Manželské problémy - nevera

evula39
19. dec 2013

Ahojte, pred časom som manželovi našla sms typu: "to stretnutie s tebou ma rozpálilo", jeho odpoveď bola : "pokračuj..."
Vysvetlenie bolo, že ide o osobu, ktorá pracuje vo firme, kde on a otravuje ho a že to pokračuj bolo myslené ironicky, lebo
ona to vraj pochopí.... No nič, neverila som mu, ale nechala som to tak... Prednedávnom som však našla v jeho telefone špeciálnu aplikáciu,
kde mal uložených pár mien(žien) s ktorými si píše, aplikácia spočívala v tom, že tieto správy sa neukladali do bežných sms ani nepípali ako
sms, len sa tu ukladali a boli zamknuté heslom. Náhodne som sa tam dostala a našla som neuveriteľné...... Písal si asi s piatimi ženami naraz (všetko
ženy s firmy kde pracuje),sms typu: najradšej by som bol teraz pri tebe, keby som s tebou tak by som ťa vyzliekal nielen pohľdom..... Urobila som neskutočný bordel a vyhrážala sa rozvodom, on agrumentoval tým, že nevie prečo to robí, že on ma miluje ako nikdy nikoho a že ja a naše dve deti su pre neho všetkým.... Sľúbil mi, že
pôjde k psychologovi a že si vymaže Facebook, vymaže ich tel.čísla .... a že mi dokáže že je ten najlepší chlap na svete..... že mu mám dať šancu a blá blá.... Tak som sa po dlhšom nerozprávaní sa rozhodla, že to skúsim, ale na to, aby išiel k psychologovi som naliehala, nakoniec tam bol, teda aspoň tvrdí, že tam bol a prišiel s tým, že vraj je úplne v poriadku, že je to vraj normálne a že žiadny Facebook nemá rušiť..... Tak neviem, či vôbec niekde bol, alebo ak bol, tak či povedal všetko ako naozaj bolo.... Teraz odmieta zrušiť priateľstvá na fb s tými ženami a najhoršie na tom je, že sa s nimi nie každý deň, ale občas určite stretne.... A tomu čo sa stalo predchádzali ešte ďalšie veci ako napr. to, že som ho videla ako mu nejaká žena píše na fb a on mi to nechcel ukázať , vraj z princípu, že mu mám veriť a nekontrolovať ho.... Ďalej som mu našla maily s kolegyňou, písal jej veci ako mne, keď ma ešte len balil .... a to v čase keď som bola tehotná s našim druhým dieťaťom, potom sa stalo ešte, že išiel s kolegom na pivo a ja som sa zobudila v noci o tretej na kojenie a on nikde, volala som a jeho telefon zdvihla podgurážená žena so smiechom, že niekto ti volá.... Potom sa vypol a za cca pol hodinu bol doma, vraj ho ten kolega zavolal von a zavolal aj dve baby o ktorých on nič nevedel a oni mu vzali mobil, vraj mu ho vrátia až vtedy, keď s nimi pôjde do hotela dať si šampanské..... No stalo sa nám takýchto príhod dosť a ja už mám toho plné zuby, on je ku mne pozorný, milý, snaží sa, ale ja mu jednoducho neverím.... Stále sa ho vypytujem s kým ide , kam ide, kedy príde.... Povedal mi, že to nie je normálne a že ak mu stále budem vyhadzovať na oči to čo sa stalo, tak on nevie či to vydrží a že mu mám veriť , on si to vraj vo svojej hlave usporiadal a už nič také robiť nebude.... Myslíte si, že mu mám veriť, je to ťažké a bojím sa, aby som neskôr neľutovala, že som to neskončila hneď..... ☹

everex
20. dec 2013

@evula39 keby som bola ja na tvojom mieste isla by som do prace ak teda mas moznost sa vratit kde si robila pred materskou,a nech sa on stara cele dni nebude v ziadom kontakte a pri dvoch detoch nebude mat ani cas na ziadne prasacinky

mysicka36
20. dec 2013

No kebyže má môj muž v mobile tú aplikáciu bokovka, tak sa nepotrebujem ani pýtať prečo. Keď je do rána "vonku s kamošmi" tak je jasné čo robí.

silvinka1978
20. dec 2013
Používateľ silvinka1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvinka1978.

Rodina s oboma rodičmi je základ pre šťastný život detí... aspoň tak sa to niekde píše. Žena s dvoma malými ďeťmi na materskej je zraniteľná omnoho viac ako iné. Chápem ťa, že nechceš rozbíjať rodinu, vlastný otec je len jeden a vždy bude. Príspevky od tých, ktoré by hneď s takým chlapom zatočili, vyhodili ho atď. sú síce zaujímavé, ale ony nie sú reálne v tvojej koži. Ja by som možno ešte nejaký ten čas počkala, ako sa všetko vyvinie. Nenechaj si zase ale skákať po hlave a byť domáca husička. Skús si ho možno menej všímať, zaujímať sa oňho, nájsť si nových priateľov .Odísť a rozviesť sa môžeš predsa hocikedy.

evula39
autor
20. dec 2013

@maznacik007 presne ako píšeš, ja som taká nerozhodná, stále v kútiku duše dúfam, že sa zmení... rozmýšľam ako nájsť ten dôkaz , ľutujem, že som si tie sms neodfotila....

evula39
autor
20. dec 2013

@mimka11111 presne takéto niečo podobné som mu povedala a samozrejme zase rečičky, že som tá najužasnejšia na svete a on si to všetko strašne váži.....

kveta
20. dec 2013

@evula39 Ty uz mas milion dokazov. Len sa Ti im nechce verit.

evula39
autor
20. dec 2013

@linda20111 Tak potom kde robím chybu, fakt čím som lepšia tým horšie....

evula39
autor
20. dec 2013

@mimka11111 to si pekne napísala 🙂 asi vyskúšam....

evula39
autor
20. dec 2013

@silvinka1978 áno to je pravda, nie je to jednoduché , nechcem sa unáhliť, ale niečo robiť musím....

sherynkamalinka
20. dec 2013

ty si asi nemala bohvieake detstvo ze ano

horana
20. dec 2013

Suhlasim s prispevkom cawes na predch. strane (tusim 5.ty odhora), nicmenej k tomu psychologovi obaja naraz, nech je konfrontovany s tym co povie pred vami oboma, teda aj ty aby si jasne videla na com si, teda takto: najprv by som sla ja, povedala psych. o svojich pocitoch, potom obaja, a potom nech este tebe psych. povie co si o tom mysli - osobne sa nazdavam ze je to ako pise cawes. 😢

evula39
autor
20. dec 2013

@sherynkamalinka
Prečo? Práveže som mala úplne pekné detstvo, moji rodičia sa lúbia a sú spolu už 30 rokov a so sestrami mám super vzťah....

sherynkamalinka
20. dec 2013

@evula39 vacsinou zeny ktore si ako deti doma nezazili bohvie ako vela pekneho sa nechaju takto psychicky alebo fyzicky tyrat manzelmi...nic v zlom ale si ponizovana vlastnym manzelom a nechces si to priznat ☹

fefe2704
20. dec 2013

@sherynkamalinka keby si to nechcela priznat tak sem nepise a neriesi a nepyta sa na radu , to nema s detstvom nic spolocne...

adri266
20. dec 2013

@misaelka este si nebola u psychologa, ak take daco povies 🙄 A oni dvaja mozu mat doma skvely vztah, mozu super komunikovat, ale ak je chyba v nom, ze sam sebe nieco musi dokazovat nahananim mladych a inych pipiek, tak to mu otvori oci az dobry psycholog, nie komunikacia s manzelkou, ktoru mozno berie ako menejcennu osobu, matku svojich deti, ale nie uz milenku a partnerku

evula39
autor
20. dec 2013

@sherynkamalinka fúúúúú, tak stále sa utvrdzujem v tom, že som fakt asi naivka...

evula39
autor
20. dec 2013

@fefe2704 ja si to všetko uvedomujem, že mi klamal a klame , neverím mu tie výhovorky, ale chcem to nejako riešiť, to že som mu dala šancu a myslela som si, že keď budem pred ním v pohode, tak sa uvedomí a bude to ok, ale zistila som, že tadiaľto cesta nevedie, tak skúšam hľadať iné riešenia....

adri266
20. dec 2013

@evula39 po prve, objednat sa na terapiu, a obaja naraz. To, co Ti nakecal, ze on je uplne v poriadku, su jeho sproste vymysly 😖 A nechapem, ze si mu to zhltla. Takze este dnes zavolaj pekne krasne bud cez urad prace, kde je to zdarma, alebo inemu, a dojednaj vam termin. Ked pride z prace, jednoducho mu to oznam, a povedz, ak bude mat reci, ze to nie kvoli nemu, ale kvoli Tebe tam idete. Niekedy treba chlapov vmanipulovat tam, kde ich chceme.

Po druhe, to, ze Ty sa snazis este viac, len jemu vyhovuje. O co ide kazdemu takemu somarovi? Uzivat si, a prist domov, kde ma uvarene, upratane, mile deticky a usmievajucu manzelku. Treba mu zatlieskat, lebo chlapec dosiahol svoje. Na Tvojom mieste by som vsak od teraz najstojila na tom, aby ste pri sexe pouzivali ochranu 🙄 🙄 🙄

Po tretie, skontroluj bankove ucty, ci nemate nahle odlevy penazi. Pretoze take zenicky idu dobre do penazi, hlavne, ak ich ma viacero 😔

A po stvrte, poriadne si premysli, co s tym chces robit. POdla vsetkeho ho milujes. OK, aj takyto vztah sa da zachranit, ale poriadne si premysli, co to spravi s vasimi detmi do buducnosti, ak ostanes vo vztahu s k**evnikom. Pre dievca to bude znamenie, ze je normalne takuto vec tolerovat. Pre chlapca to bude znamenie, ze to iste moze robit vo svojom vztahu. A to, ze je inak ocarujuci, starostlivy, atd, ok, beriem, ale jedneho dna prestane aj to. Ak Ti fakt takyto zivot vyhovuje, urob, co Ti tu uz navrhovali. Nechaj deti manzelovi na krku a sama sa chod zabavat. Povedz mu, ze suhlasis s jeho sposobom zivota, ze budete mat otvorene manzelstvo. To by som chcela vidiet vyraz na jeho tvari 😀 😀

evula39
autor
20. dec 2013

@adri266 Ano je to tak, my spolu komunikujeme, snažíme sa riešiť problémy, ale on sa zo svojich chýb nepoučí, iba mi nasľubuje kadečo , ale koná úplne inak.... Preto je mi divné, že psycholog mu vraj povedal, že je úplne v pohode a že už nemusí viac chodiť.... Tak ako som už písala pravdepodobne tam vôbec nebol alebo ak bol tak vykreslil situáciu po svojom....

adri266
20. dec 2013

@evula39 z vlastnej skusenosti viem, ze jedna navsteva u psychologa nic nevyriesi. Na prvej navsteve sa len rozobera problem, az na dalsich sa riesi

evula39
autor
20. dec 2013

@adri266 už som sa objednala, tak to asi zmením a objednám nás spolu.... Tú ochranu treba riešiť určite, lebo má také reči, že on chce 4 deti a že ja som užasná mama a že čo najskôr, lebo on už má svoj vek.... a že načo sa budem ponáhlať do práce.... viem o čo mu ide, ja mám pekne sedieť doma, aby ma mal pod kontrolou a on má voľné pole, keďže tehotenstvo a malé bábo mi neumožní chodiť kade tade....

sherynkamalinka
20. dec 2013

@evula39 uz to je pokrok ze si to uvedomujes.drzim ti palce

adri266
20. dec 2013

@evula39 urcite tam chodte obaja, dobry psycholog aj tak bude chciet rozpravat s tou druhou stranou. A budes velmi prekvapena, co tam z neho vytiahnu.

Som rada, ze vidis, ako Ta chce zmanipulovat, obklopit Ta detickami, a budes na neho naviazana tak, ze sa uz od neho nepohnes, aj keby neviem co robil....

kveta
20. dec 2013

@evula39 Mne on pripada ako psychopat..

simcika
20. dec 2013

@evula39 nemusí byť hneď psychopat, len má asi nejakú poruchu osobnosti - ale tak to by malo mnoho mužov. Či je to muž alebo žena - je to jedno. V zásade ide o toto: ty si mu to dovolila. A ty jedine TY, môžeš s tým aj niečo urobiť, Riešiť KTO JE ON je významné až vtedy, keď prídeš na to KTO SI TY. Riešenímm prídeš na to, po akom živote túžiš. Aké hodnoty sú pre Teba nevyhnutné. Vynoria sa ti samé odpovede - len sa zační pytať samej seba. Hlavne si posúvaj hranice ( úcty, dôstojnosti, zasplepensoti). Ako??? Pekne sa obleč, vezmi prachy a choď von. Vymysli si, že ide nejakú strááá´šne serióznu vec. Alebo sa s nim nebav. Keď sa bude chcieť o vás dvoch rozpravať a slubovať. Iba mu prikyvuj. ALE nikdy s ním nemsieš súhlasiť a potvrdzovat pozíciu ČAKATEĽKY či doslova OBETE: Prečo? Nuž preto, že on si v peknom ňu ňu rozhovore len potrebuje vyzistiť ako na tom si: či mu ešte veríš, či si na niečo prišla. A keď zistí, že zase raz ŤA dobre oblbol, rieši si svoje naďalej.... A čo sa týka Teba: nemyslím si, že je to zlým detstvom. Práve naopak. Mám v okolí dievačatá - ženy, ktoré sú úplne naivné, pretože ich rodičia boli v pohode okej. Rodičia im neukázali prototyp deštruktívneho vzťahu a nezashovali do vzťahov detí...Ale to je nadlhšie a v konečnom dôsledku psychologicky a duchovne si to musíš vyriešiť sama. Ak to nevieš - ale myslím, že vieš - LEN TREBA CHIEŤ. A ak to nepojde, šup k psychologovi ...pa pekny den

evickam1
20. dec 2013

Vyjadrujem sa k celkovej nevere v dnesnej uponahlanej doby
,mam susedu ma oklolo 70rokov, ale ma svoje odzite :D hovorila, ze kedysi nebyvalo tolko nevery ako teraz, len babka netusi kolko je v dnesnej dobe nastrah na neveru a kolko ludi je zavislych na FB a socialnych sieti,a celkovo na internete v minulosti viac ludi malo nejake hranice pokial ist v moralke, teraz vela kudi " sexualne experimentuje "a hladaji rozptylenie aj na socialnych sietach, nie vsetci, to by som tym moralnejsim krivdila,
preto tazko niekomu radit , kto prave teraz tuto neveru preziva, ako uz pisala nejaka kocka, ten clovek sa musim sam nad tym zamysliet a urobit si v zivote "poriadok " a netrapit sa, cloveku sa ulavi, bude stastnejsi, prezila som nieco podobne s byvalym partnerom a viem co pisem ...nevernik bude vzdy klamat, to sa neda bohuzial nejako zmenit...alebo vdakabohu 🙂

misaelka
20. dec 2013

@adri266 ja sama pracujem ako psycholog, takze sa tu s tebou nebudem diskutovat o tom, ako psychologovia pracuju. jasne kazdy pracuje inak, ale ja by som sa do "otvarania oci" nepustala, lebo mne pride ze si ludia mylia psychologa s niekym, ku komu pridu, nazaluju na partnera a psycholog ako velky rodic partnera vyhresi a vsetko sa da doporiadku.

sisaha
20. dec 2013

@evula39 skoro mi zabehlo...ze 4 deti... Vies co on chce? uzivat si bezstarostny zivot a inymi zenami a potom, ked mu bude unikať moč a netrafí si s lyzičkou do úst, tak sa obráti na teba ako svoju manželku, aby si sa o neho postarala... Jemu nezáleží na tom ako sa cítiš, čo prežívaš..Je to egocentrik a klamár. žiade psycholog mu nepovie po 1. sedení, že je normálne čo robí.. , pretože chodiť v noci von s inými ženami, normálne nie je.. Skus mu povedat, ze niektore dni v týždni sa stará o deti on. Ty si vyjdi s kamaratkou do kina, na kozmetiku, na vino..proste odreagovať sa... V dohodnuty čas, kedy sa vratit sa domov nedostav, telefon mu neber.., ak bude robit po navrate cirkus, povedz, ze robis presne to čo on... A uvidis, ci si to zacne uvedomovat. Ak nie, ja osobne by som urobila opatrenia, ze mu tie plienky o par rokov budu vymienat v nejakom ustave, alebo ina slecna... A k reakcii niekde vyssie, ze zeny ti tu radia odchod, ale sami by take nieco neurobili nie je pravda..Ja uz mam jedno manzelstvo za sebou a s takymto podobnym tvojmu som zatocila ako som pisala..

ladywitch26
20. dec 2013

@evula39 hm, takze ty mas podozrenie uz viac nez rok. a myslis si,ze on ,ked je celu noc prec, vypije cosi, zenske cosi popiju, tak tam len tak sedia pri vsetkej pocestnosti a pozeraju sa na seba? a zvlast,ked on sa prezentuje vsade tak,ze ked mu uprostred noci zatelefonujes, tak vypne mobil a pari dalej? prepac otazku na telo, ale spavate spolu? nemas nahodou akosi castejsie mykozy alebo ine problemy? ja by som ho totizto do svojej postele nepustila, ani keby si ho savom vydrhol. on sa totiz nezmeni nikdy a aj keby si s nim zostala v manzelstve, casom na to pridu aj deti a urcite ich to poznaci.
nemusis odchadzat k rodicom, ak ti to teraz financne nevyhovuje, s dvoma detmi je to tazke, ale narovinu by som mu povedala, ze proste sa mi hnusi spat s niekym, co sa vala bohvie kde. navarit, oprat, pozehlit by som mu pozehlila, vsak nejake tie peniaze domov donesie, tak za tie sluzby zaplati, ale nic ine nech necaka.

awalancha3
20. dec 2013

......hm........ zeny sú vacsinou také... čakajú a veria, že sa všetko na dobré obráti, že si chlap vstúpi do svedomia, že si všetko uvedomí a td, atd....... je to proste v povahe žien........Teraz sa zahrám na proroka: Myslím si, že zakladatelka témy neodíde od manžela, a ani nepoziada o rozvod. Urobi pár malých scén, niekolko velkých, kopa plaču a slz.....Jej manzel naslubuje vzdy vsetko čo sa dá, ale za par dni bude všetko po starom. A jedného krásneho (škaredého) dňa, príde chlap zamyslený, týžden dva s ním nebude reči a potom z neho manželka vytiahne, že sa zamiloval, a jeho vlastná žena ho už nemotivuje, a že chce odísť a rozviesť sa.
Smutné, stále sa opakujúce príbehy, ako podla nejakej šablóny.
Zatiaľ to bude vec hrdosti manželky, kolko toho jej hrdosť a sebaucta znesie ( a žena kvoli detom znesie toho vela), kam to nechá zájsť, čo všetko je schopná tolerovať.
A ženy sú aj nekonečne naivné, domnievajú sa, že tak ako pre ne sú deti alfa a omega, tak to berie aj ich manžel. lenže ten (česť výnimkám), ak sa zamiluje deti opustí. Smutné, ale pravdivé.