(Ne)svokra

delite
1. feb 2015

Caute...uvodom sa uprimne priznavam, ze som si vytvorila ucet, len pre ucel tejto diskusie. Asi sa potrebujem trochu "vykecat".....
Problem je moja skoro svokra.S priatelom sme spolu 6 rokov a ma e uz dve krasne deticky. Dceru 3roky , syna 1rok. V nasom vztahu je TAKMER vsetko idealne az na nu. Popisem udalosti, ktore ma nastvali, mozno sa dozviem, ze ja som ta co ma problem, pretoze tym to zacalo. Ale pekne po poriadku. Predtym, ako sa nam narodila dcera, moja skorosvokra bola, co ja viem...obycajna zena, avsak nebolo to ako v tych vztahoch, co si poviete, ze jeeeeej jeho mama he supet, chodime na kavicky, debatujeme, bla bla...nie, bolo to..dobry den teta, ziadne, das si kavu alebo tak...proste som bola a hotovo...Lenze....potom sme zistili, ze sme tehotni, a ze cakame dievcatko ( nesvokra ma dvoch synov). Zrazu ..(podotykam, dva dni pred porodom) mi zacala vyvolavat, ako sa mam, ze ci potrebujeme nieco kupit. Ja som uz samozrejme mala kompletnu vybavicku nakupenu, vypratu, vyzehlenu, nachystanu....OK, porodila som, kupila veci, ktore som povedala, ze nepotrebujem, ako postolky, perinku s vyssivkami, a take tie kosielky co nosievali deti v 80.tych rokoch...zase OK, s priatelom sme sa natom zasmiali, ze trosku zaspala dobu, aj ked tie veci, boli drahe a kvalitne, ale nic co by sa mi pacilo....
Takto to islo, vzdy kupila, vzdy som jej povedala, Teta, nehnevajte sa take sa uz nenosi...alebo priznavam, bolo tak, ze som zobrala a podakovala a nechala v skrini. Vzdy ma ale vedelo nastvat, ked pre malu kupovala veci na prilezitost.Napr. fodrickove saty na uvitanie deti......hovorim, nehnevajte sa, ale ja jej oblecem to, co ja chcem....
Ohen na streche, takto postupne som sa stala "neziadanou" "nevestou"...Lebo oni (nesvokrovci) nemaju nudzu o peniaze a natom stavali vztah k vnucatam.
Teraz je uz ona na dochodku, tym sa vsetko zhorsilo.Ona k nam nechodi ( byvaju oproti)...zevraj sa neciti vitana, ale nikto nikdy jej nic nepovedal. Ja som vzdy bola ta, co ponukala, kava, blabla...nikdy u nas nic nedala do ust..Je divna vo vela veciach, co sa tyka vychovy, penazi, stravy....ja nerada vyhadzujem jedlo, oni pravidelne kazdy tyzden polku chladnicky..
Len teraz najvacsi problem,....snazi sa kupovat si moju dceru!!!najviac hraciek, najviac oblecenie, najviac sladkosti...podla mna je chore, ked sa da dietatu namiesto 2 brumikov, 14 brumikov, kazdy tyzden!!!...
Teraz konkretny priklad:
Syn mal prve meniny, ludia mu kupovali darceky a vzdy aj dcera dostala, napr lizatko, aby nebola smutna. Isli sme k nim a tam dostal syn darcek a taky isty velky dostala aj dcera dostala taky isty, cize DVE drahe hracky plus DVAKRAT oblecenie...dcera sa samozrejme tesila, ale ja som nesvokre osamote povedala, ze ona nemusi dostat tolko,,ked ona nema sviatok...ze je rozumna a pochopi, ze bracek ma meniny a dostane darcek. Ok. O tyzden nato (moje deti maju kopuludimokolo seba, co im kupuju darceky, za to som fakt vdacna,len toho mame vela), sme boli u nich lebo nesvokor mal sviatok. Nato ona vybrala (tyzden pred Vianocami) dve velke krabice s hrackami, mi sa s priatelom pozerame, ze co to ma byt, ona ze to zato, ze dosli zablahozelat.....Vtedy som to uz nevedela riesit v tichosti a vybuchla som, ze to nie je spravne, ze za chvilu k nim deti budu chodit,len vtedy, ked nieco dostanu...samozrejme som bola ta najhorsia, ze chudencom detom nedoprajem.....doma hadka plac, odvtedy som u nich nebola....
Teraz urobila toto: vlani moja mama kupila malej nausnice. Vtedy ona hovori, ved a nema nausnice?hovorim, ze ma, ale tak to v nasej rodine je, ze aj ja som mala od babky(maminej mamy).Tak teraz jej kupila na narodeniny nausnice.Su uplne mimo mojho vkusu (aj mimo tisicrocia). A ona to dobre vie, vie to, ze mi zalezi na tomto, ze aj ja som nosila od babky a okrem toho, moja mama ich kupovala, ale nedovolila by si ich kupit, bez toho, ze by sa mne pacili. Viem, mozno to vyznie nevdacne, hlupo, ze to je banalita, ale ja presne viem o co jej ide....Rozhadat mna a jej syna....a dari sa jej to....
Som uplne zufala , stale ,s nou bojujem, placem, nespim a STALE verte neverte, ona je chuda ta, co robi vsetko zle.....prosim??????
Ona zevraj nechce robit problemy, ale takto nepriamo, ale podla mna velmi premyslene,nas rozdeli, lebo priatel nechape, CO JE NA TOM ZLE, KED MALEJ KUPI NAUSNICE....
Poradte zeny alebo sa podelte so svojimi skusenostami.....som zufala:/
Vdaka za Vas cas

sue
1. feb 2015

@delite 🙂
1. keď je problém s "výchovou" vašich detí, nechaj na priateľa, aby to so svojimi rodičmi - svojou mamou vybavil. Vy musíte držať spolu, ale nechaj jeho, nech im to odtlmočí, ty buď vtedy ticho. Svojim rodičom zas hovor ty.
2. deti sa počas života budú stretávať s rôznymi ľuďmi, rôznymi prístupmi k životu a podobne. Kvôli tomuto by som darčeky od svokrovcov (ak sa to nepodarí s nimi vydiskutovať) a aj od iných ľudí využila na "výchovu detí". Ako? Jednoducho. Môj syn sa tiež váľa v hračkách. Niekedy mi z toho bolo hrozne. Najmä pri uvedomení si koľko detí nemá nič, koľko detí umiera od hladu a podobne, ale mojej rodine sa mi to nepodarilo vysvetliť 😅 i keď je to už o čosi lepšie... ale k veci 😀 My proste keď syn dostane darčeky, ktoré "nepotrebuje" rozhodneme spolu čo s nimi - buď si necháva tie "nové" alebo ešte nové nesieme do krízového centra alebo nájdeme rodinu v núdzi, ak sa dohodneme, že "nové" sú OK, vždy zabalíme tie staršie a postupujeme rovnako ako som popísala pred chvíľkou.
Máme "výsadu", šťastie či čo, že sa nám zhodou okolností a vlastným pričinením podarilo zaradiť do spoločnosti tak, že nám je dobre a na jednej strane sa nebudem brániť "užívať" si pocit, že máme všetko čo potrebujeme, no na strane druhej si uvedomujem, že to kedykoľvek môže prestať a učím tomu aj môjho syna - vždy treba užívať ale aj sa vedieť podeliť.
Ďalšia rada je, že si s priateľom a rodinou sadnite vždy pred Vianocami a sviatkami a ponúknite im, čo by sa deckám akurát hodilo - my to využívame na zabezpečenie lyžiarskej výstroje, bicyklov, kolieskových korčúľ, klavíra atď - rodina sa vyskladá a dieťa nie je zahádzané somarinami s ktorými sa nemá ako vyhrať !

NEBOJUJ !!! Využi veci v prospech seba a svojich detí ! Na každej skúsenosti sa dá naučiť a ty učíš deti ako majú nazerať na veci ! Využi to, že svokra nemá mieru a pomôž tým iným ľuďom 😉 A najmä si kvôli materiálnym veciam nerozbi vzťah 😉 Keď má a chce dávať, nech dáva a vy to posuňte ďalej tam, kde je to treba 😉

nikuska744
1. feb 2015

Ja sa ti podelim s mojou skusenosťou: sú svokry, ktoré kupuju veľa, krásne oblečenie, krásne drahé hračky, náušnice, su také, ktoré kupujú mimo svojho vkusu, ale kupujú a teraz počuvaj čo môjmu synovi kupila moja svokra. Keď sa narodil priniesla mi do pôrodnice tepláky zo sekáča za 1,50e asi na dvojročné dieťa. Hanbila som sa ako pes. Chodili tam maminy, svokry a nosili krásne oblečenie pre bábätká a ja som si pripadala ako tá najposlednejšia bezdomovkyňa. Keď mal syn rok doniesla mu pokazenú hračku - psa a červené dievčenské tepláky zo sekáča. Na Vianoce mi vytriedila zo svojho pôjda špinavé smradľavé nepoužiteľné handry, ktoré sa nedajú použiť ani na umývanie dlážky. Pekne som sa na ňu usmiala, poďakovala sa a vyhodila to do kontajnera. Nikdy nám nedala ani cent, pritom o peniaze nemá núdzu. No povedzte ako by ste sa zachovali? Ale ja nemám odvahu jej niečo povedať. Tak iba sklopím uši a čuším. Ako sa hovorí "Dáš pokoj, máš pokoj"

adri266
1. feb 2015

@delite dar prijat, podakovat a odlozit do skrine.
Detom mozes povedat, ked nesvokra odide, ze im dala privela, ze nieco z toho, co im dala nebabka, date inym chorym detom, alebo v detskom domove.
V jeden pekny den, ked pride nesvokra na navstevu, vyberte vsetky hracky, dajte do izby, a naznacte, kolko toho maju a ze uz to nemate kde davat.
A hlavne, neber si to k srdcu, netrap sa, oni raz pridu na to, ze robia chybu, ked sa im vnucata budu obracat chrbtom, lebo pre ne nic nemaju

jaruska8
1. feb 2015

@delite Sú to starí rodičia a tí už nevychovávajú, no rozmaznávajú. Nerieš, poďakuj a nechaj tak. Zbytočne sa budeš hádať. Horšie by bolo, keby sa vôbec nestarali.

eeffka
1. feb 2015

@delite pýtam vločky a vymienam,ak ich "nemajú" poviem nevadí....zachcvilu ma zuzka,katka....meniny posunieme darček im.vždy sa blocek nájde.
Môj muž na nich nahukal,ale najspokojnejsia som bola keď moje deti mali doma pod stromčekom 2 hračky,pekne sa s nimi hrali... U nich 7lega a ešte staršia zazrela to je všetko??? Som sa sladko usmiala na svokra... Ja som vám to hovorila. Ich problém.

kiki68
1. feb 2015

nesvokra je synonymum pre tvor / netvor? 😀
pocuj moc to hrotis, vela svokriciek je takychto,ze maju nazor, ze co bolo v 85tom je stale aktualne, preverene a najlepsie, lebo jej to vychovalo dvoch synov. No hold veci nezmenis a budes sas nou iba sekat dalej.
Ked chces byt chytra a mat svaty pokoj,tak vzdy ked idete k nim vystafiruj dieta do tych saticiek, nausniciek a vsetkeho mozneho,co dala ona a nech sa kocha pohladom, pocuvaj chvilu ake je to uzasne, styling jak svina a ked prides domov odlozis to zase do skrine a pouzijes iba vtedy ked budes chciet. Takto by to mohlo fungovat bez vacsich zadrhelov. Ked chces mat svokru na svojej strane,tak na to musis ist takto. Inak sa posekat este viac a stretnutia budu krizovou vypravou na nesvokrine uzemie. Tiez je to babka malej,takze ak nechces nicit ich vztah,tak to nechaj tak.

delite
autor
1. feb 2015

Mate pravdu baby, ja som to tri roky takto robila, zobraala a LEN mala, mna len unavuje to ze stale chce byt ta, co im da "najviac"...teda, smutno mi je z toho, ze len dcere, syna az tak "nerozmaznava"... 😒

stangb
1. feb 2015

tiez si myslim ze najlepsie pokazis starej radost ak to prijmes s usmevom a potom sa hraciek zbavis ako to tu zienky spominali, este by som jej pri preberani podakovala z dodala ze to sa zase deti v domove potesia,lebo nase deti sa radi podelia s tymi co na to nemaju, alebo do skolky a pod....a ked chce minat peniaze na inych tak nech mina,co sa tyka nausnic nezakazuj, nech kupi,nosit ich nemusi,kludne jej nechaj tie od tvojej mamy,ked vyrastie mozete jej z obidvoch dat urobit jedny uz pre vacsie slecny.a s partnerom by som sa o tom ani nebavila,je to jeho mama on sa bude vzdy na to divat tak trochu s klapkami na ociach..viem ze to v cloveku vrie ked to trva dlhsiu dobu ale ak mas pocit ze jej ide o to aby vas rozdelila,tak jej to nesmies dovolit,a ju to mozno prestgane bavit ak uvidi ze jej uz na lep nesadas.

eeffka
1. feb 2015

@delite Jaaj moja na hrubú dieru hrubá záplata...Moja svokra ma tiež len 1 vnučku(moju staršiu), tak ja som ale už staršia,otrlejsia a papulnata a keď ona niečo dostane tak ja nahlas a mala čo dostala? Len také malé? Už si dávajú sakra pozor,a aj darčekov značne ubudlo a sú vyrovnané.

sunshineka
1. feb 2015

Toto je problem?no tak kupuje a co?neviem,preco by tie veci nemohli nosit aspon na doma.a ze su nausnice skarede???no boooze tak ich budes striedat s inymi.behnevaj sa,ale aky priklad davas detom?ze na ludi treba nadavat,ked mi nieco podaruju?keby si videla,ake handry som ja dostavala od ex svokry,tak by si bola vdacna za krasne nausnice.raz ked mi doniesla upletene ponco z tvrdej pichlavej vlny,ktoru vyparala zo stareho svetra,tak som pekne podakovala a neriesila.to iste davala mi veci,ktore ona nosila v jej mladosti pocas strednej skoly...urcite si vies predstavit ako vyzerali.slusne som podakocala,polovicu vybrala,lebo mi chvalabohu neboli dobre,no aj tak som ich musela vziat,lebo raz mi mozno budu dobre 🙂 ja vzdy tvrdim,ked mas s niekym problem,zacni najskor od seba.ste rodina,preto sa ju musis naucit akceptovat.aj moja svokra je kadejaka,ty by si sa s nou uz davno nebavila.no je to priatelova mama a budeme rodina,chcem s nou vychadzat.ze ma iny nazor alebo vkus?tak ma a co.vypocujem,dary prijmem s vdakou dokonca aj ten sprchac dva roky po zaruke a cokoladu rok po zaruke a idem dalej.mne neprislucha ju sudit.zivot je kratky nato,aby som sa vecne na niekoho hnevala

kiki68
1. feb 2015

@delite pocuj to je normalka, nemala nikdy dcerku, mozno si ju strasne priala,aby druhe bola dcerka ( moja kamoska je tehotna a tuzi iba po dievcatku) ,takze mozn chlapec bol taky,ze fajn, super, ale pre nu vsedne.
Tazko to niekomu vysvetlis, kto si na vnucke realizuje to,co nemohol na synoch. Cize saticky,boticky, nausnicky. Nechaj to tak, zbytocne budes bojovat a bude Ta to iba vycerpavat psycicky. Radsej mat klud a nemoderne veci z roku pana predychat. Rovnako predychat hracky,co budu vyzerat ze presvhli storocie. Po case si aj tak deti povedia co chcu a ked budu take zvyknute,ze babicka dava priehrstim,tak to budu chciet dalej. Ale nevycitaj jej to nikdy, ine maju zase ten problem,ze babicky a deduskovia kaslu na vnucata a nedaju vobec nic. Mat idealny kompromis za cenu hadky, nestoji to za to. Iba co si pokazis kazde Vianoce, malej narodeniny atd. Budes sa nervovat a pritom nemusis. A vies manzel bude vzdy nesvokrin syn, takze ist proti mame neni prijemne.

adkoalauri
1. feb 2015

@delite mať len také problémy, že kupujú darčeky pre deti 😉 Absolútne by som takéto banality neriešila. Ani so "svokrou", ani s jeho synom. Osobne by som to riešila tak, že by som s ňou išla na nákupy a tam by som jej ukázala, čo by mohla kúpiť pre deti. A keď kúpi niečo iné, tak kúpi niečo iné. Odložím, resp. predám a koniec. U nás moja mama tiež kupuje vo veľkom, teraz napr. bola na 2 dni niekde pracovne a starší syn dostal puzzle s elektrickým perom a mladší drahé lego. Keď som to uvidela, povedala som jej, že 2 takéto čisto nové majú už v pivnici a ani sa toho nedotkli. A keď videla, že ani jedného to nezaujíma, vyhlásila konečne, že už im nič nebude kupovať, lebo majú všetkého dosť 😀 Ja som na toto jej vyhlásenie čakala 4 roky 😀 Svokra dáva vždy peniaze, to im dávame na účet, no moja mama to nepochopila aj keď som jej vysvetlila, že oblečenie čo ona kúpi za X€ ja to pomaly predávam za centy a ešte to ani nikto nechce! No keď to nepochopí, tak nech kupuje. Tešíme sa, ponosíme a predáme. Alebo ani nenosíme. Xkrát kúpila o číslo menšie oblečenie a potom to vracala. 😀

lilianalieska
1. feb 2015

@delite - ak máš pocit, že deti už majú hračiek veľa, skús sa s manželom doma porozprávať a skúste sa dohodnúť na tom, že deti budú dostávať hračky iba na narodeniny, meniny a vianoce (v rozumnej miere) a túto dohodu predneste aj svokrovcom s prosbou o to, aby ju rešpektovali. Keď majú deti veľa hračiek, zvyčajne si ich nevážia, chvíľku sa pohrajú a hneď majú novú, nenaučia sa vážiť si veci...

Čo sa oblečenia týka, môžeš byť rada, že dostaneš, nemusíš kupovať ty. Ak sa ti svokrin vkus nepáči, skús navrhnúť, že niekedy by si šla do obchodu s ňou a pomohla jej niečo vybrať. Vieš, ja by som nebrala tak tragicky že dostaneš niečo, čo sa ti nepáči - veď nenosíš to predsa ty. Môžeš to svojim deťom obliecť napríklad keď pôjdeš k nim ku svokrovcom alebo na doma.

delite
autor
1. feb 2015

@sunshineka Urcite mas pravdu vo vela veciach, ja si to aj uvedomujem, ze maju moje deti stastie, ze maju az nad ramec, len viem, ze toto nie je o detoch a o tom co maju a co nie, toto nie je ontom, ze kupuje, toto je o tom, ze manipuluje a dari sa jej.....

delite
autor
1. feb 2015

A to ze daj to na nu bude cela stastna.....tak som to zo zaciatku robila takto, chcela som JEJ urobit akoze radost, ze ano nosi tie veci, dojdeme k nim a po pol dni mi vravi, ze jej to ma ake pekne gate....Teta ved to ma odVas, vsetko na nej je od Vas...hej, ja uz ani neviem..... 😀
Cize mi to prislo tak, ze LEN kupuje....nevidm ci ma chapete....

sunshineka
1. feb 2015

@delite tak nech manipuluje.ona sa len boji,ze ju nebudu mat radi a to prameni z toho napatia medzi vami.musis detom pekne vysvetlit,aby darceky od starkej nebrali ako samozrejmost.hadam sa len nebojis,ze ju budu mat radsej ako teba.deti radi inklinuju k starym rodicom a ty s nimi nesmies superit

8danus8
1. feb 2015

Ahojky ak ti mozem poradit neries to. Vzdy sa usmej, pripadne podakuj a bud to vyhod alebo predaj dalej. Ja stale hovorim ze svokry su nato aby sme sa nenudili. Ta moja je zas taka ze detom naschval kupuje mensie oblecenie. Obidve dobre vieme ze to robi naschval. Ja sa iba usmejem a podakujem. Hadat sa mi snou neoplati lebo ma vzdy praudu. Sak ako inak. Jedine co ti mozem poradit je neriesit to. Ty si deti vychovavaj po svojom a ich vztah k starym rodicom jednoducho neries. Ako si ich naucia tak budu mat. Vela stastia 😅

0silvia0
1. feb 2015

@delite príliš to riešiš a všetko berieš príliš osobne. Deti ešte nemajú žiadny vkus a je im do určitého veku jedno, čo im navlečieš.
Je jedno, čo svokra sleduje kupovaním kopy vecí, nerieš to. Dobrý vzťah k deťom si aj tak nekúpi a časom deti aj tak na všetko prídu samé. Deti potrebujú starých rodičov, tvoje deti majú šťastie, že majú oboch starých rodičov. Moje deti majú dedka a babku iba z mojej strany. Takže skús sa odosobniť a neriešiť, či svokra manipuluje, čo tým sleduje, nededukuj, či chce alebo nechce vás s priateľom rozoštvať. Deti veľmi rýchlo vyrastú a časom keďže sú priateľovi rodičia na tom finančne dobre, môžu brať časom vaše deti na rôzne výlety, dovolenky. Deti v puberte už veľmi starých rodičov nepotrebujú ani nevyhľadávajú. Tie roky, ktoré sú dôležité pre rozvoj vzťahu starý rodič-vnúča rýchlo preletia a je zbytočné si ich kaziť a znepríjemňovať takýmito dedukciami, rozbrojami a bojmi kto z koho... a deťom sa dá veľmi ľahko vysvetliť, že kopa darov nie je samozrejmosť, deti niektoré veci chápu lepšie ako dospelí. Ja som tiež zažila v širšej rodine, ako babky súťažili, ktorá dá viac peňazí (drahších darčekov) vnučke a pretekali sa, ktorá je tým lepšia babka.

delite
autor
1. feb 2015

Hej ono to tak moze vyzerat, ze sa bojim, ze ju budu mat radsej kvoli darcekom....to nie, len sa mi nepaci to, ze ja poviem napr. na cokoladu pred obedom nie, ona im ju da a priatel povie, mas pravdu, toto nie je spravne, ale zase tu nie su tak casto, nechaj ich....
A doma mala dcera robi cirkus ze chce cokoladu,toto su banality nakopene a mate pravdu z mojej strany mozno prehnana reakcia, len kde sa dostaneme, ked ja poviem na nieco ano toto je zle a ona, nie zlaticko, toto je dobre...
Stve ma to, ze KAZDY od mojich rodicov, babiek, krstnych, strykov, adt. vie pochopit, ze toto je moja vychova a niektore veci si prajem takto ...unavuje ma ten neustaly boj.... 😢

delite
autor
1. feb 2015

Ale mate pravdu, viete, len nemam sa moc komu zdvoverit, kedze moju mamu nechcem zatazovat, ma teraz problemy s nasou babkou a proste som to dlho dusila s sebe a toto mi prislo ako jediny ventil
DAKUJEM ZA VSETKY NAZORY A RADY!
Milujem svoju rodinu a nedopustim aby nas rozdelila takato, pre niekoho banalna vec.....
Mier

asocial
1. feb 2015

@delite vies, ja s tebou suhlasim...ani ja by som to to donekonecna netolerovala..proste povedat - darceky len sviatky a vianoce...v pripade, ze to nebude respektovane, tak vyvodit dosledky...

timea7
1. feb 2015

@delite tiež sa mi veľmi nepáči ten výraz nesvokra a mám pocit, že robíš z banálnej veci medzinárodný problém. A skús sa trochu vcítiť do jej pocitov, tešila sa na vnúčatko, nakúpila to, čo považovala za najlepšie a najkrajšie. Absolútne nič by sa ti nestalo, keby si drobcovi obliekla aj tie nemoderné veci,aspoň, keď si išla k nej na návštevu. Bábätku je tu fuk. Nie preto, aby si sa jej niekam pchala, ale preto, aby si jej dala najavo, že si vážiš, že pre dieťatko kúpila oblečko. Tiež by si asi nemala radosť z toho, keby darček od teba niekto pohodil a viac by si ho nevidela. Súhlasím s tebou, že deti nepotrebujú záplavu hračiek, aj s tým, že keď má jedno sviatok, tak by druhé nemalo dostať taký istý darček, toto by ste si mali vydiskutovať, ale hlavné slovo by mal mať manžel, nikde nespomínaš, ako sa k tomu stavia. A čo s tou záplavou darčekov? Odniesť do detského domova, krízového centra a oznámiť to aj manželovej mame. S úsmevom , nie arogantne, ani ironicky, veď jedna veta sa dá povedať viacerými spôsobmi. Vážime si, že máte naše deti radi, že ich zahŕňate darčekmi, ale keď ich majú toľko, ani nevedia, ako sa majú s nimi hrať, tak sme ich nechali vybrať, ktoré daruj deťom, ktoré takých starých rodičov nemajú.

kiki68
1. feb 2015

@delite pocuj radsej to pis sem nez nieco prepisknut....

miadi
1. feb 2015

ked sa budes rozculovat to nicomu nepomoze rozhodne by som nevybuchla pred vsetkymi..Mozno to nie je o tom co svokra robi zle ale o tom ze ju nemas moc rada..?
Riad sa heslom -darovanemu konovi na zuby nepozeraj..
Kto chce nech da co chce aj ked su to zbytocnosti svojich si tak mozes naucit svoju mamu mami nekupuj toto tamto ale svokru to ucit nema zmysel.
Nelutuj zbytocne vyhodene -ich peniaze...oblecko od nich daj raz dva krat na navstevu a posli dalej daruj zahod..
nausnice daj len ked tam pojdes potom predaj..ak sa niekedy opyta co snimi tak nevies niekde sa stratili na kupalisku..
mne svokra dava dost naprd darceky 🙂 jednu bluzku co sa mne nepaci ale dala som si ju k nej par krat nech ma radost.Hodinky co mne pridu uplne gycove este aj tazke a ta farba hehe no mala som ich len raz dam ich mame jej sa mozno budu pacit.na vianoce nam dava kosik kde su vselijake blbosti cokolady manzel to poje..
Ja jej vzdy hovorim ze najlepsi darcek je ze tak dobre vychovala svojho syna 🙂 Osobne mam najradsej darceky ktore si sama vyberiem.Hocico co kupi babatku ked bude tak podakujem..nebudem to komentovat..naco?Ty si myslis ze len zamerne ta chce vytocit ale pozri aka si vytocena...ci to robi naschval ci nie tak to na teba funguje...ona problem nema ale ty..
Manzel dostal k 40ke sklenenu apotiekarsku gulu s umelou orchydeou vnutri 🙂 (orchydeu som vyhodila lebo neznasam umele kvety a do sklenej gule som nasadila aloe a urobila pustnu oazu)super dar pre chlapa 🙂 k 39dostal dekoracnu mysu...🙂 niekto proste nevie dat DOBRE DARCEKY sa na tom len smejem 🙂 netreba si koli tomu nicit domacu pohodu potom sa mozes aj drahemu zdat zaujata proti jeho mame-ziarliva..
ved ked im da cokoladku pred obedom povedz ze dik ale dovol im ju zjest az po obede..ak tak ju pekne daj do kabelky ze si ju zjedia doma neskor..a ked sa ti doma dozaduju cokolady-tak doma si ty pan a im pekne povies ze co mozu u babky je vynimka a doma musia posluchat teba.
Inak fakt mozes posobit nevdacna. Za kazdy dar chceny ci nechceny podakuj dones domov a tam zariad podla svojho..A nech sa babka aj pretrhne 🙂 nech im da kopec darcekov..a ty naucis deticky ze treba aj dat dalej druhym co maju malo 🙂 Bud rada ze maju babku lepsia ako nijaka a snaz sa snou vychadzat v najhorsom sa pretvaruj nech si muz mysli aka si uzasna a ked ma niekto problem tak len jeho mama 🙂

martina833
1. feb 2015

Dary prijat, podakovat, odlozit, taktisto aj hracky/sladkosti schovat a vytahovat postupne, alebo posunut dalej... Nevidim v tom ziaden problem. Mne raz takto nanutili saty pre dcerku na rodinnu oslavu (tricko a na tom nasita tilova sukna, nekvalitny umelinovy hnus), tak som jej ich obliekla, stacilo jej dat pohar s vodou, obliala sa a mohla som jej obliect tie co som jej kupila ja (boli kupene v sekaci, za par supov, ale vkusné!) a vytiahla som nevylievaciu flasu 😀 a tak podobne sa daju riesit taketo malichernosti

zuzulik1234
2. feb 2015

podla mna, tu pomoze uz len rozhovor medzi styrmi ocami - tvoj priatel nech sa porozprava s mamickou a nech jej to nejak vysvetli polopatisticky.....

delite
autor
2. feb 2015

@timea7 ten vyraz moze zniet ako urazka, ale ja som ho skor pouzila preto, ze nie sme zobrati, ze to nie je tak celkom svorka.....tak 🙂

delite
autor
2. feb 2015

@zuzulik1234 saknto, ze tych rozhovorov uz bolo, aj z mojej strany, zavolala som ju, vyjasnili sme, este ja som typ co neviem byt teraz taka, ze by som jej povedala ze tei veci su hnusne skarede a pod, skor poviem nepotrebne.....ale zial, skor ci neskor bolo postarom.....

applede
2. feb 2015

@delite ahoj.....precitala som tvoj clanok asi do polky a stacilo aby som pochopila ze .....CO SIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII???????? .........kazdy ma iste hranice kam sa da az zajst .....a pri detoch obzvast ..............ty si rodic.......ak mas ty s priatelom vo vsetkom jasno......staci....pleskni s dverami a svokra nesvokra ..........ono to mozno zamrzi atd .....ale to prejde casom a mozno si aj svokra uvedomi kde su jej hranice a ak bude chciet vidat deti....sa prisposobi....ak nie....smola.... 😎 🙂

timea7
2. feb 2015

@delite rozumiem, ja tiež nie som vydatá no s priateľovou matkou si tykám, je fajn, tak ma to prekvapilo.