Priateľ je starší o 28 rokov

mon_soon
20. sep 2013

Ahojte,
mám o 28 rokov staršieho priateľa, sme spolu 7 rokov. Hoci s manželkou nežije, nie je rozvedený, ani sa k tomu veľmi nemá,hoci sľubuje že to spraví. Ja pracujem, mám vlastný byt, takže nejde ani o peniaze. Úžasne si rozumieme, vždy sa máme o čom rozprávať, spoločné záujmy, tých 7 rokov je ako 7 dní...ale trápi ma ten vekový rozdiel...chcela by som bábo, vydať sa...máte s tým skúsenosti? Ďakujem za názory 🙂

vafinka
24. sep 2013

@mon_soon ahoj, no tento prispevok uz tu citam par dni a neda ti mi napisat. ja osobne poznam 3 pary co su medzi nimi velke vekove rozdiely a ostal iba jeden, co je nefunkcny a dotycna v nom trpi ako sa len da a su spolu len preto lebo su vzati.
ten prvy bol taky, ze tam bola mlada kocka, moja kamoska, a on bol od nej starsi samizda ze o 20 rokov, zili spolu asi 5-7 rokov, neviem presne. on mal uz deti s predchadzajuceho vztahu, aj ta moja kamoska chcela ale on nie, chcela sobasny papier, on nie. chcela zit usporiadane, on nie. len tak na hromadke, strasne pri nom trpela, bola to mlada kocka, a pri nom ostarla na dusi a aj na tvari, okrem toho ze im to v sukromi neklapalo. a jedneho dna si povedala ze dost, pochopila ze ju vyuzival aby sa o neho iba starala a o jeho detska ked si ich vzal na vikend, jemu vyhovovalo len to, ked mu varila . prala, zehlila, nic ine a nic ine nechcel. tak sa jedneho dna zbalila a odisla. pravda on jej vyvolaval , ze si ju vezme a aj deti a neviem co. sama mi povedala, ze prisla o mladost, o diskoteky a zabavy a namiesto toho stala pri hrnococh a zehlila mu ako krava, strasne toho lutovala ako sa len dalo ze to o co prisla uz si nenahradi v zivote. ale dneska je stastna.
ten druhy a to bol moj blizky kamarat, nasiel si o 17rokov starsiu s prepacenim kozu. ona mala 2deti z predchadzajuceho manzelstva. poviem ti, nikdy v zivote som nevidela muza plakat ako ja jeho, ako ho zdierala. on chudak drel na nu jej detska, aby si ona zila ako madam pani. strasne chcela mat s nim male ved aj on, bol slepy. a jedneho dna, zazracne otehotnela. aj ked uzivala antiku. potom neskor zistil ze to male nie je jeho. ze ona chodila kde tade na vytrty, chudak , zrutil sa z toho. a rok sa daval dokopy. toto som nezazila ale to je zivot.
ten treti to mam vrodine. moja teta si vzala chlapa o asi 20rokov starsieho, a strasne moc lutuje, ze uz by to niky nespravila. ona by este rada niekam sla, on nie on doma v papuciach, rada by sa milovala, u neho uz to nie je mozne. je ozajstna kocka na svoj vek, pracuje, a on je totalny dedko.
chcem ti len povedat, len tolko, ze ty si mlada krasavica, plna zivota, elanu, co by rada niekam sla a mozno cestovala. ale pochybujem o tom, ze tuzis stat pri hrnoch a starat sa o neho lebo to o par rokov bude, ty to teraz tak nevidis. vase nazory na zivot sa budu menit vekom, zena vnima zivot inak ako muz a to sa hlavne vekom meni.. ja to vase spoluzitie vnimam tak, ze on to s tebou asi nemysli az tak vazne ako ty, nechcem ti povedat, ze si naivka, ale neda sa ti na tuto vec pozriet z ineho uhla a preto chces nazor inych lebo si sama nespokojna vo vztahu a nieco ti chyba a pri nom to nenajdes, on ti mozno teraz slubuje kde co ale ver, ze ti to nesplni, podla mna tvoje spoluzite s nim nema cenu a to hlavne pre teba. lebo teba obera o cas, mladost a uzit si zivota pokial sa da. ked budu deticky, nebudes moct robit to co teraz. hm? troska sa zamysli nad buducnostou, ako ju vidis medzi vami, ci to ma vobec perspektivu, ja si myslim, keby aj on ta chcel tak vazne, tak je rozvedeny a zijete sporiadane.

dooomca
24. sep 2013

Ja ked som mala 18 bola som v Grécku na praxi a zoznámila som sa s barmanom, ktorý mal 39 rokov (vyzeral mladšie ), ale predsa číslo iné prezradzuje. Tak som sa na neho namotala aj on na mňa a dokonca prišiel aj na Slovensko. Rodina bola samozrejme proti, ale ja mladá, zaľúbená som nechcela nikoho počúvať, však nám bolo super...Až raz som si uvedomila, že ked raz budem chcieť mať rodinu, tak on bude mať vyše 40 a ja len 20 a to proste nejdedokopy a potom som si aj uvedomila, že by som ho asi ani nedokázala predstaviť svojej rodine ako môjho muža a otca svojich detí, pretože by už skôr vyzeral ako starý otec :D...tak som to ukončila, hoci to bolo ťažké, ale zostali sme dobrí kamaráti, voláme spolu a už sa len na tom smejeme, že to bol riadny ošiaľ :D...a ešte: moja mamina má 48 rokov a má o 16 rokov mladšieho, teraz už manžela...klape im to, ale proste nedávam tomu veľkú šancu, na to, že on chce deti a mamina už nemôže mať deti, on je hyperaktívny a mamine sa už nechce chodiť kade tade, ale iba doma..a čo sa týka aj sexu ked on raz bude mať 40, tak mamina skoro 60 a ktorému "mladému" chlapovi by prišiel sex s takýmto rozdielom zaujímavý...

lucijja
25. sep 2013

ahoj, ja mám manžela síce "len" o 9 rokov staršieho a kedysi mi to prišlo ako nič, a teraz už začínam tiež vidieť rozdiely a veci ktoré mi vadia...hlavne to ochkanie a ajkanie začínajúce, ale záleží to samozrejme od povahy človeka.

felixa
28. sep 2013

@mon_soon
Ahoj, pises, ze mas 25, takze on musi mat 53 a zijes s nim 7 rokov, cize od svojich 18. Vies, vlastne si este nic neprezila, preto sa ti zda taky uzasny, ani ho nemas ako porovnat s mladym aktivnym muzom. On evidetne na teba skocil ako poslednu zachranu, ked ho pritlacila kriza stredneho veku. Starsi muzi maju vtedy pocit, ze ak si narazia mladu babu, tak nezostarnu. Co je omyl. Ved on uz za par rokov bude na dochodku a od 60 ludia vseobecne zacinaju rapidne starnut. Jednak vyzorovo, jednak starnu vnutorne organy a mnohi dokonca sa zhorsuju aj mentalne. Jednoducho, to je priroda.

Dokonca dnes sa uz vie, ze u starsich muzov hrozi riziko splodenia potomka s vyvojovymi chybami. Neplati to len u starsich zien. Jednoducho, ani tie spermie nie su ako u mladeho muza. Tvoj partner je vo veku, ked sa zacne tzv.udrzovacia faza jeho telesnej schranky. Jemu bude fajn, bude mat mladu opatrovatelku, ktora ho aj v posteli zahreje, ak sa da. Ale tebe utekaju najlepsie roky zivota. Po tridsiatke si uz zena tak lahko muza nenajde. Sice je ti tazko sa s nim teraz rozist, ale rataj s tym, ze o 10 rokov, ak s nim zostanes, budes mat ovela tazsi zivot. Ja radim ako ostatne baby tu - ukoncit to. A nebran sa stretavaniu s mladymi a rovesnikmi, daju ti iny pohlad na tvoj vztah.

mamavera
28. sep 2013

@mon_soon tak ako ti píše felixa, nemala si dlhší vzťah s partnermi primeranými veku, tak teraz viac-menej klameš sama seba - to, čo prežívaš ani vzťah nie je, je to zábavka staršieho muža. keby ťa mal skutočne rád, rešpektoval by, že si mladá, chcela by si sa vydať a mať deti. On na tieto tvoje sny zvysoka kašle a ty chceš celý soj život prispôsobiť jemu. Evidentne dávaš do vášho vzťahu oveľa viac ako on. A to, že si nevieš život bez neho predstaviť úplne chápem, veď si v dospelosti nič iné nezažila, ale nemýľ si lásku so zvykom. To, že sa za sedem rokov neozviedol svedčí o tom, že veľmi dobre vie, čo robí. Na rozdieľ od teba.

ivet41
12. nov 2013

@tajka14
ako si pokrocila ? ak ty mozem poradit vykasli sa na vsetko, ak ta ma tvoj byvali (ten26r) rad preco radsej jemu nedas sancu ? mam vela kamaratiek ktore sa nechali namotat od starych muzov a ty ich menia ako ponozky po 2 - 3 rokoch, ver mi to nikam nevedie. sice ako tuzba je to pekne ale co z toho ?
venuj sa tomu co ma buducnost !!!

kykka
13. nov 2013

@mon_soon 28 rokov?????? No fuuuuuuuuuuj, stary sebec, ktory si chce prostrednictvom teba este uzit mladosti a sexu predtym, kym umrie. Teba iba zneuziva na svoje posledne priania a nezalezi mu na tom, ze ti vlastne kradne tvoj zivotny cas, kedy ty ako mlada baba by si si prave teraz mala hladat primeraneho partnera na zalozenie rodiny. Mas vek, ked ti tikaju biologicke hodiny a prave teraz v tomto obdobi si v stadiu zivota, ked je prirodzene zakladat rodinu... a on ti toto kradne a je mu jedno, ze co bude s tebou o 10 rokov. Uz len to, ze sa nerozvadza znamena, ze si ta uziva posledne dni pred totalnou starobou a potom sa vrati k zene... vycical ti krasne mlade roky a zmaril sance na zalozenie rodiny, ked si uz mohla byt pekne vydata... A nepis mi, ze si to muz v jeho veku neuvedomuje, vie velmi dobre ako ta nici, ale je mu to jedno... Okamzite od neho odid, nech ta ani nenapadne mat dieta s takym citovym manipulatorom. Pretoze si s nim od 18 rokov, tak este nemozes vediet, co je to skutocny vztah, preto si myslis, ze ti krvaca srdce... Az ked si najdes seberovneho zistis, co je vlastne podstata vztahu a ostanes vyburana z toho, ako si bola kvoli staremu vo vztahovych veciach zaostala. Vztah je tiez o spolocnych palnoch do buducna a istote... Tvoj stary uz ma za sebou odsulozenych vela rokov, tak on presne vie ako ma na teba ist po fyzickej aj citovej stranke... je to citovy manipulator a okamzite od neho prec na 100 honov. Odid! Ak by ta mal naozaj rad, sam by ta nechal s tym, ze ti nebude kradnut to pravo prezit pekny a plnohodnotny zivot s inym seberovnym partnerom...

kiki68
13. nov 2013

ja mam rozdiel ani nie 8 rokov a teda sem tam to citit,ze je ten vekovy rozdiel,28 rokov si neviem predstavit...fakt neviem...ako ked Ti je s nim fajn,tak v pohode,ale musis sa pripravit na to,ze ostanes sama matka bez muza,lebo veci sa mozu zmenit. Mojej kamosky mama mala takyto vztah a nakoneic skoncila doslova ako jeho opatrovatelka. Ako na zaciatku to bolo prve roky v poho,ale po nejakych 12 rokoch to uz nebolo ono, ako ona mala na krku peknych 50 a on mal na krku vyse 70 rokov,takze tie problemy uz on mal ine a z neho sa stal aj vdaka zdravot. problemom uz dedusko s maniermi. Niektori chlapi su ale vynimky,ale mne to rpide v tom vysokom veku take trosku vysinute..neviem ludi typu Jan Saudek,co si robia deti aj v 70tke nie je vela...akosi neuvazuju nad tym,ze ked to dieta bude mat 20 rokov on uz asi ani nebude na tomto svete.

veron_7
16. nov 2013

@mon_soon môj priateľ je odomna starší o 27 rokov.namotaval ma na to ze to myslí vážne, chce somnou žiť, založiť si rodinu bla bla bla....lenže je tu malý problemik,má rodinu, 4 ročnú dcéru a ja po čase viem ze ich nikdy neopustí...som s tým vyrovnaná a absolútne sa na neho neviažem. pekne sme si to nedávno vysvetlili a odvtedy máme krásny otvorený vzťah bez záväzkov a ked si nájdem mladšieho, môžem starého zo dňa na deň nechat bez scén atd... buď realiska lebo zle dopadnes....to je všetko (

lenkastr
16. nov 2013

ahojte, moj partner je odo mna starsi o 25 rokov, pred rokom sa nam narodilo babatko a teraz planujeme svadbu na jar, tiez ma deti z predchadzajuceho manzelstva, ale oni su uz dospeli, tiez som mala obavy na zaciatku ako to bude, vzdy som mala pocit, ze kazdy po nas kuka, ze som ako zlatokopka abo co :D ale on vobec nevyzera na to kolko vyzera, on sa skor citi mlady a mame krasny vztah.Paci sa mi hlavne aj to, ze uz je vyzrety, ze sa nemusim bat, ze ma niekde podvedie a nemusim byt stale tip top krasna aj tak ma lubi a veeeeeelmi mi pomaha aj s malym....musim vsak priznat, ze niekedy mi je luto,ze nemam rovnocenneho partnera, lebo mozno uz o par rokov bude vidiet ten vekovy rozdiel, ale zatial zijeme pre tuto chvilu a klape nam to 🙂 ked mi niekto povie, ze ved bude skoro stary a zomrie, ale teraz je taka doba, ze clovek nikdy nevie co sa moze stat, aj mladi ludia nas skoro opustaju....a vsetko bude ako ma byt

janinah
16. nov 2013

mám 50 rokov a že by som teraz mala mať partnera 78ročného? ďakujem,neprosím,môj otec má menej 😉 ..ale inak "šikovní" niektorí chlapi,nájdu si mladú babu a nebudú musieť opatrovateľku platiť na staré kolená....verím,že tam môže byť aj láska,ale oveľa viac vypočítavosti a sebectva,hlavne ak je to žena v práve najlepších rokoch na rodinu a deti s rovnocenným=rovesníkom...ale každý SÁM je kováčom svojho šťastia

adri266
16. nov 2013

@lenkastr prajem Ti vela stastia, a vcelku s Tebou suhlasim, ze treba zit tu a teraz. NIkto nevie, co bude zajtra, no na druhej strane nebud naivna. Podvadzaju chlapi v kazdom veku, aj starsi, aj mladsi. To, ze je starsi, nie je zaruka, ze Ta o rok nevymeni za mladsi model. Alebo aj za starsi...To nie je o veku

nativanativa
16. nov 2013

@mon_soon fuuu , 28 je moooc , moze byt tvojim otcom a dedkom tvojho dietata ......................................

dilino
9. okt 2018

@jetopravda super top pobavila som sa na tvojej hlaške

jajushkajaja
4. jan 2022

@katkas1 ved on si chce zabezpecit opatrovatelku

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz