Manžel sa doma nudí

1. jan 2024

Nepridavam diskusie, ale nastala taka situacia. Manzel cez rok pracuje mimo domu, casto na tyzdnovkach. Doma je cez vikend, aj to nie stale. Nevenuje sa nam casto, je mlkvy, komunikacia medzi nami viazne uz par rokov. Cez sviatky je konecne doma. Klasika nakupy, nejake navstevy u znamych. U svokry sme boli s detmi na 2.sviatok. Inak len cele dni pozera do mobilu a telky. Vlastne bez slov. Dnes cele doobeda telka, neozyva sa, mozno 10 slov. Deti navrhovali rozne veci, on nic. A naraz poobede, ze ide prec, k mame. Sam. Doma sa vraj nudi. Ja vyvalena, deti len pozerali ako za minutu zmizol. Nemam slov

egonsk
1. jan 2024

No zjavne si prechadzate nejakou krizou odcudzenia.

zuzana9393
1. jan 2024

Nie je zvyknutý byť doma s deťmi. Nevie čo s nimi a nebaví ho to...

autor
1. jan 2024

@zuzana9393 deti su uz vlastne pubertiaci, netreba sa o nich starat, typu prebalit. Chcu s nim komunikovat a byt s nim

zuzana9393
1. jan 2024

Podľa mňa sa toto stáva u mnohých ľudí. Také celkove odcudzenie od rodiny. On je zvyknutý po práci ležať na gauči a tukat do mobilu. Nie sa niekomu venovať. Teda, ak tam nie je nejaká nevera no...

pribinak
1. jan 2024

Jednoducho ste sa odcudzili, odvykli si od seba …..žiaľ toto sa často stáva keď je jeden s rodičov viac preč ako s rodinou ….jednoducho stratil puto

terezka1947
1. jan 2024

Nie je zvyknutý byť s vami. To je v mnohých rodinách,kde sú otcovia v zahraničí,či na tyzdnovkach

tykat
1. jan 2024

On sa nenudi, jeho otravuje byt s vami. Zrazu niekto od neho nieco chce, nema svoj klud, pohodlie, furt ktosi huci a uz je to viac ako 2 dni za sebou. Tesi sa ze vypadne.

Jeho mama co na to?

autor
1. jan 2024

@tykat vystihla si to. Uz len caka, kedy ho zavola sef a vypadne. Jeho mama ho privita, zakazdym ked tam pride. A rozpravaju sa o vsetkom moznom. Tolko tam povie slov za hodinu ako doma za tri mesiace

0silvia0
1. jan 2024

A ty sa k nemu ako spravas? Nema niekoho ineho?

autor
1. jan 2024

@0silvia0 snazim sa s nim komunikovat. Ale odpovede su jednoslovne. Aj mu dohovoram, rozpravajme sa. Nic. Ak nie je doma, telefonujem mu vacsinou 2x 3x denne. Ak ja nezavolam cely den, on nezavola. Ubija ma to

koniarova
1. jan 2024

Nemáš pocit,že niekoho má? Spíte spolu?

0silvia0
1. jan 2024

Asi by si sa mala prestat snazit, nasilu ho nedonutis komunikovat. Ked nechce, tak nechce.
Na tvojom mieste by som sa spravala tak ako on. Kasli na neho. Ak sa to nezlepsi, tak mu treba povedat, ze nie si stastna. Ak mu to bude jedno, asi by som zacala rozmyslat o rozvode. Naco ti je taky vztah?

autor
1. jan 2024

@0silvia0 uz som rozmyslala aj o tejto variante. Aj padlo uz slovo rozvod. Vobec nato nereagoval

zmrzlinka2021
1. jan 2024

No ak si mužovi povedala slovo rozvod, vôbec sa mu nečudujem. On žije bez rodiny ako posledný chudák a ty mu navrhnes rozvod?

autor
1. jan 2024

@zmrzlinka2021 neviem co ta viedlo k tomu nazoru. Volam mu, staram sa o neho. Na cestu mu nachystam aj napeciem. Deti na nom visia. Ak pride domov, kazdy skace okolo neho, zaujimame sa. On sadne, zapne telku, mobil a precedi nieco cez zuby. Ak mu niekto zavola, skoci a debatuje. Potom je zas ticho.

0silvia0
1. jan 2024

Podla mna ti tymto jeho spravanim len dava najavo, ze ta ma na haku, aj deti. Preco to robi? Nevazi si teba, ani rodinu. Nechce s vami byt, ste mu ukradnuti. Ako dlho toto trva?

autor
1. jan 2024

@0silvia0 posledne 4 roky. Deti to vidia a tiez hovoria, preco s nimi nehovori. A pritom, ked je s kamaratmi, u mamy, usta sa mu nezatvoria. Debata, smiech. Ked som mu pred par mesiacmi hovorila, ako ma to trapi, cely nas vztah, tak si vymyslam hluposti

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pinkgirl
1. jan 2024

Nuž z manžela sa stal spolubývajúci🤔. Nebavia ho rozhovory doma, radšej ide k mame kde je ore ňu zaujímavý, debatujú aj o jeho detsve, s kamarátmi o spoločných zážitkoch a pod.
Treba na neho tlačiť - neustúpiť, vypnúť telku, ísť von za zážitkami. Hoc len sadnúť do auta a ísť na kávu do vedľajšej dediny. Choďte spolu aj na nejakú kultúru - koncert, divadlo.... alebo na pivo.

anketkarka
1. jan 2024

Opýtala by som sa ho, že načo mu je rodina, deti, keď s vami nevie ani komunikovať. Že ho potrebujete nie len finančne.

rfrd12
2. jan 2024

Takto dopadne väčšina vzťahov na diaľku. Ja nerozumiem, prečo si ľudia založia rodinu a muž ide robiť preč.

tykat
2. jan 2024

"...A pritom, ked je s kamaratmi, U MAMY, usta sa mu nezatvoria. Debata, smiech..."
Mozno by som na toto nadviazala a zapojila jeho mamu. Pozvat ju k vam a popri ich debatach nadviazat aj debatu s tebou a detmi. Ak je aspon trochu chapava tak sa aktivne zapoji a skusi prepojit muza s detmi a tebou. Za pokus to stoji. A hlavne vyuzit cas ked je dlhsie doma.

mk1111111111
2. jan 2024

No, uz si od vas odvikol a ste mu na pritaz. Najradsej by ani domov nesiel, poslal by peniaze a zil, ako slobodny. Smutne, ale vela tychto tyzdnovkarov tak skonci.

autor
2. jan 2024

@tykat svokra nas nenavstevuje, chce aby sa chodilo k nej. Za posledne 4 roky bola 1x. A dopravu, auto ma k dispozicii. Manzel zas stale nie je cely tyzden doma. Ide aj na 2-3 dni, tak sa na vecer vrati domov a rano ide. Nie je tak casto prec vkuse. Ale zmenil sa za posledne 4 tojy riadne. Inak volam ho aj na nejaky koncert, divadlo, nechce

tykat
2. jan 2024

Tak chodte s muzom k nej, za pokus to stoji. Alebo chod aj sama s detmi a potom muzovi rozpravajte co bolo u nej, co hovorila... mozno sa nejako rozhovorite aj doma.

simca06022011
2. jan 2024

Nebavi sa, neobskakovala by som ho. NEch si navari, nachysta, nabali... A na rovinu by som mu povedala, ze takto sa neda fungovat. VEd to je v podsate ako dalsie dieta, alebo ako navsteva. Obsluzit ho, neotravovat.. a ide si, ked sa "nudi". Bud si da pomoct, ist do nejakej poradne. Alebo by som si zivot dalej nekazila = bud by som sa rozviedla, alebo si robila programy sama, on ak bude chciet sa prida. Inak nech si doma cuci do steny.. alebo uteka k mamicke.

katka700
2. jan 2024

Autorka prestaň sa starať, neper, nevar, nevypekaj, nehopkaj okolo neho. Sprav si program s deťmi. Oznam mu večer, že zajtra ideme tam a tam. Chceš ísť s nami? Ak nie choď len ty s deťmi.

missdiva
2. jan 2024

No on sa nenudi len nechce byt s vami. Evidentne nie je prenho vasa rodina priorita. Ani ho netrapi ci sa rozvediete ked si to spomenula. Strasne. Cim skor si ty a deti zvyknete byt bez neho tym lepsie pre vas ale tak malo by to byt o to lahsie ked aj tak bol vzdy prec...
No rozumiem tomu sklamaniu, ze si si myslela, ze to robi pre rodinu aby dobre zarobil a teraz si zistila, ze to bol utek z reality a od vas. 😔

dharmasanata
2. jan 2024

Ešte mu skáč okolo riti ako chudera 🤨veď buď kus žena o ktorú musí zabojovať, keď mu dávaš všetko pod nos, stále mu vyvolávaš a ty si tá čo ho dobíja.. chlap je od čoho?? Tam nech sa vráti k mamke keď mu je tam dobre

autor
2. jan 2024

@katka700 program si s detmi robim. Chodili sme na kupalisko, aj na koncerty, rozne programy. Posledny krat bol s nami v aquaparku este v roku 2018, presne to pamatam. Peniaze mam, pracujem na vyssej funkcii a slusne zarabam. Ale tu si fakt pripadam ako daka chudera, zobrajuca o pozornost pre seba a deti