Nechcem tam svokru

safranca15
19. nov 2014

Musim sa vam vyrozpravat s pratelom sme si dali ziadost na obecny byt pred vyse rokom a teraz januari sa konecne budeme moct stahovat.sme spolu 5 rokov a byvame vo velkom rodinnom dome kde na prizemy zije jeho ujo (alkoholik) a na poschodi byvame ja,priatel ,Eli a jeho otec(alkoholik) a mama .jeho otec bol cca pred 2rokmi zavrety rok koli alimentom ma nemanzelskeho syna otec do roboty nechodi a ked aj ide hned ako dostane peniaze chlasta 1-3 tyzdne :-/ tak ked sa mala narodila som bola stale nervozna koli jeho otcovi a povedala som ze chcem ist prec povedal dobre lebo aj jemu leze na nervy otec a jeho mama ho tiez chce opustit co nepochopim preco ho tolko trpy a moj priatel si zmyslel ze mamu zavola s nami byvat a ja ju tam nechcem on tvrdi ze ona to tu na chalupe neutiahne sama a nechce ju tu nechat samu........ja som sa tesila ze budeme sami byvat a on toto nehorazne som vytocena

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katrin21
19. nov 2014

@safranca15 to aky velky byt mate dostat?? standardne 3izbovy? a do neho chce natlačiť dieta , teba a aj svokru? a to ako budete fungovať? a preco jej vôbec davate peniaze???? ona nema plat, alebo nejake davky?
Akoze nie som proti, aby sa pomahalo rodicom, ale na podstatne výdavky a ak je pravda, ze zije zivotom - nechtiky , cigaretka - tak na to by som ani omylom nedavala, ked ma na take veci, ma mat aj na jedlo, to by malo mat prednost. A 40rocna ? o to viac! ved je to mlada zena, sama mam 37, skoro 38r a neviem si predstavit takto vycuciavať niekoho, tobôž vlastne dieta a jeho rodinu. To ju chcete mat na krku vlastne cely zivot? ved ona ma este cely zivot pred sebou a vy tiež...
Ma kde byvat, nech tam byva, alebo nech sa rozvedie, nech sa preda dom, rozdeli sa so svokrom a ujom a pojdu do bytov. Hotovo.

sissy27
19. nov 2014

@nuvaring hmmm tak to už aby si aj išla, nie?

junova
19. nov 2014

@nuvaring Ty asi nemáš deti, že? Vôbec si nevieš predstaviť aké je ťažké vychovat dieťa. To akože som,dobrá len na to, aby som deti vychovala a potom keď si nájde priateľku, manželku a majú deti, majú sa mi otočiť chrbtom? Prípadne im mám byť dobrá len na to aby som im dávala peniaze, darovala dom a strazila deti? Asi nepoznáš cti otca svojho a matku svoju. Zo zákona o rodine si tiež povinná postarať sa o svojich rodičov, máš voči nim vyzivovaciu povinnosť. Verím a dúfam, že môj syn si nájde rozumnú ženu,a dcéra rozumneho muža. Netuzim s nimi byvat, ale nenechám sa ani využívať. Snáď si zasluzim trochu úcty.

mihula
19. nov 2014

@guinevre ano presne a najlepšie by bolo keby sme 50+vystrielali,nech uz tu nezavadzaju

safranca15
autor
19. nov 2014

@katrin21 ona prosim pekne ch e od nas 100 € na stravu a aj ich dostane ale nakupene ani neni musime si kupi sami jedlo a to miniem dalsie peniaze a ani ona ma plat ale kedze kupuje sebe muzickovi cigarety a aj jeho zivy tak preto ma to vytaca ked ma za co a s kym chlastat tak nech si kupi cigarety by som sa mu vykaslala

maria1989
19. nov 2014

@mihula hahaha... hlavne že celý kôň je o príspevkoch typu... toto je moje dieťa... zmysel môjho života... no a nech sa páči, po 20 rokoch, čo poniektoré pre dieťa žijú, dieťatko maminku kopne do prdele 😉

nuvaring
19. nov 2014

JUNOVA...a nemám deti, mám dieťa 😎 a to sa s tým názorom nejako vylučuje??? lebo nechápem....celé ste to tu prosto nepochopili.....nemáš sa otáčasť chrbtom, ale jednoducho žiť si svoj život a nestarať sa....platí pre obe zainteresované strany....pomôcť v rámci možnosti a dobrej vôle, nech sa páči, ale pomoc by mala byť nezištná, takisto platí pre obe strany....ja len píšem a zastávam názor, že ak budem žiť sama, tak kľudne s rodičom, ale ak v mojom živote je partner a dieťa, rodič tam už nemá čo hľadať....môže prísť tak na navštevu a ja k nemu...to je celé....ja som osobne nikdy od rodiča pomoc nechcela, ani nečakala, ani neprijala, pretože by mi to bolo vyhodené na oči pri prvej možnej príležitosti, preto zdieľam názor aký zdieľam.....mám rada svoju mamu, ale v dostatočnej vzdialenosti od seba, čo je 100 km.....a kedže ani ona ani ja nemáme peniaze nazvyš, nikto nikoho vyživoať nebude a nikto od nikoho to ani nikdy nežiadal...od 18-tich som totál samostatná, asi preto 😎

nuvaring
19. nov 2014

maria1989, dieťa je zmysel života, ale za riťou mu stáť rozhodne nebudem, ked bude samostatné a hlavne, ked ma o toi nebude žiadať....game over....rodičovstvo netrva naveky (v praktickej rovine), rovnako ako detstvo netrvá naveky, aj ked ako tu čítam dospelých detí tu máme na mraky, hlavne v mužskej verzii 😀

sashabb
19. nov 2014

@safranca15 kolko izbový byt budete mať? Treba si sadnuť s priatelom a spísať si všetko za a proti. Ako budete vôbec fungovať, či bude jeho matka ochotná prispievať na bývanie-stravu atď.
Aby sa nakoniec nestalo, že vy ju budete živiť, šatiť atď. a ona si bude kupovať cigarety a chodiť na kozmetiku.
Potom to už bude ťažko riešiť.

ivett1
19. nov 2014

moje nervy , kočky a čo to vlastne riešite, že... koľko izbový byt a pod. ...veď NIKDE NEBOLO NAPÍSANÉ, že matka - "možnobudúcasvokra" chce ísť s BÝVAŤ s NIMI ... možno jej je dobre so svojím mužom (alkoholikom?...) a len ju poteší, keď "nevesta" s malou a jej synom odídu ... a ona bude mať pokoj ...možno peniaze od syna bude chcieť aj naďalej (100€ by jej určite v rozpočte chýbalo),ale ... to už je iný príbeh ...

koala7
19. nov 2014

@safranca15 no ked bude byvat ona u vas mozes to obratit a pytat od nej 100 eur na stravu 🙂

myslim ze tvoj manzel by nemal takto mladej mame nahradzat manzela alkoholika, toho treba liecit, a babka by sa mala snazit vyzit sama ako sa da, pokial mate dost je na vas kolko jej pomozete. Ale pokial ja sama najprv u niekho zijem, som mu vdacna za pomoc a ratam stym ze ak bude v buducnosti nutne, pomoc vratim. Neviem nakolko je to uz teraz nutne vo vasom pripade

ivett1
19. nov 2014

PS: to len jej syn si myslí, že by mala ísť ... tak, chcem vidieť, či ju tam bude vliecť násilím?!... keď povie, že z domu neodíde😀

guinevre
19. nov 2014

@nuvaring Ty si sa v prvom prispevku velmi skaredo a primitivne vyjadrila, "co tie matere... nežiaducou prekážkou", to je cele. To co si napisala druhy krat znie trosku rozumnejsie, ano byvanie s rodicmi alebo svokrovcami najcastejsie nosi so sebou problemi, a to vacsinou vtedy ked su ludia netolerantni. A ludia aj ked sa zoberu nemaju sa predsa na rodicou vys*at, lebo si tak zela manzelka/muz.

guinevre
19. nov 2014

@nuvaring A uz sa nauc odpovedat konkretne babam, klikni na "Odpovedz" a potom pis.

guinevre
19. nov 2014

@safranca15 A preco riesis co si za tych 100 eur kupi? Platite jej, lebo tam byvate, nie? Ci ste sa dohodli, ze vam za tych 100 eur bude varit?

safranca15
autor
19. nov 2014

@guinevre no to ma na to aby nakupila stravu ale vacsinou neni za co si urobit nieco jest

guinevre
19. nov 2014

@safranca15 No neviem, podla mna je ok davat jej 100 eur na energie, ked teda ich spolocne minate, jedlo by ste si mali kazdy zvlast, prave preto aby ste mali menej konfliktov.

safranca15
autor
19. nov 2014

@guinevre no ona ma 100e na stravu a 30 na energie

lauricka
19. nov 2014

@safranca15 z toho ale nevyplyva, ze mama aj naozaj chce s Vami ist byvat. Mozno ma dost rozumu na stare kolena, aby vedela, ze mladych by mala nechat samych byvat. Podla mna to je vzdy problem, ked byvaju generacie spolu, aspon takmer vzdy. Mali by byvat sami.

maciatkolulu
19. nov 2014

Ahaaa, takze ked si dieta najde partnera, manzela (ku), tak uz nema co rodic sa do nich starat a tak. Hmmm a ked to dieta nema kam ísť byvat aj s novou rozkosnou rodinkou, lebo sa snazilkovalo uz pre istotu v 20, lebo naco si zabezpecit byvanie, vzdelanie, pracu a financie.... hmmm vtedy su rodicia dobry, ale pozzzzzooor ked sa uz postavia deti na svoje hnatiky, tak matka, otec su uz na pritaz???? Ked sa nahodou ocitli v zlej situacii. Ja tomuto fakt nerozumiem.@nuvaring
a to ty ako nakupit nemozes? Inak 130eur aj s energiami nie je vobec vela podla mna. Ved to vam krasne ostava a mozete setrit, alebo ste mohli ist do prenajmu. A ty si nic ako nekupujes, alebo nechodis nikam? Svokra ta sleduje, ci mas gelove nechtiky a tak. To kolko ma rokov tvoj priatel, ked svokra ma 40? @safranca15

terezka1947
19. nov 2014

@nuvaring v podstate by som aj s tou samostatnostou a s tebou aj suhlasila...ALE...bohuzial nie kazdy ma napr.zdravych rodicov-aj takych 40r....co potom????tiez nech si zije kazdy svoj zivot?
alebo ak sa stane nieco jednemu a ten druhy to skratka nezvladne sam?aj vtedy nechat-lebo uz ma dieta vlastny zivot???
ved aj ty a ja raz budeme stari...no a ja by som napr.nechcela byt na pritaz....ale zase,ked mi nieco bude a tu pomoc potrebovat budem,tak ju oa deti ocakavam...a dufam,ze ich aj tak vychovam,aby sa na mna nevykaslali
hoci...ked tak citam nazory niektorych mamiciek a potencialnych vychovavateliek mojich neviest,zacinam sa celkom seriozne bat=lebo najma svokra je vzdy na pritaz
jasne,kazdy mlady clovek sa ma postarat o svoju rodinu a vediet ju aj zabezpecit...necakat na rodicov...ale mnoho mladych by rodicov zodralo z koze,ale pomoct im toooo uz nie...to uz ma mat kazdy svoj zivot
ty si samostatna ...ale je vela mamiciek nadavateliek,co prisli s holou ritou k svokre a hend si davali podmienky co a ako bude,nechali starostlivost na svokru....aaale.na fore vypisuju ake su nestastne,leeeeebo chudatko nemaju sukromie,lebo ta svokra vsetko za nich robi
tak,ked su take hrdinky-podme,odstahujme sa a robme na seba a svoje deti
uz mam fakt dost niektorych zienok na MK...vecne stazovanie sa....ale sama neurobim nic...aaaale,kazdy je zly

terezka1947
19. nov 2014

@safranca15 ja ta chapem,ze uz chces mat pre rodinu klud...ale skus chapat aj priatela....a ked svokra povedala,ze s vami byvat nechce,nikde nie je napisane,ze byvat s vami bude
ale ak aj nahodou bude velmi zle...vzdy sa da najst riesenie...pokial nie je odkazana na vysostne vasu pomoc,je zdrava,vzdy sa da najst riesenie,aby boli obe strany spokojne...trebars aj v nejakej garsonke

stanulienkat
19. nov 2014

@junova
@mihula
@maria1989 Dost pretacate to, co sa pise v texte. Skuste citat pozorne. Nikde sa tam o nevdaku, neucte, strielani a pod. nepise. Robite z komara somara a zvelicujete.

maria1989
19. nov 2014

@stanulienkat nehovor 😅

mima4
19. nov 2014

@nuvaring

rodina je preto rodina, ze clovek tam nachadza svoj domov, naruc, ktora ho privita, dlane, na ktorych moze sa aj vyplakat a najst utechu.
Ja nemam problem prijat pomoc, ale ani poskytnut. V zdravych vztahoch funguje spolupatricnost a ucta.

mima4
19. nov 2014

@safranca15
no len vy dvaja s priateloom sa musite dohodnut, ako to dalej vyriesite, toboz, ked ked jeho mamina ti nie je zatial svokrou, kedze ty si sa doteraz nestala jeho nevestou 😉
Musite si to iba vy dvaja odkomunikovat. A hladat riesenia, co dalej.

mirka49
19. nov 2014

@mima4 no poznam taku chuderu co si muza nezasluzi.....nakopala by som jej rit tak ,ze byt na jeho mieste zbalim tej suke kufre a letí....

mima4
19. nov 2014

@mirka49
tak, manzel/manzelka su jednou rodinou, ktoru si vyberame DOBROVOLNE 😉 a aj zly vyber je vyber a ma nan clovek pravo

stellamaris
19. nov 2014

@safranca15 neberte svokru so sebou do bytu,mladi maju byvat sami,tak je to najlepsie.Svokra nech byva ,kde chce,ale nie s vami.Ked si predstavim tu situaciu,ze by so mnou mala byvat moja svokra,tak sa mi otvara noz vo vrecku 😝