Môj smutný príbeh

mariasimkova
26. jan 2014

Neviem ako začat!Nemala som pekné detstvo môj otec je alkoholik moja mama začala s ním pit ona sa dostala s toho jej maminou zásluhou ale aj tak teras si dá alkohol a visadí radšej tabletky.Od 13 rokov som byvala u babky rodičia sa nevedeli o mna postarat mám dvoch bratov mladší býva tiež u babky druhý je gembler ten býva u rodičov strašne vela penazí už minul povihrážal sa a všetci mu radšej dali peniaze strašné ma dlžoby velmi nepekne sa chová rodine je agresívny ked si vipije velmi ma trapi ked sa tak chová tým čo mám velmi rada rodičia sa ho boja a nevihodia ho z domu!moc som nemala štastie v láske našla som si alkoholika ktorý bol agresívný ešte ked sme neboli zobratý svadbu mi vychistal dedko rodičia na to nemali prišlo prvé dieta myslela som že sa muž zmeníale nie týral ma psychicky aj fyzicky neovládal sa ani pred detmi už sme 9rokov spolu už som to psychicky nezvládla dostala som sa na psych.liečenie za tu dobu sa o deti staral muž teras užívam lieky ktoré budem už navždy užívat potom mal muž zdravotné problémi zápal srdca a má vysoký tlak berie lieky trošku ho zbrzdili s pitím alkoholu ale niekedy sa stane že radšej vysadí tabletky a dá si alkohol velmi ma to rani stále ma ponižuje ked má vipité.marodím už više roka boal som aj na urade práce už više roka nedostávam nijaký príjem vybavujem si invalidný dôchodok ktorí mi odporučila aj primárka s liečenia aj psychologička podala som si žiadost na invalid.dôchodok pred više roka stále som sa odvolávala bola som v TO tam mi uznali 20% potom som bola na posudkovom v NR tam mi uznali 35% teras mám predvolanie do TN na Krajský súd na 13.2 o 11.30h. velmi sa bojím že mi neuznajú ten invalid.dôchodok na ktorý mám Nárok!!!!!!!!To je môj smutný príbeh

elina25
26. jan 2014

☹ ☹ ☹ Jooj najlepšie kopnúť takého chlapa do prdele ale ľahko sa vraví a ťažko sa koná,a s tým zdravíčkom prajem aby sa len zlepšovalo !!!

sandracs
26. jan 2014

@mariasimkova Až mi srdce stislo, keď som dočítala. Veľmi Ti prajem, aby to dobre dopadlo. Čo sa týka manžela, nebol by ochotný ísť do manželskej poradne?

latvia
26. jan 2014

@mariasimkova viac ako narok na invalidny by ma trapila tvoja situacia.....preco zijes s takym clovekom? 😕 mas len 30 rokov , uz si na invalidnom dochodku, zijes s alkoholikom tyranom....to tvojmu zdravotnemu stavu vobec neprospieva. viem ze zrejme nemas kam ist, lebo mas rodinu na prd, a tazke je poradit co s tym...ale asi zacni uvazovat, co urobit pre lepsi start do noveho zivota, ked ti uznaju ten invalidny...ci uz s nim, alebo bez neho, tvoju situaciu doma to nezlepsi 😔

mariasimkova
autor
26. jan 2014

@latvia ja nemám nijaký príjem už rok keby som odyšla od muža tak nestíhala by som všetko platit teras nas živí len muž už tolko nemôže pit kôli liekom už si nedovolí ruku na mna dat bojí sa že nás stratí navžy ked je triezví tak chodí nakupit varí pomáha mi s detmi teras je to trochu lepšie som rada že nemôže tolko pit!!!!

mariasimkova
autor
26. jan 2014

@sandracs teras sa to zlepšilo ked užíva liky už tolko nemôže pit to ma velmi teší!!!!ked nepije tak mi pomáha s detmi varí perie už si nedovolí dat ruku namna lebo vie že by nás stratil navždy!!!!!!

nikawero12
26. jan 2014

@mariasimkova nehnevaj sa, ale mám z teba zmiešané pocity. Mám pocit, že teba viac trápi to, že ti nechcú priznať invalidný dôchodok, ako to, že ťa muž týra.

ifkael
26. jan 2014

Odid od neho, bude Ti lepsie, budes moct robit a nebudes musiet cakat na invalidny...

Nariekat vie kazdy

mariasimkova
autor
26. jan 2014

@nikawero12 nieje to tak oboje ma trápi rovnako už si nedovolí položit ruku na mna lebo vie že by nás nadobro stratil a uvedomil si čo má doma až po 9 rokoch

nikawero12
26. jan 2014

@mariasimkova tak to je dobre, že už ťa nebije...a neuvažovala si nad tým, že by si si našla nejakú prácu?

janinah
26. jan 2014

ako si vôbec mohla dopustiť až taký stav,že vďaka týraniu je z teba inv. dôchodca v 30tke?,,,čo už teraz radiť....odísť zrejme nechceš a ani nevieš,tak čo máme písať? 😒

mariasimkova
autor
26. jan 2014

@nikawero12 vy by ste neboli zúfalá keby ste nemali žiadný príjem ro marodím už više roka muž mal jediný príjem v rodine aj ja by som chcela si privirobit ked mi uznajú ten dôchodok tak si m budem hladat voalkú prácu aspom na pol.uvezok a budem štastná ked aj ja prispejem do domácnosti

empathia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariasimkova
autor
26. jan 2014

@nikawero12 teras marodím marodku nedostávam kôli tomu že som neodpracovala po materskej ked sa vibavuje invalid.dôchodok tak treba marodit aspom rok a ked mi uznaju ten dôchodok tak až potom si budem hladat prácu

maznacik007
26. jan 2014

@mariasimkova ci mas narok to posudia urady ale teda podla toho co pises co ti zatial davali tak by som sa na to neupinala a hladala si tu brigadu ci pol uvazok ihned ... 😉

inak neviem zavisi velmi od tvojej zakladnej diagnozy takto neposobis ako tazko psychicky chora tak ze by to bolo na invalidny ...

lenuskakika
26. jan 2014

Ahoj detstvo som mala podobne ale ked ti muz robil zle tak uz si mala od neho davno odist a keby si mala zdravotne problemy tak by ti bolo lepsie keby si bola sama len s dietatom kazda zena si zasluzi byt stastna a ver mi moja mama mala stastie na muzov ktory ju bili a ked na teba raz polozil ruku tak to spravi zase a zase prepac ze ti to hovorim takto otvorene ale je to tak a on sa zase opije a budete iba trpiet ☹@mariasimkova

nikawero12
26. jan 2014

@mariasimkova no tak ti držím palce, aby sa ti to podarilo a najmä aby sa tvoj muž polepšil

mariasimkova
autor
26. jan 2014

@nikawero12 VELMI PEKNE DAKUJEM!!!!!

jalucija
26. jan 2014

@mariasimkova aky mas dalsie plany do zivota?
Ako sa mienis z tejto otrasnej situacie dostat hore? Dufam, ze planujes uz konecne nieco co tebe a tvojim detom pomoze zit dostojny zivot.
Neuraz sa prosim, ale dofrasa zena vzchop sa!!!
V kazdom prispevku vyplakavas, ze se si invalid a bla bla. Ty musis byt silna zena!

emkab
26. jan 2014

..mozno by bolo dobre, keby si napisala, co ocakavas od tejto diskusie- podporu? rady ohladne ziskania invalid. dochodku? financnu pomoc? ...Drzim palce, nemas to lahke 😒

jalucija
26. jan 2014

@mariasimkova este jedna mala rada, pises tu velmi osobne veci a mas tu fotku aj prave meno. Uz som nasla teba aj tvojho muza na fb, odporucam ti min fotku zrusit
Maria, taka si pekna ked sa usmievas. Som od teba starsia o tri roky ale zijem na rozdiel od teba zivot uplnej bohyne. A ty by si mala tiez, zivot plny lasky, zabavy a usmevu. Prajem ti nech ziskas viac sebavedomia na zmenu.

maja923
26. jan 2014

@mariasimkova si velmi mile dievca a je mi luto ako sa zivotom musis predierat. Na druhej strane si myslim ze si silna zena ked si tolko prezila hlavne v tom detstve. A prave preto by si nemala dovolit aby tvoje deti mali rovnake detstvo a v konecnom dosledku rovnaky cely zivot...pretoze prav rodicia su prikladom pre deti a myslim ze podvedome kazdy clovek hlada to na co bol zvyknuty v detstve..to som si vsimla na mnohych priatelich. Preto im prave ty musis ukazat ze sa da zit aj nak kym nie je neskoro aby mali aspon moznost vybrat si svoju cestu..pretoze od otca maju aky vzor? Tak sa budu spravat oni k svojim partnerkam..ktore zial tiez vyjdu z podobnych rodin a prave tvoji synovia budu raz ako ich otec..lebo deti kopiruju rodicov..je to zacarovany kruh z ktoreho sa ty mozes len vyslobodit ale tvojim detom das druhu sancu na lepsi zivota najma mat z nich slusnych ludi, ktori si bdu svoje partnerky aspon vazit..drzim palce..

kaktusik007
26. jan 2014

@mariasimkova asi az tak zle financne na tom nie si, ked pracu si budes hladat az ti priznaju invalidny... A rok si len tak doma a marodujes, aj ked ani to nie je podmienka na podanie si ziadosti o id...
Akoze priznaju ti 20%, potom ti daju 35% a ty si fakt myslis ze na sude ti priznaju 41%????

A este taka otazka - tie ostatne podmienky naroku na ID mas vlastne splnene??? Odrobila si dost rokov????

abbey1
26. jan 2014

Popravde, opäť jeden z príbehov, kde sa človek do hroznej životnej situácie dostal sám a následne očakáva, že mu niekto, najlepšie štát, z daní všetkých pracujúcich, pomôže. Úprimne mi je nesmierne ľúto detí, ktoré si nevyberú, do akej rodiny sa narodia.
Ano, človek má právo na omyl, ale okamžite s narodením dieťaťa by mu práve dieťa malo byť prvoradé. Keď si predstavím, aké je pre väčšinu detí samozrejmé, že sa ráno zobudia do pokojného prostredia, kde sa mama nebojí otca, kde sa peniaze míňajú na bežné radosti-výlety, dobroty. Ako môže niekto vedome o toto základné právo svoje detiobrať a ospravdelňovať to láskou k mužovi?
Tu plač a žiadosti o invalidný nič nevyriešia. Tu treba vyriešiť, či ukončiť nefungujúce vzťahy.
A hlavne mi je nesmierne ľúto, že sa invalidné dôchodky a dávky vyplácajú práve ľuďom, ktorí si svoj život prechľascú až k zdravotným problémom a potom natrčia ruku. Je mnoho ľudí, ktorí majú skutočne ťažký osud poznamenaný vážnymi chorobami a takí sa zyvyčajne snažia čo najviac zapojiť do aktívneho života. Nesedia doma a nevyplakávajú, pokiaľ im to ich zdravotný stav čo len trošku dovolí.

emily_666
26. jan 2014

@abbey1 tlieskam tvojej odpovedi 😉

hnedka
26. jan 2014

Moja Laska nadherna! Zahod tie oblbovaky ! Poviem ti jedno,doktori a medicina 🙄 je tolen biznis utlmuju to co nie je vyliecene.Treba vyliecit vztah v rodine a nie teba.Ved si nadherny clovek a mas 30 rokov mas zivot pred sebou si ta kastara skoro ako ja 🙂 Pozri myslim si ze koren problemu je manzelova minulost= vychova.To co deti vidia to nasaju do seba ako Spongia a potom tak aj neskor konaju.Rodic= vzor pre dieta.Tam je koren problemu ...je to zdlhavy proces ALE ono to je tak zena si vzdy hlada muza takeho podobneho ako je jej otec,muz si hlada svoju zenu taku ako je jeho matka....Preto ak bol otec alkoholik pravdepodobne si najde Alkoholika ak Bola matka dajmetomu cistotna a priliehala na poriadok a hygienu najde si na 99% taku ako je jeho matka....Nedaj sa znicit medikamentmi znic to,co chce teba znicit.Diabol sa snazi rozhadzat vasu rodinu a aj sa mu to ciastocne dari ALE kedze si spominala ze vies kde je Problem a ten sa vola Alkohol tak nie si vobec daleko od odpovede ze co musis riesit.Spominala si ze tvoj muz je inac ok iba ked si vyhuce robi peklo....Noooo treba zatocit s tym alkoholom treba tam hladat Problem tam je hniezdo bolesti a trapeni....Bud rozumna nesyp do seba jedy.Mysli triezvo.Problem nie je tvoj manzel ale Alkohol a jeho kamarati.Musis byt odvazna ved si vytuzena....Vaz si svojho muza nadalej ale nedaj sa urazat.Nezasluzis si aby ta predsa ina osoba ponizovala ved nie si jeho majetokale si Bozia.Tam kde druhy vidia tmu ty mozes vidiet svetlo...

kajusa83
26. jan 2014

@mariasimkova Nehnevaj sa ale mam z teba velmi zmiesane pocity
Pises ze mas zleho manzela...ja naozaj nechapem zeny co s takymto chlapom maju deti avsak z druhej strany tak velmi zly nemoze byt ak to s detmi vydrzal kym si bola na lieceni
Je mi luto tvojich deti lebo sama pises ze si mala smutny zivot ale mam pocit ze aj tvoje deti ho maju.Uz len kvoli nim by si mala zmenit pristup k zivotu
A nehnevaj sa ale dopredu kalkulovat lebo ty potrebujes invalidny a ludia co prekonali onkologicke ochorenie im ho neuznaju sa mi uz zda naozaj prehnane....

dejnas
26. jan 2014

@mariasimkova nechcem sa ťa nijak dotknúť, ale nedá mi... prestaň sa konečne ľutovať! vezmi život do vlastných rúk a snaž sa ho urobiť lepší, aby tvoje deti nemali podobný, resp. rovnaký "osud" ako Ty...
detstvo si mala neutešné ☹ chápem tvoj zármutok, sklamanie...
podľa vzoru rodičov si si našla aj muža - a to už bola tvoja voľba... dostala si sa, žiaľ z veľkej časti vlastným pričinením, do tejto situácie
namiesto očakávania priznania invalidného dôchodku (ktorý, myslím neuznajú, nakoľko bol už 2x posúdený... to, že podá dr. návrh, neznamená, že je automaticky akceptovaný - ale možno sa mýlim a motyka vystrelí!),
daj do poriadku svoj život...
lieč sa, nielen medikamentami... snaž sa postaviť na vlastné nohy, zabezpeč deťom lepšie detstvo, než si mala Ty...
ak si myslíš, že pre nich je výhra vyrastať s otcom, ktorý občas neužije lieky, len aby si mohol vypiť, či občas zdvihne / zdvihol ruku na mamu - tak ťa musím vyviesť z omylu...
nečakaj! hľadaj prácu, brigádu... tým, že ostávaš doma svoje problémy len prehlbuješ, ak ti neuznajú dôchodok, znovu sa budeš utápať v žiali.... vedie to podľa teba niekam?
prajem ti veľa síl, si mladá, máš celý život pred sebou... ešte stále je čas, zmeniť veci k lepšiemu, len musíš ty sama zabojovať... toto nik neurobí za teba

gromkaver
26. jan 2014

@mariasimkova Mila Majka, je mi velmi luto, ze si mala tak smutne destvo a je mi luto aj tvojej terajsej situacie, no zhodnem sa s viacerymi zienkami ... prosim ta, vzchop sa! prepac mi to, ale ja ozaj nepochopim zeny, ktore muz tyra a oni s nim maju aj dalsie dieta. Nedovol detom trpiet tak, ako si trpela ty! Urob im detstvo krasne, plne lasky! Najdi si pracu, budes v kolektive, prides na ine myslienky a mozno nebudes postupne potrebovat lieky! Necakaj na inv.doch., ten ta z biedy nevytrhne! Nehladaj sama pred sebou vyhovorky, ze nie je praca, nezvladnes to.... a hlavne sa nenechaj ponizovat! Viem, ze sa mozno lahko radi, ale nie si sama v takej situacii! Mysli na to, ze si mlada a tvoje deticky ta potrebujy a budu potrebovat! Takze, pekne zacni od seba, rano vstan, pozri sa do zrladla a povedz si, ze si silna a pre DETI urobis vsetko, tes sa z kazdeho ich uspechu a podporuj ich! Aj tvoj manzel je este stale mlady clovek, pokial ti naozaj ublizuje, tak by si to mala riesit! Drz sa dievca a zajtra zacni novy zivot!

sandracs
26. jan 2014

Ja len upozorním, že psychiatrické zariadenie niesú kúpele a nechodí sa tam odpočívať. Ak skončila autorka v tomto zariadení, to znamená, že sa muselo stať niečo veľmi závažné. Nestačil psychológ, nestačil ambulantne psychiater. Rovnako ak je stále na PN, tak pravdepodobne nie preto, že je sympatcká, svojmu psychiatrovi a obvoďáčke. Robiť z nej príživníčku na sociálnom systéme považujem za nemiestne.

petinka18
26. jan 2014

uz tam si spravila chybu ze si povedala ANO muzovi co pil a neviem co este...vedela si aky je a vzala si si ho... a prave to ze ake si mala detstvo si si mala spravit krasny zivot...plnej harmonie a lasky... treba sa dat dokopy,odist od neho aj keby do nejakeho azilu ,najst si pracu a zacat odznova