati 2 roky. Pred tým sme spolu chodili 6 rokov. Máme ročne dieťa. Doteraz sme bývali u mojich rodičov. Mesiac bývame v novom dome, ktorý je napísaný na jeho firmu. Keď sme bývali u rodičov, každý sme pracovali a chodili domov večer. Vzťah bol celkom obyčajný, moc sme sa nehadali. Žiaľ začínam zisťovať až teraz co je to za človeka. Pri pôrode nebol, trval 27 hodín. S malým býva veľmi málo. Nebaví ho to podľa jeho slov. Má navarene upratané oprate, všetko čo je treba. Dostávam vynadane že nič nerobím, asi je to z jeho pohľadu malo. Je pravda ze mam dobru prácu, môžem sa po materskej keď pôjde malý do škôlky vrátiť. K rodičom sa vrátiť nemôžem bývať pretože pretože izbu po mne má sestra. Je to ako bludný kruh a jedine moje východisko je nájsť si byt, no z materskej ho nedokážem platiť a všetky úspory som dala do domu. Na to nemám žiadny doklad. Poslala som to mužovi na účet. Nie je toto aj náhodou psychické týranie z jeho strany? Podotykam že toto vyhadzovanie z domu bolo už po týždni bývania úplne bez príčiny, bez hádok, proste sa zobudí a povie mi aby som išla bývat kde chcem. On to mal doma od otca, čo som sa nedávno dozvedela od kamarátky. Čo mám podľa vás robiť? Vyhrozila som sa mu ze to všade a všetkým poviem aby vedeli čo je zač ale s ním to ani nehne. A inak je to navonok dobrý kamarát pre druhých každému pomôže, vybaví.

mircalla
4. júl 2018

@prevenar Neviem ci by som nasla nieco viac nechutne a ubohe ako ty, ale pochybujem. Zakomplexovany chudacik na zenskom fore.

prevenar
4. júl 2018

@mircalla urcite pis dalej. 👍

marce63
4. júl 2018

Nemáš podiel vo firme, písala si, že si nechcela podpísať úver, alebo niečo čo súvisí s firmou. Ale ak má s. r. o. a nemáte rozdelené BSM, ako manželka tak či tak platíš jeho dlhy.
Keď si mu peniaze na dom posielala na účet, čím skôr si daj v banke vyhotoviť výpisy, o týchto konkrétnych prevodoch, zisti si v akom časovom horizonte môžu tieto potvrdenia vydať. Navštív právnika, ktorý je zbehlý v týchto záležitostiach, hráš o čas, takže nečakaj a začni konať. Máš dieťa a to je silná motivácia, aby si mu zabezpečila pokojný domov.

toskanka
5. júl 2018

Zakladatelka uz nereaguje, lebo je na chvilu doma pokoj. Na radikalnejsie riesenie (zatial) nie je pripravena. Pochybujem, ze tento typek zamerany na svoje potreby s nulovou sebareflexiou sa niekedy zmeni. Ale to su vlastnosti, ktore sa daju odhalit aj pred manzelstvom. Vybrala si ...

denae
5. júl 2018

@jana_eyre ale psychický tyran sa dokáže pretvarovať aj 20 rokov, pokiaľ nemá pod nohami pevnú "živnú pôdu" ...a tento pán ju získal v okamihu, ako ostali sami.

ink
24. júl 2018

ospravedlňujem sa za poznámku mimo témy, ozrejmenie zmeny nadpisu :
nakoľko vznikajú diskusie s názvymi "ahojte" alebo "pomoc" a človek nevie, čo sa zakladateľky chcú spýtať, začali sme prepisovať názvy. Diskusie a diskusné skupiny sú verejné, sú dohladateľné cez google, téma vyháňa ma z domu, tu už je, poctivo si čítam každú diskusiu a snažím sa to zhrnúť a upraviť len minimálne, aby názov zovšeobecňoval o čom diskusia je a vedeli sa do nej pozrieť ženy, ktoré sa k tomu vedia vyjadriť. Ospravedlňujem sa za dĺžeň, stáva sa, myslím, že gramatiku ovládam celkom slušne, dĺžeň som dala omylom, pri tom množstve sa proste chybyčka občas zadarí. A aj kvôli grammar nazis opravujeme názvy. Toľko k vysvetleniu, verím, že zakladateľky sa zmena názvu nedotkla. Ak máte iné nápady ako to riešiť, rada si ich prečítam. Pekný deň

obsadenemeno
24. júl 2018

@ink ale tato tema nemala nazov "ahojte" alebo "pomoc". Myslim, ze nazov bol uplne adekvatny a prepisovat sa nemusel.
A na chybu tentokrat nepoukazujem, aj ked kole oci. Pekny den aj tebe.

ink
24. júl 2018

@obsadenemeno vysvetlila som to myslím jasne prečo som to premenovala. Chyba je už dávno opravená.

obsadenemeno
24. júl 2018

@ink tentoraz som narazala na inu chybu, nie tu v nazve

toskanka
25. júl 2018

@obsadenemeno chybycka se vloudila 🙂