Otec sa chce ku nám nasťahovať

sklamana35
28. mar 2014

Ahojte maminy, moji rodicia sa nedavno rozviedli a problem je v tom, ze moj otec sa chce ku nam nastahovat. Mame 4 izb. dom, novostavbu s ktorou nam on pomahal a teraz chce ist ku nam byvat. Nechcem byt hnusna, otca milujem, ale prave preto sme sa s mm zadlzili az po usi, aby sme byvali sami. Predtym sme byvali s nasimi, este ked boli spolu a to sa neda. Plati pravidlo, ze mlady maju byt sami 😒 Mame dve deticky.... Ako mu to nejako rozumne vysvetlit, aby sa nenahneval?? Nepoviem, prichylit ho na mesiac, dva, ale on sa nechysta nic hladat a povedal, ze byvanie riesit nebude.

digysa
29. mar 2014

@sklamana35 Povedz mu presne to, co si napisala sem: " Oco, my sme sa zadlzili az po usi a to len z jeneho jedineho dovodu- aby sme mali svoj domov, len pre nasu rodinu. A ty sa sem chces nastahovat a cely nas zivot obratit hore nohami. Mozno sa urazis a mozno to pochopis, ale s manzelom sme sa rozhodli po dlhom rozhodovani, ze u nas byvat nemozes." Pomozeme ti najst nahradne ubytovanie, mozes sem chodit na navstevy ale trvale bydlisko prosim ta od nas neziadaj."

A potom cakaj, co povie........ 😅

maminuska
29. mar 2014

Nemám rada takýto typ Ľudí ( tvoj otec ) . Možno preto , že aj môj otec je taký . Len ja som iná povaha ako ty, mne v tomto smere už nerobí problém povedať nie.
Moja svokra nie je zlý človek , aj sa navštevujeme, aj nám sem tam pomôže s deťmi , my zas jej - dovezieme, odvezieme, vybavím - ale ked povedala v prerobenom dome že na našu pracovňu , tak a tu budem potom na starost bývať ,t ak som povedala že nie Dáška, pokiaľ nebudeš vyslovene chorá a nemohúca , tak budeš bývať osve, hoc by som ti ten byt aj platila a chodila ti tam prat a upratovať. Zobrala to dobre, zasmiala sa a povedala ved to je ešte ďaleko ( 60 rokov ) 🙂 .
Svojim deťom ja pomáhať budem , ale preto že chcem a nie preto že niečo za to očakávam .
Moja kamarátka býva s rodinou a švagrom (manželovým bratom) v jednom dome,, ktorý postavili oni. Švagor po rozvode nemal kam íst tak ho prichýlili , dočasne. Už je tam 15 rokov. Zo začiatku sa s mužom kvôli tomu vadili ako kone, ale ako povedala po čase zistila že je pre rodinu prínosom . Lenže on je veľmi nekonfliktnej povahy, nestará sa , neruší im sukromie, podojedá zvyšky z ľadničky, požehlí , popere kým je v práci ( on je ID ), ked su deti choré je s nimi doma, chodí po lekároch . Teraz je žena dvoch mužov 😀 , len s tým rozdielom že len s jedným spáva. Niekedy sa to dá.

sklamana35
autor
29. mar 2014

@ajjka87
@maznacik007
@jalucija
@marmete
@viera27
@eeffka
@mimla
@jabadaba Babule dakujem za vsetky vase nazory. V prvom prispevku som pisala, ze sme byvali u rodicov a taktiz, ze mlady maju byt sami, lebo taketo byvanie je o nicom. Takze u rodicov sme byvali cca rok a pol prave koli tomu nazivaniu. Odstahovali sme sa do podnajmu, vztahy sa vylepsili. Moja mama je super s tou problem nie je, ale byvanie s otcom nic moc. Ked sa vidame obcas vztahy su super. Radcsej sme platili podnajom a nejako sa predierali stavbou. Takze sme to nemali na ruziach ustlate ako tu niektora mamina spominala.... Nehovorim otec nam peniaze dal, ale nepytali sme, dal aj bratovi. Ano rodicia mi cely zivot pomahali, vychovali ma a bolo by dobre, aby som aj ja pomohla, ale nechcem byt s otcom pod jednou strechou a uz vobec nie, ked viem, ze sa dokaze o seba postarat, dokaze si na seba zarobit. Je zdravy..... MM povedal, ze by mohol za ochotu a pomoc ist ku nam na dva tri mesiace, ked sme sa o tom rozpravali, ale ja sa chcem vyhnut aj tejto situacii. Pretoze viem, ze z 3 mesiacov budu 4,5...rok, dva a nerada by som sa potom dostala do situacie, kedy by som musela otcovi povedat: Odid z tohto domu... Radcsej sa pokusim mu to vysvetlit hned, nech si to zoberie po svojom... Nechcem, aby nieco pisal na dceru, nechcem nic... Chcem si splacat uver, zit podla mojich predstav, stretavat sa s rodicmi a nie kazdy vecer pocuvat ako nadava na mamu a riesit ich rozvod este 10 rokov... Nech pride navstivit, ale nech odide. Myslim, ze rodicia mali deti preto, ze chceli a nie preto, aby nam za par rokov vycitali co vsetko pre nas spravili. Takze nehovorim..pomozem ho, podporim, ale nie za cenu vlastneho stastia hoc je to moj otec. To len k poznamkam niektorych prispievateliek... samozrejme ani jeden prispevok, ktory tu bol pisany neberiem v zlom a dakujem Vam za nazory 🙂

sklamana35
autor
29. mar 2014
adri266
30. mar 2014

@sklamana35 drzim Ti prsty, aby to pochopil. Lebo ja som za to, aby deti pomahali rodicom na stare kolena, aj ja obcas rozmyslam, ako to bude, keby nahodou nasi ci svokra ochoreli a potrebovali by opateru. Beriem to ako samozrejmost, ze im budeme pomahat. Ale neviem si predstavit, zeby otec este pracoval, mal svoj slusny prijem, a chcel sa k nam nastahovat. Pekne od Tvojho otca, ze chce vsetko prepisat na vnuka, ale nech to urobi v zavete, najprv nech si ten byt kupi.
Podla mna, je to tak, ako to bolo spominane hore, ze potrebuje o seba starostlivost. Ak je ta generacia, ktora si nevie ani parky ohriat, tak sa necudujem, ze hlada full service.
Takze porozpravat sa s manzelom, a najlepsie spolocne mu to povedzte. Aby Ta manzel podrzal, ak by to otec nechapal. Skus to urobit citlivo.

jabadaba
30. mar 2014

@sklamana35 ja rozumiem co je tvojou pohnutkou, ano, solo byvanie je super a teraz ho mas v ohrozeni. Len teda, ja osobne by som to otcovi takto nepovedala. Vzhladom na jeho pomoc. Sla by som na neho taktnejsie, diplomatickejsie a ako argument by som vyuzila prave ten rozvod. To by mal pochopit lepsie ako ked na neho vyrukujes so solo byvanim a ako Ty uz nechces nikoho z rodiny v baraku. To potom ozaj cakaj nepochopenie a nastrbenie vztahov. Ak z toho chces vykorculovat bez vacsej ujmy, potom zvaz ako to otcovi podas. Argument, ze ako by sa citila mama ak by ste jeho prijali, ju nie, mi pride prijatelnejsi. Ale rozhodnut sa musis sama. Drzim palce.