Susedia hovoria, že moje dieťa dupoce

dizzy1822
29. okt 2022

Ahojte chcela by som sa spýtať. Zijeme v bytovke kde zije samý dochodca. Najskor sa stazovali ze mam naucit 2 rocne dieťa chodiť po špičkách lebo im to vadi ako dupoce alebo si mam po celom byte kupit koberec na vlastné náklady. Teraz po novom som sa raz pohadala s muzom a suseda ma stretla ze nemam tak kricat po muzovi lebo susedom to vadi a nedá sa to počúvať. Ale od rana do vecera trieskaju ludia s bytovými dverami. O pol jedenastej vecer trieskaju a ich navsteva ktora od nich odchadza hučí a budia nás. Decka lietaju po schodoch dupu a strasne vrieskaju. No susedia nepočujú nič iba nás. Je toto normalne? Taktiez ta suseda sa hadala s muzom ktorej vadilo ze sa my hadame. Je toto normalne? Veď každý sa pohada. Povedala mi že nemám kricat ani do synovi že máme byť ticho a keď nepocuva mam mu zobrat co má najradšej. Sused mi povedal ze si nemam nic z toho robit ze on byva na 9tom a ked prical bolo ho počuť az dole. Ked som to povedala susede tak ona ze nikdy toho suseda nepočula kričať. Vsetci majú bezpečnostné dvere ale my nie. Bohuzial zatial na ne nemáme. Ked som jej povedala ze dvere sa daju aj tichsie zatvarat a nie ze ja viem presne kedy suseda ide domov a vsetci strasne trieskaju dverami tak ze ona nikdy nic nepočuje ale my to pocujeme a trpime uz dva roky. Zaujimave. Ako by ste to brali vy? Ved kazdy nakrici na dieta a pohada sa s manželom

loliki
29. okt 2022

@dizzy1822 Nech si kúpia štuple do uší, to vyjde najlacnejšie. 🙂 Ťažký život.

viestta
29. okt 2022

Nerieš. Niektorí ľudia sú nasrať celý život aj bez príčiny, niektorí si tu príčinu aktívne hľadajú. Susedu pozdrav, poďakuj za dobru radu a viac neries

keiko33
29. okt 2022

Keď sme bývali v byte, tiež sme mali takú milú susedu. A to bývalá nad nami. Deti ani cez deň nemohli pobehať po byte, už búchala po radiátor. Po desiatej večer už sme ani "dýchať" nemohli. A keď na mňa raz vyskočila, že búchame dverami, ja jej hovorím, že ale vy dupete ako slony. Tak hapkala, že to nieje pravda. Ja som ju už posledné roky ignorovala, ale večer som z nej bola v strese, lebo keď búcha na radiátor, tak tým rušila aj ostatných susedov. Už rok bývame v dome a až po presťahovaní som si uvedomila, aký som z nej mala stres. Dlho mi trvalo, aby som nemala chuť skriknúť na deti, aby nevystrájali. Ja nie som hádavy typ, ale keď to inak nejde asi by som sa na ňu poriadne vykričala. Či nemá vlastný život, že sa stará do toho vašeho a potom už len ignorovala. Takýmto "milým" tetkam susedkam čím viac ustupuješ, tým viac si dovoľujú.

petamich
29. okt 2022

proste ignoruj 🤷‍♀️ pokial nerobite zurky po 22:00 a vyslovene nerusite nocny klud a ide o bezny prevadzkovy hluk, holt smola a nie urcite nebudem ucit deti chodit po spickach 🙈

dizzy1822
autor
29. okt 2022

Ona este aj ukazovala malému ako sa chodí po spickach. Dnes som to hovorila susede dochodkyni a ona sama povedala ze to uz prehnala. A tie susedy ze oni mali tiez deti a takto nedupotali ze mam mu dat ponožky alebo papuče. Nebudem mu davat nieco co nechce a učiť ho po spickach. Ze im sa to vsetko ozyva a trase im vytrinu. A najlepsie ze suseda dôchodkyňa sa stazuje na nasu hadku a oni sa vadia tiez a este o jedenastej vecer stale otvaraju a zatvaraju dvere strasne im vrzgaju. Obmedzuju nas dupocu strasne no katastrofa. A oni sa idú sťažovať ako sa nasa hadka nedala pocuvat ze nem kričať po ňom

evica17
29. okt 2022

@dizzy1822 nerieš ich, len jej povedz že je to jej problém,že vy neporusujete nic a nech silná chodí po špičkách. A kľudne nech aj policajtov volá, ju iba vysmeju. Keď sme bývali v byte, tak tiež mi vadilo hocco ale teda brala som to, že je to normálne, keď napr deti susedov kričía a jasia sa večer,ráno, proste sú to deti a nebudú predsa ticho sedieť a čítať al vo čo keď sú doma. Ale po 22 už bol kľud, Max bábätko aký plač a to tiež človek pochopí. Na také bežné veci si musí žiaľ zvyknúť alebo ich pretrpieť, nebudeš v byte chodiť po špičkách, šepkať a na deti občas tiež musíš zvýšiť hlas (veď nekricis na ne alebo muža furt,to je fakt chvíľková záležitosť).

dizzy1822
autor
29. okt 2022

@evica17 ved jasne s muzom som sa pohadala raz a uz je zle... Malý mi spáva od osmej niekedy od pol siestej az do rana ked naobed nespí. Nehadze sa o zem ani nic. Proste len ked chodi dupe. Mna tu ide riesit suseda ktora tu sucha stolicky po zemi rachot neskutočný vrzgaju im dvere ze vzdy sa zlaknem hlavne vecer a este aj muz po nej krical to bolo vsetko ok. Ked sa im nepáči nech si zavrú balkón. A nemusia počúvať. Každý sa pohada nech mi nehovori ze za 50 rokov sa nikdy nepohadali

elia9
29. okt 2022

Včera som pozerala susedské prípady a niečo veľmi podobné sa tam riešilo a ono sa to fakt deje 🙉 mne je vás úprimne ľúto, lebo dieťa človek proste neuviaže na retiazku..sama dobre viem, aké divoké dokážu byť deti a pritom by stačilo kúsok viac tolerancie zo strany susedov😕

cacianka
30. okt 2022

Keď ti ešte raz začne niečo vyčítať a radiť, tak jej smelo povedz = vy sa počujete a chápete čo mi tu trepete ? Vy vyčítate mne že moje malé dieťa trochu dupe, z čoho vyrastie, ale že vám neskutočne vrzgaju dvere, že dverami trieskate ako besní , tiež buchocete a všetko nás ruší, to už je v poriadku ?!
Ja som sa s mužom pohádala raz, iba raz sme kričali, ale vy ziapete obaja 10x viac ako ja a to už máme trpieť ?! Po celom dome deti kričia, dupu po schodoch, všade trieskaju dvere v celom dome ale vy sa vyvrsujete akurát na mne ? To je podľa vás ok ?
Že sa nehanbite takto ma obťažovať a buzerovat, nabudúce si rozmyslite čo z úst vypustite ! A tresla by som dverami aj ja .
Ona si našla slabého tichého jedinca a na ňom sa bude odbavovať, lebo jej to dovolíš. Slušne ale tvrdo sa bráň , buď asertivna a uvidíš tú zmenu
Pred pár rokmi sme tiež malú podobne problémy , susedia nevedeli zatvárať svoje dvere inak, než trieskanim, vo dne v noci, tiež práčky hučali a vybrovali aj 2.30 po polnoci, osi stejali ako besní.
Tak som napísala slušnú výzvu, na A4 nalepila na brány aj do výťahov, na A5 vhodila do každej schránky a svete div sa, veľmi to zabralo.

luccija
30. okt 2022

V prvom rade sa prestan vykecavat a rozoberat to s ostatnymi z domu.Tebe povie dochodkyna, ze susedu si nemas vsimat a o hodinu Ta budu spolu ohovarat.Ak vies, ze nerobite bengal zi svoj zivot, pozdrav a viac neries.Starsi ludia su vacsinou len doma pocuju kazdy suchot, vsetko im vadi.My, ked sme byvali v panelaku pod nami aj nad nami bezdetni dochodci.Nikdy sa nestazovali, ale mala som z toho stres.To je zivot v panelaku ani prdnut si nemozes, aby to ostatni nevedeli🤣

jesenzima
30. okt 2022

Prídem k vám na návštevu s mojím non stop vrieskajucim synom :D
Kašli na susedu, povedz jej nech sa do vás nestará, že vás to obťažuje a vybavené ...

dominikamacakova
30. okt 2022

Moja 80 ročná suseda každý deň o 23:00 presúva nábytok 😀 ale ako vážne.. ja nechápem čo tam robí 🤔

stanulienkat
30. okt 2022

Vsetky jej tu radite, ze ma mat susedu u prdele. Aj vy raz mozete dostat takych susedov, aj vy raz budete vo veku, ze vam budu vadit vrestiace a dupotajuce deti.
Ano, v panelaku je to normalne, zije tam vela ludi rozneho veku, ale zamyslela sa autorka, ci to uz nie je nad ramec slusnosti? My sme boli maximalne ohladuplni ku vsetkym susedom, tak ako susedia k nam.
Moznozno je vasa suseda naozaj precitlivela a buzeruje, no mna zaraza, ake ste tu vsetky hned egoistky. Hlavne, ze su tu temy, ako vam vadia dochodci, ktori maju pusteny tv nahlas a podobne. Ak sa to tyka vasho komfortu, tak je zle. Ak vy niekoho obmedzujete, tak to ma byt ok. Uz som tu citala temy ako sa deti bicykluju doma a hraju futbal-aj to sa tu mamickam zdalo ok.🤔

mikadooo
30. okt 2022

@dizzy1822 podľa všetkého ide o jednu jedinú susedu? Lebo ak áno, tak jedným uchom dnu druhým von. Ak sa ale sťažuje viacero susedov, tak asi by som sa nad sebou zamyslela a porozmýšľala, ako tie zvuky u nás viac stlmiť. ak má suseda bezpečnostné dvere a ty nie, je dosť možné, že zatváranie dverí na chodbe takmer nepočuje, zatiaľ čo ty áno. (Takisto dupot na schodoch, vykrikovanie na chodbe, privítanie, alebo lúčenie, atď.).

evaachesa
30. okt 2022

Najbližšie keď sa tá suseda bude hádať, choď jej zaklopať a popros ju, nech toľko nekričí, že sa to nedá počúvať. 😉

letfenixa
30. okt 2022

@stanulienkat nemiesaj diskusie. @autorka nepíše, že dieťa sa doma korculuje, ale dupoce. A keďže áno, dôchodci mavaju mega nahlas pusteny televizor, tak jednoducho v paneláku zvuky bolo, je a bude počuť viac ako na samote u lesa.
Je nejaká miera, ktorú nemožno prekročiť, aj čas, ale odtiaľ potiaľ. Čo jej ma čo suseda vyčítať, že sa s mužom pohadala?
@autorka všetko s mierou. Ako bolo spomenuté vyššie, zbytočne sa so susedmi nevykecavaj, susedy sa nabudúce spýtaj, či ona sa s mužom nikdy nehada a odíď. Kašli na ňu.

lenka2710
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka2710
30. okt 2022

@dizzy1822 nerieš, ja mam to iste a uz len ignorujem! Mňa chcela suseda predvolať na úrad kvôli tomu, že 9 mesačný syn lezkal na brušku na zemi a kopkal nozkami, trieskali jak besni, tak som tam naletela, že čo im šibe! Ze ma predvolali na úrad kvôli hluku 🤦‍♀️ povedala som ze fajn a ze mi tam bude trápne ešte aj za nich, že sa idú sťažovať na batoliace dieťa, ale samozrejme bolo len bubu, že asi sa zlaknem! Človek si nemôže ani pozvať kamošky s deťmi, bo to čistá psychiatria a hanbím sa jak pes, akých mam susedov! Teraz sme prerabali, spravili nové podlahy, minuli nemalé peniaze, obývačku mam vylozenu penovými puzzlami, aby sa tam mohli aspon deti hrať a fuuuurt je zle! Ze jej deti take neboli 🤦‍♀️ jasne kedysi boli deti zlatíčka, to len teraz sú deti ako besne

dizzy1822
autor
30. okt 2022

@mikadooo stalo sa to iba raz co som sa s muzom pohadala.ostatne dve sa stazovali iba ze moje dieta dupoce a prisli ho sem naučiť ako chodiť po špičkách. Ale to ze sa tu nedele vrta a bucha to nevadi nikomu

dizzy1822
autor
30. okt 2022

@stanulienkat a ty si myslis ze ja som cele dni so synom doma a celé dni dupoce? Zobudi sa o osmej chodi po byte pozera rozpravky potom poobede ideme von prideme o piatej o siestej a potom o siedmej o osmej ide spať. Nebeha po byte nonstop. A snad mu nezakazem nechodiť. On nebeha iba chodí ale dupe pritom. Sory lietat som ho este nenaucila. Mali sme suseda ktoremu chodili vnúčatá to bol buchot treskot behanie lietanie neskutocny hukot. Moje deti su potichu akurat mladsi sa nenaucil lietat

dizzy1822
autor
30. okt 2022

@stanulienkat mali sme susedu dochodkynu ktora nepocula a na plne telku pocul to celý barak ktorý program zrovna počuje. A co je na tom? Aj ja raz budem hlucha a mozno tak budem pozerat telku

dizzy1822
autor
30. okt 2022

@letfenixa dakujem za radu.stalo sa to raz a mali sme otvoreny balkon preto to počuli. Ale tu clovek musi byt ticho iba oni všetko môžu lebo tu ziju dlhé roky. Oni nepocuju vreskot dupot trieskanie vrtanie ale my sa raz pohadame a uz je zle

dizzy1822
autor
30. okt 2022

@mikadooo moja mama ma bezpecnostne dvere a neboli protihlukove aby som nic nepocula. Skor tito susedia sa zameriavaju iba na nás

zuzubb007
30. okt 2022

Ved sa nerozculuj, stari ludia somru uplne na vsetko a kazdy im vadi, mozes mat na haku, len jedno je pravda, ze dupot brutalne pocut, my ked sme chodili ku svokre a nad nimi boli dve male deti, po pravde mne to islo na nervy, ja neviem co tie deti robili, ale dupot strasny, normalne otriasalo obyvackou, a myslim, ze toto by slo na nervy aj tebe, tie koberce by som zvazila

dizzy1822
autor
30. okt 2022

@dominikamacakova môj malý raz preletel na trojkolke po byte a uz tu bola suseda ze preco tak buchame ze ci presuvame nabytok. A podotykam bolo 15:30 . Ale ked vrtaju aj o deviatej vecer to su vsetci ticho a nikto nic nepocuje 🤣🤣

dizzy1822
autor
30. okt 2022

@cacianka moj manzel povedal ze esteraz tu skusi niekto zazvonit a uvidi. Aj jeho kolega hovoril ze stale na neho mala nieco jeho suseda a to nemaju ani deti ze ich poslal kade lahsie a ma kľud

dizzy1822
autor
30. okt 2022

@elia9 ona povie ze je tolerantna ale nejaký hlasný buchot uz sem pride a zacne tu vycitat vsetko co pocuje. Ona povie aj my mame deti aj my sme mali deti ale nikto ich nepocuje kedze bývajú na prizemi a nikto pod nimi už nebýva.

dizzy1822
autor
30. okt 2022

Vcera 23:30 neskutocna rana niekto tak treskol dverami a bolo to o dve poschodia nižšie. Tak nech mi nehovoria ze to nikto nepocul ale to nikto nerieši. Kazdy den cele dni buchot treskot a oni tu riesia nas??? Skusia sem raz zabuchat

lenka2710
30. okt 2022

@zuzubb007 koberce nepomôžu, ja som dala koberce kvôli tomu vsade, ešte v obývačke mam na koberci tie penové puzzle a stále je zle! Keď raz ta ma suseda v zuboch, tak môžeš aj lietať aj tak si niečo nájde 🤷‍♀️

cacianka
30. okt 2022

@dizzy1822 no vidíš, nedaj sa. Kľudne jej odvrkni či bol včera ziapat o 23.30,
a s tým vrtanim cez víkend aký máte domový poriadok, VZN mesta/ obce ?
Riešte to cez správcu
Mne robila nervy jedna stará ochechula. Celé mesiace poznámok, lístočky do schránky, len tak si na mňa zasadla. Bodka vyvrcholila : Vadilo jej že som raz, keď veľmi prsiavalo cca 2 týždne, prádlo na balkóne neschlo, tak som na večer dala sušiak na velkuuuu chodbu pred byty. Zvonila a ziapala , že čo si dovoľujeme zaberať bezpečný prechod. Aj štetka som bola ! Nepomáhalo kľudne vysvetľovanie, jej susedia na chodbe majú trvalo pol obývacej steny , to je ok, ale malý skladací sušiak bol mega problém. Tak som stratila nervy aj ja, a riadne som na ňu nakricala. Odvtedy sa nám vyhýba oblúkom, zmení smer, čuší a len zákerne udáva. Ale to ju už poznajú, že jej drblo a riadne. 95% susedov už zistili čo je zač .
Takže ak slušne nepomôže, treba si urobiť poriadok.