Priateľ je mamin maznák

konik789
10. jan 2021

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o názory na môj problém, a tým je priateľ a jeho matka. Priateľ má 27 rokov, ale pripadá mi, že je strašne na svoju matku naviazaný. Píšu si spolu každý jeden deň cez Facebook, ráno s konverzáciou začnú a večer skončia. Keď priateľ ide na víkend domov k rodičom, tak mu jeho matka každý deň chystá raňajky, večere a naberá na tanier a zohrieva obedy. Mne toto ich správanie nepríde normálne. Keď som o tomto povedala priateľovi, tak ma len vysmial s tým, že problém si len vytváram vo svojej hlave. Ja si ale nedokážem pomôcť a neskutočne ma toto ich správanie hnevá. To je asi aj jeden z dôvodov, prečo nemám priateľovu mamu vôbec rada. Chcela by som sa vás spýtať, či aj vaši muži sú takí, či to len ja preháňam vo svojej hlave alebo som bohužiaľ natrafila na mamičkinho maznáka? Ďakujem za vaše názory!

nevludna
10. jan 2021

Natrafila a bude to ocakavat aj od teba, ked budete spolu zit. O com si cele dni pisu?

lija22
10. jan 2021

toto co si napisala, ze si pisu a ze ked je u nej ho obskakuje nezvedci o maznactve. popis ine situacie

milanija
10. jan 2021

@konik789 mala som tú česť byť s takým chlapom, čo len mamku počúval a pomaly aj zadok mu utierala, našťastie to nebol ani ročný vzťah. Akože na jednej strane sa nedivme, keby sme celý deň mohli pozerať filmy, hrať počítač, nič by sa od nás neočakávalo a ešte by sme boli čičíkané a jedlo by nám až pod nos dávali, tiež by sme si rýchlo zvykli a brali to normálne. Bohužiaľ sa musíš zmieriť s tým, že mamka bude vždy jeho žena číslo jeden a nie je to ani chyba teba, v podstate ani jeho ale jeho mamy, pretože žiadna iná mu už nebude taká dobrá a keď sa pominie bude to pre neho veľmi ťažké

drzaopica
10. jan 2021

@konik789 obskakovanie doma by mi nevadilo, tak ho ma rada a navari mu co chce, aj ho obsluzi stale je to dieta nie kazdy ma studeny odchov.Viac by mi vadilo pisanie.... ine je napisat idem do roboty vecer sa ozvem a povedia si co cez den zazili.Mozno su teraz obaja doma nudia sa sedia na gauci a pisu si hluposti

kiwi3
10. jan 2021

na tvojom mieste by som sa asi zamerala na to, aky vztah mate vy dvaja. ako sa sprava k tebe, nie k matke. ak je inak samostatny a vie si uvarit, nabrat a postarat sam vo vsetkom o seba, tak by som to ako az taky problem nevidela. asi kazdy sa stara o navstevu, ked nejaku ma. to pisanie, neviem v akom je rozsahu, mozno trochu prehanas.

drzaopica
10. jan 2021

@milanija je to hlavne chyba partnera, ktory nepovie mama nechaj ja sam uz som velky a chcem si sam navatrit, zohriat🙂aj chyba mamy, ktora nepovie uz by si si mohol sam...ked ho vidi len cez vikend ma z neho radost Boze ved cely zivot je to jej syn aj, ked ma 27 r.V niektorych rodinach pomaly o seba nezakopnu v niektorych je opicia laska ci len starostlivost pre kazdeho je prilis nieci ine.

sapetka
10. jan 2021

No he to mamickin chlapec. Mamka sa asi zasekla v case a nevsimla si ze jej syn nema uz 5 rokov ale je dospely chlap ktory ma dve ruky a nohy../ krasne prioravuje svoje dieta pre nevestu🙈a pisat si kazdy sen s mamou od rana do vecera mi tiez normalne nepride...

pribinak
10. jan 2021

No a preto je tak dôležité bývať spolu pred svadbou, pred založením si rodiny. Aby di videla ako sa tvoj priateľ sprava, či je samostatná jednotka schopná normálnej existencie, alebo rovnaký servis očakáva aj od teba

Mama zrejme zabudla koľko má jej syn rokov a jemu takýto mamahotel vyhovuje

deti95060810
10. jan 2021

dieťa je pre matku aj vtedy keď už je dávno veĺké s dospelé. Asi nemáš dieťa že , pretože potom budeš rozmýšľať inak....
Problém si vyrábaš len sama vo vlastnej hlave...
Ak ti to nevyhovuje - máš možnosť vzťah skončiť kým je čas a nebudeš sa trápiť ani ty, ale ani ostatných ... 😉

sapetka
10. jan 2021

@deti95060810 ano dieta ostava stale dietatom ale trosku by sa mal zmenit pristup... dieta sa ma viest k samostatnosti a nie ho obsluhovat v dospelosti..

vilma7
10. jan 2021

Môjho manžela tiež takto obsluhujú, a to už má 45 rokov, ako často si s rodinou píše neviem, keďže mu do mobilu nepozerám. Tiež je na rodinu veľmi naviazaný, ale našťastie sme v zahraničí. Keby sme na Slovensku, asi by to nerobilo dobrotu.

petamich
10. jan 2021

@konik789 to co si popisala mi v ziadnom pripade nepride ako definicia mamickinho maznaka, ked prideme k skoro-svokrovcom svokra nam obom nabera jedlo, zohrieva a stale pre nas chce nieco spravit, tipujem, ze to robi tak isto aj ked je tam partner sam, rovnako ako to robi moja mama, ked sme u nasich a pride mi to uplne normalne 🙂 tym, ze tam nezijeme sme v zasade na navsteve ja by som asi uz ani u nasich neliezla do spajze a chladnicky, ked tam 15 rokov nebyvam
a ver mi, ked raz budes mat syna, este ocenis, ze je schopny sa ti aspon raz za cas ozvat, ja mam doma opacny extrem, jeho mama vypisuje mne, lebo mojmu drahemu sa nechcu riesit "somariny" a vola jej raz za tyzden 🙂
my sme castokrat ovplyvneni tym, co my sme mali doma a potom podla toho mame nastaveny standard ale ten sa skutocne moze lisit
komunikuje a travi cas s mamou na ukor teba? mas pocit, ze ta to o nieco okrada, ak nie, skutocne nevidim nic zle na tom, aby dieta komunikovalo so svojim rodicom

petamich
10. jan 2021

@sapetka chces mi povedat, ze ked prides raz za mesiac na navstevu k rodicom tak je nieco zle na tom, ze ta obskakuju? co to ma spolocne so samostatnostou? ved ta mama sa tesi, ze sme prisli a ci ideme k nasim alebo partnerovym obe to robia a napriek tomu mame doma fungujucu domacnost, kde partnera neobskakujem a ani on mna 🙂

leuchtturm
10. jan 2021

Ved si najdi nejakeho ineho chlapa, ktory so svojou rodinou ani nekomunikuje a mas po probleme 😉

sapetka
10. jan 2021

@petamich chodime tak rat dvakrat za rok. A tesia sa veru. Vsetco ze nas vidia. Navaria napecu ale naberame si kazdy sam🤷‍♀️Bolo by mi trapne. Ale kazdy sme iny takze pohoda✌️Podla mna to nie je normalne a to je moj nazor ci sa to niekomj paci alebo nie.

kittykat22
10. jan 2021

@konik789 toto robi svokra svojmu najmladsiemu synovi. A ukazalo sa to ako kontraproduktivne. Najmladsi syn zostal sam pretoze si predstavuje, ze zena okolo neho bude skakat ako idiot od rana do vecera, pretoze milostpan to tak videl doma. Pretoze je single a ma pomaly 35 rokov, je neznesitelny. Je uspesny v praci, cestuje, mamka mu podlieza - no a samozrejme sa to otocilo proti nej. Je k nej arogantny, protivny a celkovo sa chova ako najvacsi pako. A je to svokry chyba. Pretoze je blba. Neustale mu ukazovala ako sa mu treba klanat - tak teraz sa mu musi klanat sama. Miesto toho aby mu robila mamu a nie sluzku mohla mat nevestu a vnucata - takto ma arogantneho syna ktory jej rozkazuje a komanduje ju.

amelie2017
10. jan 2021

Neviem, ale my mame s maminou a sestrami skupinu a tiez si nonstop piseme, od rana do vecera. Ano, niekedy uplne hluposti, a teda kdd som raz 2 krat do roka doma, tiez ma obskakuje a maminkin milacik nie som

janba
10. jan 2021

Hm, my ked prideme k nasim, tiez nas mamina obskakovala a stale sa pytala co chceme jest 😃 odkedy mame maleho, tak to je v style "daj mi maleho a chodte si zobrat co chcete" 😃 a tiez si s maminou kazdy den pisem a nemam pocit,ze som na nu extremne naviazana, teraz si piseme viac, uz sme sa dva tyzdne nevideli. Nikto s tym nema problem.
Ak sa vie partner, ked ste sami, postarat sam o seba, o vas, zariadit veci, ked to pisanie naozaj nepresahuje nejaky pomyselny limit, ze uz je to cez, tak by som sa na neho za to nehnevala.

Ty mas aky vztah so svojimi rodicmi?

littlefiona
10. jan 2021

@konik789 mňa teda mamina neobskakuje, obskakujem ja ju. Dosť sa ma naobskakovala, keď som bola malá, postarala sa. Tak si zaslúži úctu, rešpekt a pomoc a tak by sa mal chovať každý dospelý k svojim rodičom a je jedno, či to je dcéra, alebo syn. To písanie s maminou by mi nevadilo, pretože aj ja si píšem s maminou každý deň, zaujímam sa ako sa má a čo robila...

syslik81
10. jan 2021

ja chodim domov raz za rok a veru mama ma obskakuje 😀 ona nechce aby som sa jej miesala v kuchyni a ked naklada naklada vsetkym ... ked jej to robi radost tak co? a ze si oni dvaja pisu?? nepises ako dlho a ani o com etc ..mozno sa len pozdravia vymenia 2-3 vety ze su vsetci v poriadku a hotovo .. su daleko horsie pripady .. ak ti to tak vadi najdi si ineho so easy ....

konik789
autor
10. jan 2021

Dakujem zatiaľ za vaše názory 🙂 . Este mi napadla situácia, ktorá ma dost vytacala ked býval doma u rodičov (momentálne bývame zatiaľ u mojich rodičov kedže tu ma nablizko dočasne prácu, takze pravdepodobne sa o pár mesiacov vráti opäť domov k rodicom). Jeho mama mu chystala do práce kazdy den krabicky - raňajky aj obed. Ked priateľ prišiel z práce domov tak uz mal na stole teple jedlo prichystané. My sme takto doma nikdy vychovaní neboli, tak mi to príde take absurdne, ze si to jedlo neprichysta a nenaberie sam. Co si myslite o tomto ?

0kristina0
10. jan 2021

@konik789 doma ma mamahotel, dolezite je ako sa sprava vo vasom vztahu, nepises ci spolu zijete

syslik81
10. jan 2021

@konik789 ona je jeho mama a bude jeho mama aj ked bude mat 60 .. to ze mu chysta jedlo je uplne normalne ked je u nej .. jej to isto robi radost ...to ze ty to nezazivas u vasich je tvoja vec.. ak to netrapi ich dvoch tak ich nechaj maju pekny vztah a nic extremne .... od teba to neziada tak sa ta to netyka .. ak ma jeden druheho rad robi preneho rozne veci a ano aj matky maju radi synov ... tebe je to divne lebo to nepoznas ..ale ak sa tat to netyka ani vasho vztahu nema to vplyv na tom ci ho aj ty musis obsluhovat ci on pre teba tiez nieco robi etc tak ich nechaj ..pochopis az budes mat deti ..ale pre dobro tvojho terajsieho priatela radsej nie s nim .. nezasluzi si zenu co rozobrea problemy na nete s cudzimi ludmi

kitycat
10. jan 2021

A teraz ked je u teba tak mu chystatvoja mamka alebo si chysta sam jedlo alebo mu ho chystas ty? Vobec nepises ako sa chova vo vztahu k tebe... Ja ked pridem domov tiez ma mama obskakuje a ja sa necham 😆

majkeel
10. jan 2021

Na tom, ze mu robi ranajky,... nie je nic zle. Ze si casto pisu. Nuz, to je dnes celkom bezne, ked zena-matka vykopla muzov zo zivota, nahradila ich detmi a musi nejako nahradit potrebu lasky. A nahradza to na (dospelych) detoch, az je to nezdrave.
Mozes ho skusit pomaly oducit, trocha obmedzit, nie zakazat ... a dat si pozor, aby tvoje deti nedopadli podobne. Ze miesto partnerovi/partnerke sa musia venovat mame.

drzaopica
10. jan 2021

@konik789 stretli ste sa 2 z ineho prostredia.Tak asi chce, aby sa stravoval pravidelne nekupoval na pumpe bagety, tak mu robi krabicky.su zeny mamy, ktore odchovaju a v 15 r povedia mam svoj zivot starajte sa o seba a tie druhe a potom tie velmi starostlive.mne zas bolo cudne, ze mi dcera povie, ze si 14 r kamaratka vari sama, lebo mame sa nechce, nebavi ju to, ide na nechty a pod....kazdy ma svoj styl rodiny.Moja svokra muzovi aj kavu pomiesa🙂)

vilma7
10. jan 2021

@konik789 môj svokor je na dôchodku a vstával o 04.00 ráno, aby svojmu synáčikovi nachystal raňajky. Tiež som si prstom po čele tukala, ale to mu mal môj manžel povedať, že nemusí. On si to zrejmé vychutnával.

A najlepšie bolo keď mi vtedy budúca svokra povedala, že potom mu ja budem chystať, dostal odpoveď vo forme: váš syn má zdravé ruky. A samozrejme si vie nachystať aj sám.
Tiež mu nakladajú na tanier, ale u nich je to už zvyk, svokra varí a dedo porcuje na taniere.

Vieš, keď je to u nich stále takto, tak tvojmu priateľovi to príde úplne normálne, a nie, že je maznáčik. Lebo ináč to ani nepozná. To nakladanie by mi asi až tak nevadilo, pokiaľ by to neskôr nevyžadoval od teba. Skôr to Non stop písanie od rána do večera. Má priateľ aj otca? Súrodencov?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
thoughtfulweirdo
10. jan 2021

Čo ja viem, aj nám mama naberá jedlo, keď sme u nej, hádam nepoleziem do hrncov a chladničiek, keď už som tam len návšteva 🤷 veď to je normálne, aj k nám keď niekto príde, ja mu naložím, nemota sa mi návšteva po kuchyni a neobsluhuje sa sama. A čo sa týka písania, tak záleží, či celý deň nepustí mobil z ruky, alebo len raz za čas odpíše pomedzi iné aktivity a venuje sa aj domácnosti a tebe.

konik789
autor
10. jan 2021

@kitycat mám pocit, že podobný servis očakáva aj odo mňa. Keďže si pre seba tiež chystám krabičky s raňajkami a obedom do práce, tak rovno prichystám aj jemu. Chodím z práce domov o niečo skôr ako on, takže mi takmer každý deň vypisuje na čo všetko má on chuť a či mu to neprichystám na večeru keď sa vráti z práce domov. Ak odmietnem jeho požiadavky, tak sa častokrát urazí a povie, že som naňho zlá.