Môj manžel uprednostňuje koníčky pred rodinou

ivkake
14. sep 2012

Ahojte moj manžel uprednostnuje konicky pred rodinou, uz mi to lezie nenormalne na nervy cele leto sme nikde neboli lebo cez tyzden pracuje ale cez vykend nemoze ist lebo jeho zieratka mu to nedovolia ani okolo domu nepomoze stale uteka k svojim vtakom :( a nedela toto iste cele leto a ja nech idem sama s detmi.Uz som mu to asi 1000000000 x povedala ze mi to vadi ale on stale svoje ze mu neprajem a ze nech som rada ze nechodi do krcmy a take blbosti ma tu nejaka podobný problem ci to len ja mam takeho muza doma? mne b mozno ani nevadilo keby od nas odisiel no neviem ja ho este asi stale lubim on mi ako aj stale tvrdí že ma miluje ako nikto iny len ta samota ma zabíja ☹ aj teraz je 21:00 a jeho nikde a to sa opakuje stale ked pride domov z prace hned uteka

anjelicek26
14. sep 2012

@ivkake - nemas moznost ist s nim? Ono je to o kompromisoch, moj drahy ma tiez konicky, dokonca niekolko.... ale aspon jeden den z vikendu je isto nas, ideme na vylet, na nakupy. Ty mas tiez pravo na oddych.

sissy27
14. sep 2012

@ivkake hmmm a to má nejaké nové hobby, alebo je to dlhodobá záležitosť? teba to nebaví? deti sa do toho zaangažovať nedajú? tak ako písala @anjelicek26 - vzťah je hlavne o kompromisoch, čo keby si ty trošku zdieľala jeho hobby s ním (možno by ti to aj pomohlo lepšie pochopiť, prečo je to preňho také dôležité) a na oplátku by spravil on niečo pre teba? ono nehnevaj sa, ale ja mu musím dať za pravdu trošku, každý potrebuje nejaký svoj ventil, a tebe nikto nezakazuje spraviť si program... kľudne aj bez detí - jednoducho mu oznámiť, že ty si ideš po svojom a deti má v sobotu na starosti on, veď nech ich vezme so sebou

lilysk
14. sep 2012

@ivkake Najdi si tiez nejakeho konicka najlepsie s vtakom 🙂))
Prepac to som nijako zle nemyslela len ma tak ako 1 napadlo pre pobavenie 🙂)

No zda sa ,ze ked si mu to 100000000 krat povedala a on to neakceptuje je to pre neho silnejsie ako cokolvek ine ☹
Sus sa s nim normalne v klude porozpravat preco je to tak mozno sa nechce rozpravat o tom ako ti to vadi ,ale o tom preco ho to tak bavi by sa s tehou rad podelil .

ivkake
autor
14. sep 2012

@lilysk a vieš že aj pobavilo 😀 aspon trochu srandy

ivkake
autor
14. sep 2012

@sissy27 ale on ich cez den nemože zobrat lebo sa venuje holubom, a ja mu nemozem pomahat lebo ich vyplaším a tak a deti tiež nemozu lebo nepridu holuby domov z preteku to keby nebral až tak važne tak by to nebol až tak problem a večer on s detmi bude ale co sama pojdem vonku? po celom dni som unvanea ako male dieta

lilysk
14. sep 2012

@ivkake Som rada ,ze ta to pobavilo a ze si to tak nevzala nejako osobne .
Ja som mala trochu podobny problem akurat moj manzel cita dookola na internete odborne clanky a podobne -je vedec a ja uz som bola normalne v amoku ked tu 2 deti mi vrieskali a som varila ,prala ,kupala ...som ani nevedela kao sa volam a on v klude sedel za pocitacom a studoval nejke hovadiny 🙂

ivkake
autor
14. sep 2012

@lilysk a co ako presla ta ta nerva lebo mne to zacalo vadit asi pred 3 mesiacmi 😀 uz si aj srandu robim sama zo seba ze si asi kupim kostím holuba a budem pred nim lietat a mozno sa bude aj o mna starat tak ako o tie holuby 😅 ja asi žiarlim na holuby lebo sa im viac venuje ako nam

lilysk
14. sep 2012

@ivkake Inak moj dedo mal tiez holuby a babka mala z toho amok ☹
To iste ...dobre ,ze nebol schopny v noci vstat z postele a ist ich pocitat !
Moja babka bola ale killer -taka akoze babka v sukniach z dediny -tvrda vychova ...raz uvarila polievku z holuba a potom sa jej dedo zacal aj venovat 🙂) Pod vidinou vyhubenia holubov sa nejako podriadil aj rodine aj osudu 🙂

ivkake
autor
14. sep 2012

@lilysk no tak to je presne ako moj manzel 🙂 presne to pocitanie a hluposti okolo toho uz som sa mu aj povyhrazala ze ked zdrazeje maso tak aspon budeme mat co jest ale to by mi asi neodpustil 😀

lilysk
14. sep 2012

@ivkake Ja ked som ho raz velmi potrebovala ,lebo mame deti male este a to nie je sranda tiez mam niekedy dost a som ho volala nech pride mi pomoct a on uplne ako zdrogovany tam studoval nejaky clanok a absolutne ma ignoroval ...tak som prisla a vytrhla som kabel od internetu zo steny tak ,ze aj 20 cm omietky islo a cela ta zasuvka sa uplne znicila 🙂
Opravar opravoval 2 tyzdne ci kolko 🙂)
Potom uz pochopil ,ze treba aj doma aspon odpovedat na otazky a reagovat ked je situacia vazna 🙂))))

ivkake
autor
14. sep 2012

🙂 už mi je aj lepšie možno som sa potrebovala vyrozprávať niekomu sa posťažovať 😀 ale ajtak mi lezu na nervy tie holuby to by clovek musel zazit co vsetko okolo nich robí ved ja by som normalne mohla byt holubarka a mohla by som byt aj jeho superkou to by sa mu asi nepacilo 😀 a hlavne keby som ho porazila
@lilysk

lilysk
14. sep 2012

@ivkake Som rada ,ze sa ti ulavilo ...si ale zober ,ze na 2 hej strane je laskavy clovek ,lebo toto nejaky nervak robit nemoze 🙂) Takze mas laskaveho muza to je fajn nie ?😉)

anavila
14. sep 2012

@ivkake ahpj, akoby som pocuvala moju susedku, tiez ma toho uz plne zuby, jej manzel je polovnik, a ked nieje v praci, je v lese..ona ma uz tiez z toho mindraky, a tiez sa preto Xraz pohadali, no nevedela som jej poradit...co narobis? asi nic...velmi som ti nepomohla...asi len tak, ze niesi sama..chlapi su divne stvory

ivkake
autor
14. sep 2012

@lilysk on je laskavy to ano ale to ale 🙂 mozno to raz skonci ale len mozno 🙂

ivkake
autor
14. sep 2012

@anavila hmm no tak to ona je na tom tak ako ja no a veru nic nenarobi ani ona a ani ja a kvoli tomu sa hadat nechcem lebo su horsie pripady ako ten moj takze nemozem sa az tak velmi stazovat a stale dookola mi hovori ako ma miluje a ze ani citujem tvoja vlastna mamka ta tak nema rada ako ja 🙂 len keby bol viac s nami len toto by som chcela byť viac s manželom a aby aj deti si ho viac užili

palinkovamaminka
14. sep 2012

@ivkake ono ja si myslim, ze tvoj drahy si uz zvykol. ty to krasne zvladnes vsetko sama, obcas vypenis, ale vzdy sa to utrasie a fungujete rovnako dalej.
a to vobec nechodite spolu na vylety ako rodina? 😨 😨
Ty nemas chut spravit nieco pre seba? Nejaky sport, kruzok sitia, hocico? Skus si najst nieco pre seba, venovat sa tomu, pravidelne a dlhsie, nech vidis na sebe zmenu, ake to je, ked mas zrazu cas aj pre seba.
Ak ta ma rad, tak to pre teba predsa urobi, ze postrazi deticky. Neviem aky harmonogram maju holuby, ale par hodin to snad preziju, vsak ty si uz holubov znala, tak vies 😉
Ked bude byvat aj on sam s detickami, pochopi o com to je a zrejme sa sam zacne viac o vas zaujimat, vymyslat spolocny program atd..
Inak napad prezliect sa za holuba tiez nie je zly 😀

ivkake
autor
14. sep 2012

@palinkovamaminka no to ze si zvykol 🙂 no nechodime lebo nema cas ale nechce si ten cas najst jemu to tak vyhovuje ☹ a aja chodim ked mam jedno dieta v skolke a to druhe mi zaspi tak idem do posilky si zacvicit a holuby no on nemusi byt stale pri nich ale chce tam byt on keby mohol tak sa k nim aj nastahuje, a on bude z detmi ale ja mu ich nedavam nieze by som nechcela mu ich dat ale naco mu ich dam ked on s nimi pojdem k holubom a deti da svojej mamke.. haha a tien kostým no niekto si kupuje eroticke spodne pradlo a ja budem in v ociach svojho muza taka prepelicka na posteli 😀

palinkovamaminka
14. sep 2012

@ivkake tak to by sa asi nic nezmenilo, ak by dal deti mame..
a svokra by nesla s tebou na nejaku zumbu, aby ich nemal ku komu dat? 😀
a konicky su pekna vec, ale ak uz naozaj spolu ako rodina nikde nechodite, tak to uz nie je zaluba, ale zavislost 😝
to vazne netravi cas s tebou ani s detmi? mne to nejak nejde do hlavy, to si neviem predstavit..

ivkake
autor
14. sep 2012

svokra ma zdravotne problemy a ak by ich nemal kde dat tak by ich proste nevzal a hotovo, no tak to si presne vystihla zaaavislost inak sa to ani napisat neda :( to si nevie asi nikto predstavit je to tazke hlavne na psychiku a hlavne ked citam statusy tu sme boli s ocinom tam sme boli s ocinom 😢 len ten nas nema cas a sama s detmi ist do zoo ? alebo na kupko neviem ist ako ked budu starsie nebude problem keby tak uz najmenší mal aspon 4 roky tak by som s nimi isla aj na víkend niekde ja som taka nebudem deti okradat o cas ale teraz sa neda

palinkovamaminka
15. sep 2012

@ivkake no jasne, nie si slobodna mamicka, aby si vsade chodila s detmi sama. je uplne normalne ak ocinkovia travia cas s rodinou, aj to ze ti to chyba 🙂
moj manzel bol teraz 5 tyzdnov na sluzobke, tak som sa tesila, ked a vecer vratil, ze zas budeme na vsetko dvaja a aj z tych deti sa clovek tesi viac, ked sa ma s kym 🙂
tvoj muz asi potrebuje stanovit hranice. napr, ze nech je aspon 1 den z vikendu s vami ako to pisala napr @anjelicek26
a ked nie tak urob nieco, co sa mu nebude pacit, povedz, ze odides alebo cokolvek take, co s nim zatrasie, aby si uvedomil, ze uz mas toho dost. ak to nepojde, chodte normalne do poradne, niekedy si clovek neda povedat od najblizsich. sama pises, ze on svoje hobby ospravedlnuje pred tebou, takze zjavne na tom nevidi problem.
alebo zeby predsa len pomohol nejaky ten holub v nedelu na obed? 😀 to len ako srandu myslim 😉 ale ty sama si musis vybojovat jeho pozornost 😉

sara07
15. sep 2012

myslím , že si mäkká na neho..presne čo píslala baba v inom príspevku..on vie že si popeníš a je to ok..tak na čo riešil rodinu ked sa jej nevenuje a deti dá mame len aby bol s holubmi....no bud teda jedného fakt uvaríš alebo sa jednoducho zbal a odíd na dva až tri týždne niekde na dovolenku alebo k svojej mamine,ono je to super mať doma full servis oprané, ožehlené, navarené žiadne starosti , dobré by bolo keby si sa porozprávala zo svokrovuaby ho v tom nechala alebo najlepšie zobrat zo sebou.Ja by som toto nezniesla , nehovoriac že tie holuby a krmenie niečo stojí

ematko29
15. sep 2012

@ivkake niečo podobné mám doma,jeho záluba je dvor stale tam dačo vrta aopravvuje ,upravuje.ja mám jednu výhodu.staršia je už na dvore v poho netreba na nu tak strašne dávať pozor ako na malú.ale viem,že je to otázkja času ked podrastie bude to iné lepšie,ak sa nám náhodou nepošťastí tretie 😀 .takže ja som trpezlivá anejako to dobojujem sama.lebo naozajk nanho nič neplatí to by sme mali vkuse vojnu doma ato nemá zmysel.

mima4
15. sep 2012

@ivkake
Ahoj, poznam podobny pripad z okolia, a moj nazor na to cele je tak trocha surovy, za co sa ti ospravedlnujem, a prosim ber to len ako moj subjektivny nazor. Tak teda 😀 moj nazor na to je taky, ze zena co ma takeho muza (co vidim z mojho okolia), si dobre pokaslala zivot, pretoze ma na krku vsetko a jej muz zije i nadalej zivot slobodneho mladenca. Chlap ma pracu, konicky, doma full servis (zena mu robi sluzku), pravdaze sex ked sa mu zachce, syna (oooo "hrdy tatinko").... ale realne nezije s rodinou, nestara sa o domacnost, o dieta, nechodia na vylety... vzdy ma nieco preco je prec z domu, comu sa venuje... A ona chudera sa vzdala vsetkych svojich konickov, aby stihala domacnost a dieta. Teraz je na materskej, ale ked pojde do prace (cochvila), k tomu sa jej prida praca a myslis si, ze si podelia pracu v domacnosti? dieta? Nie, opat vsetko ostane na nej. Domov pride s vyplazenym jazykom, varit, prat, dieta...po case jej naskoci ta smutna slovenska strhana tvar zeny... a jej muz z prace pojde za tym "svojim". Dieta nikdy nebude vedene otcom, vyrastie akokeby "slobodnej" matke, otec pre neho cely zivot bude niekto cudzi...v puberte si da prvu cigaretku, drogu.. a ked sa raz ozeni (vlastne pochybujem o tom...pretoze ludia, ktori neziju v plnohodnotnej rodine, skor ziju iba na divoko), tak bude rovnako sa spravat k svojej partnerke, ci dietatu.

Moj nazor je taky, ze ked pride do zivota ludi dieta, manzelstvo, kazdy z nich sa musi vzdat casti konickov, aby stihal aj rodinu. Kazdy, aj muz, aj zena. Bohuzial zadubena slovenska vychova este stale vychovava chlapcvo tak, ze do manzelstva sa o nich stara mamicka a potom zenicka ☹

sissy27
15. sep 2012

@ivkake ufff tak toto je vážne sila 😖 som myslela, že normálny koníček, ale nie ako bolo spomenuté doslova závislosť 😝 u nás "vládne" motorka, ale nie až takto brutálne, keď sa dá, ideme spolu alebo keď treba, tak sa jej na ten deň zriekne, prípadne si vyhradí deň, kedy určite ide jazdiť aj keby čo bolo, ale to sa vždy dohodneme dopredu, zatiaľ problém nebol... a ako sa poznám, tak pri tvojom mužovi by som asi explodovala s tým, že ak svoje správanie nezmení, tak mu tých holubov komplet vypustím a môže si letieť za nimi 😠 to bol taký vždy alebo až teraz mu tak preplo?

ivkake
autor
15. sep 2012

@sissy27 on zacal chovat holuby az po svadbe ale nebolo to take ako posledne 2 roky, a dnes rano to prislo praskla som ale doslova vrieskala plakala a co on vzal dceru a isiel k holubom 😠 no a este som mu povedala ze ked to bude takto dalej nech sa zbali a odíde,no ked som uz plakala a to ja malo kedy placem ked vrieskam som si myslela ze ostane doma ved zena pukli jej nervy asi ostanem doma a on nie este ON sa urazil že co ja od neho chcem? Ale uz mam toho dost bud my alebo jeho vtáctvo a hotovo

janinah
15. sep 2012

@ivkake máš niekoľko možností,ale nebude to ľahké ani rýchle,povedať buď ja alebo deti,ak nie,tak rozchod- to je najjednoduchšia cesta,ale ak ti na rodine záleží,tak zabojuj,použi ženské zbrane 😉
- doma /nielen v posteli/ vytvárať prostredie,v ktorom bude muž rád s anachádzať,hádky a zamračená tvár to nie sú
-poprosiť o pomoc v domácnosti,aby urobil nákup a až potom šiel k holubom,aby vyvesil prádlo a až potom šiel...a za každú pomoc pochváliť 😉
-staršie dieťa mu zbaliť a poslať s ním a cestou nech sa zastavia niekde na preliezkach kvôli diaťaťu
- naplánovať si niečo neodkladné,aby on bol nútený s avčas od holubov vrátiť a byť doma pri deťoch,kým ty si niečo vybavuješ
- nerob to všetko naraz,taká zmena by mu bola "podozrivá",rozmýšľaj a konaj,máš peknú rodinu,nejaké holuby ti ju nezničia,to nedovoľ 😉

sissy27
15. sep 2012

@ivkake asi by som začala chovať mačky alebo kuny hneď vedľa tých jeho holubov 😝 budete chodiť pekne spolu, každý k svojej voliére a tie mačky si cestu k holubom nájdu 😀 no ale asi počkala by som do večera, či sa mu tvoj výstup nejako neuleží v hlave, že snáď si mu stála ráno na kábli a teda nepochopil o čo ide... jemu sú tie holuby fakt asi prednejšie - ak je doma pokoj, tak si ide za holubmi a keď je zle, tak zas ide tam, veď snáď nebude tvoje "neurotické scény" sledovať... nevieš niekam vypadnúť s deckami na pár dní? aj keď neverím, žeby ho tvoj odchod k niečomu nakopol, on je fakt závislý 😢

ivkake
autor
15. sep 2012

tal to pochybujem ze do vecera ho to prejde ja uz presne viem ze ked pride domou bude on urazený na zivot a na smrt jemu sa nepaci ked mu poviem svoj nazor a nie to este ze som sa opovazila povedat ze holuby nenavidim 🙄 teraz bude on ten chudacik ktoremu len ublizujem. a uz aj nad tým som rozmyslala ze pojdem k sestre na tyzden nech si nemyslí ze stale budem ja ta co sa ospravedlní ako prva ale nechcem aby sa nam rodina rozpadla deti ho miliju a aj mne by nebolo jedno keby odisiel chcem mat rodinu ved preto som sa vydala a mame deti mne velmi zalezi na rodine nechcem aby sa nam rozpadla a jeho rodiacia by mu to tiez nedovolila oni uz aj sami vidia že to nieje celkom v poriadku uz aj jeho otec mu vravel nech je viac s nami. a tie macky haha chcela som macku alebo len psika ale on nedovolil ze v dome zvierata nemaju co hladat takze mam smolu ja niesom ten typ co ked sa muzovi nieco nepaci aj napriek to spravím este ze existuje ten modry konik lebo by som sa nemala komu zdvoverit a stale sa stažovať rodine to nechcem nechcem aby nanho utocili a zazerali predsa je tom moj manzel a otec nasich deti

sissy27
15. sep 2012

@ivkake no tak tebe zvieratko nedovolí, ale on holuby môže chovať, hej? a ešte je urazený? na jednej strane ťa úplne chápem a podporujem, že na rodine záleží, ale nemalo by to byť jednostranné... lebo darmo by mi on rozprával ako ma miluje aj rodinu, keď sa zoberie a ide za holubmi a ja tam nesmiem, lebo ich plaším a čo ja viem čo... neviem, či by som toto ja zniesla, a to som hodne tolerantná... ale aby som sa manžela doprosovala, nech trávi čas aj so mnou a našimi deťmi a on aj tak upredností holuby ? 😝

zuzulienka1973
15. sep 2012

@lilysk Dobre som sa zasmiala,ty mas ale zmysel pre humor 😀 😀 😀