Manželské problémy - nevera

evula39
19. dec 2013

Ahojte, pred časom som manželovi našla sms typu: "to stretnutie s tebou ma rozpálilo", jeho odpoveď bola : "pokračuj..."
Vysvetlenie bolo, že ide o osobu, ktorá pracuje vo firme, kde on a otravuje ho a že to pokračuj bolo myslené ironicky, lebo
ona to vraj pochopí.... No nič, neverila som mu, ale nechala som to tak... Prednedávnom som však našla v jeho telefone špeciálnu aplikáciu,
kde mal uložených pár mien(žien) s ktorými si píše, aplikácia spočívala v tom, že tieto správy sa neukladali do bežných sms ani nepípali ako
sms, len sa tu ukladali a boli zamknuté heslom. Náhodne som sa tam dostala a našla som neuveriteľné...... Písal si asi s piatimi ženami naraz (všetko
ženy s firmy kde pracuje),sms typu: najradšej by som bol teraz pri tebe, keby som s tebou tak by som ťa vyzliekal nielen pohľdom..... Urobila som neskutočný bordel a vyhrážala sa rozvodom, on agrumentoval tým, že nevie prečo to robí, že on ma miluje ako nikdy nikoho a že ja a naše dve deti su pre neho všetkým.... Sľúbil mi, že
pôjde k psychologovi a že si vymaže Facebook, vymaže ich tel.čísla .... a že mi dokáže že je ten najlepší chlap na svete..... že mu mám dať šancu a blá blá.... Tak som sa po dlhšom nerozprávaní sa rozhodla, že to skúsim, ale na to, aby išiel k psychologovi som naliehala, nakoniec tam bol, teda aspoň tvrdí, že tam bol a prišiel s tým, že vraj je úplne v poriadku, že je to vraj normálne a že žiadny Facebook nemá rušiť..... Tak neviem, či vôbec niekde bol, alebo ak bol, tak či povedal všetko ako naozaj bolo.... Teraz odmieta zrušiť priateľstvá na fb s tými ženami a najhoršie na tom je, že sa s nimi nie každý deň, ale občas určite stretne.... A tomu čo sa stalo predchádzali ešte ďalšie veci ako napr. to, že som ho videla ako mu nejaká žena píše na fb a on mi to nechcel ukázať , vraj z princípu, že mu mám veriť a nekontrolovať ho.... Ďalej som mu našla maily s kolegyňou, písal jej veci ako mne, keď ma ešte len balil .... a to v čase keď som bola tehotná s našim druhým dieťaťom, potom sa stalo ešte, že išiel s kolegom na pivo a ja som sa zobudila v noci o tretej na kojenie a on nikde, volala som a jeho telefon zdvihla podgurážená žena so smiechom, že niekto ti volá.... Potom sa vypol a za cca pol hodinu bol doma, vraj ho ten kolega zavolal von a zavolal aj dve baby o ktorých on nič nevedel a oni mu vzali mobil, vraj mu ho vrátia až vtedy, keď s nimi pôjde do hotela dať si šampanské..... No stalo sa nám takýchto príhod dosť a ja už mám toho plné zuby, on je ku mne pozorný, milý, snaží sa, ale ja mu jednoducho neverím.... Stále sa ho vypytujem s kým ide , kam ide, kedy príde.... Povedal mi, že to nie je normálne a že ak mu stále budem vyhadzovať na oči to čo sa stalo, tak on nevie či to vydrží a že mu mám veriť , on si to vraj vo svojej hlave usporiadal a už nič také robiť nebude.... Myslíte si, že mu mám veriť, je to ťažké a bojím sa, aby som neskôr neľutovala, že som to neskončila hneď..... ☹

blienka
4. jan 2014

Ach tá láska nebeská. Je slepá, a to doslovne. Je také porekadlo, alebo niečo: Ak sa človek zaľúbi, vidí Boha aj v tom najväčšom blbcovi. A to bez urážky, poznám to zo svojej skúsenosti z minulosti. Podobný týpek ako tuto spomínaný pán, trochu v inom zmysle, ale skoro ako on. Aj som sa pobavila, keď som sa dočítala, že ti chce spraviť 4 deti, pretože tomu môjmu sa to takmer podarilo,nebyť jedného potratu. A urobí decko vždy práve vtedy, keď mu najviac tečie do topánok.
Dievča moje, ak ty máš milujúcich rodičov, pre čo by bolo ťažké odísť k nim? Vyjadrili sa niekedy, že by ťa neprijali? Či by to bolo ťažké pre teba, opustiť človeka, ktorého stále miluješ? Pretože ty ho stále miluješ, inak už dávno balíš kufre. Booože, mať tak oboch milujúcich rodičov a mať kam ísť, neváham na tvojom mieste ani chvíľku. To keby ja som chcela odísť od terajšieho partnera, tak to by som fakt nemala veľmi kam, mohla by som k mame, ale po hodine by som jej s deckom šla riadne na nervy, je už tak trochu mimo, s nikým sa nestýka, žije si svoj život zatvorená v byte, kde vačšiu časť dňa prespí, popravde, príde mi to ako čakanie na smrť. No to len tak na okraj. Ak by si fakt nemala kam odísť, je jasné, že človek v takej situácii potrebuje pomoc od najbližších, aj od psychológa, podotýkam, normálneho, lebo tá tvoja psychologička teda normálna nie je. Rodičia by ti určite pomohli aj s deťmi, ak by si si našla neskôr prácu, aj teraz finančne, dá sa žiť aj skromnejšie, netreba mať všetko, na čo si pomyslíme. No ale, ako som začala, ak by si fakt nemala kam ísť, chápala by som, že sa snažíš vec riešiť, nakoľko odísť by v podstate znamenalo ostať s deťmi na ulici, v takej situácii by som zrejme bola ja, ak by som chcela odísť a tiež by som zvažovala, či radšej ostať s mužom a tváriť sa ok, len nech nás aspoň zabezpečí, jeho finančné zabezpečenie by som sa naučila brať ako platbu za bolesť, ktorú mi spôsobuje a ak by to šlo, tak by som si aj tíško šetrila na bočný účet a keď by deti podrástli, tak by som si našla prácu a zdúchla by som od neho kade ľahšie, no v prvom rade by som musela mať istotu, že sa dokážem osamostatniť a živiť seba i svoje deti, na výživné by som si samozrejme nárokovala, ale koľko ich súd schváli, to nikdy nevieš.
Čo sa týka sexu, spať by som s ním už dávno nedokázala, hnusil by sa mi a ak by si to vyžadoval, rovno by som ho poslala za niektorou milenkou. Myslím, že by som s ním nevedela spať ani v jednej izbe, ja by som sa s takým človekom po čase už nevedela ani baviť, poznám sa, mne stačí, ak sa pohádame aj na banalite, no ak viem, že mám pravdu, nebavím sa so svojim mužom aj tri dni a vôbec sa nebojím, že ho tým stratím.
Ono je to všetko o tebe, nie o ňom. Je o tvojej sebahodnote, do akej miery si vážiš samú seba, svoju dušu, svoje telo, celú svoju osobnosť. Preboha ťa prosím, len si nedaj spraviť ďalšie deti, lebo sa fakt z toho už nevykrútiš. S dvomi to ešte nie je také hrozné, o 5 rokov to už nebudú miminá a všetko bude jednoduchšie, aj vysvetliť im, prečo si sa rozhodla odísť od ich otca, ak tak spravíš. Nezbláznia sa z toho, neboj sa, deťom však treba hovoriť pravdu. Nájsť tie správne slová vhodné ich veku a povedať to tak, ako to je, ja to na synovi praktizujem a vidím, že je veľmi vnímavý, trpí, keď sa s mužom hádame, ale nezatváram ho do záchodu, keď máme konfrontáciu, je v centre diania, nie schválne, len ho nevyhadzujem, po hádke vidím, že je smutný, tak prídem za ním a vysvetlím mu, že sa nič nedeje, že máme len s tatinom odlišný názor na vec a nevieme sa dohodnúť, tak sa na seba chvíľu hneváme, že je to normálne, obaja ho stále ľúbime a nemusí sa ničoho báť. Po takomto vysvetlení je to vždy zasa normálne vysmiate a veselé dieťa, deti ne sú hlúpe, práve naopak, sú veľmi vnímavé a chápavé, a ak z nich chceme vychovať čestných ľudí, musíme im vždy hovoriť pravdu, nech je akokoľvek ťažká. Raz to ocenia, ver mi, tak ako ja si cením, že sa moja mama vykašľala na mojho otca alkoholika, urobila by som presne to isté. Chcem tým len povedať, že ťahať vzťah len kvôli deťom je tá najvačšia hlúposť voči sebe samej a aj voči nim. Asi som príliš sebecká, no ja by som takto iba kvôli deťom žiť nevedela, porodením detí nestrácame seba, svoje hodnoty, potreby, svoje ja, robiť všetko len kvôli deťom a zabúdať na seba je tá najväčšia blbosť a z takých vzťahov zvačša vychádzajú pekní egoisti, ktorí si na starobu svoju matku ani trochu nevážia, pretože ich to nikdy nenaučila.
Konečne na záver, pozri sa moja na seba do zrkadla a úprimne si odpovedz na pár otázok, a to aký máš postoj sama k sebe, do akej miery si samú seba ctíš a máš sa rada, ak spoznáš svoju hodnotu, tak ak nemáš síl odísť, môžeš aj ostať, ale budeš už iná, prestaneš muža kontrolovať a začneš žiť svoj život, prestaneš si ho všímať a začneš si viac všímať samú seba a ja by som si napríklad v čase, keď mi deti spia, našla na nete spriaznenú dušu, možno aj mužskú, nie hneď na nejakú neveru, ale pokecať si, odreagovať sa, vypočuť si aj názor chlapa, a nikdy nevieš, možno ten pravý čaká na teba niekde celkom inde, len si treba trochu viac veriť. Veľa šťastia.🙂

lucinkaboz
5. okt 2019

@sirene Toto je väčšina muzov

elenora71
16. feb 2020

@evula39 Ahoj Môj manžel to tvrdí už tretí rok ,že s kolegyňou prestal,ale vždy sa mi potvrdí niečo iné. Klamár ostane klamarom aj keď bude hovoriť pravdu .To je v ňom a neviem či chce s ňou prestať. Doma má servis prečo by sa ho mal vzdať ? A ja som hlupaňa ,ktorá mu dala druhú šancu. Som sprostá!!! ,že som ho už pred 12 rokov dozadu neopustila.

mia78111
14. júl 2021

@evula39 precitala som len polovicu z toho a mam dost. Manzel ta vodi za nos. Kedze si ho nekopla do *uja ako si mala hned co si to zistila,tak si dovoluje. Je si tebou isty. A garantujem ti, ze u ziadneho psychologa nebol a je to klamar a kurevnik na entu. Rozved sa s nim cim skor, kym ti domov neprinesie nejaku pohlavnu chorobu