Môj manžel uprednostňuje koníčky pred rodinou

ivkake
14. sep 2012

Ahojte moj manžel uprednostnuje konicky pred rodinou, uz mi to lezie nenormalne na nervy cele leto sme nikde neboli lebo cez tyzden pracuje ale cez vykend nemoze ist lebo jeho zieratka mu to nedovolia ani okolo domu nepomoze stale uteka k svojim vtakom :( a nedela toto iste cele leto a ja nech idem sama s detmi.Uz som mu to asi 1000000000 x povedala ze mi to vadi ale on stale svoje ze mu neprajem a ze nech som rada ze nechodi do krcmy a take blbosti ma tu nejaka podobný problem ci to len ja mam takeho muza doma? mne b mozno ani nevadilo keby od nas odisiel no neviem ja ho este asi stale lubim on mi ako aj stale tvrdí že ma miluje ako nikto iny len ta samota ma zabíja ☹ aj teraz je 21:00 a jeho nikde a to sa opakuje stale ked pride domov z prace hned uteka

ivkake
autor
29. máj 2014

@nataliaslivkova ahoj ja viem ze to uz inak nebude ale zmenil sa a nie len on ale aj JA prestala som byt protivna vsetko mu zakazovat a pomohlo to mne aj jemu sme spolu castejsie aj ked príde z roboty zje obed dame si spolu kavicku a ked je jeho brat doma tak k nim nejde a aj ked ide tak ide az neskor mame cas na seba berie aj deti a tak a ked sa mi chce idem s nim aj ja ale to je malo kedy lebo ked vezme obe deti tak ja si idem zacvicit alebo len tak lenosím 😀 on sa strasne snaží už ho podporujem aj ja v tom aj vysledky mu pozriem ked je v praci 😉 ale už chodíme aj na vylety je pravda najprv som musela zmenit spravanie ja bola som strasne hnusna a on nechcel prilievat olej do ohna tak radsej odisiel ale to vsetko co mi tu zienky poradili zabralo jasne ze by som od neho neodisla na toto niesom mam ho velmi rada ale taka mala príučka mu nezaskodila 😀

sansulinka
29. máj 2014

@mima4 presne taky je,stale slobodny ego ma teda privysoke a takym stylom aj zije. Obcas ked si najde cas tak posranduje a venuje sa mi ale nic moc. Nikam ma nebraval,nevolal a casom som zacala chodit ja a nestarala som sa co on. Teraz samozrejme neziarli,lebo mam brusko a kto by sa ulakomil na mna podla jeho slov...

sansulinka
29. máj 2014

@klincek ak mas muza ako hovoris a je obetavy a stara sa, klobuk dole a zavidim ti naozaj a v dobrom. Ale povacsine ako aj ja viem a vidim vela pripadov presne ako opisuje @mima4

dana_l
29. máj 2014

@sansulinka len si nerob zbytocne stres. uz to mas predbezne pripravene ako budes do buducnosti. urcite by bolo lepsie mat niekoho pri sebe kto by pomohol (dobrovolne) ale ked sa neda tak sa neda
ja som mala dvojicky ako tretie-stvrte dieta. moj mi velmi nemusel pomahat s nimi. uz som vedela co ma caka lebo som deti mala. ale ked som potrebovala aby prebalil deti alebo ked sa pridavali prikrmy, tak vedel urobit (pri starsich som chodila do prace ked mali 6 mesiacov a bol s nimi sam doma).
kedze som kojila az do dvoch rokov tak aj nocne vstavanie bolo na mne. dalo sa zvladnut. aj ty budes super mamka, drzim palce

klincek
29. máj 2014

@sansulinka nastastie mam. kazdej zene by som priala takeho manzela, a vsetkym detom taketo otca. stara sa, a nielen preto, ze musi, ale ozaj s laskou. mozno aj ten tvoj sa este spamata, ked pridu deti na svet, chlapom sa potom niekedy rozsvieti. lebo ak nie, sam sa pripravi o nieco vzacne, a kym si to uvedomu, moze byt neskoro.

silvia2103
29. máj 2014

@sansulinka
@dana_l Zmierena som ze budeme sami...moj partner bol tiez taky nechcel mi chytit brusko...kocik povazoval za zbytocny a vraj tahal financnu stranku prebalit vraj maleho je lahke a je to udajne vsetko co okolo neho treba...ked bol maly s ladvinku chory v nemocnici kolkorazy mi doniesol len jedlo a ani hore do izby za nim neisiel ze naco ked spi....co by mu tam pomohol...drzim palceky s dvojickami aby ti ten tvoj pomahal moj akosi zlyhal
@adri266 myslim si ze s menom bude robit problemy..jeho rodina ho tlacila aby mal maly jeho meno

dana_l
29. máj 2014

@silvia2103 aspon nieco pekne ti ostalo z toho vztahu. tvoj syn. na zvysok zabudni

klincek
29. máj 2014

@mima4 bohuzial mas pravdu, su taki a je ich dost 😖 ..ale teda pri dvojkach je to na slucku, ak sa na to chlap vykasle. ja som zo zaciatku chcela, aby sa mm vyspal do prace, tak som sa snazila aj v noci ich opatrit sama. ale po dvoch tyzdnoch som uz nevladala. bola som s nimi sama cely den, starla sa aj o domacnost, a potrebovala som si tiez v noci trocha pospat, aby som vobec dokazala fungovat. tak som to robila tak, ze som ich prebalila, nachystala mlieko a prelozila ich do nasej postele, a mm drzal jednej flasu a pokrmeni ju nechal odgrgnut. nic ine som po nom nechcela, ale aj toto velmi pomohlo, o to skor sa deti uspali a mohla som spat aj ja, niekedy aj 2h do dalsieho krmenia. ak by sa bol na to vykaslal, tak po par tyzdnoch beriem deti a idem k mame, alebo sa obesim na najblizsi strom..umierala som od unavy. vela chlapov sa sprava tak, akoby ani otcami neboli, bohuzial, nastastie u nas to tak nie je.

sansulinka
29. máj 2014

@silvia2103 dakujem snad to zvladneme,hlavne nech su len deti zdrave a aj tvoj maly. Stale potichunku dufam a verim ze deti ho zmenia ale tak uvidime. Mam ist uz za 2tyzdne lezat do nemocnice tak som zvedava aky bude mat zaujem ma chodit navstevovat. Ked nebude mat cas na navstevy v nemocnici,tak ani nebudem vahat ci dufat v dalsiu zmenu. Ved naco aj...zas az taka naivna som neni 🙂 kazda zena je neuveritelne silna ked ide o deti takze aj ty zvladnes co by chlap nezvladol a pri prvej prekazke by sa vzdal. Drzim tebe aj malemu palce

gabrish
6. dec 2014

Smiem poprosit o radu???mam dve deti.3,5 rocneho syna a mesačnu dcerku.mozno je chyba vo mne a trapim sa zbytocne...ale je to normalne?ked muz kazdy tyzden ma svoje zaluby a konicky(šport,kamarati)stale dokola v jednom kuse a ja som uz 4 roky nikde nebola,lebo sa nemam kedy ani okupať,nieto este niekde ist...nepotrebujem chodit po baroch atd...ale aspom nejaku zmenu.cas aj pre seba.nie len umyvanie,pranie,upratovanie,hranie sa so synom,kojenie 20krat...lietanie po byte,pocuvat plač alebo sa rozčulovat,kričať,napominať syna lebo to je taky cert...este k tomu nevyspata,rozbita,nervozna a podraždena...chcela by som aby mi muz viac pomahal.ale on iba povie:zarabam peniaze cely tyzden robim tak mam pravo vypnut a odreagovat sa....a pôjdem ci sa ti to paci alebo nie.. ja milujem svoje deti ale z tej rutiny mi prepina...mam mu nieco vycitat alebo to nechat tak....akoby ho zaujmalo len to jeho a jeho potreby a to co citim ja nie..a keby boli muzi na materskej tak by zomierali uz po 2 tyzdnoch

stangb
6. dec 2014

@gabrish poznam to,mam 4 rocnu a 7 mesacneho a u nas je to podobne,moj je zavisly rybar,co sme sa nahadali kvoli tomu,ma podobne reci ze on zaraba tak moze..ja som si vyhadala to ze na ryby moze ist kazdy druhy vikend aby bol aj s nami,ale aj ked je doma tak sa nejde s pomocou velmi pretrhnut..najviac ma stve ze ideme niekedy aj do debetu co nam to financne nevychadza ale on dostane vyplatu a nema problem 150 aj 200 minut hned na ryby...nie je to kazdy mesiac ale aj tak ma to stve ze ked mame dlh tak ja by som radsej vyplatila dlh ak mame nieco navyse a nie minut to na krmivo pre ryby a pritom maloco chyti.ja tiez nikam nechodim,lebo on s malym debude lebo je este maly..a obcas by som uz fakt potrebovala vypnut.ked sme este nemali syna a dcera mala uz asi 2 roky tak som mu povedala ze ak on ide na ryby kazdy druhy vikend tak aj ja raz za tyzden idem s kamoskou do mesta na kavu posediet..a to bolo fajn,aspon trosku medzi ludi,a nahodena tak ale teraz si zase budem musiet este pockat.zavisi to od chlapa.niektori nemaju problem pomahat a s niektorymi nepohnes,ale urcite to nie je normalne aby ti s nicim nepomohol..skus mu odsuhlasit ,konicky ak pomoze v domacnosti alebo s niecim co by ti vyhovovalo.

dkethe
6. dec 2014

no a pridam sa aj ja s otazkou... moj chlap si chce na 9 dni v lete vyrazit s kapelou na turne. rozhodne sme nezacali spolu vztah na zaklade "ooch, kapelnik" - hrava raz za mesiac. vyjadril sa ale tak, ze mu tento trip prospeje aj na zmenu, precistenie mysle, vzduchu ci co za klobasy. co si o tom myslite ze chlap si zmysli takyto vylet a postavil sa k tomu stylom "ja idem, a ty sa s tym zmier" plus ze tam potrebuje aby mal odomna oddych.

gabrish
6. dec 2014

No ved to....cez leto len ryby...na 3 dni....stale...aj na tyzden

iju
19. jún 2015

Ahojte..chcela by som Vás poprosiť O radu. Mám skoro 2 ročného syna A jeho otec, čiže môj priateľ sa nám čoraz menej venuje. Vždy si niečo nájde ako keby sa O malého nechcel starať. Najprv to začalo Keď mal malý 4 mesiace. Všetok voľný čas venoval kamarátovi A opravu kamaratovho traktora. Trvalo to pol roka. Neskôr si našiel druhu robotu.takže chodí Z práce do práce.to mi až tak nevadí máme viac peniažkov. Ale posledne dva mesiace sa Z neho stal závislý rybár. Aj ten kúsok voľného času strávi na rybách. Míňa kopu peňazí na krmivo. Dohodli sme sa na istých podmienkach ale vôbec ich nerešpektuje. Robí si po svojom A keď žiadam aby sa venoval hlavne malému tak sa urazi A aj tak si urobí po svojom. Na ryby chodí každý deň po práci A domov sa vracia V noci. Cez víkend nám venuje asi 10 hodín A polovicu prelezi pri telke. S malým mi nepomaha. Na všetko som sama, nemám čas na nič A malý je veľmi na mne závislý.