Neviem, čo mám robiť

cosomnou
22. aug 2014

Dievcata, potrebujem sa vyrozpravat, mozno nejaku cennu radu pocut a hlavne, nezavisly nazor na celu situaciu. Som v koncoch. Neviem, ako dalej, co robit..Ale pekne po poriadku..
Som vydata 9 rokov, predtym sme spolu 3 roky chodili ( chodila som ale na vysku, takze iba pocas vikendov sme boli spolu ). Vsetko bolo fajn..aspon som si to vo svojej zamilovanosti myslela. Pacil sa mi, bol mily, nepil, nefajcil, pracovity...zobrali sme sa a ja som sa prestahovala k nemu do domu, kde byva aj so svojou mamou ( rozvedenou ). Zo zaciatku bolo vsetko v poriadku..prvy rok manzelstva som koncila skolu, bolo vela starosti..diplmovka, statnice, hladanie prace..uz vtedy ale svokra zacala vystrkovat rozky a stale mu prala oblecenie alebo tak..to som si podchytila hned na zaciatku a stanovila som pravidla..tau sa ozenil, tieto povinnosti pripadaju manzelke. sice bola urazena, ale akceptovala to. Potom sa nam narodila dcera..( neskor aj druha )..a tu sa zacalo peklo. on je ako otec super, to mu neupieram. Ale svokra odmieta akceptovat narok na nase sukromie..stale je s nami..cez den, vecer, sedi s nami pri telke ( aj ked ma vlastnu ), neuveritelne mi zasahuje do vychovy, nerespektuje ma ako matku..ked ja poviem detom nie, tak ona ano ( niekedy si myslim, ze len preto, aby bola lepsia v ich ociach ako ja ). a mna vynasa do nebies..potom som zla, nevrla, kopka nervov..a co je najhorsie, sleduje ma ako sup a vsetko muzovi hovori..co robim, kde chodim, s kym sa stretavam, ako dlho som bola..strasne na mna kyda, ze telefonujem a ako dlho, ohovara ma pred nim..uplne njahorsie ale je, ze moj muz sa ma nezastane..dokonca drzi s nou a prikyvuje jej..jeho sestra ma neznasa, aj ked som jej nikdy nic neurobila..vraj, citujem : zobrala som jej brata ( pritom ona je vydata v nemecku). ani len pred nou si ma nezastane, ked mu vykrici, ze si nevie urobit poriadky so svojou zenou ( aby ste rozumeli, ja nie som typ, co si necha skakat po hlave..poviem na rovinu co si myslim a to sa im nepaci ). Dalsia vec - uz 2x sa po mne zahnal..viem, nie je to vela, ale urobil to, aj ked neudrel..a ja na to nemozem zabudnut, ze by bol niecoho takeho schopny..baby, vzdy som bola pre neho na poslednom mieste..najkor praca, potom praca a potom praca, nasleduje mamicka s detmi a az potom som ja. nikdy mi neprejavoval city, nepohladkal ma..chybaju mi take mile nezne hlupsti - ze som sexy, ze mi to pristane, ze pekne voniam..chapete ma, vsak? ved predsa kazda zena chce a potrebuje citit, ze je pre muza ziadana a jedina...ked som mu vycitala ze ma uz ani za ruku nechyti, tak mi povedal, ze co sa uz mame drzat za ruky, ked uz sme manzelia..zeny, my mame uplne rozdielny nazor na zivot, na vztah..ved prave ked sa dvaja vezmu, buduju sa zaklady fungujuceho a stastneho manzelstva..a nie ze ozenil som sa, uz nic nemusim..az teraz som si uvedomila, aki sme rozdielni..nemame vobec spolocne zaujmy..ja som temperamentna baba, mam rada ludi, spolocnost, smiech, rada sa rozpravam..on je pokojny, tichy, sediet doma a nikam neist..ani len s detmi..ja som stale sama..on v robote a ja detom vymyslam program. a aj ked je doma, tak s nami neide, lebo vzdy je nieco prednejsie ( rozumejte praca ). minule ma dorazilo, ze ich ani len nebol chopny zobrat na prechadzku..som si chcela pozehlit a on, ze ich obe nezvladne..ja ich zvladam kazdy den , do kelu..povysil pracu nad rodinu a s tym sa ja nikdy nezmierim...chcem aby moje deti mali na co spominat, ze boli tam a tam a videli to a to..aby boli naplnene zazitkami, novymi pohladmi..on im to neda..no a v neposlednom rade - sex s nim je o hovne ( prepacte za vyraz ). nevie to so mnou, nedokaze ma uspokojit..orgazmus som za celych 9 rokov nemala ani raz. preto som s nim sexovala coraz menej a teraz uz vobec. sme absolutne nekompatibilni. a tu je pes zakopany - prestal ma pritahovat ako muz, uz si nedokazem predstavit, ze sa s nim milujem, ani len bozkavam..skratka ho uz ani nemilujem. On ma sklamal..velmi..v pondelok mi dokonca povedal, ze nic nerobim..som myslela, ze ho zabijem valcekom..a teraz radte, vyjadrujte sa..aby ste si nemysleli, ze som sa to vsetko nesnazila riesit...za tych 9 rokov som mu snad 1000 hovorila, co mi chyba, co potrebujem..plakala som, kricala som, prosila som..vzdy sa zmenil na tyzden a zas sa to vratilo spat..mame este sancu, ci uz to mam vzdat? vazne rozmyslam nad rozvodom..ja nemienim zit s clovekom, ktoremu je prednejsie vsetko ostatne len nie jeho manzelka. raz sa dokonca vyjadril, ze nemozem mat vsetko - rodinu, chlapa, peniaze..ale ja to chcem...v normalnom prirodzenom pomere..nepotrebujem mat miliony, ani chlapa co je stale doma...ale niekoho, kto bude s nami rad.... ☹

liz_lemon
22. aug 2014

pises, ze ti nikdy neprejavoval city, a ja sa ta pytam, preco si s nim bola, a este sa za neho aj vydala?

mawka
22. aug 2014

vzera to ako tema par dni dozadu, tusim nick cojaviem 😕 🙄

simca06022011
22. aug 2014

@cosomnou no chlapa nezmenis, takze neviem co vyvadzas 9 rokov, ked je to taketo zle... aj tak ste stale same, takze ked sa odstahujes ani si nevsimne ;)

sue
22. aug 2014

Manzelska poradna. Jedine. Sami toto nezvladnete
.

nefertiti
22. aug 2014

@cosomnou rozvod.

viki107
22. aug 2014

najprv pises ze bol mili a potom ze nikdy ti neprejavoval city to mi trosku nesedi ved ked je mili tak podla mna vtedy prejavuje city nie ci bol mili ale nie k tebe??? a ak to naozaj takto vyzera a je to pravda tak nechapem co si s nim este stale no ja byt tebou mne by svokra sa starala do výchovy no hnet by som jej vysvetlila kto je tu matka a kto nie.....

guinevre
22. aug 2014

@cosomnou Precitala so si prispevok do bodu ked sa vam narodili dve dcery a vraj svokra nerespektuje vase sukromie. Dievca, ty vies, ze vy byvate u nej? Nie ona u vas. Nebranim ju, mozno je psycho, mozno nie, ale v prvom rade ked sa dvaja zoberu, a chcu mat sukromie, tak si maju prenajat ked nic ine tak garzonku, ked nemaju peniaze na svoje. Nie ze nasackujem sa niekomu domov a potom ocakavat ze ten clovek bude stanovat pred barakom, aby ste vy mali sukromie.

guinevre
22. aug 2014

@cosomnou No a co sa tyka ostatneho, viem ako je to ked uz muza nelubis, a nie si stastna vo vztahu, nevyplna ta, ja som vzdy za rozchod v takom pripade, ale kedze mate deti, mozno nejak aporadna by este pomohla.

cosomnou
autor
22. aug 2014

@mawka neviem co pisala cojaviem..necitala som..zrejme len mame podobny problem

cosomnou
autor
22. aug 2014

@liz_lemon prepac, zle som sa vyjadrila..kym sme spolu chodili, vyjadroval..len po sobasi toho bolo co raz menej..

mawka
22. aug 2014

@guinevre skvely prispevok o byvani mladych - ako by to malo vyzerat a ako sa veci maju. ja stale nedokazem pochopit argumenty typu Musime byvat u svokrovcov, na dom, byt nemame, atd. preboha! sama som s dvomi deckami bola a vzdy som nejaky byt mala prenajaty. tak, sakra, nech mi niekto nehovori, ze dvaja mladi ludia na to proste nemaju, aby si platili nieco vlastne. prenajom je stale lacnejsi nez hypo. potom vznikaju take problemy ako su opisane vyssie. a ja len mozem suhlasit, oni byvaju tam, nie ona u nich.

cosomnou
autor
22. aug 2014

@viki107 bol mily, a aj stale je...ale ziadna take tie neznosti a tak...aj ked sa teraz dost snazi ( na rovinu som si s nim sadla a porozpravala ), pre mna je uz neskoro..ked si teraz ku mne sadne a chyti ma okolo pliec, mam pocit, ze sa zadusim...svokre som uz XY x povedala, aby mi to nerobila...prd z toho

cosomnou
autor
22. aug 2014

@guinevre samozrejme, ze viem, kde byvame...ale ma vlastnu obyvacku, vlastnu kuchynu, vlastne celu bytovu jednotku...nie sme odkazani na byvanie v jednej izbe..tak je snad normalne, ze mladi chcu byt sami..a potom, svokra byvala u nas, nie my u nej..muz mal pol domu na seba a pol na jeho sestru..teraz uz je cely dom eho sestry, lebo my mame postaveny novy a mali by sme sa stahovat..ale mam z toho hrozu

sorciera24
22. aug 2014

@cosomnou ja ti to napsiem napriamo....nikdy by som sa nevydala a nezakaldala rodinu, ak by sme nemali svoje byvanie....nie, aj ekby mi znasali modre z neba, zasypavali diamantmi a nosili an rukach.....v jednom dome, v jednej kuchyni nema co robit nik iny....nepoznam rodinu, kde by to fungovalo..... (takze ano, toto bola ta najvacsia chyba....) a ja stale nechapem rpeco ju ludia robia...
a druha vec, co by ma odrovnala..... bez orgazmu cely cas s tym muzom......cize ale opat tvoja chyba....vedela si na zac. , ze sex je o nicom......a teraz uz ani nie je..... tkaze si 9 rokov zabila s nespravnym chlapom....
ja neviem poradit, nakolko ja by som ani do takeho manzelstva nevstupila a ty si v nom uz 9 rokov.....co to vlastne chces?

mamcucha
22. aug 2014

@mawka pises, ze si mala vzdy prenajaty byt, byvala si tam sama s detmi? Z coho si ho platila?

svano
22. aug 2014

@mawka nemyslím,že prenajať si byt je z dlhodobejšieho hľadiska rozumné. Aj keď sa to niekedy inak nedá, nezabúdaj, že namiesto šetrenia si finančných prostriedkov na vlastné bývanie ich vrážaš do cudzieho majetku.

mysuliatko7
22. aug 2014

Nechapem preco s takym chlapom este si??
Dam ti pohlad z inej strany ako dieta rozvedenych rodicov.. Urcite rozvod!! tvoje deti budu citit ze si nestatna, ked nie teraz tak casom urcite a ver mi, ze je ooovela lepsie pre nich, aby si ty bola spokojna, co ked citam, tak nie si..
Normalne ma to rozculuje , ked citam tieto pribehy zien.. Nehnevaj sa, voem , ze to mas tazke, ale ak mas moznost odist tak chod

mawka
22. aug 2014

@mamcucha no, ked clovek chce, da sa vsetko. inu moznost som nemala. hlavne som nesedla na zadku a nefnukala na konikovi, ale konala som. da vsetko.

@svano z dlhodobeho hladiska mas uplne jedno, pretoze hypotekarny uver tak hrozne preplatis a nemusis sa ho pri 30 rocnom uvere dozit, hodnota nehnutelnosti klesa, takze aj ked zomries a pride k dedicskemu konaniu, ta nehnutelnost nema taku hodnotu kolko si tam penazi vrazila. nikdy ani nevies co sa moze stat, ci o barak neprides. a co je podla teba dlhodobe hladisko? ved ak sa uz niekto chce sobasit, tak nech sa dohodnu na byvani. suhlasim so @sorciera24 dobrotu nerobi byvat s niekym, potom sa ludia rozchadzaju kvoli tretj osobe, nezhodam. co tak najskor ist si do jednoizbaku a postupne sa prepracovavat k teda tej glorifikovanej hypoteke? predsa je kopec mestskych bytov, ktore si tiez splacas a casom odkupis, ved ale to bolo tak vzdy. nerobme tu dramu. byvat sa da aj v prenajme rok, dva aj pat a rozhodne to vyjde lacnejsie ako predrazena hypoteka, kde platis splatku plus dalsie zalohy na byt /fondy, teplo, voda, elektrina, atd./ a pre dobro v rodine obetujem nejaky cas. a ked uz teda nechcem vyvalovat peniaze do luftu a nastahujem sa k svokre, tak sa netvbarim, ze mi to tam patri a ze je to moje kralovstvo. a potom by mozno pary nemali tolko problemov.

mamcucha
22. aug 2014

@mawka uplne normalne som sa spytala, lebo moje skusenosti z okolia su uplne ine. Ked to nechces pisat sem verejne, rada by som si od teba precitala par rad a posunula ich ludom, ktori ich fakt potrebuju.

mawka
22. aug 2014

@mamcucha isla som do prace. mala som dve moznosti. byvat u nasich a aj im prispievat na energie, byvanie a na stravu, pricom by mi z rodicovskeho nezostalo nic alebo ist do prace, mat aj na byvanie aj na stravu aj ine, co deti potrebuju. neviem aky by malo zmysel sediet doma s detmi na zadku a utapat sa v depresiach nad stroskotanym manzelstvom a liezt si s matkou na nervy, ked som to mohla vyriesit takto. tak aj bolo. jedno dieta nejaky cas v jasliach alebo mi pomahali nasi a druhe uz bolo v skole. prestahovala som sa z velkeho mesta do mensieho, tym padom aj byvanie bolo lacne. vzdy som mala byt za 250 e s energiami. takze z vyplaty som pokryla byvanie aj stravu aj naklady na skolu, skolku, nejaky dlh. ruzove to nie je, ale v kazdom pripade som sa posunula dalej, veci dnes vnimam inak a som rada, ze som sa tak rozhodla. inak by som bola kopka nestastia, vztahy by sa pokazili aj s nasimi. takto mi pomozu s detmi, ked treba, to je velka pomoc a ostatne, zivot, byvanie, to mam vlastne. ono to chce hlavne najst sposob ako.... a nie len dovody preco nieco nejde.

janinah
22. aug 2014

viem od psychologa,že pokiaľ ešte funguje sex,tak je šanca na záchranu vzťahu,ak nefunguje,tak.... 😒 ...radím manželskú poradňu ako tu už niekto písal

mamcucha
22. aug 2014

@mawka tak to si mala stastie, mala si 2 moznosti a vybrala si si tazsiu, ale lepsiu. To uznavam a drzim ti palce, malo je takych ludi. Ale pises, ze VZDY sa da. Napr moja kamaratka je rozvedena, ma dieta a zije s rozvedenou mamou, otec jej zomrel. Robi od 8h do 17h kazdy pracovny den, niekedy aj v sobotu a zarobi 350, max 400e, co tolko asi este nemala. Mama ma dlhy a splaca si ich, tak jej financne nema ako pomoct navyse. Vyucena je v odbore "skraslovania", takze sa zamestna len na zivnost a to uz skusala- vysledkom boli dlhy. Zamestnavatelia sa nepobiju o matku s dietatom, akonahle to na pohovore spomenies, usmev opadne. Aj mne sa to stavalo, dokonca mi 2x do oci povedali, si zena s deckom, co cakas?
Dalsia vec, jej syn potrebuje zdrav. pomocky, ktore si hradi sama, dalej skola a hlavne oblecenie... je to chalan, vsetko roztrha, ufula, znici. Fakt si neviem predstavit ako zije sama.
Poznam aj bezdetny par, ktory ma podobnu situaciu a tiez nemaju moznosti. Neviem v ktorej krajine zijes, ale na Slovensku asi nie. Alebo len poznas malo ludi..

aristka
22. aug 2014

@mamcucha ja ešte pridám ,že ako píše
@mawka tu na západe byť za 250 eur do podnájmu nedostaneš ,je to omnoho vyššie a to nehovorím čo stoja jasličky ....

mawka
22. aug 2014

@mamcucha zijem stale na slovensku, len posledny rok pracovne posobim v zahranici, aby som iste veci urychlila. ale vzhladom na to, ze moji rodicia maju zdrav. stav aky maju a s detmi mi budu vediet pomahat maximalne este tak rok, tak sa na nejaky cas vratim na slovensko, lebo s detmi sama v zahranici asi pochybujem, ze by som zvladla. a ano, byvam na zapadnom slovensku. lenze zapad to nie je len BA, TT, NR alebo pripadne TN. iste, aj ja som si mohla vybrat byvat v byte za 500, ale vybrala som si lacnejsi a nemali chybu ani jeden, v ktorom som byvala. jasle mi refundoval stat de facto, ked som bola v praci a skolka ma vyjde 50 e mesacne. vzdy som si hladala pracu, kde aj adekvatne zarobim, ale 300 eur nie je adekvatny zarobok. dokonca som sa za pracou aj stahovala. aj som mala zivnost, ale to je na slovensku likvidacne. ved preto mam na socialke aj dlh, tajit sa tu nebudem, ani opeknovat. vzdy existuje riesenie. a ako si kto urobi tak ma. skutocne pre mna osobne nema vyznam sa utapat v depkach a tvrdit, ze nieco nejde, ja sa radsej prestahujem za robotou a dokazem, ze to proste ide. ale to som ja. ale nie som ani jedina.

mamcucha
22. aug 2014

@mawka Ake mas vzdelanie? Predpokladam, ze nie si pekarka alebo cukrarka bez maturity len s vyucnakom, vsak? No a kam sa ma taka napr predavacka stahovat za pracou? Tie zarobia zhruba vsade rovnako a na lepsie platene miesto ju nezoberu.
Ako pisala @aristka byty su drahe a u nas v NR za 250e nenajdes. Co sa tyka tych 50e, pre teba to mozno nie je peniaz, lebo zarabas vela, ale niekomu mesacne fakt chybaju a z 50 je za 2 mesiace 100e. Padik k padiku a je z toho dlh..

mawka
22. aug 2014

@mamcucha no ja len preto som sa nechcela pustat do takychto debat, lebo si este 5x po sebe precitaj, co si napisala. Same ALE ALE ALE. hladas dovody, nehladas sposoby. a to iste tvoja kamoska. hej, ja mam len maturitu, ale nebojim sa nikoho a nicoho, ziadnej zivotnej situacie, lebo kazdy sebamensi uspech ma posuva dalej, som silnejsia a silnejsia a bola som aj na totalnom dne, na akom moze byt matka s dvomi detmi. len ja chapem, slovaci maju narodny sport, stazovat sa a fnukat. preto viac nemam co dodat k tejto diskusii ohladom toho, co kto dokaze. musi chciet. ale ja chapem, pohodlnejsie je frflat a stazovat sa ze nieco nejde nez nieco skusit robit inak a potom situaciu zhodnotit. tak nabudece, ak budes chciet nazor alebo navod, tak sa nepytaj, ked za vsetkym vidis ze to proste nejde. zelam pekny vecer.

mawka
22. aug 2014

a na zaver, uspech je aj to, ked sa dokazete same rozhodnut a neockavate to od niekolkotisic uzivateliak modreho konika, ze to za vas rozhodnu alebo vyriesia. tyka sa to ako problemov s byvanim, tak partnerskych kriz a roznych zivotnych situacii.

pokial niekto ocakava, ze sa nieco spravi same alebo hlada za vsetkym len negativa alebo nechce byt zodpovedny za svoje rozhodnutia, tak sa nikam dalej nepohne. akurat tak z modreho konika na mimiaukcie. to je asi tak vsetko.

adeala
22. aug 2014

@mamcucha napríklad do Prahy 🙂 predavačka tu zarobí od 13 tisíc Kč vyššie (v niektorých drogériach a pod. aj okolo 16 tis.), resp. priemerný človek s priemyslovkou je schopný zarobiť tu okolo 15 tisíc. Podnájom sa dá zohnať na Prahe-východ/západ do 7000Kč aj s poplatkami. Strava stojí rovnako, ak nie je aj menej, MHD je výrazne lacnejšia, v Prahe-východ/západ nie sú ani drahé školky. Rozhodne by jej zostalo tých 4000Kč na stravu, pri plate 13000 Kč. Kým by si našla niečo lepšie, tak by sa zvládla snáď uskromniť.

adri266
22. aug 2014

@mawka palec hore 🙂

digysa
22. aug 2014

@cosomnou Mala by si skusit najskor riesit svokru a byvanie. V prvom rade nemate sukromie a to je psycho. To neposobi dobre ani na zladene manzelstvo, nie to este na vase.

Povedz manzelovi, ze s vasou mamou byvat nebudes- pripravila by som si dlhyyyyyyyyyy email a opisala vsetko, co sa ti nepaci. Potom by som mu dala priestor, aby sa ON k tomu vyjadril.

Ty ani nevies, ci ho nemas rada, lebo s nim nemozes travit normalny cas bez svokry. Podla mna mate krizu.

Celkovy postup by bol asi taky
1.byvanie+ svokra
2.manzelska poradna
3. zmena zivotneho stylu manzela, odtrhnut ho od prace

Na rozvodom by som este nepremyslala, najskor treba veci riesit....ale definitivne svokra musi ist z vaseho zivota mimo.