Manžel neprispieva do domácnosti. Prispieva na domácnosť bývalej žene

juderstina80
21. máj 2020

Moj manzel ma z predchadzajuceho vztahu 3 dospele dcery,ktore ziju s ich matkou.My mame spolu 16 rocnu dceru.Byvame v novom rod.dome,ktory sme si spolocne postavili(aj to mi neustale vykrikuje ako on prispel vacsou sumou).Manzel zaplati mesacne 200 eur inkaso,cca za 70 eur potraviny.Vsetko ostatne platim ja.Od januara si robim evidenciu,kazdy mesiac miniem celu vyplatu cca 800-900 eur.(okolo domu a zahrady treba stale nieco).Najviac ma stve,ze byvalej zene prispieva 500 eur na poslednu dceru,ktora je v maturitnom rocniku+ im dava vreckove,uz aj tim co pracuju.Dohodli sme sa,ze,ked postavime dom,tak sa prepise na spolocnu dceru a,ze tie z prveho manzelstva vyplati.Dceram kupil nove auta+ im financne pomohol (tajne,aby som ani nevedela)peniaze sa rozkotulali a teraz uz nechce prepisat na spolocnu dceru ani nas dom,vraj by sa citil zle ,keby jeho dcery nic nezdedili.Byvala je bigodna zena,ktora ho berie stale ako manzela a pri kazdej prilezitosti mu vycita,ze ich opustil co uz je 18 rokov).
Dala som mu navrh,ze kazdy prispejeme zo svojho platu 30% na domacnost,o tom nechce ani pocut.Poradte co mam robit?

amelia000
21. máj 2020

@juderstina80 ja ked citam akych muzov tu niektore zeny maju, ja by som uz sedela v base za vrazdu. Naklady za domacnost by som rozdelila 50 na 50 a ak sa mu nepaci tak nech si pobali svestky ide k svojej ex.

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminuska
21. máj 2020

@juderstina80 vieš je to dobrý otec ale zlý partner. A zrejme má výčitky voči svojej pôvodnej rodine . Inak , zobrať si muža s tromi deťmi , kde posledné má 2-3 roky je teda odvaha . Ja ako rodič by som tiež neprepisovala dom na jedno z detí . Ale delila by som spravodlivo .

janinah
21. máj 2020

kúpila by som jedlo za cca 270 eur ,tolko čo minie aj on ,inak vôbec nič..dcéra nech na topánky či vreckove nech pýta od neho,nauč ju to...a počkala by som---treba kúpiť benzín do auta?nechsapáči,kúp alebo cestuj ako chceš,ja budem busom...treba motyku do záhrady?kúp alebo požičaj,inak nekopeme a vybavené....vydrž,musí si uvedomiť,že takto sa finančne žiť nedá...na druhej strane on má dcéry štyri a teda majetok by sa po ňom mal deliť n a4 časti,to je logické...vedela si ,že si berieš otca troch detí a že tam peniaze pôjdu,nechápem načo treba maturantke až 500 eur,ale nemáš páku ho v tomto obmedzovať....ešte m azaujíma,on má dospelé dcéry,tak má cca 50 rokov? kolko má usporené na dôchodok,na starobu? a ty si pri takom gazdovaní nasporíš kolko pre prípad núdze? trochu treba myslieť aj na zadné vrátka,nie nadarmo existuje rada múdrych,že na starobu si začni odkladať od prvej výplaty....

maminuska
21. máj 2020

@juderstina80 no tak teraz čítam že je to 18 rokov čo ich opustil , tak dcéra v maturitnom ročníku mala rok , mala tri roky ked sa Vám narodila dcéra. No možno je jeho ex bigotná žena ,ale nechal ju v riadnych srajdách , zrejme s troma malými deťmi . S odstupom času má výčitky svedomia ktoré takto kompenzuje .
To že váš príjem budú odčerpávať jeho deti z prvého manželstva ti muselo byť jasné , ale nečakala si že až tak . To by som nečakala ani ja .
Na tvojom mieste by som tiež vyčlenila 270 eur a dovidenia . Dcéru posielaj za ním , nadrzovku , minie sa , nemám z čoho uvariť.

maminuska
21. máj 2020

@juderstina80 ešte tu je jedna možnosť a to požiadať o výživné na dcéru .

0kristina0
21. máj 2020

To zijes takto 16 rokov a az teraz ti to zacalo vadit? 500€ prispievat na jednu dceru je k.rva dost a este davat zamestnanym dceram vreckove, to kde sme? Daj s muzom vazny rozhovor, ked dava jednej dcere 500€ nech da aj tvojej dcere 500€.

maminuska
21. máj 2020

@0kristina0 tak záleží koľko zarobí , zrejme dosť. Tak tých 500 eur by som nevidela ako problém . A ani v tom vreckovom keď chce. Problém vidím skôr že by mal to deliť spravodlivo , teda aj tej štvrtej dcére.

hefo
21. máj 2020

To už je raz darmo. Ak človek vydrží v takom stave 16 rokov, to už nie je ani najmenšia šanca primäť muža k niečomu inému...

jaass
21. máj 2020

@juderstina80 neprebrala si jej muža náhodou????

juderstina80
autor
21. máj 2020

@maminuska zarobi1300 eur

amelia000
21. máj 2020

@juderstina80 a to sudom ma urcene 500€? :-O

0kristina0
21. máj 2020

@juderstina80 preco to riesis az teraz?

maminuska
21. máj 2020

@juderstina80 tak tých 500 eur + vreckové dcéram je neadekvátne. Koľko má určené súdom ?

jaass
21. máj 2020

@juderstina80 to, čo si napísala hore v príspevku tak tvoj muž ľutuje, že nechal svoju ženu a teraz s tým už nič nenarobí. Je to tak no...... aspoňže po rokoch na to prišiel......

ayanamirei
21. máj 2020

@juderstina80 z 1300 eur aj nasetrit na dom, aj nove auta dceram aj 500 eur plus vreckove , hmmm to my nevychadza 🙄

maminuska
21. máj 2020

@ayanamirei tak možno vtedy zarábal podstatne viac, vtedy si muži myslia že môžu všetko , proste majú peniaze sú kinkongovia , majú milenky , odídu od ženy ..tak a pokiaľ sú peniaze tak sa tak nerieši . Až keď štandardom padne človek dole . Mám pár takých klientov .

lucimichi
21. máj 2020

@juderstina80 ja by som sa s ním rozviedla

zuzanka.zuzu
21. máj 2020

@jaass aj keby prebrala tak čo? tu teraz rieši vydeľovanie na stravu a že neprispieva spoločnej dcére... čo chceš po 16 rokoch riešiť kto komu koho prebral? jasne, ex to možno ešte nemá spracované (niektoré sú zatrpknuté celý život, vidieť to aj na MK v komentároch) ale súčasný stav nie je dobrý. do vzťahu s dcérami by som sa moc nestarala, ale aby neprispieval na spoločnú domácnosť? v žiadnom prípade....

jaass
21. máj 2020

@zuzanka.zuzu -aj keby prebrala tak čo?????? - si napisala?
tak sa jej to všetko KRÁSNE vracia 🙂
karma si nájde každého 🙂 🙂 🙂
manžel robí veľmi dobre 🙂 nech trpí tá, ktorá je vinná 🙂

sasa1310
21. máj 2020

@juderstina80 to sa ako dá z 1 300 eurového platu platiť 500 eur mesačne prispievať na dcéru, kúpiť 2 nové autá a ešte finančne dotovať. A ty chceš od neho ešte aby prispieval. A z čoho? Keby ťa opustiť s 3 deťmi, najmladšie by malo rok, tiež by si ho vycicala do posledného centa. Brala si si muža, ktorý má dve rodiny. Aj po toľkých rokoch sa musí finančne podielať na chod oboch rodín. Či je rozvedený alebo nie. Otcom je stále. Okrem toho má určite výčitky voči prvým dcéram. Preto ich tak finančne podporuje. A tvoja dcéra má od nich aj tak jedno veľké +. Vyrastá s otcom. Jej sestry to šťastie nemali

zuzanka.zuzu
21. máj 2020

@jaass už chápem 🙂 ale tvoj život nebude zajtra lepší, nevadí...

daganov
21. máj 2020

@ayanamirei tiež som sa nad tým pozastavila, plus štyri deti k tomu...

sasa1310
21. máj 2020

@jaass karma nemusela dlho behať. Zobrala si chlapa, ktorý dopustil, aby jeho najmladšia dcéra ani nevedela aké to bolo, keď bol jej otec spolu s mamou. Vy by ste takého chceli? Ja teda nie

jaass
21. máj 2020

@sasa1310 tu nejde o to, či by som chcela takého muža ale o to, že autorka sa tu sťažuje a ktovie čo je ona zač 🙂 takže tak

hettinka
21. máj 2020

@juderstina80 prispievaj na domácnosť rovnakou sumou ako on. Do domu neinvestuj nič, ani do záhrady, kým sa veci nevyriešia. Zvyšné peniaze si daj na svoj sporiaci účet, svojmu dieťaťu.

juderstina80
autor
21. máj 2020

@ayanamirei po rodicoch dostal dedicstvo.A dom sme postavili spolocne,aj,ked sommozno tolko neprispela,ale z pracami na dome problem nemam,svojpomocne sme si vela veci porobili.

sasa1310
21. máj 2020

@juderstina80 dom je jeho. Môže si s ním robiť čo len chce.

danka56
21. máj 2020

@juderstina80 veď to sa ti viac oplatí rozviesť sa. Dcérka by dostávala 500 eur výživné plus vreckové.

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz