(Ne)svokra

delite
1. feb 2015

Caute...uvodom sa uprimne priznavam, ze som si vytvorila ucet, len pre ucel tejto diskusie. Asi sa potrebujem trochu "vykecat".....
Problem je moja skoro svokra.S priatelom sme spolu 6 rokov a ma e uz dve krasne deticky. Dceru 3roky , syna 1rok. V nasom vztahu je TAKMER vsetko idealne az na nu. Popisem udalosti, ktore ma nastvali, mozno sa dozviem, ze ja som ta co ma problem, pretoze tym to zacalo. Ale pekne po poriadku. Predtym, ako sa nam narodila dcera, moja skorosvokra bola, co ja viem...obycajna zena, avsak nebolo to ako v tych vztahoch, co si poviete, ze jeeeeej jeho mama he supet, chodime na kavicky, debatujeme, bla bla...nie, bolo to..dobry den teta, ziadne, das si kavu alebo tak...proste som bola a hotovo...Lenze....potom sme zistili, ze sme tehotni, a ze cakame dievcatko ( nesvokra ma dvoch synov). Zrazu ..(podotykam, dva dni pred porodom) mi zacala vyvolavat, ako sa mam, ze ci potrebujeme nieco kupit. Ja som uz samozrejme mala kompletnu vybavicku nakupenu, vypratu, vyzehlenu, nachystanu....OK, porodila som, kupila veci, ktore som povedala, ze nepotrebujem, ako postolky, perinku s vyssivkami, a take tie kosielky co nosievali deti v 80.tych rokoch...zase OK, s priatelom sme sa natom zasmiali, ze trosku zaspala dobu, aj ked tie veci, boli drahe a kvalitne, ale nic co by sa mi pacilo....
Takto to islo, vzdy kupila, vzdy som jej povedala, Teta, nehnevajte sa take sa uz nenosi...alebo priznavam, bolo tak, ze som zobrala a podakovala a nechala v skrini. Vzdy ma ale vedelo nastvat, ked pre malu kupovala veci na prilezitost.Napr. fodrickove saty na uvitanie deti......hovorim, nehnevajte sa, ale ja jej oblecem to, co ja chcem....
Ohen na streche, takto postupne som sa stala "neziadanou" "nevestou"...Lebo oni (nesvokrovci) nemaju nudzu o peniaze a natom stavali vztah k vnucatam.
Teraz je uz ona na dochodku, tym sa vsetko zhorsilo.Ona k nam nechodi ( byvaju oproti)...zevraj sa neciti vitana, ale nikto nikdy jej nic nepovedal. Ja som vzdy bola ta, co ponukala, kava, blabla...nikdy u nas nic nedala do ust..Je divna vo vela veciach, co sa tyka vychovy, penazi, stravy....ja nerada vyhadzujem jedlo, oni pravidelne kazdy tyzden polku chladnicky..
Len teraz najvacsi problem,....snazi sa kupovat si moju dceru!!!najviac hraciek, najviac oblecenie, najviac sladkosti...podla mna je chore, ked sa da dietatu namiesto 2 brumikov, 14 brumikov, kazdy tyzden!!!...
Teraz konkretny priklad:
Syn mal prve meniny, ludia mu kupovali darceky a vzdy aj dcera dostala, napr lizatko, aby nebola smutna. Isli sme k nim a tam dostal syn darcek a taky isty velky dostala aj dcera dostala taky isty, cize DVE drahe hracky plus DVAKRAT oblecenie...dcera sa samozrejme tesila, ale ja som nesvokre osamote povedala, ze ona nemusi dostat tolko,,ked ona nema sviatok...ze je rozumna a pochopi, ze bracek ma meniny a dostane darcek. Ok. O tyzden nato (moje deti maju kopuludimokolo seba, co im kupuju darceky, za to som fakt vdacna,len toho mame vela), sme boli u nich lebo nesvokor mal sviatok. Nato ona vybrala (tyzden pred Vianocami) dve velke krabice s hrackami, mi sa s priatelom pozerame, ze co to ma byt, ona ze to zato, ze dosli zablahozelat.....Vtedy som to uz nevedela riesit v tichosti a vybuchla som, ze to nie je spravne, ze za chvilu k nim deti budu chodit,len vtedy, ked nieco dostanu...samozrejme som bola ta najhorsia, ze chudencom detom nedoprajem.....doma hadka plac, odvtedy som u nich nebola....
Teraz urobila toto: vlani moja mama kupila malej nausnice. Vtedy ona hovori, ved a nema nausnice?hovorim, ze ma, ale tak to v nasej rodine je, ze aj ja som mala od babky(maminej mamy).Tak teraz jej kupila na narodeniny nausnice.Su uplne mimo mojho vkusu (aj mimo tisicrocia). A ona to dobre vie, vie to, ze mi zalezi na tomto, ze aj ja som nosila od babky a okrem toho, moja mama ich kupovala, ale nedovolila by si ich kupit, bez toho, ze by sa mne pacili. Viem, mozno to vyznie nevdacne, hlupo, ze to je banalita, ale ja presne viem o co jej ide....Rozhadat mna a jej syna....a dari sa jej to....
Som uplne zufala , stale ,s nou bojujem, placem, nespim a STALE verte neverte, ona je chuda ta, co robi vsetko zle.....prosim??????
Ona zevraj nechce robit problemy, ale takto nepriamo, ale podla mna velmi premyslene,nas rozdeli, lebo priatel nechape, CO JE NA TOM ZLE, KED MALEJ KUPI NAUSNICE....
Poradte zeny alebo sa podelte so svojimi skusenostami.....som zufala:/
Vdaka za Vas cas

lenbea
2. feb 2015

@lucinocka každy den jej dava čokoladu, i ked vie, že nesmie?... chora. každ svokra akokeby "ochorela", ked sa jej syn oženi a ešte ked pride dieťa, koniec

cekankacamomille
2. feb 2015

my sme to vyriesili stahovanim o 500km dalej od vsetkych svokier 🙂 kedy sa prebudim, vtedy vstanem, co si uvarim, to si zjem atd a nik mi nedycha na krk s pripomienkami, ktore mi nebezpecne dvihaju hladinu adrenalinu. Oni maju svoje odzite, odchovane.....teraz sme na rade my, mame pred sebou cely zivot a nasu vychovu nasich deti podla nasich pravidiel. Obaja sme si vydychli 🙂

zuzu7899
10. feb 2015

delite mam podobne problemy doma.No naucila som sa ich zvladat.Svokra tiez kupuje veci co sa mi nepacia a nediskutuje somnou o tom.Na zaciatku som frflala zhadzovala jej vkus krutila ocami pred nou a potom som sa znovu hadala s manzelom doma.Potom som si povedala dost ja si rodinu rozbit nenecham.Naucila som sa diplomacii.Ano dakujem je to nadherne zoberem si to domov ale to co a ako s tym nalozis ty je len tvoja vec.Ty si mama ty vies co pre dceru chces a potrebujes.Nemas preco niekomu vysvetlovat ze tie napr.Nausnice dieta nenosi alebo nosi.Proste si ich zatial odlozila a botka.Vzdy si zober co ti kto da pekne podakuj ale ci to das dietatu nedas alebo vyhodis je len tvoja vec!!!Ty musis v prvom rade drzat s manzelom moze ti byt ukradnute ci tvoja aky ma nazor na to svokra.Neplati ti ucty,nevychovava tvoje dieta ty si matka a to dieta si neporodila preto aby si sa spovedala svojej svokre a pocuvala ju.

mizu89
13. mar 2015

Tak je nas tu vecsina co mame ten isty alebo podobny problem.ja mam svoju svokru rada len mi vadi to ze ohladom vychovy mojho dietata sa do vsetkeho stara.vsak nazor si moze povedat o to ju nikto neukracuje ale nie to aby bolo vsetko podla nej.sklamalo ma aj to ze na krstinach maly nic od nej nedosta.stale nejaku blbost kupi domov.mne to pride blbe sa jej prosikat.od krstnych dostal peniazky co tiez cakaju babo prestavuju dom maju toho dost a financie ani nevravim.od svokrinho brata tiez dostal co vobec nebol pozvany len bol tu na sr.moji rodicia moc nezarobia a vzdy sa nejaka korunka najde.napr ja som vdacna aj ked dostane veci zo sekaca alebo vo vypredaji.ja nerobim rozdiely ale nechcem ani aby boli deti rozmaznane.len chcem aby boli obklopene laskou.co si o tom myslite?tie co vsetko ociernuju tak radsej nech ani nekomentuju.

delite
autor
18. aug 2017

Baby zlate....nahodou sa mi objavil tento nick, teda vlastne tema, dovod, kvoli ktoremu som si ho vytvorila....
hm...po dvoch rokoch sa toho vela zmenilo, ci uz vo vztahu so svokrou alebo partnerom. A musim povedat ze k lepsiemu v obidvoch pripadoch....nejak som sa nad vsetkym povzniesla, prijala, tak ako je...veci stale kupuje, velakrat naozaj extremy....dost obmedzila sladkosti ( pracujem uz, deti su velakrat u nich a vidia, ze po sladkostiach su besni😅).u nich uz piju len vodu alebo nesladeny caj😆😆😆😆

Kedze som dost pracovne vytazena, aj moj partner, obcas pomo

delite
autor
18. aug 2017

ze, ked prespia deti tam alebo u nasich.Dokonca sa niekedy nevedia dohodnut, kto ich bude mat🙂
Ko niec koncov, chcela som povedat len to, ze, so skoro svokrou nechodim na kavicky ALE respektujem ju, ako matku mojho partnera a babku mojich deti. A (neverila by som ze to nieledy napisem alebo poviem)som jej vdacna, ze je tu pre nas(tak isto moji rodicia a svokor).
Vsetko ma svoje temne stranky, ale vekom, casom, prehodnotite veci inak.
Dakujem za nazory, v tom case som vsetko ani nemala silu citat😏😏😏...
Mozno nakoniec bude aj origi svokra, kedze ma priatel poziadal o ruku( po 9 rokoch, dvoch detoch)😅😅😅😅.....
Ale nie, len to ze som stastna lubena a mam uzasne preuzssne deti, milujuceho partnera, a stale aj tych rodicov z oboch stran
Kazdej komentujucej prajem stastny a pokojny rodinny zivot.❤