Nechcem tam svokru

safranca15
19. nov 2014

Musim sa vam vyrozpravat s pratelom sme si dali ziadost na obecny byt pred vyse rokom a teraz januari sa konecne budeme moct stahovat.sme spolu 5 rokov a byvame vo velkom rodinnom dome kde na prizemy zije jeho ujo (alkoholik) a na poschodi byvame ja,priatel ,Eli a jeho otec(alkoholik) a mama .jeho otec bol cca pred 2rokmi zavrety rok koli alimentom ma nemanzelskeho syna otec do roboty nechodi a ked aj ide hned ako dostane peniaze chlasta 1-3 tyzdne :-/ tak ked sa mala narodila som bola stale nervozna koli jeho otcovi a povedala som ze chcem ist prec povedal dobre lebo aj jemu leze na nervy otec a jeho mama ho tiez chce opustit co nepochopim preco ho tolko trpy a moj priatel si zmyslel ze mamu zavola s nami byvat a ja ju tam nechcem on tvrdi ze ona to tu na chalupe neutiahne sama a nechce ju tu nechat samu........ja som sa tesila ze budeme sami byvat a on toto nehorazne som vytocena

mirka49
19. nov 2014

@mima4 vies ale preco taky dobrak si takou hnusnou chuderou co si ho nezasluzi nici zivot?je mi ho uprimne luto,ze taku ako je henta......

mima4
19. nov 2014

@mirka49

a prečo si "dobre" zienky nachadzaju debilov?
no preto ze submisivne, nesamostnatne a jednoduche povahy si prirodzene hladaju presny svoj opak.

mirka49
19. nov 2014

@mima4 ja len verim na KARMU.raz sa jej to vrati a na to si pockam 😀

mihula
19. nov 2014

@safranca15 pises,že svokra vam doteraz nepomohla.Si mysliš,že je povinna vam pomahat? A ak Ty nepovazujes za pomoc,že vas zobrala pod svoju strechu za nič,tak ozaj nechapem,čo tam ešte robis.Skus napisat ako Vam pomohli Tvoji rodičia

mihula
19. nov 2014

@lauricka ha ha,že na stare kolena,ved svokra ma 40rokov

mihula
19. nov 2014

@stanulienkat skus ty čitat pozorne a vsetky komentare a nie len autorky.To bola reakcia na danu temu

lauricka
19. nov 2014

@mihula tak to uz je vek, kedy by mohla byt rozumna, niekto vsak nebude nikdy.

mihula
19. nov 2014

@lauricka srandujes?40 a stare kolena?40tničkam sa len teraz zapaluju lytka a že kolena?Kolko mas ty?

luciferkax
19. nov 2014

Ahoj, svokra je dosť mladá, maala by sa vládať postarať o seba sama.. ak chce bývať ona mimo manžela, tak nech si prenajme byť aj ona... ale fakt ju neber k sebe... povedz rázne NIE a basta... eurobí to dobro v rodine, súkromie bude na bode mrazu.. ja mám so svojimi rodičmi dobrý vzťah, aj manžela majú radi, ale 5 mesiacov bývania v ich domácnosti nám všetkým úplne stačilo :D

lauricka
19. nov 2014

@mihula pockaj, bavime sa o tom istom? Ja som len povedala, ze by mohla byt dostatocne vyspela na to, aby chapala, ze mladi maju byvat sami a jednoducho sa sama k Vam byvat nepotrepe. Tak sa to len hovori, ze na stare kolena, to za prve a za druhe, co ma cela tato situacia so zapalovanim lytok? SOm len napisala, ze to tu riesis a mozno ona sama od seba k Vam nepojde. Ja mam menej, ako ona, ale urcite by som sa netrepala byvat k svojmu synovi, ktory ma svoju rodinu a rozbieha si vlastny zivot.

junova
19. nov 2014

@stanulienkat Ja som nereagovala na zakladateľku témy, ale na inú mamičku, ktorá píše do čerta so svokrami. Je to neuctive. Ja si tiež myslím, že je najlepšie ked mladý byvaju sami. Ale je vážne zaujímavé čítať si tu diskusie, že keď mladý nemajú kde bývať sú im dobrý rodičia ale keď rodičia potrebujú pomoc, ruky od nich preč. My sme bývali so svokrou, lebo mala rakovinu, doopatrovali sme ju, umrela v našom byte. S mamou netuzim žiť, lebo je sekera, celý život bola dobrovoľne nezamestnana, čiže ani dôchodok nemá, ale pomáhame im v rámci svojich možností. A keď raz bude s rodičmi zle, doopatrujem rodičov.

mihula
19. nov 2014

@lauricka to je jedno,či sa bavime o tom istom.Myslim si,že ozaj 40rocna svokra,nepotrebuje byvat s detmi.To len zakladatelka diskusie ma nejake vízie dopredu.Predpokladam,ze tie decka maju cca 20 rokov.Svet gombička,sami samiii,nech nas nik neotravuje.Pochybujem,že v buducnosti nebudu potrebovat pomoc od rodiny.Bodaj by som sa mylila

lauricka
19. nov 2014

@mihula ano, suhlasim, ale sami by mali byt, to je fakt 😉 A ozaj, vsimla si si, ze som si vobec neuvedomila, ze nie si zakladatelka temy? :DDD

safranca15
autor
19. nov 2014

@mihula kupili malej hracky plienkyva atd ked boli vianoce dali malej aspon neaku prkotinu ona nic lebo ze ved ona si to nebude aj tak pametat k meninam tiez nic a ani k roku jej nic nedala ani len jogurtik nasi nam aj financne pomohli a nechceli ani doteraz to nechcu naspat ale ona nam len 5€ pozicia a uz hned to pyta naspat a uz SME SA DOHODLI ZBOHOM

mihula
19. nov 2014

@safranca15 ja ta chapem,ste mlada rodinka,je na mieste aby ste boli ozaj sami.Prospeje to vam vsetkym.Len naozaj,treba niekedy zvolit tie spravne slova,aby to nevyznelo,že ta fuj svokra.Aj ja som mala svokru/nič moc/a aj ja budem smokra 😀 to povedala susedina dcera 3 roky,ked nas počula ohovarat moju svokru.Snazim sa mat nadhlad voči jednej aj druhej stane.Aj ked uz nadrziavam druhej strane-smokre 😀

guinevre
20. nov 2014

@safranca15 30 eur im davate na energie? Tak to nehovor, ze vam nepomahaju tym, ze vam davaju strechu nad hlavou, lebo jedna garzonka v BA nas stoji 400eur mesacne, v mensich mestach o trosku menej, ale stale to nie je ani blizko 30eur.

safranca15
autor
20. nov 2014

Tak nie nepomaha lebo 30 da ona 30 mi a 30 jej svagor

mima4
20. nov 2014

@safranca15
a ako si sa teda dohodla s priatelom?
Vy dvaja sa musite dohodnut, my tu zbytocne davame rady.
Ak planuje s tebou zivot a chce si ta vziat za zenu, tak musi sa odputat od matky.

simonka200
20. nov 2014

@safranca15 Treba sa len veľa a veľa rozprávať..Chce to kompromis ak teda je treba pomôcť aby sa mam postavila na vlastné nohy ok ale stanoviť asi dokedy to bude trvať..Treba vydržať ja by som tiež nechcela aby či moja mamina alebo manželoa matka u nás bývala ale keby to bolo nevyhnutné tak prekusnem na istý čas..veď pomáhať si treba..Držím ti palce aby to dopadlo tak aby ste boli obaja spokojný 😉

katkalubkova
1. nov 2018

@silacka1988 to neries, ona perli casto....