Nedoslýchavý sused

8. okt 2022

Presťahovali sme sa, pod nami žije sused, ktorý je nedoslýchavý ,slabo počuje, bežne ho stretnúť s načúvacím prístrojom . Samo o sebe toto nie je nič nezvyčajné, lenže jemu televízor vrieska tak , že sa to nedá vydržať. Cez deň je to fajn, ale večer po ôsmej keď už sa všetci doma berieme do postele tak telku pustí a tá hučí až do rána. Občas to má tichšie a počuť to len ako také dunenie,ale občas mám pocit, že tá telka hrá mne pri hlave. Už sme mu boli v noci búchať,na to sa nikdy nezobudil, cez deň keď sme ho stretli sme ho slušne upozornili, že nech to nedáva tak nahlas, lenže on si ide svoje, že nepočuje a ako má pozerať a bla bla. Ja chápem, že keď vyberie na večer prístroj z ucha tak asi ozaj nepočuje,ale za to my musíme celú noc počúvať to čo on pozerá? Ako ísť na takéhoto človeka keď upozornenie ignoruje? Ja už mám nervy v zadku z toho, mne to veľmi prekáža v noci.

erickatt
8. okt 2022

Este raz ho poprosiť, a ak nepomôže po 22. Zavolat policiu. Ak má nacuvatko, nech ho.pouziva aj večer

kaktusik007
8. okt 2022

tak s tymto si vela nepomozes.
@erickatt policiu? na stareho hlucheho deda?

liusa82
8. okt 2022

už vidim ako ten hluchý sused tým policajtom otvorí dvere

autor
8. okt 2022

@liusa82 tak keď neotvorí nám tak ani policajtom,to je jasné.
@kaktusik007 nie je to starý dedo, je to mladý muž Max tak 35 rokov .

kacena4
8. okt 2022

ak nepocuje dobre na telku nech si bastavt jacuvaci pristroj alebo di kupi soecialne sluchadla na televizor, neviem ci nie su aj cez sic. poistovnu. riešili sme to aj my. nedajte sa

0silvia0
8. okt 2022

Poprosit ho nech si kupi sluchadla na zapojenie do tv? Len musel by chciet byt ustretovy🤷‍♀️

larisa
8. okt 2022

Kupte mu slúchadlá na televízor a zapojte do televízora. Myslím si že on to nebude vedieť zapojiť. Je to výborná vec.

aaalenkak
8. okt 2022

My sme kupili dedovi sluchadla, take tie ako z vesnicko ma strediskova, ale co sa dali napojit na TV a dedo viac nikoho nerusil.

0silvia0
8. okt 2022

@larisa ved je to mlady chlap, urcite zapoji aj sam.

larisa
8. okt 2022

Možno nevie ze take nieco predavaju. To znamená že by nevedel ich zapojiť. Keby vedel tak ich už má. Ale to treba na televízor. 🙂
@0silvia0

anavixy
8. okt 2022

Kupte mu sluchadla 🙉 je to hrozne pre obe strany, ale teda jeho problem je riesitelny, vas bez jejo “pomocí tazko…

kaktusik007
8. okt 2022

fuu, tak mlady muz ma ani nenapadol.... no tak sluchadla - a ja by som sa mu este asi ponukla ze mu ich aj kupim s pekne dlhym kablom 😀

larisa
8. okt 2022

@kaktusik007 su aj bez káblové slúchadlá

cacianka
8. okt 2022

Volánie policajtov nie je celkom márne. Možno neotvorí, ale budú počuť neprimeraný hluk, riešenie posunú na úrad, priestupkové konanie . Volajte aj opakovane.
Alebo mu napíšte doporučený list, kde ho vyzvete aby nekonal proti dobrým mravom a hlavne proti občianskemu zákonníku, neobtazoval susedov hlukom. Môžete aj osloviť správcu, aby mu zaslal upozornenie.
Alebo mu na chodbe vypnite hlavne ističe/poistky

0silvia0
8. okt 2022

@larisa mozno mu nedocvaklo, ze az tak moze rusit susedov, nie je empaticky, kasle na to atd. Kazdopadne sa ho treba spytat ci vie ze sluchadla existuju a ci si ich vie kupit a zapojit.

enya00
8. okt 2022

@cacianka co sa mu co maju chytat elektriky,pre boha taka rada....mne toto raz spravil sused,ked som mala v byte brata -ano mal nahlas hudbu,ale cez den a bol v sprche(okno tam nebolo) a ten kkt vypol tiez istice ,skoro sa tam vykotil v tej tme...no skoro som ho vytiahla z bytu ked som prisla z roboty,tak ma to vytocilo,normalne som chytila taky amok,ze neviem coho by som bola schopna

cacianka
8. okt 2022

@enya00 bliknut isticom nikoho nezabije, a autorka mať amok môže, keď sa kvôli debilovi nevyspi každú noc celá rodina ?!

kaktusik007
8. okt 2022

@larisa len tie treba nabijat a stoja viac 🙂

larisa
8. okt 2022

@cacianka da sa to riešiť sluchadlami. Nie je to ako ze si púšťa na plno hudbu alebo ze ma v byte žurku. Vypnúť elektriku je veľmi zlý a zákerný napad. Potom nebude vobec ochotný chcieť slúchadlá. Verim tomu ,ze autorka chce len dobre vychádzať zo susedmi.

enya00
8. okt 2022

@cacianka no vsak len blikaj,ked niekomu nieco odpalis,potom si zagratuluj....tak neskusala este skoro nic,treba riesit na bytovom...ja viem ako uz musia byt na prasky,mala som susedov, co sa pomaly kazdu noc tlkli,zhodili radiator atd.ale nikdy by mi nenapadlo chytat sa ich veci

marca12
8. okt 2022

Ked nenosi vecer nacuvaci pristroj,pochybujem,ze si da sluchdla. Mne to pripada,ze on si lahne k telke a drieme a nacuvaci mu zavadzia,takisto mu budu zavadzat aj sluchadla. Ale navrhnut mu to mozte.

autor
8. okt 2022

@marca12 akurát sme sa bavili so susedou čo s ním býva na poschodí, tak, že je zbytočné s ním vôbec niečo riešiť. Jej vraj vykričal, že je bosorka netelorentná. Vraj sa rád odvoláva pri všetkým diskusiách na svoj handicap. Že prišiel o sluch len pred nedávnom a odvtedy sa s ním nedá nič. Ona si ma to vraj už zvykla, ale ja si teda na toto zvykať nemienim , tak ja neviem 🙄

katka0123
8. okt 2022

Kupte mu sluchadla. Vazne. Velke. A bude pokoj.

mimka1402
8. okt 2022

No jedine polícia, opakovane. Chalan môže byť stále z toho otraseny, nie je to nič príjemné prísť takto o sluch, škoda, že to nerieši, lebo bude musieť. Tipujem, že nacuvaci atď vníma ako niečo negatívne, keďže v dnešnej dobe sa také ktoré spĺňajú účinok pohybujú vo vyšších cenách...
Skus rozhovor, začni ľudsky a rieš ako by sa to dalo riešiť...
Kúpiť nejaký strojcek ci aluchadla nemá zmysel, lebo ani tie nemusí počuť a iba miniete zbytočne peniaze.

larisa
8. okt 2022

@mimka1402 riešením su slúchadlá. Policia s tým možno nič neurobí, ked je sluchovo postihnuty.

mimka1402
8. okt 2022

@larisa Nie sú. Lebo sluchove znevyhodnenie môže byť rôznorodé a toto nemusí mať účinok. Nemusí cez ne počuť lepšie ako cez telku resp. vôbec, to len veľa ľudí si to idealizuje, že cez to sa lepšie počuje, nie, nepočuje. Niečo o tom viem, preto vravím, že to treba riešiť rozhovorom s dotyčným.

nwnw
8. okt 2022

Poprosit ho nech si k TV pripoji sluchadla. Normalne kable maju v kazdom elektre snad aj v Tescu.

lilyianka
8. okt 2022

Mňa by skôr zaujímalo aký typ načúvacieho prístroja nosí. Ci iba ten základný od ORL?
Lebo v dnešnej dobe je pre týchto ľudí tak vyšpičkovaná technológia.
Môj muž tie nepočuje a má strojčeky od Phonak. Síce drahé, ale ešte tie staré co má sú spárované s telkou a je to robene takým štýlom,že zvuk na TV môže mať vypnutý a jemu zvuk do strojčeka ide.. teraz sú už ale iné novinky na trhu. To by však sused musel byť ochotný min.tisicku do toho investovať