Môj manžel býva neďaleko a stále chodí domov k mame

sttimi
25. okt 2016

Ahojte potrebujem radu, alebo riešenie už ani sama neviem kam a na koho sa mám obrátiť. Vydala som sa a mám pocit že som stále slobodna žena. Môj manžel býva neďaleko a stále chodi domov k mame, perie si tam zehli mu a odmieta si priniesť veci k nám kde sa prizenil ( dohodli sme sa že kým nepostavíme dom bude bývať u nás) , som v 8 mesiaci budeme mať syna, ked niekam ideme , uteká sa najprv prezliecť domov, vadí mi to a podľa mna to nie je normálne.
Ďakujem za rady 🙂

tucniacka11
6. jan 2017

@sttimi počúvaj, malý má 2 týždne a svora ho bola pozrieť IBA 3 x a to nestačí? keby si ju tam mala denne tak zas stoneš, že ťa otravuje denne, bože baby spamätajte sa, nerobte unáhlené uzávery, hned sa nerozvádzaj, čo to je za dobu, rozvod, to je ako vymeniť ponožky, potom budeš na malého úplne sama, a to dieťa si to zaslúži? vyrastať bez otca, bije ťa? pije? ako ti ubližuje manžel?

katkakovac
6. jan 2017

@sttimi je dobre, ze si na to prisla teraz a nie az po 20 rokoch. Mas kde byvat, rodicia ti pomozu. V prvom rade poziadaj su o zverenie syna do tvojej vylucnej opatery, vyzivne na syna a na seba. Majetok sice nie je nepodstatny, ale aby si potom nelutovala. Moze sa stat, ze ti pre majetok bude robit naschvaly, huckat syna proti tebe a pod. Ked poziadas o rozvod, majetok este nebude predmetom sudu. Na to je dalsi sud. To naozaj moze pockat, kym syn trochu vyrastie. Caka ta dlha cesta, ale rozhodne to zacni riesit. A nemaj velke oci, ze ti len tak da polku majetku. Takyto ludia robia zlobu, nakoniec budes rada, ze budes mat od neho pokoj. Prajem ti pevne nervy a aby ste boli zo syncekom obaja stastni😉

bestmate
6. jan 2017

Tiez som si brala toho svojho, a dlho bol v rodicovskom dome, mal cez 30. Byvame vo svojom, v jednom meste, a jeho mama to este nevzala stale vyvolava, kedy prideme na navstevu, vraj vidiet vnuca, no prd makovy, ide jej o syna. Na navsteve u nas bola jeden jediny krat, vraj by ani netrafila a byvame daleko, ako som spominala byvame v jednom meste. Dokaze volat aj 6 x len aby sme prisli, ako keby sme nemali nic ine na robote len cakali na telefone.

tucniacka11
6. jan 2017

@katkakovac koľko rozvodov máš za sebou ty?

sttimi
autor
6. jan 2017

Rodičia mi pomáhajú aj teraz , manžel povel že malého príde pozrieť keď tam nebudú naši , neviem čo mu síce urobili ale má stále nejaké podmienky a mňa už neľúbi takže rozvod bude, nikdy by ma nenapadlo že takto dopadnem, utrápená chudera zničená mužom tak sa citim. A na súde to bude ľahké ak sa vytiahnu jeho záznamy policajné z minulosti tak syna ani neuvidí.

sttimi
autor
6. jan 2017

@sttimi mimochodom záznamy ktoré mi zamlčal pred svadbou a vyšli na povrch len nedávno

katkakovac
6. jan 2017

@tucniacka11 ani jeden, ale to neznamena, ze nemozem poradit. Postup si musi zvolit a preverit sama, kontaktovat pravnika, socialku a podobne. Dost tu citam pribehy a vzdy sa koncia rovnako. Ak je problem uz pred narodenim dietata, tak sa to nikdy nezlepsi. Skor sa to zhorsi. Kopec zien je potom vydieranych svojimi manzelmi, maju problem z vyzivnym, z majetkom. Nakoniec su rady, ze sa z toho vymotaju z "holym zadkom" ale maju pokoj. Aj vo svojom okoli mam kopec takych pripadov. Ak je jeden z partnerov prilis tvrdohlavy a egoisticky, nikdy sa to neskonci dobre. Ide o to vykorculovat z toho co najlepsie. A veci riesit pragmaticky, z chladnou hlavou. Tu emocie nepomozu, zvladt u cloveka z takou povahou a minulostou, ako ma autorkyn manzel. Som zastancom toho, ze problemy v partnerstve treba riesit, ale tam jednoducho cesta nie je. Je to manipulator a s tymi mam zial vela skusenosti. Odist co najskor, dat si to pravne do poriadku a obmedzit kontakt.

tucniacka11
6. jan 2017

@katkakovac na akom základe si toho chlapa tak ohodnotila, že manipulátor, že to nikdy nebude dobre, poznáš jeho minulosť, jeho rodinu, či ako to tak môžeš odsudiť, nechápem

katkakovac
6. jan 2017

@tucniacka11 spytaj sa autorky, ci mam pravdu

tucniacka11
6. jan 2017

@katkakovac poznáš ich osobne obidvoch? alebo iba na základe jej výpovedí robiš uzavery?

catherinah
6. jan 2017

Vsetci hned len rozvod, rozvod...
Co si urobila pre zachranu manzelstva?
Slubovala si mu v dobrom aj v ZLOM.
Samozrejme ked muz ublizuje zene aj detom a inak to nejde, to je ine. Ale mne to pride, ze rodicia Vas huckaju proti sebe. On Ta nelubi? A jak si sa Ty spravala k nemu odkedy si sa vydala? Ako si s nim komunikovala? Manzelstvo nie je hra, ktoru skoncis, ked Ta prestane bavit.

monika2012
6. jan 2017

@sttimi Jeho mama by mala byť prvá, ktorá ho má poslať nazad k manželke! Čo za sebeckú ženskú to musí byť! Syna chce pre seba, nehľadí na to, čo je správne a čo dobré. Áno, vy ste rodina - Ty, on a váš syn! Ale jedno Ti poviem z vlastnej skúsenosti. On sa nezmení. Teda nie k lepšiemu. Buď bude fungovať rovnako, alebo to bude ešte horšie.
Skutočne počkaj na dokončenie domu, aby všetok majetok po rozvode išiel pekne napoly ako bezpodielové spoluvlastníctvo manželov.

Si mladá a ja verím, že si nájdeš oveľa lepšieho muža. V dnešnej dobe už ani dieťa nie je problém. Držím palce!

sttimi
autor
6. jan 2017

@katkakovac presne si ho vystihla je to manipulátor to je pravda

tucniacka11
6. jan 2017

@sttimi a v čom je manipulátor, koho manipuluje?

sttimi
autor
6. jan 2017

@tucniacka11 všetko riadi on celú svoju rodinu a začal už aj našu všetko muselo byť tak ako to zariadil a povedal on. Vedel nás tak ovplyvniť že sme všetci robili čo chcel on no vcas sme na to prisli

catherinah
6. jan 2017

@sttimi vcas ani nie, kedze si sa zanho vydala a mas s nim dieta. 😒

ipetka
6. jan 2017

@sttimi tak za 1.) chudera nie si ty ale on a je to chudak najvacsieho zrna! za 2.)bud rada ze nezmanipuloval svojimi "tahmi" aj vasich a za 3.) bud hrda nato ze v sebe nosis babatko -zdrave! to je najpodstatnejsie bud stastna ze si nato dosla teraz nie neskor 😉 zvladnes to tak ako to zvladli aj ine a hlavne bud hrda maminka a otec sa najde casom a urcite lepsi nez by bol tvojmu synovy henten cukricek ktory sa nechce otrhnut od mamickinej sukienky ani v 30tke lebo je chory na hlavu ked si neuvedomuje realitu a nevie sa k nej postavit celom ako chlap. Tento by ti bol aj tak na dve veci po cely zivot. Drzim palce a uzivaj si posledne dni tehotenstva a potom uz len babatkovske povinnosti ❤

monika2012
6. jan 2017

@ipetka Ona už má synčeka - má dva týždne.

ipetka
6. jan 2017

@monika2012 tak sa ospravedlnujem za chybu necitala som komplet celu diskusiu kazdopadne si myslim ze radsej ziadny otec ako takyto

alleke
6. jan 2017

@sttimi sme na tom rovnako len my nie sme manželia, čakáme spolu dieťa býva u mňa v byte má tú pár veci no každý deň je u mamky, mamka mu vypisuje vyvoláva nech sa ide najesť btw ja varím doma, takže viem ako sa cítiš tiež som nešťastná a môj je ešte k tomu jedináčik.
Minule ma svokra dojala keď napísala priateľovi sms, zlatko pod domov si oddýchnuť doma nikto nie je 😨 bolo asi 11:45 keď to napísala, boli sme doma a obedovali.
Asi napíšem o mojej svokre knihu 🙄

tucniacka11
6. jan 2017

@sttimi napríklad v čom vás zmanipuloval?

janinah
6. jan 2017

Mńa by zaujímala na kolko % sa chceš rozviesť ty a na kolko % ťa do toho tlačia rodičia.....lebo cítim postoj tvojich rodičov-manipuluje nás,dcére nepomáha,tak rozvod,jeho nám netreba,nám ostane dcéra aj vnúča tu pekne s nami.....ale tvoj postoj by mal/mohol byť iný-zachrániť si rodinu,v tom novom dome je šanca na zlepšenie,ak to vezmeš za správny koniec.....

damila11
6. jan 2017

V prvom rade gratulujem k babatku, to je tvoj zmysel života. Na to nikdy nezabudaj. Až dodnes som myslela, ze tento problem mam iba ja - mamickinho cicicka (hoci bývame sami, "mamička" byva 2 minúty od nás, takze bojujem o mužovu priazeň kazdy deň), lebo v mojom okolí sekaju baby chlapom po chrbtoch. Takze takto dakujem za príspevok, ze nie som v tom sama. Ale k veci. Ako som tu čítala, ktorasi kocka radi chladnú hlavu, je to tak, hoci ani mne sa nedarí to plniť. A súhlasím s názormi pisateliek, ze chlap sa nezmeni, tak si nerob nádeje. Nezmeni, možno k horšiemu, to hej. Ak sa náhodou mýlim a stane sa zrovna u teba zázrak, tak sem napíš, vypýtam si radu. A my ostatne nemozeme hodnotiť ich rodiny, lebo ich osobne nepoznáme, takze potom by sme mohli pisat o nútení, tlačení do niečoho, atď.

sasa1310
7. jan 2017

@ipetka a ty ho poznáš, keď píšeš, že je chudák najväčšieho zrna?
Totižto každá minca má dve strany a my tu máme len jej verziu.
Možno on nechce bývať s jej rodičmi, tak to takto rieši, pokým nebudú sami.
@sttimi to, že začal riadiť teba a už aj tvoju rodinu - to sú tvoje slová alebo tvojich rodičov?

laila22
7. jan 2017

@janinah z vlastnej skusenosti napisem, ze ani v novom dome nebudu rodina.. stupne mu sebavedomie a udrie v plnej sile.. ale nech skusi.. Ja som tiez dala sancu.. a potom som sa rozviedla.. Dnes s odstupom nikolkych rokov je in zenaty druhy krat.. A stastne manzelsvo veru nema.. Cize sa nezmenil k lepsiemu.. Ale k horsiemu.. Takze ziadna rodinna idylka sa nekona ani s druhou zenou.

atrami
7. jan 2017

My sme takto bývali pol roka. Ja u svojich rodičov on u svojich. Nejako sme to neriešili ani okolie. Potom sme kúpili byt a ja som zmenila prácu. Sme spolu už 19. rokov.

tucniacka11
7. jan 2017

@laila22 a ty si znova vydatá? a si šťastná?

laila22
7. jan 2017

@tucniacka11 preco Ta to zaujima? 🙂

tucniacka11
7. jan 2017

@laila22 len tak, ked píšeš, že je ženatý druhý krát a vieš, že nie je šťastný, len tak, či si šťastná ty, pre nič iné

ipetka
7. jan 2017

@sasa1310 nepoznam dotycneho osobne ale dost obdobne sa choval moj stryko. On nechcel byvat zo svojou zenou a synom lebo u babky mu bolo lepsie.Akurat s tym ze babka bola manipulator ako hrom zaco sa konec koncov rozhadala polka rodiny. Chlap ked uz s niekym funguje tak ma mat gule nielen na svatbu ale aj na vychovu potomka.A moj stryko ich nemal kedze rozvod prisiel ked mal bratranec ani nie 2 roky.Pridruzilo sa milion problemov ale to nieje podstatne teraz. Pre mna je podstatne ze moj chlap ma gule nato aby svojej mamicke (v podstate mna ona neznasa) dokazal vysvetlit ze uz nema 14,jej vyvar je fajn ale on ma jedlo doma a vyprate vonave veci ma tiez. Velku ulohu vo vztahu hraju aj rodicia oboch no v mojom pripade som sa aj ja aj moj muz odputali od zbytocnych situacii aby ani jeden z nas nemohol povedat ze sa ten druhy necha manipulovat. Sme dospelí sme spolu a chceme ist nasou cestou nie tou ktoru nam urcia rodicia. Pointa - jej muz sa chova ako chudak najvacsieho zrna kedmu nepride blbe ani to ze odchadza spat k mamicke zatialco jeho manzelka sa stara o babatko sama a on dojde ked mu to vyhovuje. Moj nazor.