Pomáhate chlapom nosiť pelety?

11. jan 2023

Ahojte

Chcem sa spýtať ci pomáhate chlapom nosiť pelety?
Nám ich zložia a prenášamé ich zo 15 m do domu 4 tony a je to na mňa celkom dosť, lebo sa to musí urobiť rýchlo do 2 hodín, nenosime to pomaličky....chceme to mat z krku, nechcemé to nechať von.

Tak je to ôk, robíte to aj vy?
Neviem netuším, som z bytu toto sme doma nikdy neriešili ...

mamelka
11. jan 2023

Ano je to normálne,nič prevratne si nerobila. AAko deti sme vozili uhlie a drevo od cesty do dvora, keď muž narezal a nastiepal tak pomáhali aj dievky, tiež sa hreju😂
Tu hla naša Melánia v lete

maryetta
11. jan 2023

@pragmaticka faaakt?? Och ja milujem kosiť. Ale pre mna je to relax. To som kosila fakt že do porodu. Vzdy sa muz so mnou hadal ze to nemam robit tak kym bol v robote tak som isla. A to mam tak na 1-1,5 hodky roboty.

mariska1989
11. jan 2023

Myslím že teplo nechce a není len pre neho. dievča zlaté sťažovať sa na to je zbytočne vieš koľko ja robím roboty nejdem ani radšej písať no oveľa ale oveľa kopec iných mužských prác a nie pre to že musím nikto nekaže ale pre to že chcem uľahčiť prácu mužovi

timing
11. jan 2023

Ked sme stavali s manzelom dom tak som vo vela veciach pomahala. Vykopove prace ked nemohol prist bager, na spevnenie svahu sme mali 12 ton obrovskych okrasnych kamenov,ktore sme spolu ukladali, kedze mame dom vo svahu a prvu jar nas zavalila voda nemala som problem o 4 rano pred robotou obut gumaky a odrylovat s muzom 47 m rigol aby sme odviedli vodu prec. Milujem skladanie dreva- manzel rube sekerou a ja nosim a ukladam. Svalovica ako hrom, ale makali sme a make dpolu spolu.

marca12
11. jan 2023

Ano,nosime spolu. U nas je bezne,ze aj zena pomaha z drevom,peletami a kadecim. Takisto na stavbe som sa podielala. Ak sa na to necitis,nabuduce nech ohlasi niekoho z rodiny alebo kamarata.

marca12
11. jan 2023

@kaktusik007 Ked bol nas sused v nemocnici a zlozili im na dvore drevo a suseda sa s tym natahovala hned som mojho vyhnala,aby jej isiel pomoct. Sme ludia,musime si pomahat.

janickacrazy
11. jan 2023

Nie, ja som dievča z mesta, takéto práce nerobím. Mám muža a 3 synov, tí aj kosia, aj drevo ponosia, ja zase robím iné veci v domácnosti, ktoré oni nerobia. Nám to takto vyhovuje.

andrea_82
11. jan 2023

Ano, pomaham muzovi aj s "chlapskymi" robotami, aj ked on to odo mna vacsinou nevyzaduje. Beriem to tak, ze musim vediet urobit vsetko, ak by sa, nedajboze, nieco stalo. Travnik kosim vyhradne ja, ved s kosackou je to ako kocikovanie. 🙂 Naposledy som zo zahradky k domu navozila 12 kubikov dreva, ked som mala dovolenku. Ked muz prisiel z roboty, uz to potom len poukladal.

lenkakravcova
11. jan 2023

Myslím, že ešte je tu jedna dosť dôležitá otázka: koľko vážia?
Lebo napr my máme 15kg balenia peletiek, a teda ja to pri 45kg mojej váhy nedvihnem (preniesla by som tak 2ks a som vyradená 😀). Max u mňa je tam 11-13kg v danom objeme, čiže s týmto neviem veľmi manželovi pomôcť. Robím iné veci, kde sú menej ťažké hmotnosti.

sigma510
11. jan 2023

Áno nosím síce nie prelety ale brikety. Dokonca keď bol chlap služobne preč, musela som si poradiť sama. Snáď nebudem o zime.

euka210
11. jan 2023

Neviem, kolko maju pelety, ale 10kg brikety nosim, aj 11r syn, ale len 1t a bolo to dost...4t, no makacka...vacsinou sme na dreve, takze nosime drevo z dvora do pivnice ked sa minie v kotolni. Nosim po tolko aby som vladala. Ked uz nevladzem, tak koncim a nech si nosi manzel...on zvykne pilit ci rubat.

euka210
11. jan 2023

@janickacrazy tiez som z mesta a mame 3 chlapcov na dedine, tak ja sa tesim ked este trochu vyrastu, ze konecne budu pri manzelovi celu sobotu pomahat a nie pri mne ako ked boli mali 🤣 ...ale kosenie travy ja mam rada 😁 ...aj kosou pre zajace som skusala, ale manzel, ...ze ako po kombajne 🤣

caroline_
11. jan 2023

Ak raz nevladzem,a je mi nieco tazke, tak to nosit nebudem. My sme sa prestahovali na dedinu,takze tazsej prace pribudlo,taktiez manzel nechcel platit stahovakov takze vsetko,vsetko nabytok sme stahovali samy dvaja, aj sme sa preto parkrat pochytili, lebo som nevladala nosit 65kg pracku,alebo tazke skrine po schodoch. Podla mna si chlap ma na to zabezpecit inych chlapov,a nie zenu nechat vlacit tazke hebeda,ona zatial moze robit nieco ine, teda samozrejme ak to nechce robit sama od seba, takze ta chapem.

casavina
11. jan 2023

Nemám problém...sme s manželom sami a keďže on bol v práci, tak úplne bežné u nás 😉

anickabasnicka
11. jan 2023

@janickacrazy tak mít tři zdravé syny + manžela, tak se jim taky pod nohami nepletu a raději jim naoplátku za tu práci pořádné jídlo mezitím nachystám.navíc, si synátoři určitě rádi užijí tatíčka a můžou při práci probrat ty svoje mužské trápení...nadruhou stranu, když nejsou lidi, tak i moje ruce se hodí. sestřenka má 5dcer a ty od malička makaly jak chlapci-kosit, orat, dřevo na zimu chystat,brambory sadit. prostě nebylo synů, tak musely dievky. ale byl to nádherný pohled, když jel traktor, Pepo hrdě šoféroval a na vlečce se vezlo 5bab+ jejich matka. a že měl krásné dcery-od blondýn po brunety až po skoro černovlasou. tohle jsem nikdy nepochopila, jak se mu povedlo 🙂

liusa82
11. jan 2023

@caroline_ no rozmýšlam ako by som toto ja poniesla dajaké nábytky čo mám ledva 158 cm a 42 kíl..to je teda rozum aby žena robila sťahováka😠 ja by som mu to tam capla nech si zvláka sám

zorkahorka
11. jan 2023

Nemate rodinu, susedov, co by pomohli, ak nevladzes? Nam pomaha svagor a zapoja sa aj deti - mali synovia. V detstve sme boli dve baby, takze viem,co je nosit a ukladat drevo, nosit seno, kosit travnik...

ildiko36
12. jan 2023

@liusa82 mam starých ludí susedov a z druhej strany nikto nebýval, teraz kúpili 2 domy , čo prerabaju ale v tedy nikto tam nebol.Tento rok mi otec pomohol s jeho bratom,ale malo dreva sme objednali, kupujem brikety, stale tolko co mi vydrží na týždeň a zmestí sa mi do auta

mamelka
12. jan 2023

Ešte ma napadlo😄 ja som tvárnice s manželom nosila.
A tiež som toho nazoru ako @andrea_82 ale nás otec aj viedol k tomu. Mama tiež pomáhala tatovi keď sa betonovalo.

caroline_
12. jan 2023

@liusa82 ja by som tiez, lenze mi povedal ze kedze nepracujem,tak nie je 100e na stahovaka tak to musime robit spolu my.

zuzi0911
12. jan 2023

@morgane1975 rovnako...jedine co som mohla ,bolo hádzať piesok do miešačky na lopate a vreco cementu uz on sypal,pritom ja by som tak rada pomohla ....a teraz ako tehotnú mi nedovolí ani moju kabelku, vraj ťažká 😆

liusa82
12. jan 2023

@caroline_ no tak toto už ani komentár nepotrebuje..to je fakt že hňup a to som ešte pekne povedala.. že kvôli tomu že nepracuješ.Tak si mohol aspoň kamošov zavolať.To fakt tí niektorí chlapi to je jak z inej planéty jak keby to ani rozumu nemalo

liusa82
12. jan 2023

@ildiko36 ja zas drevo nemusím.Skôr tiež brikety.My sme objednali síce dreva dosť aj popíleného lebo sa nám s tým nechcelo paprať,tak že si aj priplatíme ale prišlo na také moc hrubé kusy vôbec nie ako slubovali.Ešte aj to nasekané sme museli prepilovať na polky.U mňa už drevo skončilo.Zlaté brikety s tým neni nijaká starosť.To len človek nahádže a má pokoj

lujza123
12. jan 2023

Áno, pomáhame si so všetkým, či v domacnosti alebo vonku.

lucmirka124
12. jan 2023

Nosit drevo, kalat drevo, miesat v miesacke a chystat maltu,,vozit vo furiku kolko vladzem, myslim ze nezvladam vyskove prace🤣🤣 ako pomoct nieco na streche by som nedala panika z vysky, inak viem aj motorovou pilou robit,, vsetko som sa naucila od mojho ocina, brata,,, moj muz kym pochopil ze mu pomozem s cim budem vladat, a som naucena, nechapal, u nich v rodine bolo inak , a chlapi vsetko sami. Teraz sme uz s muzom zohrata dvojka,, dcerka bez problemov podava klinceky,kladivo, dosky, tehlicky mensie, vedieme ju k tomu,, ma 6 rokov..su to skusenosti, zrucnosti, treba si vediet pomoct, nie chlapa zodrat

julish
12. jan 2023

Je to moja obľúbená činnosť, aspoň niečo, pri čom sa “cvičí”

nicegirl369
12. jan 2023

Vsak to snad vozite vo furiku. Nevidim v tom problem, pokial nie si tehotna. My sme tak ako pubertacky vozili so segrou s otcom drevo. Bolo to uplne V pohode.

zuzana76
12. jan 2023

Nie, nenosím, nekurime drevom, keď prišiel stavebný material, dlazba a pod, tak to nanosil dnu manžel. To bolo pre mňa veľmi ťažké.

casavina
12. jan 2023

Aj dnes štiepem drevo od rána a potom nosím s traktorovou kosačkou

katuskamala1
12. jan 2023

Samozrejme ze pomaham so vsetkym. Co si z cukru ze sa lutujes? 🙂 Ked zdravie povoľuje, tak vyhrnut rukavy a aj kusok maskulitnej prace zene neuskodi. Ja som s muzom stavala kolnu, na streche som s vrtackou robila, zamkovu dlazbu som ja sama ukladala (on zabetonoval obrubniky a pilil mi), kosim, rubem drevo. Co nevladzem, samozrejme nerobim, ale co ano, preco nie? On tiez doma niekedy vysáva, varí...