Neviem, čo mám robiť

cosomnou
22. aug 2014

Dievcata, potrebujem sa vyrozpravat, mozno nejaku cennu radu pocut a hlavne, nezavisly nazor na celu situaciu. Som v koncoch. Neviem, ako dalej, co robit..Ale pekne po poriadku..
Som vydata 9 rokov, predtym sme spolu 3 roky chodili ( chodila som ale na vysku, takze iba pocas vikendov sme boli spolu ). Vsetko bolo fajn..aspon som si to vo svojej zamilovanosti myslela. Pacil sa mi, bol mily, nepil, nefajcil, pracovity...zobrali sme sa a ja som sa prestahovala k nemu do domu, kde byva aj so svojou mamou ( rozvedenou ). Zo zaciatku bolo vsetko v poriadku..prvy rok manzelstva som koncila skolu, bolo vela starosti..diplmovka, statnice, hladanie prace..uz vtedy ale svokra zacala vystrkovat rozky a stale mu prala oblecenie alebo tak..to som si podchytila hned na zaciatku a stanovila som pravidla..tau sa ozenil, tieto povinnosti pripadaju manzelke. sice bola urazena, ale akceptovala to. Potom sa nam narodila dcera..( neskor aj druha )..a tu sa zacalo peklo. on je ako otec super, to mu neupieram. Ale svokra odmieta akceptovat narok na nase sukromie..stale je s nami..cez den, vecer, sedi s nami pri telke ( aj ked ma vlastnu ), neuveritelne mi zasahuje do vychovy, nerespektuje ma ako matku..ked ja poviem detom nie, tak ona ano ( niekedy si myslim, ze len preto, aby bola lepsia v ich ociach ako ja ). a mna vynasa do nebies..potom som zla, nevrla, kopka nervov..a co je najhorsie, sleduje ma ako sup a vsetko muzovi hovori..co robim, kde chodim, s kym sa stretavam, ako dlho som bola..strasne na mna kyda, ze telefonujem a ako dlho, ohovara ma pred nim..uplne njahorsie ale je, ze moj muz sa ma nezastane..dokonca drzi s nou a prikyvuje jej..jeho sestra ma neznasa, aj ked som jej nikdy nic neurobila..vraj, citujem : zobrala som jej brata ( pritom ona je vydata v nemecku). ani len pred nou si ma nezastane, ked mu vykrici, ze si nevie urobit poriadky so svojou zenou ( aby ste rozumeli, ja nie som typ, co si necha skakat po hlave..poviem na rovinu co si myslim a to sa im nepaci ). Dalsia vec - uz 2x sa po mne zahnal..viem, nie je to vela, ale urobil to, aj ked neudrel..a ja na to nemozem zabudnut, ze by bol niecoho takeho schopny..baby, vzdy som bola pre neho na poslednom mieste..najkor praca, potom praca a potom praca, nasleduje mamicka s detmi a az potom som ja. nikdy mi neprejavoval city, nepohladkal ma..chybaju mi take mile nezne hlupsti - ze som sexy, ze mi to pristane, ze pekne voniam..chapete ma, vsak? ved predsa kazda zena chce a potrebuje citit, ze je pre muza ziadana a jedina...ked som mu vycitala ze ma uz ani za ruku nechyti, tak mi povedal, ze co sa uz mame drzat za ruky, ked uz sme manzelia..zeny, my mame uplne rozdielny nazor na zivot, na vztah..ved prave ked sa dvaja vezmu, buduju sa zaklady fungujuceho a stastneho manzelstva..a nie ze ozenil som sa, uz nic nemusim..az teraz som si uvedomila, aki sme rozdielni..nemame vobec spolocne zaujmy..ja som temperamentna baba, mam rada ludi, spolocnost, smiech, rada sa rozpravam..on je pokojny, tichy, sediet doma a nikam neist..ani len s detmi..ja som stale sama..on v robote a ja detom vymyslam program. a aj ked je doma, tak s nami neide, lebo vzdy je nieco prednejsie ( rozumejte praca ). minule ma dorazilo, ze ich ani len nebol chopny zobrat na prechadzku..som si chcela pozehlit a on, ze ich obe nezvladne..ja ich zvladam kazdy den , do kelu..povysil pracu nad rodinu a s tym sa ja nikdy nezmierim...chcem aby moje deti mali na co spominat, ze boli tam a tam a videli to a to..aby boli naplnene zazitkami, novymi pohladmi..on im to neda..no a v neposlednom rade - sex s nim je o hovne ( prepacte za vyraz ). nevie to so mnou, nedokaze ma uspokojit..orgazmus som za celych 9 rokov nemala ani raz. preto som s nim sexovala coraz menej a teraz uz vobec. sme absolutne nekompatibilni. a tu je pes zakopany - prestal ma pritahovat ako muz, uz si nedokazem predstavit, ze sa s nim milujem, ani len bozkavam..skratka ho uz ani nemilujem. On ma sklamal..velmi..v pondelok mi dokonca povedal, ze nic nerobim..som myslela, ze ho zabijem valcekom..a teraz radte, vyjadrujte sa..aby ste si nemysleli, ze som sa to vsetko nesnazila riesit...za tych 9 rokov som mu snad 1000 hovorila, co mi chyba, co potrebujem..plakala som, kricala som, prosila som..vzdy sa zmenil na tyzden a zas sa to vratilo spat..mame este sancu, ci uz to mam vzdat? vazne rozmyslam nad rozvodom..ja nemienim zit s clovekom, ktoremu je prednejsie vsetko ostatne len nie jeho manzelka. raz sa dokonca vyjadril, ze nemozem mat vsetko - rodinu, chlapa, peniaze..ale ja to chcem...v normalnom prirodzenom pomere..nepotrebujem mat miliony, ani chlapa co je stale doma...ale niekoho, kto bude s nami rad.... ☹

mawka
23. aug 2014

@mima4 lepsie si to napisat nemohla, ze pohodlnost skryvaju mnohe /nie vsetky - aby zase nebolo na mna zle/ za materinsky cit. myslim si, ze tu ide predovsetkym o deti. a je od veci pozerat sa na to ako nemam dat detom co do ust a mojkat sa, ze ale som s detmi. no to ja radsej nieco obetujem, pricom s detmi aj tak som a nemusim sa pozerat na to ako su hladne a vzdy mam aj na lieky aj na vsetko, co treba. a nebudem od nich do konca zivota, proste som vzala istu prilezitost, prechodne riesenie. a nie som rok v kuse od deti prec. ja nechapem, preco sa to tu tak strasne dramatizuje. co je lepsie? ostat plakat a byt hladni a na ulici alebo mat kde byvat, co jest a mat pracu, do ktorej sice na cas odchadzam ale ten isty cas sa venujem potom aj detom. podla mna je uplne jedno, ci nejaka mamina, ktora ma fajn pracu a je v nej od nevidim do nevidim a vidi dieta hodinu, dve, alebo ja, ktora na par tyzdnov odidem, ale potom som s detmi nonstop doma. mne ich potom uz nikto nevaruje. a mame skype, telefony, moje nervy, ved ja sa s demti vidim denne, komunikujem s nimi denne a to su niekolkohodinove telefonaty na skype. ale mne tu budu hovorit, ze opustam dieta. podla mna horsie je to, ked niekto dokola tvrdi ze to sa neda a neda a neda a decko trpi lebo mama nervna, neschopna sa poriadne postarat, neni poriadne co jest, decku ani radost neurobis,,, veru,t o je asi vyhra.

mima4
23. aug 2014

@mawka ale ty to tu nikomu nemusis vysvetlovat, ani dokazovat.. ty si maminou svojich deti, voci nim mas zodpovednost, nie voci anonamnym zenam, ktore nenosia tvoje topanky a nepresli tym, cim si presla ty...
Nic nie je horsie pre dieta, ako zit v rodine, kde je nasilie, agresivita, zloba... toto dieta poznaci na cely zivot... a vyjst slobodnej matke z nejakej smiesnej mzdy je priam nemozne... ale ty si sa vzchopila, a sla si to riesit a verim ti, ze to nebolo a nie je pre teba jednoduche... ze tiez ti je smutno za detmi... ale urobila si maximum... nemusis nikomu nic vysvetlovat... nech potom mamicky, ktore ostavaju s grazlami, vysvetluju svojim detom..preco musia zit v takom prostredi...

adri266
23. aug 2014

@mawka
@mima4 kocky, vsimli ste si, ze opat tu bola nejaka tema, ktora vyvola diskusia, ale autorka ide do stratena 😎 Odpovie len par vyvolenym ludom. Ten styl mi pripomina kopu inych prispevkov, ktore tu uz boli. 😠

mima4
23. aug 2014

@adri266
v tomto mas pravdu (aj ked nevieme, prečo autorka neodpoveda, ak ma deti,.tak..), ale kazdopadne v tychto veciach sa mozu najst aj ine zeny... a mozno preto nase reakcie nie su az tak zbytocne... aj po roku moze tuto temu objavit zena, ktora riesi obdobny problem...

barborusinka
23. aug 2014

@cosomnou možno sa zmení ak bude trošku izolovaný od mamičky ...neboj sa možno sa to predsa len zlepší 🙂

mawka
23. aug 2014

@adri266 hned na zaciatku mi tato tema bola napadne podobna s podobnymi temami za posledny mesiac, dva. len s malymi obmenami.

adri266
23. aug 2014

@mawka a vacsinou tieto temy vznikaju, ked den dva nikto nic nove nenapise 😉

barborusinka
23. aug 2014

@mawka inak nerozumiem preco tu riesis svoje osobné postrehy a.podobné kraviny úplne mimo tému máš tu zo 10 príspevkov a z toho len prvý má niečo s témou veď ak sa potrebujes vyjadriť o svojom živote a o tvojich problémoch zaloz si svoju tému alebo som dosť dobre.nerozumela tomu ako sem treba prispievať ?

mawka
23. aug 2014

@barborusinka no, niekto sa ma pytal na nieco a ja som odpovedala. potom niekto chcel vediet viac, tak som odpovedala obsirnejsie. a mozno by si sa cudovala, ale ono to vsetko so vsetkym nejak suvisi. ono sa moze stat, ze sa kocka rozvedie, pripadne ju svokra posle kade lahsie, ked sa situacia vyhroti, rpipadne muz po mesiaci zisti, ze sa chce vratit k mamicke a co potom zenska urobi? bude dalsich 400 tem na konikovi ako sa jej posral zivot a mala odist skor, bla bla bla. asi tolko.

barborusinka
23. aug 2014

Ale veď nemaluj čerta na stenu hneď tak tu bude ďalšia téma a čo ? Neviem komu to bude vadit aj tak človek sa najlepšie pouci na vlastných chybách a nejaká "prevencia" v tomto prípade je podľa mňa zbytočná skôr rada čo by mala urobit a na čo si dať pozor aj tak keď sú manželia a píše že majú dom tak ma ona ako matka s deťmi nárok na dom ak v tom nie sú nejaké cachre machre a potom už sa musí posnazit aby všetko utiahla ale ak píše že manžel je viac v robote ako doma tak určite nebude problém ani s vyzivnym atď...každá žena je vo svojej podstate silná len máloktorá to dokáže dotiahnuť do úspešného konca....asi toľko

cosomnou
autor
23. aug 2014

tak fajn zeny....prvy a posledny krat som tu nieco pisala..myslela som, ze tu najdem fakt skvele baby, ktore bez zbytocnej kritiky a ociernovania zhodnotia moju situaciu a poradia. Dockala som sa iba par svetlych vynimok. Neznamena, ze ked neodpisem kazdej babe konkretne a hned, je to vymyslena tema, len aby bolo co rozoberat. 😠 Pretoze Vam sa to na nieco podoba..som v zufalej situacii, neviem ako dalej..tak dakujem za to, ze ste mi "poradili", aka som hlupa, ze som isla byvat so svokrou a aka som neschopna si zariadit zivot. SOm schopna viac, ako si myslite. Prestahujeme sa do svojho, dam tomu este nejaky cas a ked sa nic nezmeni, balim kseft a odchadzam do Anglicka..aj s detmi samozrejme..vsetkym, ktore mi naozaj poradili a napisali svoj nazor, uprimne dakujem...nie je potrebne to tu dalej rozoberat.. 😔

anatalia77
23. aug 2014

@barborusinka dovol,aby som sa zasmiala..
Uplne lahko sa moze stat,ze matka s detmi bude odidena zo spolocneho domu,a alimenty z pracujuceho otecka bude tahat ako z chlpatej deky. Tak nato potom sluzia prispevky @mawka,aby aj takto pokorena zena videla nadej na zlepsenie situacie. Vzdy sa da nieco vymysliet.
@mawka drzim palce,aby si na sk nasla robotu a bola uz doma. Ja som zatial nenasla,ale viem,ze sa to zlepsi.

adri266
23. aug 2014

@cosomnou co si vlastne chcela pocut? Pises, ze chces nezavisly nazor. To sme Ti dali. Rozmyslas nad rozvodom. tak sa rozved. A ak nie, tak sa odstahuj a situacia sa mozno zmeni k lepsiemu.
Niekedy nechapem. Pisete, ze chcete radu, a ak vam niekto nieco napise, tak my sme tie zle 😎 VEd si z tych rad vyber tie, ktore sa hodia Tebe. Ale hlavne, ROB NIECO SO SVOJOU SITUACIOU. Nelutuj sa. Lebo budes dalsou z tych nestastnych ludi, ktori sa prebudia, az ked budu mat 60 rokov.
A nie si hlupa, ze si sla byvat k svokre. Ale nechapem, preco ak si v tom prostredi nestastna, v nom ostavas. Rozumies tomu rozdielu?

sunshineka
23. aug 2014

@mawka nemyslela som to v zlom,praveze ta obdivujem z toho dovodu,ze pre mna je rodina vsetko.nuz nevydavala som sa skoro a starostlivo som si vyberala chlapa.vzdy som si pracu nasla a isla za pracou.takze ja nie som z tych,ktore hladaju dovody ako sa nieco neda.u mna sa da vsetko,len musi byt o tom clovek presvedceny.len ja mam pochopenie,ze nie kazda je taka povaha ako ja a ide si za svojim v ramci moznosti.neviem preco stale omielas,to je take slovenske...ved aj v zahranici su pohodlni ludia,tak ako aj u nas su sikovni ludia.ja zase na druhej strane chapem zeny,ktore take nieco nedokazu,len tak odist.nie kazdemu dal panbozko do vienka dravost.keby si nemala rodicov,kde by boli deti?ani taku moznost nema kazda zena

sunshineka
23. aug 2014

@cosomnou tak vies,cudzie problemy sa najlahsie riesia a ci by boli vsetky take hrdinky ako tu o tom pisu.kazda jedna zena,ktora odisla od muza,predchadzalo tomu obdobie premyslania,co dalej.a ty si teraz v tejto faze a oni ti to vycitaju.nemam pocit,ze sa lutujes,normalne si chcela diskutovat.dnesne diskusie to je jedna katastrofa.ziadna empatia,rozhovor,rovno ta zaradia do vreca k chuderam.... ale ber si priklad zo zien,ktore to dokazali,nech ta motivuju,aj ked istym sposobom ta zarmutili ako sa na tebe vyvrsili.nemusis sa hned balit prec z tejto diskusie.treba si vediet vypocut aj kritiku a zobrat nieco z nej

anatalia77
23. aug 2014

@sunshineka ano nie kazdy clovek je dravy. Ja mam tiez limity,ktore neprekrocim,lebo to nedokazem,alebo nemozem zo zdravotneho hladiska. Ja napr.nemam vodicak,lebo som tupozraka/pozor nezamienat s tupostou 😀 /,takze kde vyzaduju soferovanie tak neuspejem. A mnohe ine faktory. Preto som svoj zivot prisposobila platovym podmienkam ktore mozem dosiahnut a som spokojna. Aj mne by sa pacilo zarabat 1000 eur doma ako managerka cestujuca po slovensku. No holt neda sa,tak zarabam menej,a nerutim sa z toho.
V skratke vziat dane podmienky a postavit svoj zivot v ramci moznosti.

cosomnou
autor
23. aug 2014

@sunshineka dakujem za podporu..🙂 nemam problem s prijatim kritiky, ale ked ma niekto obvini, ze je to vymyslena tema a podobne bludy, no prepac..som inteligentna vysokoskolky vzdelana zena..nepotrebujem tu mutit vodu..mam dost svojich starosti 😉

cosomnou
autor
23. aug 2014

@anatalia77 ja som tiez tupozraka a vodicak mam 😉

anatalia77
23. aug 2014

@cosomnou no vidis,ja nie. Takze dobry bod pre teba 🙂

adri266
23. aug 2014

@cosomnou no vidis, mas VS, si inteligentna, tak mi skus vysvetlit, co Ti vlastne brani dostat sa z tej situacie 😉
A len tak na okraj, kym som nenapisala, ze je to vymyslena tema, tak si velmi nekomunikovala, takze na nieco to bolo dobre 😎
A este jedna vec @sunshineka , aj ja som zila u svokry niekolko rokov, pred svadbou aj po. Ale ked som videla, ako je manzel vyuchovany, ze aj po svadbe svokra mojmu manzelovi kazdy den pripravovala ranajky, ze ja som nemala ziadnu sancu, aby som varila ci starala sa , tak som musela dupnut nohou a presvedcit manzela, aby sme sli prec do UK, pretoze z ucitelskeho a jeho platu by sme sa k svojmu byvaniu nedostali ani po 100 rokoch. A keby som bola taka putka /co nevravim, ze je autorka/, tak by som mozno prave teraz smoklila a trhala si vlasy a nadavala na svokru a cely svoj zivot.
A rozumiem, ze niekedy je tazke rozhodnut sa, tazke spravit prvy krok, to je normalne, ale ak sa autorka citi tak zle, ze vazne uvazuje o rozvode, je nacase konat.

sunshineka
23. aug 2014

@adri266 mne praveze autorka pripada ako razna zena,ktora si povie svoje a urcite dupala.len niektori chlapi su taki ciciacikovia,ze zena je pre nich nic.mozno zato ani nemoze,ze zato moze vychova.podla svojho chlapa nemozme sudit inych chlapov.mam kolegynu,ktora doma kludne zbije muza,ked sa jej nepaci jeho spravanie a sedi pri nej a poslucha.kdezto iny by ju asi zahlusil.moj si napr. nenecha rozkazovat.dakujem bohu,ze netuzi byvat s mamou,aj ked bol vychovavany ako ciciacik.

adeala
23. aug 2014

@horana mne napr. nevadí, že niekto je menej dravý alebo tak, ale fakt ma štve ako sa niekto sťažuje 24/7 na svoju situáciu a nie je ochotný s ňou niečo robiť. Keby normálne povie "bojím sa a radšej to nechám takto, aby som na tom nebola ešte horšie", tak ok, chápem. Ale nech sa potom netvári ako najvačší mučedník, za ktorého situáciu možu všetci ostatní, len nie on!

adula12
23. aug 2014

asi takto... svokru nezmenis... jedine riesenie je odist... ale viem, ze zrejme sa to neda. :( ja napr. neznasam ked som u svojej maminy a ked maly zaplace alebo zamrnci, tak ho bere na ruky a povie mu: co ti to ta mama zase urobila???? a milionkrat som jej vravela, ze nech mu take veci nehovori a nic. :D babky su na to aby rozmaznavali, s tym nic nenarobime. a to musim povedat, ze inak mam uzasnu mamku. ;)
a s tymi citmi... su takí chlapi. ja mam takeho doma. :D tiez pred manzelstvom tutuli mutuli a po manzelstve akoby utalo. :D vraj viem, ze ma miluje, tak naco mi to ma hovorit. :( a presne ako tebe mi chybaju tie slova, ze mi to sekne, ze voniam a obcas pohladkat, pomojkat... ja som taka citliva dusa a on to k zivotu nepotrebuje. ked mu hladkam ruku, tak mi povie, ze mu zoderem kozu :D no hrozne. ja som sa s tym zmierila. ale ako otec je uzasny a to som sa bala lebo ked som bola tehotna, tak ani sa nechcel moc bavit o babatku, ani hladkat brusko a tak... som sa bala, ze ake to bude ked sa maly narodi, ale musim povedat, ze akonahle pride z prace domov, tak je s malym on a ja si mozem robit co chcem. ;)
takze ja by som ti poradila asi aby si sa s nim poriadne porozpravala, dlho a vazne a pokial mu to bude jedno, tak mu spomen aj rozvod lebo zit v takom manzelstve asi nema zmysel. :(

mk22
23. aug 2014

@cosomnou ja ti želám aby si sa rozhodla správne, aby si bola šťastná aj s deťmi..ľahko sa radí-odíď, rozveď sa..čo sa sťažuješ a bla-bla..jedna radí lepšie než druhá..a keď si spomenula že máš titul 🙂 aj rady sa zmenili 🙂 uváž sama, či to, čo máš teraz ti stačí do konca života..alebo naber odvahu, sprav rázne zmeny a možno ťa čaká niečo krajšie a lepšie..človek by sa vedel rýchlo rozhodnúť, keby vedel, čo ho čaká, že 🙂

cosomnou
autor
23. aug 2014

@mk22 dakujem...mas 100% pravdu..🙂 ono by sa mi mozno lahsie rozhodovalo, keby som mala podporu rodicov..ale ked som mame povedala, co sa deje, je psychicky na dne..oni mojho muza miluju..niekedy si myslim, ze viac ako mna 😕 po vsetkych mojich argumentoch sa trosku ukludnila, tak snad to bude ok.. 😅

mk22
24. aug 2014

@cosomnou keď rodičia nám chcú len to najlepšie a mama si myslí, že tvoriť pár-rodinu, je vrchol šťastia..teší ju obal, ale to vnútro, aké je, vieme iba my..škoda, že muži nevedia, aké jednoduché maličkosti nás vedia potešiť, pohladiť...a keď príde fyz. odlúčenie..tam je cesta späť ťažšia..pokiaľ chcú dvaja, tak oplatí sa snažiť, ale sama nezmeníš nič..vieš koľko žien žije svoj život len kvôli deťom, okoliu, práci a čo by povedali rodičia...pritom ich vysnívaný život bol úplne iný, ale nemajú odvahu meniť tak dôležité veci..drž sa 🙂

simka1454
24. aug 2014

@cosomnou nečítala som celú diskusiu ale ak pôjdete bývať sami ,podľa mňa sa situácia zlepší aj ja som bývala u svokry a veru ak by sme tam zostali dnes nie sme spolu ale odišli sme od nej a je určite lepšie. Ono chlapi sú akosi stále spojení pupočnou šnúrou ale uvidíš že časom sa dá všetko do poriadku. Držím Ti palce,určite to zvládneš a manželstvo zachrániš.

mata4894
19. mar 2023

@cosomnou je to hajzel a rozviedla by som sa,katastrofa hentaky vzťah.