Prestala som si veriť

22. apr 2022

Zeny potrebujem pocut Vas nazor.
Pred rokom som sa rozisla s partnerom velmi zle sa ku mne zachoval cize cele ZLE.
Dnes som sa dozvedela ze buduci vikend bude mat svadbu tak som dost v soku :(
Toto moc neriesim lebo uz by som ho nikdy nechcela. Ale samozrejme bolo mi z toho zle.
Po tomto rozchode mam problem mat rande.
Prestala som so si verit, totalne si neverim.
Ako keby som mala problem nadviazat nejaky kontakt s chlapom. Odmietam rande aj ked mi chlapi pisu.

nikolka1986
23. apr 2022

Navštív psychológa, prečo ma nad tebou jeden chlap takú moc? Aké si mala vzťahy s rodičmi v detstve? Láska k tebe zo strany matky, otca ( všímali si ťa dostatočne ) ? Aké mali vzťahy rodičia medzi sebou? Šikana v škole a pod.

zuzanazu85
23. apr 2022

Podľa mňa si sa z neho ešte nedostala aj keď tvrdíš,že áno. To vše 😏

andreatytler
23. apr 2022

Pocut spravu ze ex sa ide zenit je velmi bolave pre takmer kazdeho. Clovek ani nevie preco. Presne ako pises, ze by si ho uz nechcela a aj tak to sokuje a zaboli. O to viac to boli kedze tebe sa tak velmi nedari nadviazat novy vztah. Pripadas si ze on uz na teba daaavno zabudol, ze sa ani koli vasmu rozchodu pravdepodobne velmi netrapil a uz je zase stastny s niekym inym a na druhej strane, teba rozchod velmi bolel a este stale sa z toho nedokazes pozbierat, kedze mas problem nadviazat novy vztah. Pripadas si ze prehravas a on vyhrava.
Ono to tak moze byt ale aj nemusi. Je mozne ze aj on sa trapil a mozno aj stale trapi. Ale to je jedno. Iba ty si dolezita. Ten sok coskoro opadne a aj bolest prejde. Ale myslim ze by bolo dobre zapracovat na tom preco nedokazes nadviazat vztah. Navstiv psychologa.

miadi
23. apr 2022

Aha tak tebe nie je zle zeby si ho chcela tebe je zle zavistou ze on sa zeni je stastni s inou totalne na teba zabudol a ty si tak poznačena tym vztahom ze ani na rande po roku nevies ist. Tak ale to je tvoj problem ze zijes minulostou. Zelaj mu vsetko dobre a zabudni na krivdy. Pohmi sa dalej. Odpusti a bude ti dobre .Dopraj a bude ti dopriate.

zuzina25
23. apr 2022

Ahoj, ja toto poznám. To ako dlho sa človek po rozchode z toho dostáva Záleží aj od toho, aký bol vzťah a ako ste sa rozišli. Ja som mala skoro 4 roky toxika a manipulátora, ktorý má psychicky dostal na totálne dno. Veľmi mi pomohla terapia, vzdelávanie sa ohľadom takýchto ľudí ako vlastne fungujú atd.. neskutočne veľa veci som vďaka tomu pochopila a uvedomila si svoju vlastnú hodnotu, kto som , aká silná som. Tiež som vtedy bola úplne zničená a neverila sama sebe. Ten môj ex sa síce nezeni ale do pár týždňov býval u inej a od rozchodu sa začalo najväčšie peklo..to má najviac ničilo. Už je to asi rok a pól..ja však nemám už problém s tým neveriť sebe … prave naopak som jediný človek ktorému verím, na ktorého sa spolieham a som na seba hrdá, uvedomujem si svoju hodnotu veľmi dobre. Problém je v tom, že už neverím ľuďom a najmä mužom. Ak by si chcela o tom pohovoriť, nápis keď tak súkromnú správu 😉 mne pomohli naozaj terapie .. lebo ono zo nesúvisí len s partnerom ale aj s tvojou minulosťou, detstvom atd. Ľahko sa ľuďom povie neži v minulosti, odpusti ľuďom a podobne kecy, ver si.. nefunguje to tak, že si to povieš a na druhý deň to tak je .. je to dlhodobý proces a chce to náročnú prácu na sebe samom

dzulli1980
23. apr 2022

Skôr si myslím, že je to vec Tvojho ega, že je to ješitnosť ... ľudia sa schádzajú, rozchádzajú, to je úplne prirodzené ... jednoducho mu závidíš ... že on má a Ty nemáš ... stále nemáš ten rozchod v sebe spracovaný, stále to nemáš uzavreté ... chodila som skoro 6 rokov s psychológom, ten teda na mne "skúšal" kadejaké psychologické ťahy, bola som psychicky totálne vycicaná, no proste to bol hajzel ... keď sme sa rozišli, 8 rokov som nemala partnera, ale teda ja som nechcela ... skús popracovať na sebe, odpustiť, prijať to, že aj bez Teba môže byť Tvoj ex šťastný.

zuzina25
23. apr 2022

@miadi ono to nie je závisť, ak si človek prejde ťažkým rozchodom a ten druhý ho totálne psychicky zničí tak sa ten človek cíti menejcenný, hlavne keď je ona ta ktorej bolo ublížené. A potom vidíš že ten druhý - ten ktorý podviedol, ublížil alebo čokoľvek iné si žije vysmiaty a ty si tak zničená že nie si schopná veriť už ľuďom alebo ani sama sebe .. to nie je závisť ani ego ani nič podobne. Každý sme iný, kazdy sa s bolesťou vyrovnáva po svojom. Je ľahké povedať pohni sa ďalej, nezávid, buď šťastná .. niekto to dokáže za pár dni, niekto za pár rokov. A na tom nie je nič zle. A nie je to jej problém že žije minulosťou, proste potrebuje pochopiť čo a ako a uvedomiť si svoju vlastnú hodnotu a to čo v nej je. A to je po niektorých ťažkých rozchodoch veľmi náročné a zdĺhavé. Z vlastnej skúsenosti viem, že ak sa človek takto cíti, nepotrebuje počuť čo musí urobiť, ale skôr potrebuje počuť že ho niekto chápe a že sa to dá zvládnuť a dostať sa z toho. Bez ohľadu na to ako dlho to potrvá. Preto že niekto to zvládol za dva či tri mesiace a ona možno ani po roku nie neznamená že je horšia .. len proste úprimne niekoho milovala a potrebuje viac času aby to spracovala 😉

kittykat22
23. apr 2022

muz ktory sa zachova zle k jednej zene, nebude mat najmensi problem zachovat sa zle aj k druhej. Nebude zo psa slanina ... Pomohlo by ti opat chodit do spolocnosti. Na sport, tanec, kreslenie - aby si stretla novych ludi, nadviazala nove priatelstva. Potom aj nadviazat vztah bude lahsie.

victoriab
23. apr 2022

@zuzina25 prosím ťa kde si chodila? Je na to specializovany psycholog? Casto vidim slovo terapia a mam pocit že by som tam mala ísť aj ja lebo sa točímv kruhu

zuzina25
23. apr 2022

@victoriab ahoj, aj stále chodím, hoci už si prechádzam terapiou inou.. veci z detstva, rodiny a pod.. to je tiež jedna z dôležitých veci mat spracovanú minulosť, traumy lebo to ovplyvňuje to akí sme dnes, aké vzťahy a partnerov si vyberáme a pod. A môžem ti potvrdiť že to tak je zistila som to sama na sebe. Preto som písala že je to dlhodobý proces . Je v podstate jedno aký psychológ, skôr si asi zisti, či má dostatok skúsenosti s tým, čo chceš riešiť, aj to je niekedy dôležité. Ja chodím tu v Tn kde bývam. Moju terapeutku mi odporučili traja ľudia nezávisle od seba čo k nej sami chodili a viem čím si prešli - podobnými vecami a viem kde sú teraz. Aj preto som sa rozhodla pre ňu , hoci som na prvý termín veľmi dlho čakala. Ale neľutujem .

daniela2202
23. apr 2022

Neboj , príde to, hlavne nič nasilu, kľudne choď na rande.. jedno, druhé, tretie .... ale keď sa nebudeš cítiť dobre, ako chceš....tak dovi... ďalšie rande nie je povinné 👉

ivka21
23. apr 2022

Ja ta celkom chapem stalo sa mi niečo podobné. V prvom rade je to šok necakala si ze sa tak rýchlo ožení. Ale daj tomu pár dní a ono ta to prejde, zameraj sa na niečo iné. Vždy sa niečo deje z nejakého dôvodu o ktorom mi vôbec nevieme ale určite je to pre teba tak lepšie. Podľa mňa to nieje na psychológa. To ze nevieš nadviazať vztah je v pohode skus ešte počkať a ak sa to ani za pár mesiacov nezlepší, až potom to začni riešiť. Možno potrebuješ viac času.

miadi
23. apr 2022

@zuzina25 vies co pride mi to od teba velmi drze napisat ze lahko sa povie ludom kecy nezi v minulosti a odpusti. Ked nevies cim som si presla a co som odpustila. A ano bolo to tak ze som si v sebe povedala odpustam!!! A Jasne ze to Nebolo zo dna na den, ale tak je to zaciatok . Prezila som otca tyrana alkoholika prezila som znasilnenie prezila som porod v 18tt drzala som syna maleho ako dlan v ruke . A zijem dalej stastne a vdacna za kazde nove rano . Tak si dovolim povedat dobre mienenu Radu : odpusti a nezi v minulosti. A ty nemas ziadne pravo nazyvat to kecami, a bagatelizovat slova ktore sa tebe zdaju kliše ked nevies ze kazdy si niecim presiel a tie slova nie su prazdne frazy ale skusenost.

miadi
23. apr 2022

@zuzina25 Ja som nikde nepovedala ani nenaznacila ze je horsia. Ale sebalutost este nikdy nikomu nepomohla. Smutok z rozhodu je pochopitelny no kazdy sa snim
Musi vyrovnat. Dalej ak bol vztah zly a psychicky trpela je to len lekcie do zivota aky vztah v buducnosti nechce. Ale vztah je o dvoch ludoch . Nie je to len o nej ako chudatenko trpela jeho chovanie a nechala si nudit psychiku.., ale aj o tom ze ak robil vedome zle veci jej a ona to dovolila a ostavala v tom
Vztahu - musi prijat zodpovednost ze to dovolila, ze zila tak ako nemala zo zlych dovodou ze nevedela ako v prom rade milovat seba. Vztahy su zlozite a nie su cierno biele. Ona mà odpustit jemu ze jej ublizil a sebe ze mu to dovolila. A posunut sa dalej silmejsia Lebo vie ze uz nikdy nebude tolerovat urcite veci. Rok po rozchode sa stale citit ako obet je volba. Ked to nevie s pracovat sama tak vie dobre ze existuje odborna pomoc ,

victoriab
23. apr 2022

@zuzina25 takého by som veru potrebovala, poriešiť detstvo, minulosť, lebo mám pocit, že ma to neskutočne ovplyvňuje a tie vzorce správania co mam mi len komplikujú život

miadi
23. apr 2022

@zuzina25 odpustila som aj tebe ze Moja osobna skusenost Moja naj rada je pre teba “ kecy” . A uz mi to nevadi. Ver comu chces. Su ludia ktorym utapanie v sebalutosti robi dobre a potrebuju pocut polutovanie aj od druhych
Nikam sa tak neposunu ale to uz nie je Moj problem. Odpustenie mà obrovsku liecivu silu . Nie pre toho druheho ktoremu sme “ odpustili.” Ale pre nas samotnych Lebo sa rozhodneme nezivit v sebe negativne emocie. Ja viem ze ty ziadne moje odpustenie nepotrebujes 😆ale budes mat nejaku poznamku ale ja uz si to citat nebudem uz nemam zaujem. Tahat sa tu za slovicka.

cukroska
24. apr 2022

@zuzina25 veľký súhlas s tebou!! Konečne rozumné slovo

micusa2222
20. máj 2022

neboj sa, ver si ! Ja som si prešla tým istým,chcelo to samozrejme nejaký čas,veľa síl a chuti posunúť sa do nového vzťahu,,dnes neľutujem, ...