Máte kamarátov mužov?

31. okt 2023

Ahojte, chcela by som vedieť váš názor na situáciu, ktorá sa nám včera prihodila.
S partnerom sme spolu 4 roky, máme dve deti, všetko funguje normálne. Momentálne na doma ma RD, starší syn má dva roky a mladší pár mesiacov.
Včera sme boli na prechádzke vonku a stretla som kamaráta, s ktorým sa poznám celý život. Vždy sme boli dobrí kamoši, v mladosti sme spolu trávili veľa času, máme spolocnych známych, poznáme celé rodiny, bratov, bratrancov, rodicov...
Teraz sa už takmer nestretávame, ja už mám deti a vlastne od nich nikam nechodím, vždy som s nimi doma a on pracuje v zahraničí, takže už sa nestretavame. Avšak včera sme aa náhodou stretli, tak vravím veď poď k nám na kávu, pokecáme...
Tak si dal u nás kávu, pospominali sme starých znamych, kto ako žije, kto sa už ozenil a tak...
Poobede prišiel partner domov a ofucal sa, vynadal mi, že ci si potrebujem domov vláčiť chlapov.
Pritom to bola len nevinná káva so starým známym, pozná ho dlhé roky aj partner .
Ja na tom nevidím nič zlé, pre svoju rodinu robím prvé posledné a nikdy by som ani nepomyslela na neveru.
Najviac ma vsak zamrzelo, že partner mi nepriamo , v obálke povedal, že som k.rva.
Máme teraz tichú domácnosť, urcite budeme pokračovať, keď príde z práce. Tak ma zaujíma váš názor na situáciu.

nin12345
31. okt 2023

Je to uplne normalne.. moj najlepsi kamarat je muz.

guiseppinka
31. okt 2023

Su ludia, ktorych poznam dlhsie ako svojho chlapa a zo svojho zivota by som ich neodstranila, ani keby sa moj chlap postavil na hlavu... Vacsinou som sa pohybovala medzi chlapmi, takze si neviem predstavit, co by som bola v ociach tvojho chlapa...

beronsche
31. okt 2023

@nin12345 co je normalne? Ze muz reagoval neprimerane alebo, ze autorka pozvala kamarata na kavu?

beronsche
31. okt 2023

Mam kamaratov, ktorych poznam hadam dlhsie ako 25r.. za mladi sme spolu stravili obrovske mnozstvo casu. Zoznamili sme navzajom svojich partnerov a stale sa stretavame par x rocne.
Keby mi muz vycital, ze som jedneho z nich pozvala domov, tak sa vazne zamyslim nad jeho mentalnym zdravim.
Rozhodne by ma podobny vystup poriadne nahneval.

nin12345
31. okt 2023

@beronsche ze autorka pozvala kamarata na kavu..

viestta
31. okt 2023

Kamarat nie je problem, problem je tvoj majetnicky a nesebevedomy muz. Aj ja mam kamaratov a mozem sa s nimi stretavat aj bez dozoru.

beronsche
31. okt 2023

@nin12345 👍 Bolo to tak napisane, ze som sa zlakla, ze vystup jej muza... 😉

babulkomale
31. okt 2023

Partner ma asi pocit, ze sa s nim nemas az tak dobre a mozno by si ho vymenila, z toho vyplyva jeho slabe sebavedomie.
Kedze toho kamosa pozna, zachoval sa trapne. Hlavne ked nic neskryvas a boli tam aj deti.
K nemu sa ako spraval?

soldi
31. okt 2023

je uplne v poriadku mat kamaratov a stretavat sa s nimi a kecat. partnerstvom sa nestavas majetkom inej osoby.
co absolutne nie je v poriadku, je reakcia Tvojho partnera. urazila by som sa do krvi, keby si o mne nieco taketo myslel otec mojich deti. (teda, ten moj si to aj myslel a uz je exmanzel 😀 )

a na Tvojom mieste by som partnerovi velmi dorazne a jasne vysvetlila, ze taketo vystupy tolerovat nemienis, absolutne nema najmensie pravo byt ofucany.

vroni
31. okt 2023

No, tak celkom úprimne, keby sa po štyroch rokoch vzťahu z jasného neba zjavil dobrý kamarát, asi by som bola hodne skeptická. Takže rozumiem aj chlapovi, ze to ofrflal. Tichá domacnost je to najhoršie, co môžete urobiť. Normalne by som mu to vysvetlila, ze nemáš tri roky, aby si si pýtala dovolenie pozvať k sebe domov niekoho na kávu a tohto človeka poznáš už roky. Nič si nenahovaraj, co ti "nepriamo povedal". Nepovedal.

mia_von_prag
31. okt 2023

Ano mám kamarátov mužov, stretávame sa stále, väčšinou už aj s rodinami.
Aj chodia k nám domov alebo my, všetci su s tým ok.
Mozno ste mohli ísť radšej do kaviarne, ale ta manželova reakcia je prehnaná. Aby ťa nazval k.rvou nie je v poriadku. Aj do budúcnosti by som s nim prediskutovala túto žiarlivosť.

lili1313
31. okt 2023

Neverim na kamarátstvo také, že bezne spolu kavicky, vypisovanie... Tam jeden chce viac, hoci aj neprizna. Ale toto čo opisujes mi pride uplne v pohode, stretnutie po dlhej dobe, vynimocne, predpokladam, že tam boli aj deti...

elenka.k
31. okt 2023

myslím, že pred svadbou / detstve / som sa viac kamarátila s chalanmi , teraz už nie , vlastne aj baby zmizli, mám skvelú rodinu za kamarátov - bratov a sestru
nechýba mi stretávanie sa s inými a vôbec nie s chlapmi

zuzanockamt
31. okt 2023

Áno, mám dvoch kamarátov mužov, spoznala som ich už počas manželstva. Nevidím v tom žiadny problém. S mužmi je kamarátstvo lepšie ako so ženami.

ariannazara
31. okt 2023

U mňa je môj kamoš z detstva jak doma, bývame cez cestu. Keď je muž v zahraničí hocikedy večer sedíme na terase a popijame😅 nevidím v tom žiaden problém

dota6
31. okt 2023

Úplne normálne. Uvediem to aj z opačnej strany, môj chlap má skoro samé kamarátky. :D a už sú to aj moje kamarátky. Dokonca sme celkom nedávno boli na svadbe jeho najlepšej kamarátke 😻
A ja mám kamaráta tiež. Mám ho veľmi rada, je mi ako rodina. Ako ďalší brat.
Neviem si predstaviť ten level nedôvery a žiarlivosti. Aké nízke sebavedomie majú tí partneri, ktorí reagujú tichou domácnosťou. Priateľstvo je dôležité 😇 priatelia sú rodina, ktorú si sami vyberáme, resp. si niekto vyberie nás. Kto za všetkým vidí podvádzanie, sex a milenecký vzťah, to podľa mňa nemá v poriadku hlavne v sebe, nemá to spracované a chýba mu sebavedomie. Ale je to len môj názor. Čo je pre niekoho normálne, pre druhého môže byť až hrôza.

tanyan
31. okt 2023

By si sa ho mohla opýtať či by mu viac vyhovovalo, keby si s kamarátom sedela niekde v kaviarni alebo išla ty ku kamarátovi na návštevu...
Podľa mňa by bolo lepšie si to vydiskutovať a stanoviť si hranice, lebo takéto správanie a nerešpektovanie sa časom začne prenášať aj do ostatných oblastí života a situácií. Mlčanie a ignorácia žiadny problém nevyrieši.

archiebald
31. okt 2023

ľudia vnímajú tieto veci dosť rozdielne, čo vidno aj podľa komentárov tu a jeho reakcia samozrejme nebola primeraná a neviem aké máte vzťahy všetci s tým kamaratom, ALE mne by sa nepáčilo kebyže prídem domov a môj muž varí kávičku kamarátke. Možno ste si mohli niekam ísť sadnúť medzi ľudí alebo len dať krátke info mužovi.

hugger
31. okt 2023

@autorka aký by bol tvoj pohlaď na obrátenú situáciu že tvoj muž by sa stretol s kamoškou?

tosomja
31. okt 2023

Asi som divná, ale aj keby som stretla starého známeho kamaráta, určite ho nebudem volať na kávu, už vôbec, keď manžel nie je doma. Kľudne by som pokecala vonku. To isté by som netolerovala manželovi.

guiseppinka
31. okt 2023

@archiebald to vazne? Mna by mozno nastvalonlen to, ze mi nenapisal, ze dosla xy a ponahlaj sa domov🤭🤭🤭 a aj ja by som mu volala alebo poslala, ze pride k nam xy

caroline_
31. okt 2023

@tosomja presne tak

caroline_
31. okt 2023

Tebe by sa páčilo keby si tvoj muž zavolá starú "znamu" k vám domov na kavu, kym nie si doma? Mne určite nie, a tiez by som to nerobila ani ja.

milanemila
31. okt 2023

No partner ti nepriamo povedal, ze si k.urva a jemu by priamo trebalo povedat, ze je debil 🤷🏼‍♀️ akoze co si myslel, ze si “milenca” dovedies domov k 2 detom alebo co 🤦🏼‍♀️

milanemila
31. okt 2023

@caroline_ no keby tam mal k tomu 2 male deti tak by mi to ani velmi nevadilo :D

fadama
31. okt 2023

Tiež som si myslela ze kamarátstvo existuje aj medzi mužom a ženou. Už si to nemyslím 🤣🤣

babulkomale
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
31. okt 2023

Akože, na jednej strane, aj ja mám kamarátov mužov, ale rozhodne ich nevolám k sebe domov na kávu, keď môj muž nie je doma a ani nevie, keď prichádza z práce, že u nás niekto je.
A teraz sa na to skúsme pozrieť z druhej strany: prídete nič netušiac popoludní z práce a doma nájdete svojho muža v dobrej náladičke s jeho kamarátkou na káve. V pohode?

dankabetka
31. okt 2023

ahoj, tak ja tento problem teda nemam, stredna a vysoka skola v kolektive s chlapmi - stavebna...moj muz je dokonca moj spoluziak ( vzdy ma videl v kolektive s muzmi) . V praci mam len chlapov ...sme len 3 zeny... na celej firme. Vsade dookola mna - len chlapi, chodime spolu na obed, pivo a aj kavu....mna ani nenapadlo, ze by mi to muz mohol hodit do tvare ( spolu sme 18 rokovo)... teraz idem na koncert, kde bude ucinkovat kolega...a v neposlednom rade doma mam dvoch synov 😉 a kamaratku nemam ani jednu....respektive ziadnu , ktora by mi stala za pokec a kavu....

avonladyba
31. okt 2023

Mne to príde moc, zavolať si ho domov. Až taká otvorená by si nemusela byť. Ale tak každý to má inak. Možno je to pre Teba v poriadku, ale pre Tvojho muža zrejme nie.