Môj manžel býva neďaleko a stále chodí domov k mame

sttimi
25. okt 2016

Ahojte potrebujem radu, alebo riešenie už ani sama neviem kam a na koho sa mám obrátiť. Vydala som sa a mám pocit že som stále slobodna žena. Môj manžel býva neďaleko a stále chodi domov k mame, perie si tam zehli mu a odmieta si priniesť veci k nám kde sa prizenil ( dohodli sme sa že kým nepostavíme dom bude bývať u nás) , som v 8 mesiaci budeme mať syna, ked niekam ideme , uteká sa najprv prezliecť domov, vadí mi to a podľa mna to nie je normálne.
Ďakujem za rady 🙂

natalka13
25. okt 2016

To iste mala kamoska, muz dodnes chodi z roboty najskor ku mamicke napapkat sa a az potom k detom a k manzelke do ich domacnosti.

janinah
25. okt 2016

Rok vydrž,nie je to síce normálne,ale nerozbi si kvôli tomu manželstvo.Bráni ti niečo príp. sa nasťahovať jeho rodičom? navrhol toto niekto z vás? On sa u vás cíti cudzí a ja ho chápem,tiež som chodila ku svokre na víkendy "dobrovolne nasilu" a môj muž so mnou k našim na víkendy ísť sa ani neunúval,šiel sám k mamičke,neriešila som aj keď ma to štvalo,nebudem dospelého človeka niekam nasilu ťahať ak sám nechce.

marietuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejqqqa
25. okt 2016

Detto 🙂 už od 16 decembra bude exmanžel .... Potom čo som povedala pár slov na jeho mamu keďže sa všade pchala a bol ňou posadnutý tak ma zbil a jeho mama bola tá čo mi zobrala mobil aby som nezavolala políciu 🙂 A 2,5 ročnú dcéru takmer nevidí a platí smiešne peniaze a len robí zo života peklo

andrejqqqa
25. okt 2016

A niesom s ním od jej 3 mesiacov lebo to nebolo normálne že chodil len spať a ráno ku maminke osprchovať a obliecť a do roboty

jeennyv
25. okt 2016

@sttimi správanie tvojho muža za normálne nepovažujem ..obzvlášť dnes je bežne, že mlade rodinky musia vydržať v domácnosti spolu s rodičmi kým poriešia niečo svoje, ale bývajú tam spolu...ja som o takom niečom este nepočula..myslím, že tvojmu mužovi to rak vyhovuje..on sa nechce prispôsobiť, lebo to často musíš, keď nebývaš vo svojom a taktiež pohodlný lebo pomoc treba a riešiť veci aj v dočasnej domácnosti..podľa mna to ine nebude aj keď postavíte dom..buď bude utakat za mamičkou nech sa postará alebo doma bude robiť veľké....a všetko bude na tvojej hlave lebo on chce full servis...

zdena12345
26. okt 2016

maminčik maznáčik🙂 ak máš na to zatni zuby a bojuj 😠 moj mal tiez takuto povahu, lenze mi sme sa spoznali est ena strednej... takze postupne sme si zvykali a aj on niektore veci postupne upustil, ale najvacsia pomoc bol psycholog ked som uz nevladala a chcela odist. asi vtedy pochopil, ze nieco nie je v poriadku. vsetko dovtedy nemalo velky ucinok, vzdy uprednostnoval mamu. teraz je to par msiacov dobre. aj tvoj by sa mal zamysliet, na com mu zalezi. ak teda ozaj nie je ochotni ist byvat k vasim, tak hladajte ine riesenie a urcite ho najdete. ale ak je to iba o tom, ze potrebuje mamicku, to bude velmi tazke. moj sa zbadal po 11 rokoch a to este nevem, ako dlho mu to vydrzi 😒

magmolatus
26. okt 2016

@sttimi Nepíšeš vek z čoho by sa dalo relatívne presnejšie vychádzať, ale buď je mladý a pohodlný, alebo už starší "mládenec" a už v podstate horšie prispôsobivý kôli zaužívaným zvykom. takže ako to je? Do 25 alebo okolo 40?
Ak je mladý podľa mňa si zvykne, tí starší asi už nie, no ťažko povedať.
Aspoň čo poznám starých mládencov, ktorý sa ženili v cca 40 sú ako to mám povedať tak nejak "poznačený" takým individualizmom či ako to mám slušne nazvať.

Ak je teda mladšieho data, tak potom asi o neho bolo "dobre" starané a on ešte nechce opustiť svoj "hotel" a dospieť.

A to že ste sa dohodli, ešte neznamená že je to pravda, podla tých reakcií čo píšeš ta len chcel uchlácholiť aby si s tým dala pokoj.

Takže ak napíšeš čosi viac, bude sa dať z toho normálne aj vychádzať. Píšeš príliš málo aby sa z toho dalo čosi jednoznačnejšie vyvodiť.

Ale určite ak má nejak medzi 28 - 35 určite to nie je už moc zdravé v jeho veku. To už by viac menej mal vedieť čo chce.

Alebo proste len nemusí tvojích rodičov a nikdy ti to nepovedal. 😀

Nemusí tam sedieť cenová alebo intelektuálna rovina a tak to čo sa tebe zdá normálne pre neho je neprekonatelné a jeho debata s tvojimi rodicmi je podsúvaná tak aby to vypadalo že to je ok.

Tak si vyber čo je z toho pravda.

janulka1802
26. okt 2016

Normálny zrelý muž nebude utekať k mamke. Nič moc vízia do budúcna.

dominika6
26. okt 2016

@ciernatko ale prespí aspoň doma a žijete ako rodina,nie ako kamoši s papierom

veronika_e
26. okt 2016

akoze nemyslim ze by to bola nejaka vyhra ale zasa asi lepsie ako keby bol nejaky alkoholik alebo tyran.on dospeje si myslim a ked uz budete mat svoje tak uz hadam nebude tak chodit k mame.ale podla toho co tu citam tak aj ty si rada u svojej tak sa mu necuduj

nyusika
26. okt 2016

uz sa vie, kde vlastne ten jej manzel byva ?

lebo z neho robite uplneho mamickara, mozno je to presne naopak.

uz len formulacia @sttimi "ozenil sa k nam" vo mne vzbudzuje des...

sttimi
autor
26. okt 2016

Ďakujem za reakcie z každej som si niečo vzala, no aby som ešte viac priblížila, môj manžel má 30 rokov, býva u nás to znamená pri svokrovcoch a rozumie si s nimi, ja nevidím dôvod prečo mu ja ako žena nemôžem prať a prečo tu nemôže mať veci. Ja nevyžadujem aby mal u nás všetko ale viete si predstaviť situáciu že budeme musieť utekať rodiť a on mi povie že počkaj idem sa domov prezliecť?! Rodičia ho mali neskôr tak je taký rozmaznany ale aj veľmi tvrdohlavý.
Bola tu aj reakcia že "nechcené tehotenstvo" "prečo sme najprv zamiesili" to sa má troška dotklo lebo niekedy takéto veci nenaplanujete a keďže ja som mala malú šancu na otehotnenie( mám len jeden vajecnik ) tak je to pre mňa to najkrajšie čo ma postretlo a aj keď by som ho mala vychovať sama nikdy to nebude nechcené

lubkavargova1
26. okt 2016

@sttimi no, ale pokial mu to nepovies, tak vzdy bude utekat k mamicke...aby sa raz nestalo, zeti povie "mama toto vari lepsie"....a ked sa narodi male, ako ti bude pomahat? Ci aj tam bude utekat domov lebo dieta place, zena nervozna?

Mocno tenucky lad...a ked sa prestahujete do domu, budete fakt sami, ci? Lebo aj to moze byt skuska ze odrazu budete sami...predtym u rodicov...latane-platane vztahy a odrazu buuuuum.

veronika_e
26. okt 2016

ved toto aj mna to napadlo teraz ked som citala zakladatelkin prispevok ze ako to bude s malym potom ale myslim ze po case sa zmeni alebo ho to rozmaznanie prejde alebo ho to budes musiet naucit 😀

obsadenemeno
26. okt 2016

@sttimi no musis to zaonacit tak, ze pozves navstevu, niekoho, koho ma tvoj mm vo vaznosti. Potom padne navrh, ze sa ide von, do restauracie/parku/muzea/kostola, proste niekde, kde sa treba preobliect do sviatocneho.
A potom kukaj, ako sa bude navsteva tvarit, ked tvoj mileny povie ze sa musi ist prezliect k mamke. A este lepsie, ak mu to povedia, nech sa opytaju, preco nema veci tam, kde byva. Ak mu uz potom nedopne, nedopne mu nikdy.

Ozaj, byva s tebou a tvojimi rodicmi ci niekde inde a k tebe a mamicke si chodi, ked mu to vyhovuje?

marfikchov
26. okt 2016

@sttimi poviem ti môj názor na vec, môj pohľad... pre mňa manželstvom vzniká nová rodina! to znamená nielen spoločná posteľ, ale aj domácnosť, problémy , radosti.... Tým dňom prosto začíname všetko spolu, aj bývať. áno, v dnešnej modernej dobe to mnohí robia naopak, že najskôr bývajú spolu, potom sa berú, ale to v tejto chvíľke nie je podstatné. Podstatné je, že vy ste sa zobrali, čochvíľa k vám pribudne dieťa, všetko máte riešiť spolu, aj smradľavé slipy aj s prepáčením osrané trencle. Môj by skúsil len raz čokoľvek k maminke odniesť. Je iné, keď sme u svokrovcov /rozumej na dovolenke, či víkend/ a ona púšťa práčku, prečo by mu nevyprala, niekedy dám aj svoje, ale poviem, je mi to nepríjemné, ale aby som ja "býval inde" a nosil si ako do práčovne, je pre mňa nonsens. Niektoré sa tiež pozastavujú, že či ste sa dohodli/ nedohodli/zhodli na bývaní u vás... v minulosti to fakt fungovalo tak, že mladí začali bývať u niektorých z rodičov a časom začali stavať domy, a to už mohli mať aj po dve deti /viď moji rodičia/. Ja by som s ním hodila reč, že buď zostanete bývať u vašich /kým si nezaobstaráte vlastné/ a teda on si sem prinesie všetky veci na bežné dennodenné fungovanie, všetky háby /letné, zimné/, alebo ak mu vadí, že musí bývať u svokry /hoci z príspevku sa nespomínajú komplikácie s rodičmi/, tak navrhnem, že teda pôjdete k jeho rodičom s tým, že aj tam budete samostatná jednotka. Inak to nevidím. Neviem na čo čakať.

moni244
26. okt 2016

@sttimi mne pride divne, aby 30 chlap byval u rodicov, uz by mal mat bud vlastne byvanie alebo podnajom, nechapem tejto modernej dobe, byvat u rodicoch, rychlo sup sup dieta, sem tam svadba, ale byvanie u rodicov ostava. Naco ste sa brali? Navstevovat ste sa mohli aj ako frajeri, ved aj tak nic ine nie ste

sttimi
autor
5. jan 2017

@sttimi Možno si niektoré z vás pamätáte na môj príspevok s názvom manželstvo , kde som prosila o radu keďže môj manžel sa správal ako kreten, celé moje tehotenstvo ma trápil nebol pri mne behal po kamarátoch do krčmy, svoje veci mal u mamičky kde mu ich prala a zehlila ona, a denno denne trávil čas u nej v skratke.
Dnes mám krásneho 2 týždňového synčeka , a pravdepodobne sa budem rozvádzať . Pretože manžel sa nezmenil ani po narodení syna, ťahá stále preč a čuduje sa čo mi vadí a vraj ho psychicky potlačam, pritom malého neprebalil ani raz, keď v noci plače nevstane na všetko som sama, s mobilom sa hrá častejšie ako s nim.Momentálne je zase u mamičky doma a vykašľal sa na nás, síce je preč len druhý deň ale nezaujíma sa o nás či niečo nepotrebujeme, či je malý dobrý , hlavne že vie vypisovať že mu chýba. Bojím sa ďalších dní viem že budem ešte veľa plakať a že rozpad manželstva je ťažké životne obdobie , ale viem aj to že raz to môj muž oľutuje že prišiel o ženu pri ktorej všetko mal a hlavne o synčeka.

asdf11
5. jan 2017

@moni244 necitala som celu diskusiu ale musim ti oponovat, mam pocit ze byvan

petkoemmka
5. jan 2017

@sttimi drzim ti palce vela vela sil prajem

mariannadomi
5. jan 2017

@sttimi je to vsetko velmi smutné co píšeš,zelam ti vsetko dobre v živote a aj tvojmu syncekovi,drz sa

sasa1310
5. jan 2017

@sttimi poradím ti, nerozvádzaj sa ešte. Počkaj, kým sa ten dom dostavia a budete obaja na liste vlastníctva. A potom sa rozveď a nech ťa z polky vyplatí, aby si mala nejakú istotu pre syna

jamika27
5. jan 2017

@sttimi držím palce, a myslím, že si to už aj sama pochopila - synček ti bude dávať silu a rados... jediná škoda je to, že si sa vydala, a má jeho meno ... super že ste nezačali stavať ...
a ešte ak sa smiem opýtať, čo na to jeho mama? neskúšala si im ty rázne dohovoriť?

inak vážne držím palce a fandím ti!

adalea
5. jan 2017

@sttimi gratulujem k synčekovi. @sasa1310 má pravdu! Počkaj na dom, aj tak je stále preč a či rozvedená alebo vydatá, stále si aj tak sama. Drž sa

sttimi
autor
5. jan 2017

@jamika27 jeho mama mu verí všetko čo jej natara, všetkému som na vine len ja , a veľmi sa všetci tešili na malého a svokra ho bola pozrieť len 3x a švagriná 1x to je smutné dost. On ovláda doma všetkých a všetci sa ho boja

jamika27
5. jan 2017

@sttimi tak ich môže ovládať ´dalej a žiť s nimi krásny život ... ďakuje bohu že si ho prekukla ešte relatívne skoro ... :(

tetapetra
5. jan 2017

@sttimi je to kreten! Ked mas kde byvat predajte dom a vykasli sa nanho. Podla mna to bude horsie. Casom mu zacnete vadit obaja. Drzim palce, aby si sa spravne rozhodla

zdena12345
6. jan 2017

je mi luto ako to dopadlo, ale niekedy je lepsie cuvnut z kratsej cesty. Mas krasneho synceka, to je ten najkrajsi poklad v zivote kazdeho. len tvoj si to este neuvedomil. Bud rada ze ho mas, zvlast ak si mala zdrav. problemy. Bude to tazke, ale rodicia snad nieco pomozu. Neviem teraz aka chalupa sa tu spomina, no kazdopadne, ak je nieco pred dokoncenim, tiez by som pockala koly majetku... Mylsi na to, ze uz si zodpovedna aj za syna, nie len za seba a to aj ohladom financii a majetu. Ak si uz raz rozhodnuta, asi by sa zas vztah dal tazko do poriadku. No ponahlat sa s rozvodom nemusis ak ta nic nezenie. Aby si nieco mala aj zo stavby. Na tvojom mieste by som si pozistovala ako je to so zverenim dietata a vyzivnym... Pozhanala k tomu materiale a pod.. a az potom predlozila tvojmu ze sa chces rozviest

sasa1310
6. jan 2017

@sttimi tak v tom prípade emócie daj bokom a fakt požiadaj o rozvod až keď budete mať ten dom. Lebo podľa toho, čo píšeš ako na teba kydá, tak s tebou ešte neskončil. Aby si ešte neodišla s holým zadkom a bez alimentov. Mysli na malého a uvažuj aspoň tak, aby ste z toho niečo aj mali.