Prestal ma partner milovať?

terka666
26. aug 2019

Na začiatku to bolo krásne ako sa ku mne správal, nosil mi kytičku, kvietko hocikedy len tak preto aby videl moju tvar šťastnú. Postupom času bolo veľa veci krásnych ale aj veľa zlých. Lenže teraz po troch rokov už ani nevie čo je kvetinárstvo alebo len tak pre radosť malinky kvietoček odtrhnutý zo záhradky, ani poriadne milujem ťa ani žiaden náznak lásky ku mne, som asi niečo ako jeho kamoš zo strednej aj tak sa somnou baví, vždy keď sa snažím aby sa stal opäť tým starým človekom ktorého som spoznala, len aby som videla jeho úsmev, tak ma vždy niečím odbije. Strašne ho milujem, som strašne láskavý človek neublížila by som ani tej osobe ktorú najviac na svete nemám rada ja potrebujem aby mi niekto tu lásku stále opätoval, ale v poslednej dobe absolútne tu lásku od neho už nedostávam.... Ja viem že ma miluje, ale už ma berie ako samozrejmosť ako nič... Strašne to bolí, stále plačem, keď som sama a je mi to ľúto že sa z neho stal takýto chlap, ktorý si ma absolútne viac menej neváži. On vždy tvrdil že nie je romantik, že ho rodičia tak nevychovali aby bol podľa neho taký “ťuťko”. Som strašne smutná, že len tak nepríde hocikedy za mnou aby ma objal, dal mi pusu a len tak mi povedal niečo od srdca nič nenútene. Ono je toho strašne veľa, to by človek musel vidieť na živo. Prosím pomôžte mi ako ho k tomu trošku “naučiť” neviem ako správne to nazvať. A okrem toho stále sa s ním o týchto veciach rozprávam, on sa vždy naštve a dopadne to vždy rovnako, nedokáže sa somnou rozprávať bez toho aby zo mňa urobil kravu. Ja potom už len stíchnem a moje vnútro ide vybuchnúť, ako ma to veľmi bolí. Bol to môj najúžasnejší partner, ochotný, milý, zábavný, vedel vždy zniesť kritiku zasmial sa. Musela som už vyliať svoje pocity, prepáčte, ale ak máte niekto s takýmto chlapom skúsenosť alebo so ženou, kľudne napíšte 😊

snowflake07
26. aug 2019

@terka666
Daj si vino, chod sportovat alebo pis Harlekynky.Toto by ani Rosamunde Pilcher nenapisala 😕

pininka1
26. aug 2019

Presne, ty vieš asi veľmi málo o mužoch. Zamilovanosť prešla, čo ty od neho chces. Chlap je chlap a nie ufnukana žena.

rembura
26. aug 2019

ked nepomaha to, ze by ste sa porozpravali, tak potom ozaj neviem, ked ma prist nejaka zmena, tak to musia chciet dvaja, jeden nezmoze vobec nic :-/

duduska25
26. aug 2019

@terka666 to mi je velmi luto ze sa sprava ako po 20 rocnom manzelstve. Ak by ta miloval, tak si ta vypocuje a spravi vsetko pre to, aby si citila istotu v nom. Neviem sice kolko mas rokov, ale vies si predstavit s nim buduci zivot v manzelstve? Spytaj sa seba, ze co na nom tak velmi miluješ, ked sa k tebe takto sprava? Nechces snad plakat kazdy vecer do vankusa. Sustred sa viac na seba, naber viac sebavedomia. On nie je jediny na svete. Drzim ti palce.

duduska25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
26. aug 2019

@terka666 no srdce si si vyliala, tvoj chlap sa nemieni spravat ako objimaci tutko. Tak mas dve moznosti: zmierit sa s danou situaciou alebo si najst niekoho objimacieho ☺️

lucka12399
26. aug 2019

No akoze niekedy mam tiez takúto slabú chvilku, vacsinou ked sme s nejakými kamaratmi a mojej kamosky frajer jej vyznáva lásku nonstop 😀 ale potom, ked si vezmem ci mu vlastne toto vsetko davam ja, a ci by ma to vlastne bavilo stale take lasocka mojinko a pusinky stale .. tak si uvedomím ze by som vlastne takeho mojkacieho otroka ani nechcela ..myslim si ze ked mi raz za cas moj priatel povie láska, da pusu, obijme .. bohato mi to staci a v tej chvíli sa citim ako v siedmom nebi .. mozno by to tak nebolo keby som to mala stale 😀no skus sa snim porozprávať o tom ak ti to tak vadi .. ale osobne si myslim ze to je uplne normalne ..

sue
26. aug 2019

@terka666 odporúčam neočakávať a pokúsiť sa zmeniť / uviesť do stavu pokoja seba, nie jeho. Na začiatok si prečítaj 4 jazyky lásky, mnohé pochopíš 🙂 môj manžel mi "moja najúžasnejšia najkrajšia bezchybná......." naposledy povedal ani neviem kedy, zato viem, že ma miluje, lebo mi pred týždňom doniesol bez slova výčitky lavor a samaritana keď mi bolo zle od vína :D lebo nám každú nedeľu vyvara nápadité fajnotky 🙂 ci kúpi do môjho auta vodu do ostrekovača, hoci na ňom nejazdí, lebo vie, že ja na to nemyslím 🙂

karolinakr
26. aug 2019

@terka666 Terka nevsimaj si tieto husy co ti tvrdia, ze si Rosamunda Pilcherova alebo muzi nie su tutmaci.Byt citlivy a romanticky k zene neni nic, za co by sa mal clovek hanbit, zvlast ked si ty jemna dusa, co ostatne asi nechapu lebo sa hraju na velke feministky a tvrde zeny.Po 3 rokoch presla prvotna zamilovanost, preto polavil tvoj priatel.Mozno nastala faza nejaka, ze ste sa okukali a nepaci sa mi, ze robi z teba "kravu".Ked ti nevie vyjadrit lasku nech ide k certu.Mozno namiesto natiskania sa mu, by si sa mu mala vzdialit a obmedzit s nim schodzky, aby prichadzal postupne na to, co v tebe stratil a musel o teba bojovat.To ta uz kravou nazyvat nebude, ale bude rad, ak ho vobec pustit do izby ci otvoris mu dvere, ked zazvoni.Poznam jednu taku citlivu dusu ako ty, je to najlepsi clovek akeho som kedy stretla, tiez trpela velmi pri manzelovi a mala vela sramov na dusi.Utechu nasla vo viere, stal sa z nej stastny clovek.Co jej upieral manzel to jrj Boh vynahradil na inych ludoch mala vela priatelov a prezila stastny zivot

mpg
26. aug 2019

@0silvia0 Je to tak alebo sa zmieriť s týmto, alebo si nájsť nového objímajúceho a kvety nosiaceho partnera, len ani u toho nového sa nedá odhadnúť ako dlho bude taký zamilovaný. Vzťah sa obyčajne vyvíja a posúva a tie prvé znaky zamilovanosti nahrádzajú ďalšie prejavy (spoľahlivosť, starostlivosť o deti a pod.)

baboobchod
26. aug 2019

Vy ste klasický pár, ktorý by si mal prečítať knihu “Päť jazykov lásky” (obaja). Možno by si bola prekvapená, ako ti lásku prejavuje, ale svojim spôsobom a že možno ani on od teba nedostáva to, čo by chcel pre zmenu dostať on. Prečítajte si ju...

lindusss2016
26. aug 2019

Kolko mas rokov? Je to tvoj prvy vazny vztah? Nuz 3 roky, to je akurat tak cas na to, kedy uz zamilovanost opadla a ukaze sa, ci ostali ine hodnoty alebo sa postupne vytrati vsetko. Tie neznostky ti neprejavoval preto, ze by to chcel robit cely zivot, proste bol zamilovany, vtedy to tak citil, tesil sa z tvojej radosti, ale uz ho to preslo. Bud sa s tym zmieris a uspokojis sa s tym, ze je to dobry partner, milenec, kamarat, a co ja viem co vsetko este alebo pojdete od seba, lebo zistite, ze uz vam jednemu na druhom vlastne nezalezi....

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
acrobaleno
27. aug 2019

Mne by toto tak liezlo na nervy.🙄 Priveľa červenej knižnice škodí, tam predsa neukazujú ako žijú o tri roky.

1radula1
27. aug 2019

Časom sa veľa vecí zmení a možno je to aj lepšie. Kvety dostávam na sviatok, niekedy aj sem tam, ale keď nedostanem nerobím z toho vedu. Iné veci sú pre mňa prioritou 🙂 Podstatné je pre mňa, že si vieme nájsť na seba čas, ísť spolu niekam 😉

blunka
27. aug 2019

Vyser sa na takeho necitliveho chruna.
Aby si este ty bola za kravu ked povies narovinu co ti od neho chyba. Je to od neho svinacina ze sa hral na zaciatku na super chlapika a realita je ina.
Klamal v podstate aby ta ziskal a ked ta ziskal sere uz na tvoje potreby.
Moja rada jednoznacne tohto nechak inej zene ktorej toto staci. Ty si najdi cloveka s velkym Č a srdcom ktory sa k tebe bude hodit viacej.
Ja som citlivy rak a s muzom sme spolu vyse 15 rokov.
Dnes odchadzal do prace ma vystiskal a ked sa obliekol a obul ma este prisiel v topankach este raz az do spalne pobozkat na licko.
ja som este lezala. A teda nenutim ho do toho, robi to uplne automaticky od zaciatku vztahu.
hned ma clovek krasnejsi den ☺

annamarin
27. aug 2019

Ja by som to brala tiež zle. Na začiatku sa hral na niekoho iného, aby si ťa získal. To je tak trošku podraz nie? Zaľúbiš sa do chlapa, ktorý sa správa romanticky a potom zistíš, že "takto ho rodičia nevychovali" a "robí zo seba ťuťka". Dakedy ti doniesol kvety len aby videl tvoj úsmev a teraz z teba robí kravu... Neviem mne to príde, že na začiatku sa pretvaroval. Teraz keď ťa už má, už ťa berie jak samozrejmosť. Možno by si mu mohla ukázať, že nie si závislá od neho. 😊

ivanka12311
27. aug 2019

@terka666 zo začiatku je každý chlap taký 😃 ak ťa miluje nechápem čo riešiš... vieš čo ani ten môj muž nie je taký objimaci tutko,a nekupuje mi kvety, keď chcem kvet vezmem si jeho peňaženku a idem si spraviť sama radosť do kvetinárstva vždy si dotrepem nejakú tú palmicku alebo orchideu☺️hlavne že pomôže doma stará sa o rodinu a má nás rád.Čo tam po tom že nie je už taký romantik ako bol prosím neber to tak tragicky, všímaj si iné veci či ti pomáha doma v domácnosti a s deťmi či sa stará či sa zaujíma či ti donesie z nákupu to čo má na papieri napísane😃 chlapom chýba romanticke črevo... česť výnimkám

petkaaa
27. aug 2019

Na jednej strane píšeš, že vieš, že ťa miluje a na druhej že nie je rozhovoru kde by z teba neurobil kravu. Tak to si trochu odporuje, nie? Ja by som s takým chlapom nedokázala žiť. Evidentne sa nevie správať tak, ako očakávaš a možno aj ty zo seba robíš chuderku a zúfalku, lebo podľa tohto čo si tu napísala to tak aj vyzerá. Možno práve to ho "znechucuje". Lebo ono to tak býva, že nie vždy je na vine len jeden.

petulkahu
27. aug 2019

@terka666 Vynucovat si prejavy lasky, je znakom nezrelej osobnosti kt. si sama voci sebe lasku neprejavuje. Zacni sa mat rada, zacni si tu lasku prejavovat ty sama, urcite sa po case prida aj partner. Podla mna sa zo zaciatku partner snazil zaplatat tu dieru ( toho nedostatku lasky) ale uz sa unavil a asi si aj vsimol ze chces stale viac a viac. Je to ako vztah drogovo zavisly a diler ( kde drogovo zavisla si ty ). Je velmi pravdepodobne, ze sa ti podobne vztahy budu opakovat, pokial si tuto skutocnost sama neuvedomis (Velka laska a nasledne ochladnutie zo strany partnera). Prajem vela stastia a lasky ;)

akecheta
27. aug 2019

@terka666 Zamilovanosťnie je láska, zamilovanýmôže byť istý čas, potom to opadne, otázka je či sa to posunie na úroven lásky alebo úplného ochladenia. Na láske treba roky pracovať, otázne je, či vôbec ty sama vieš čo je to milovať...že si zamilovaná je jedna vec ale či skutočne miluješ toho chlapca je vec druhá. 3 roky je krátka doba, aby človek mohol povedať milujem ťa. To chce prejsť mnohými úskaliami a učiť sa jeden od druhého a učiť jeden druhého byť lepším človekom a životným partnerom. Nič nie je dané, že aha ty si ten pravý. Aj na láske treba makať a riadne a ked z druhej strany zamilovanosť opadla a neprehlbilo sa to do hlbších citov, mal by ísť každý svojou cestou, hlavne ak on necíti, že chce o teba bojovať. TKý je život.

jaja23
27. aug 2019

@terka666 my sme s mojim 11 rokov, z toho 3 manželia a mame ročne bábätko. Zo začiatku to bol jemný zlatý chlap, keď som počula ako sa rozpráva so sestrami, som sa smiala, že dúfam, že somnou takto hovoriť nikdy nebude. Keď sme sa pohádali, tak sa rozplakal skoro vždy. Bol citlivý, milý pozorný. Teraz? Keď sa hádame, aby plakal? To určite. Občas mi aj vynada pri hádke. Kvety mi nenosí nikdy. Ja radšej aby som predišla nedorozumeniu, mu vždy radšej poviem, čo by som chcela, ak mám dáky sviatok. Ľúbim ho takého aký je, ľúbila som ho takého, aký bol. Všetko sa časom vyvíja, nič nezostane rovnaké. Ja len držím palce, aby ste sa netrápili.

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ave17
27. aug 2019

@blunka ale prosím ta, mne by toto liezlo na nervy, a ešte by som mu vypucovala žalúdok, ze mi chodí po dome obuty

terka666
autor
27. aug 2019

@karolinakr Ďakujem za krásny komentár ❤️
@blunka veľmi krásne napísané 😊 Prajem Vám ešte veľa takej krásnej lásky 🙂

terka666
autor
27. aug 2019

@ave17 tak potom je chyba vo vás, že taká maličkosť by Vám vadila 🙂

terka666
autor
27. aug 2019

@pininka1 Nehovorím že aby bol ufňukaná žena, to určite nie, ale ak ste toto nezažila nepochopíte 🙂

terka666
autor
27. aug 2019

@snowflake07 V prvom rade ďakujem za komentár 🙂 a predstavte si že športujem, mám svojich záľub veľa. Ale ak ste toto nezažila nepochopíte a nie nie som žiadna Rosamunda, som len človek ktorý potrebuje lásku tak ako aj každý iný, a ak vy nie, tak potom je problém niekde inde.

derdia
27. aug 2019

Ale tak máte niečo čo vás spája???musíš porozmýšľať ako ste na tom napr. aj po sexuálnej stránke...to je dôležitá súčasť života dvoch ľudí,ktorí sa milujú...a pre niekoho nesmierne dôležitá...napr.niekto dokáže byť bez toho aj pol roka...ak to druhému nevadí všetko je ok...ale ak druhý trpí už len po týždni abstinencie a napr.mu chýba objatie intimita dotyky...láska...tak trpí tým nesmierne...vieš takéto prejavy lásky ako objatie a tak...aj môj bol na mňa furt nalepený a stále ma bozkával a tak ďalej...a nemohla som ani dýchať .ale to bolo pred 6 rokmi..teraz sme vytriezvení ,máme v sebe istotu, a napr.aj keď ma neobijima a nerozpráva mi stále milujem ťa tak to viem...a ani sa nad tým nezamýšľal...nemám čas😊😊😊a asi aj v tom bude tvoj problém...keď má žena žena kopec času na premýšľanie vždy vynajde nejaký ten problém ,ktorý treba riesit😂😂😂😂ja keď nemám čas a som vyťažená na všetky strany nemám čas ani rozmyslat...a určiť enie nad tým,že či ma muž miluje...to viem👍