Manžel nás berie ako samozrejmosť

blacknight
26. nov 2014

Ahojte. Prišla som k vám po menšiu radu. Mám manžela ktorý bude mať 30 rokov, ja mám 24r. sme rok a 3 mesiace po svadbe a máme 20 mesačného syna. Boli sme spolu vlastne taký pol rok a otehotnela som. Ak mám byť úprimná nechcela som sa veľmi vydávať, no po čase a hlavne ked sa narodil syn tak to bolo iné a na všetko som sa tešila a hlavne milovala muža. Všetko sa úplne zmenilo keď sa synček narodil. Počas tehotenstva mi hovoril ako veľmi sa teší že bude ocino a tak, no poviem vám je to katastrofa ..syn má 20 mesiacov a muž o neho vôbec nejaví záujem, maximálne dokáže byť pri ňom 15 minút a keď mu niekedy poviem obleč ho, daj mu papať tak oheň na streche, robí to s takou nechuťou, že on ma niečo iné na robote, že mu robota stojí. Najviac milujem to keď sme niekde na návšteve a ako sa vychvaľuje čo všetko už synček vie, jak sa o neho vzorne stará, ja už vtedy naozaj neviem či sa mám smiať alebo plakať no je mi s toho zle. On vlastne chodí do práce na 2 týždne a potom 2 týždne je doma. A tak aj minule povedal kamarátom že 2 týždne som pri synovi ja potom 2 týždne on, no myslela som že odpadnem keď to povedal. Neviete si predstaviť ako veľmi závidím mamičkám ktoré píšu a sa chvália akého majú vzorného otecka ..že dieťa nakrmia, oblečú, prebalia, čo môj muž nikdy dieťa neprebalil (čo aj akceptujem). Niekedy už mám toho naozaj dosť a nevládzem ..príde aj na mňa a proste skríknem na syna, tak ešte muž na mňa vybehne že čo na neho kričím či som normálna. No len proste on nevie čo je to byť stále 24hodín denne pri dieťati a hlavne stávať k nemu v noci. Nikdy mi syna neuspal, nikdy som od neho nepočula, veď chod von, alebo na nákup, alebo kľudne sa chod okúpať budem pri malému....neexistuje ..ja mu niekedy poviem idem sa osprchovať tak očami už prevracia. Prestala som už mať akosi záujem aj o sex, ja keď mám krami a viem že vtedy príde domov, tak som vlastne rada že tie krami mám. A čo je najhoršie tak to je tichá domácnosť, už veľmi málo spolu komunikujeme. A nemyslite si že som sa nesnažila ...ja až príliš, doslova som sa mu vnucovala, pchala do zadku, koľko krát že ide na dvor niečo porobiť ..tak so synom na rukách som stála pri dverách a povedala som mu nechoď nikam veď buď pri nás.....nie vždy nejaká výhovorka. Mám pocit že sa nám vyhýba. Kým si ma nezískal, robil všetko preto a teraz už keď ma má za manželku a má ešte so mnou dieťa tak už mu to je akosi jedno, berie nás len asi ako nejakú samozrejmosť. Už vlastne ani sama neviem či ho tak veľmi milujem ako niekedy, ako na začiatku. Ja som sa ako keby zdala. A to som nechcela a nechcem nič len trocha pochopenia, lásky, komunikácie .....no už teraz to akosi ani nechcem. Tak čo mám robiť? :(

segalka6
26. nov 2014

Odíď na pár dní. Napr. na víkend niekam. Povedz, že si potrebuješ oddýchnuť, alebo niečo iné. Nech si to on skúsi.

Ty zjavne potrebuješ oddych a on možno niečo pochopí.

blacknight
autor
26. nov 2014

@segalka6 Lenže problém je v tom žeby som musela aj so synom, kedže ho stále kojím a bezo mňa už zaspať nevie. :/ Inak by ma už dáno nebolo.

stefka33
26. nov 2014

@blacknight Presne na toto sa mi sťažovala kamarátka. Do detailov má to isté doma. Pýtala som sa mm, keďže sa kamarátia s jej mužom, že čo hovorí jemu v robote. Tak on že všetko je doma super, žena šťastná, dieťa úžasné, žiadne problémy, všetko klape. Keď sa im malé narodilo, tak on bol dlhodobo odcestovaný. Možno to má trochu súvis s vaším prípadom, že nebol od narodenia v súvislom kontakte s dieťaťom. Ale neviem, možno je to povahou muža a dieťa ho jednoducho otravuje. Čím viac budeš tlačiť, tým viac on bude utekať.

blacknight
autor
26. nov 2014

@stefka33 aspoň nie som sama. Nieje to preto že nebol od narodenia pri nás pretože skoro celý rok čo už bol syn na svete pracoval neďaleko domu, chodieval domov na obedy, ale ani vtedy nejavil záujem. Raz ešte keď som bola u svojej mamky a pri bratovi, muž povedal keď syn plakala nech ho zoberie brat že keď je ujo ....vtedy moja mama dostala nervy a povedala : ale ty si otec. A tiež mám pocit a mala som že čím viac som ho tlačila k tomu aby bol pri nás, tak bol ešte menej pri nás.

mysicka36
26. nov 2014

Hlavne si s ním, nesprav druhé a tretie dieťa. 😒 lebo toto dobrý koniec nebude mať 😢 tak mladá rodinka a takto odcudzená? fuj, až ma bolí srdce z toho. Prečítaj si tu iné témy a pouč sa z nich.

Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Ako je už baba v tom tak je to len slúžka 😒

sylvia225
26. nov 2014

nakoj ho a odbehni na 15 min. a choď si nakúpiť ... ja som mojemu vtĺkala, že prebaľovanie, na začiatku odgrgnutie, podržanie mi ho ... ja som si radšej vaničku dotiahla a vodu nachystala a jemu som dala malého držať .... 3 mesiace sa ho inak ako zabaleného v perinke bál držať, ale držal .... aj po kojení v noci sa on poprechádzal ... také maličkosti, ale keby som mu to "nekázala" sám od seba ani ťuk asi .... čakal, kedy bude dieťa už "parťák" ... a postupne mu prišlo samozrejmé, že prebalil, jeho otec sa stráááášne divil, ale môj to bral už v pohode, keď takého 15 mesačného naháňal, keď mu 6x odliezol pri prebaľovaní ....niektorému chlapovi musíš povedať, môj je tiež viac mimo domu aj týždne ... len ak mu aj povieš, ty zrejme vidíš tú vôľu a nevoľu z jeho strany .... musíš začať maličkosťami a ak to nepôjde ani jemným kopnutím do hlavy ako sa hovorí, asi by som s ním druhé už nemala ... aspoň zatiaľ, si ešte mladá ... ale určite mu vyspatého, najedeného, zdravého nechaj na hodinku 😉

andrejka1974
26. nov 2014

ja mam doma 5 deti a ver mi vsetky som krmila ja, prebal;ovala ja, ale ked je nutnost ako som teraz bola s jednou v nemocnici 4 dni zvladol vsetko s najmensou bravurne hoci je autistka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ani moji rodicia to tak nevedia ako on, treba ich len nechat 😉 😉 😉 😉 😉 oni to vedia, len sa nechcu preukazat 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kofoluska
26. nov 2014

Bud potrebuje nieco pochopit, alebo si uz urobil "zarezy", ze splnil, co sa od neho ocakava a ma na haku. Nepomoze ine ako zbalit seba aj syna a odist minimalne na tyzden prec. Neozyvat sa, neodpovedat na jeho telefonaty, nic. Ignorovat. Nech si to vyskusa, ake to je, ked bude znova sam. A potom uvidis, ci nastane nejaka zmena. Ak nie, tak by som od neho odisla natrvalo. Naco takyto vztah? Ani pre dieta to nie je dobre. Otec ma byt vzor, ale toto je vsetko len nie dobry vzor do zivota pre Tvojho syna.

zdena12345
26. nov 2014

verejne ked sa vychvaluje ako sa o neho stara povedat pred vsetkymi napr: ozaj a kedy si ho naposledy obliekol? tak ho trochu podpichnut. alebo kedy si ho naposledy uspal, prebalil? a zrazu si nebude vediet "spomenut" tak kazdemu docvakne...
a zmenit pristup. my si casto krat za to mozeme same, ze sa o deti nezaujimaju. ja som razantne ze je to aj tvoj syn. cas ktory nie je v praci by mal byt napolovicu (my prerabame chalupu, takze je jasne ze stejnak som skoro stale pri malom len ja. ale ked nic nerobi tak mu ho rada podam🙂 ) nerobi mu problem obliect, prebalit, kupe len on aj vecer uspava tiez vacsinou on. nezijeme v 15 storoci ked boli deti "len zenskou zalezitostou". treba mu to vysvetlit a urobit si aj chvilku pre seba (inak ja som tiez chvilku pre seba mala naposledy pred mesiacom mozno pol hodku🙂 ale skor koly tej prerabke🙂

evaevelinaa
26. nov 2014

takych muzov je viac.. myslia si ze oni su zivitelia rodiny, tazko cely den pracuju a maju pravo si po praci doma oddychnut. zeny su cely den doma, nic im nechyba..

keziah
26. nov 2014

@blacknight presne, ako pise @zdena12345 povazujem za vhodne MINIMALNE poukazat na to, ze cas, ktory ma po praci uz nepatri len jemu- vari on ma tahat povinnosti 8-9 hodin denne a ty nepretrzite? treba to podelit na polovicu, jasne, ze ked ty dojcis, uspavas a prebalujes, tak on si ho zase moze zobrat do kocika ci nosica a ist mladeho na hodinu-dve vyvencit (je to podla mna na zaciatok menej narocne ako dieta zabavat).
inak ja uz mam pomaly zihlavku z chlapov, co si dieta vezmu na ruky akurat na to, aby sa s nim nechali odfotit alebo ukazat sa kamosom, ze "aha, aky som ja velky otec".

janinah
26. nov 2014

nedávaj mu robiť to,čo nechce,možno sa aj bojí,aby mu pri prebaľovaní nejako nespadol...dávaj mu robiť to,čo by zvládol,ale rob to postupne a "prefíkane" napr. obleč malého a pošli ich dvoch na prechádzku,nech sa s ním otecko popýši...alebo nachystaj malého na spanie a vtedy súúrne musíš ísť na wc a požiadaj ho nech ho uspí,nech mu číta ,zabaví ho..a na wc buď pol hodiny 😉 nájdi si nejakú aktivitu 1x v týždni na 1 hodinu a choď sa vyvenčiť,toto ozaj pomáha a neboj sa,oni dvaja to zvládnu....od cca 3r. sa začínajú krúžky,šport,prvá kroky na korčuliach,potom lyže a to je priestor pre otecka,nech sa realizuje...a ak on odchádza niečo robiť,tak nestoj pri dverách a neodhováraj ho,ale obliekaj decko i seba a choďte ockovi "pomáhať"...nie si na tom tak zle,zas ttie všetky reči o superoteckoch tu neber vážne,len pouťži ženské zbrane a ženskú diplomaciu 😉 ..a tiež si nájdite čas pre seba a pre oživenie vzťahu,máš kopu zlacnených víkendových pobytov,tak niečo kúp pod stromček a choďte spolu,oplatí sa,uvidíš...

zdena12345
26. nov 2014

@janinah takto to s tym uspavanim zacalo aj u nas, akurat mne bolo ozaj treba na wc (po kupani a kojeni sa nazbieralo) bola som tam len chvilku ale uz som mu ho nechala na rukach, ved nie je chromy🙂

winna
26. nov 2014

Ahoj,
nikdy nie je neskoro zacat 🙂 To si musis povedat hned na zaciatku. Skus najprv s prechadzkami, maleho priprav a manzelovi povedz, aby s nim isiel na prechadzku. Ty povedz, ze musis napr. upratat, vyzehlit alebo jednoducho trosku oddychnut si. Tiez by Ti mohol pomoct s kupanim, musis ho len zapojit. Nedaj sa odstrasit jeho nechutou, jednoducho si musi zvyknut na to, ze ma aj nejake povinnosti okolo maleho. drzim palceky 😉

laila22
26. nov 2014

prvda moze byt aj taka, ze pan manzel vedie dvojaky zivot.. na dvojtyzdnovkach moze mat milenku a domov si to príde iba odtrpiet, vydrzat... a manzelka sa moze aj rozkrajat, moze skusat, moze robit co chce, ked on nema o nic zaujem.. 20mesacne dieta je v celku dost, aby si k nemu nasiel cestu, resp. sa on zacal starat, zaujímat..

katarinamarkova
26. nov 2014

@blacknight mozem otazku?
vysvetlila si mu niekedy priamo, co od neho ako otca ocakavas?
....alebo len tak tajne cakas, ze sa akosi sam od seba zacne spravat podla tvojich predstav....?
vlastne dve 🙂
davala si manzelovi miminko na kocikovanie, prebalovanie,pomojkanie, postrazenie, ponosenie hned od narodenia, alebo si to zacala akosi az teraz ked je vacsie od manzela vyzadovat?

20 mesacne dieta.....ved to je uz takmer 2 rocne dietatko ktore beha, hra sa....hovoris ze kojis...pocas dna asi nie kazdych par hodin ako ked bolo miminko, tak nie je problem oteckovi povedat - dnes doobeda, poobede budes s malym - rano idem k lekarovi, nakupit...poobede vybavit to a to, s kamoskou na kavu.
to ze tatinko ide nieco robit, nie je dovod nevenovat sa takemuto dietatu....ty vari popri tom ako varis, peries, upratujes, robis nieco vonku, zehlis atd atd nemas pri sebe dieta? odpoved: mas. preco by aj tatinko nemohol travit cas s malym popri svojej robote.

podla mna ( teda dozviem sa ci mam pravdu, az ked dostanem odpoved na svoju otazku polozenu na zaciatku ) robis velku chybu v tom, ze len tajne bez vyslovenia konkretnych svojich potrieb poziadaviek ocakavni...dufas ze manzel ti bude citat myslienky. to je prva chyba.
daj mu konkretne najavo, ze takyto postoj k otcovstvu jednoducho nepovazujes za dostatocny 🙂 ked sa bude nabuduce chvalit ako ON s dietatom, postav sa a povedz ako to naozaj je...asi ani raz si to este nespravila, ze? preco nie? ked mu konkretne nepovies co je zle.....on si stale bude mysliet ze je vsetko ok....preco by si aj mal mysliet ze je nieco zle....
tak ako pisala - @stefka33
kto je na vine? obaja - manzel slepy, zena nema....a hluchi obaja.....vo vztahu treba komunikovat!hovorit a pocuvat!
druha chyba je, ze si mu maleho mala davat na postrazenie, pomojkanie, uspanie, kocikovanie hned od narodenia. nemozes od neho cakat ze zrazu nieco co doteraz bolo vynimkou, alebo nebolo vobec bude brat ako prijemnu samozrejmost.

mima4
26. nov 2014

@katarinamarkova suhlasim! super napisane 🙂

digysa
26. nov 2014

@katarinamarkova asi tak..... 😵

zuzu_ka
27. nov 2014

Suhlasim, komunikacia je zaklad. Treba si sadnut a povedat svoju predstavu ( vyhnut sa kritike) a spytat sa na partnerovu predstavu. Prichod dietata zmeni asi kazdy vztah. Vy ste v zacarovanom kruhu, obaja mate inu predstavu o fungovani, z nenaplnenej predstavy je sklamanie. Ak je rozumny chlap, vypocuje ta a skuste hladat kompromisy, ustupky na oboch stranach (ak ta odbremeni, urcite skor budes mat chut na intimnosti). Snad nie je stara skola trvajuci na tom, ze dieta je zenska zalezitost, v takom pripade to budes mat tazke :(

terezicka37
6. mar 2020

@janinah jako a keby ten víkendový pobyt kúpil dám lebo chce potešiť svoju ženu??

sofiia87
6. mar 2020

Odid a nechaj mu maleho na starosti. Predpokladam, ze 20 mesacne dieta nekojis kazde 2 hodiny, ale tak 3x za den, tak ho nakoj, daj spat a vypadni z domu. Objednaj sa ku kadernicke/kozmeticke, chod s kamoskou na kavu/ vino cokolvek. Vypni. A nechaj pana manzela nech sa stara. A rozhovor by asi tiez nebol na skodu, lebo ak je chlap dva tyzdne doma a o maleho ani “nezakopne” niekde je problem. A teda ja osobne nevidim jeden jediny dovod preco by ho napriklad nemal prebalit, ved je to takisto jeho syn ako tvoj, nie?

letfenixa
7. mar 2020

To skoro dvojročné dieťa jeho vlastný otec ešte neprebalil? On sa mu vôbec nevenuje?
Pozná ho dieťa vôbec?

veronikaszabova
7. mar 2020

@letfenixa
@sofiia87
@terezicka37

Dieta uz ma o 5.5 roka viacej....