Musím vrátiť zásnubný prsteň budúcej svokre

22. dec 2021

Čakala som niekoľko rokov, kým ma môj teraz už snúbenec požiadal o ruku. Chodila som natešená s prsteňom na ruke, začali sme plánovať svadbu, oznámili sme to rodine a kamarátom, tešila som sa ako spečatíme našu lásku a budem pani manželka.
Moju radosť mi pokazila budúca svokra, keď si ma zavolala včera na kávu, medzi rečou pochválila prsteň a vzdychla si, že škoda že ho už dlho nosiť nebudem, lebo po svadbe jej ho musím vrátiť. Ja som zostala zaskočená, prečo by som jej mala svoj zásnubný prsteň vracať a ona mi na to povedala, že to je ich rodinný prsteň a ja ho mám iba požičaný do svadby a keď budem mať obrúčku, tak pôjde naspäť k nej do šperkovnice.
Ja sa snažím nebyť materiálne založená a viem, že pri sobáši ide o niečo úplne iné, ale myslela som si, že dostanem svoj vlastný nový prsteň alebo si ten rodinný budem môcť nechať, pre mňa je to veľmi špeciálny nostalgický predmet a chcela som ho nosiť aj s obrúčkou, raz ho prenechať našim deťom.
Snúbencovi som ešte nič nepovedala, ale cítila som sa vážne hlúpo, lebo som si ho za ten čas privlastnila, myslela som si že je len môj, aj keby to bol prsteň za 5€, ale viaže sa k žiadosti o ruku a úplne ma to zaskočilo, že ho mám odovzdať ako nejaký požičaný hrniec.
Nijako to samozrejme našu svadbu neovplyvní, ale zostala som z toho smutná. Zvykne sa aj u vás v rodine dediť prsteň a vracať po svadbe? Ja som sa s tým totiž ešte nestretla a som zaskočená, ale možno je to normálne a ja som tá zvláštna.

katkami123
30. dec 2021

No a dedičný klenot nakoniec putuje do záložne 😀 no pri nej ešte bude veselo. Len choďte bývať čo najďalej od nej

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
spadnutaslivka
29. okt 2022

aj mňa by zaujímalo, ako to s vami po roku vyzerá 🙂