Moj muž ma na*ral

18. mar 2021

Ahojte asi sa potrebujem len vykecat . Ide o to že celé dni som doma zavretá s malou , včera kamoska chcela aby som dosla ku nej lebo ma narodeniny že posedime dáme kavu a ja si konečne oddýchnem . Vravím to mužovi a on že jasne chod . A ja že ale bez malej . A on že ako bez malej ? A ja že no normálne ty ostanes s nou doma . Ja by som si to tam aj tak neuzila musela by som ju mat stále v nosiči a ja si chcem vklude sadnúť a vypiť kavu . No k veci . Oni teraz s kamošmi chodia behávať resp prechádzať sa na viac km aby schudli . A že proste on nevie lebo že by sa mu narušil program a tak . Hovorím že nič sa tým dvom nestane keď pôjdu bez teba jeden den a ty môžeš sa ísť prechádzať s malou von s kočíkom a o nič neprídeš . Tak navrhol že teda nech mu dam vedieť že pôjde skôr behať . Ale tak sme sa nedohodli lebo chcela som ísť o 2 s tým že do 7 max doma . No a pred druhou by behať nešli. Vždy keď večer pride z vonku tak mu verím špeciálne diétne jedla a včera som mu nenavarila . Prišiel a hovorí že mám niečo na jedenie ? Ja na to : a navaril si si ? Tak nemáš . Proste on nebol ochotný jeden den ostať s malou doma tak ja mu nebudem variť . A mienim v tom pokračovať . Myslite že som urobila správne ? A to ani nepíšem že mi pomaly “ vyčíta “ že miniem celu materskú a nič si neušetrim. Ale k tomu sa už nevyjadrujem ani

lucka_ke
18. mar 2021

mala si mu malú nechať a ísť, teraz si budete robiť naprieky

katkati
18. mar 2021

Urobila si správne.

autor
18. mar 2021

@lucka_ke a čo som sa mu mala prosit ? Mala ma 10 mesiacov nemôžem sa len tak zdvihnúť a odist bez toho aby som mu nenaplanovala den a poriadne nevysvetlila čo kedy ako .. jedlo , spánok atd

lucka_ke
18. mar 2021

tvoj muž nevie kedy vám dieťa spí a čo je??? nachystám jedlo, dám dieťa do kočíka a idem

julka828
18. mar 2021

Ako dve male deti prepac teraz on ti nepostrazil malu tak ty mu prestanes varit ? Potom sa necudujte ze manzelstvo nefunguje ked si manzelia robia naschvaly. Radsej sa o tom v klude porozpravajte a nie si robit zle kvoli somarinam. Tak si si mala malu zobrat so sebou a ist nevravim ze sa zachoval spravne ale teraz mu nevarit to fakt nic nevyriesi

miriam_s
18. mar 2021

To není jeho dobrá vôľa byt s ňou... O druhej si mala odísť a on nech si poradí... Keď to necháš na jeho dobrej vôli furt to takto bude... A áno, tiež by som mu nevybrala extra ak on sa takto správa...

autor
18. mar 2021

Jezis milujem tu tieto zastavačky mužov . Keď ženy sa cely den nezastavia, robia pomaly sluzky , muži sú dementi ale nakoniec sme aj tak my tie najhoršie . A prečo by som mu variť mala ? Ja navarené mám . A jemu na varím iné jedno cize robota pre mna navyše . Jedlo je len on to teraz neje . Nebudem ja teraz variť dva krát keď ani on neni ochotný . Po xy mesiacoch som ho poprosila ostať s malou doma . A nie nemohla som ísť s nou . Ona by tam cely čas palakala. Ja som si chcela tiež od nej oddýchnuť jeden den

miriam_s
18. mar 2021

Treba si s ním sadnúť a jasne si vyjasniť pravidlá, lebo on je otec a nie korunná princezná domácnosti. Ak on chce extra varenie od teba tak aj on musínv iných veciach viac pomôcť tebe....

autor
18. mar 2021

On uprednostnil behanie pred malou ? A ja sa mám teraz preňho roztrhnúť ? No to určite

galganka
18. mar 2021

Teraz si budete robiť naprieky ako puberťáci? Prvá vec, že sa mohol sakra premôcť a zostať doma a starať sa o vlastné dieťa. Druhá vec, že by to bez prípravy nevedel? Prd makový. Vedel. Možno inak ako ty, ale straty na životoch by neboli. Možno by jedla dačo iné, možno by jej dal pyžamo namiesto trička... žiadna dráma. Teraz sa ofučujete, nekomunikujete a robíte si naprieky...

3petka
18. mar 2021

tak v podstate si urobila dobre, navarené má a ak to nechce nech si spraví. Kľudne mohol malú na tú prechádzku zobrať so sebou do kočíka. Kompromis sa dá vždy nájsť. Jasné že nie je ale dobré aby ste si nejak robili naschváli teraz - proste dostal trest za to že myslí len na seba. Jednoznačne si to treba vyrozprávať.

makova333
18. mar 2021

No v prvom rade, si mala nachystat veci pre malu a nechat mu ju s presnym popisom co ma robit (jedlo, spanok), ked teraz vie, ze ked povie nie, tak ostanes doma, spravi to aj nabuduce. To varenie by som tiez nerobila ked nebol ochotny, ale ze teda nerobila by som ho uz vobec, nie ze den dva potrucujes a potom budes varit dalej. A hodila by som s nim velky pokec na temu, ze dieta je vas oboch.

danka56
18. mar 2021

Ja nevidím nič zlé na tvojom správaní. Veru by som ani ja po tomto nevarila.

martina1201
18. mar 2021

Ahoj, nebolo od neho pekné že si svoj program nespravil tak aby si ty vedela ísť aspoň na chvíľu preč od malej. Ale nenavarit mu za to mi príde trošku moc. A čo očakávas že bude ďalej? Naučila si si ho, že nemusí strážiť a nič robiť doma a má postarané. Treba si sadnúť a porozprávať sa spolu. Ale určite nerobit si naschvál. Nastavte si pravidlá. Dohodnite sa že aj ty potrebuješ trošku oddychu od malej. Tiež sa dohodnite na tom ako ti bude pomáhať s domácimi prácami. Ďalej by ste sa mali porozprávať o tom že aj on je rodič a teda by si mal budovať vzťah so svojim dieťaťom. Vyčítať ti že neusetriš? Tiež nie je férové. Ty dostávať náhradu mzdy kvôli starostlivosti o dieťa, ale nie za to že robíš domáce práce. Nech ti on dáva peniaze za to že sa kompletne staráš o domácnosť a potom budeš môcť ušetriť. A ak nechce prispievať nech pomáha.

cervenaruza123
18. mar 2021

Pokial mu vyvaras specialne dietne jedla a on nie je ochotny postrazit malu, tak by som mu naozaj dalej specialne jedla odmietla vyvarat. Navarila som bezne, co zjem aj ja, ked chce specialne, tak nech si to navari sam. Ale v tejto situacii by som si s nim sadla a sa dohodla, ako si to predstavujes ty, ako on a nasla kompromis. Ja osobne by som asi trvala na tom, ze raz za cas ked postrazi malu, aby som ja mohla trochu vypnut, tak to ho nezabije. Nechodis tak kazdy den. Ked nevie, boji sa, nech ti to povie, dohodnite sa napriklad, ze prvykrat pojdes von na hodinku a uvidi, ako to zvladne. Tiez sa to mozno musi naucit a nabrat istotu. Lebo sice ked mu nenavaris, to je logicke, ale tebe to situaciu nevyriesi. Normalne ste dvaja rodicia, musite si stanovit pravidla, bez nejakych krikov a nervov, ale bez pravidiel a dohody to nepojde.

vilma7
18. mar 2021

Tak malá by určite neumrela, keby mu dopodrobna nenaplanujes celé poobedie...a potom že prečo však muži nevedia postarať. Lebo sa im všetko kladie pod nos. Hádam vie kde máte kočík, jedlo, plienky. Alebo nebýva s vami? Mala si mu ho šupnut do nosiča a mohol ísť s ňou a kamošmi. Chudák jeho program, zabila by som ho.

trema
18. mar 2021

Mala si ist, malej by sa za tych 5 hodin nic nestalo.. ja by som mu nic zvlast nevyvarala, ved on si poradi

galganka
18. mar 2021

Inak tú "pomaly slúžku" robíš zo seba sama, to vieš, však? Dvojako varíš, obskakuješ, svoj program si nespravíš, dieťa mu nenecháš... treba vedieť dať aj seba na prve miesto... a nie mu teraz za trest nedať dačo, na čo si ho sama privykla.

autor
18. mar 2021

@vilma7 áno to s nou malou máte pravdu . Nič by sa nestalo . Ale to na tom nemení nič , že z vlastnej vôle neostal doma , tak prečo by som mu ja mala z vlastnej vôle vyvarat ? Potom jasne že muži berú ženy ako sluzky keď všetko pre nich robia aj keď si to nezaslúžia . A postarať sa o malú vie excelentne .. takze b tomto pravdu máte žeby to zvládol

klip0
18. mar 2021

Tam treba ist na problem od zakladu lebo chlap to nepochopi ze aj ty mas pravo na svoj cas. Povedz mu kazdy den pred jeho prechadzkou ze "a to ides bez malej? Jedine s nou, alebo mi naplanuj a nachystaj co mam s nou robit a kedy ma jest a co" ze ako by sa tvaril... Ale toto bolo samozrejme nie vážne. Treba to vyriesit ako celok, od je rovnaky rodic ako ty a ak nevie co by s nou pol dna robil sam, bude problem hlbsie ako v tom, ze ty si nesla za kamoskou a on nema veceru

jdvorka
18. mar 2021

Ja to vždy robím, keď ma naštve. Milujem ho, rada mu pripravím jedlo, nachystám desiatu do roboty, baví ma to. Ale niekedy to ten chlap berie ako našu povinnosť, berie to ako samozrejmosť, žiadne ďakujem ani nič. Vtedy viem vypeniť aj ja, jednoducho sa seknem, má dve zdravé ruky a nohy, nemá papier, že nie je spôsobilý sa o seba postarať. Tak nech sa páči, nech si navarí a nachystá sám podľa vlastného gusta. Nech sa trochu prejdú v našich topánkach, aby zistili, že doma "sa to" nerobí samo. Každý má nárok na vlastný čas, tak ako partner, tak aj ty, aby si časom nevyhorela. Určite si spolu sadnite a prediskujte to.

hederamonstera
18. mar 2021

juj, taketo naprieky pozname aj my s manzelom :D takze ta chapem. Ale ak mozem, tak ti poradim, aby ste sa o tom porozpravali. U nas naprieky vydrzia den-dva max a potom sa udobrime, lebo vsak sme dospeli a vzdy je to o tom, ze sme sa nejako vzajomne nepochopili. Proste komunikacia, o tom to je. Teraz si tu uzi nadavky na neho ale potom sa s nim porozpravaj.

annamarin
18. mar 2021

Akoze vazne tu niektoré pisu, ze nevarit mu je moc?? Je snad žena nejaká slúžka, že musi variť mužovi?? Veď ona to vôbec nemusí robiť. Snáď má 2 ruky, aby si chystal to svoje špeciálne jedlo sám. Píšete jakeby mu robila neviem jake naprieky.

alieeenka13
18. mar 2021
autor
18. mar 2021

Áno mohla som zavrieť dvere a ísť . Ale tu nejde o to. Ide o to že on nebol ochotný pritom o nič by neprišiel . Prechádzať sa mohol ísť aj s kočíkom . Tak snáď ja mu mám byt ochotná mu variť ,??? to snáď nemyslite vážne

laila18
18. mar 2021

Zachoval sa on zle, to je pravda, ty si mu to vrátila ale relatívne sa nič nevyriešilo. Musíte sa dohodnúť na nejakých "pravidlách" čo, kedy, ako, kto. Je fajn, že chce chudnúť, aké nemusí každý deň mať extra tréning, môže aj doma si zacvičiť,.osobne druhé jedlo by som mu nevarila. Buď navarite zdravšie a budete jesť naraz, možno si skúste spísať nejaký jedálniček na pár dní. Neviem ako to bolo pred dieťaťom u vás, očividne tebe sa živiť zmenil a on si myslí, že to ide mimo neho, neuberie asi zo svojich aktivít atď...to sa stáva často bohužiaľ 🤷 a tie peniaze sú veru divné, myslíš asi rodičák, neviem čo z toho sa dá ušetriť 😂 každopádne my máme financie spoločné, jeden účet.

galganka
18. mar 2021

@annamarin nevariť z trucu je moc. Namiesto komunikácie "trest bez jedla". Ona začala dobrovoľne variť dvojmo, tak ako má chlap vedieť, že to tak zrazu nebude? Väčšina z nich nevie čítať medzi riadkami a nemá vešteckú guľu. Keby varili obaja, raz jeden, raz druhý, komunikovali a pod. nebol by podľa mna problém.

autor
18. mar 2021

@galganka on ma požiadal o to čo mu mám variť . Resp nepožiadal , ale oznámil mi to čo mu mám od “ oneho” dňa variť . Takze asi tak

rmm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam_s
18. mar 2021

@alieeenka13 prečo ma označujete??? Ja som nič také nepísala práve naopak.