Potebujem lacného právnika

minimi2111
9. mar 2013

Prosim ako to je s pravom ked sme manzelom nadobudli dom pocas manzelstva na liste vlastnictva bol iba on a pred rokom sme dali dom prepisat dom na dve nase deti darovacou zmluvou s pravom dozitia a ma este dva roky aby to mohol zrusit moze to zrusit bez toho aby som o tom vedela dali sme to na nase deti preto lebo ma este z minulosti este tri deti a v pripade rozvodu mame pravo s detmi na ubytovanie chcela by som od neho odist a stale mi rozprava ze byvanie mi dat nemoze ze nema nic ze vsetko je deti ako mam vlastne postupovat aby sme neostali na ulici a hlavne aby sme po rozvode nezili pod jednou strechou dakujem

renatka100
9. mar 2013

Nechapem preco to moze zrusit este dva roky ked uz ste to na deti prepisali

novamamima
9. mar 2013

Ahoj moja známy riešila svoje problemy s právnikom na úrade prace, a myslím, že by mala fungovať aj bezplatná právna poradňa. My sme na úrade mali kontakty do KE ale určite sú vo všetkých väčších mastách, skús sa opýtať na úrade práce na odbore sociálnych vecí a rodiny, príp. SPO.

sabina1975
9. mar 2013

Darovacia zmluva nema premlcaciu dobu moze sa zrusit hocikedy treba poziadat sud .viem to velmi dobre pretoze sme v podobnej situacii

katka_halabalka
9. mar 2013

@minimi2111 Ahoj poradiť Ti neviem ale určite viem, že existuje CPP tj centrum pránej pomoci a má pobočky po celej SR, kde s tebou urobia konzultáciu a ak splňaš podmienky príjmu atď tak ti vedia aj prideliť právnika. Je to viac menej bezplatný právnik pre ludí v hmotnej núdzi alebo s nízkym príjmom alebo si len zaplatíš pár eur za konzultaciu.

minimi2111
autor
10. mar 2013

@sabina1975 to vazne tak ma potom oklamal ale ako manzelka mala by som o tom vediet a nie ze s pozachrbat ked to zrusi

hyta
10. mar 2013

V každom väčšom meste by mala byť bezplatná právna poradňa .

kofuz
11. mar 2013

@minimi2111 Nadobudnut dom pocas manzelstva prepisany na manzela je jedna vec a tvoje naroky druha..Ak bol vylucnym vlastnikom domu len tvoj muz, daroval ho, v zakonom stanovenom termine moze poziadat sud o zrusenie darovacej zmluvy. A ty sa mi zda, ze nechces ho len opustit, ale aj obrat o to, co budoval..a v tom ti naozaj poradi len lacny pravnik