Problém so susedmi - nahlásili nás neprávom sociálke

wejka333
12. dec 2018

Dobry den ....neviem ci prispevok pridavam do vhodnej temy ale nansla som podobnu temu ako je nas problem...prosim poradtte ak mate skusenosti dakujem
Pred mesiacom sme sa prestahovali do noveho bytu (mestskeho najomneho) a po asi troch tyzdnoch co smebtu boli nam zaklopala na dvere socialka vraj dostali podnet na nas ze tyrame deti co je totalna hlupost (mam tri deti 5,3 a 10 mesiacov)....chalani sa medi sebou hockedy hasteria ale zeby som po nic kricala alebo nebodaj ich bila alebo inak tyrala to v ziadnom pripade nieje pravda....na druhy den vecer o siedmej nam opet zaklopala na dvere socialka tentoraz aj s policajtmi vraj dostali hlasenie ze deti strasne placu ze ich tu mlatime popritom deti uz lezali v posteli a pozerali rozpravky.....zavolali si starsieho zobrala si ho kuratorka do izby a pytala sa ho tam ci ho maminka nebije a pozerala ho ci nema modriny....videla ze nema a povedal jej ze nebijem ho tak odisli a ze mam na druhy den prist....prisla som aj s manzelom a povedali mi ze na nas nahlasili ze vulgarne nadavame detom,bijeme ich,chlastame a vraj bijemebaj najmensiu lebo ze poculi capnutie po plienke vraj :D (tato situacia nieje vtipna ale toto je fakt na smiech aby susedia poculi capnutie po plienke a aby som bila 10 mesacnu dceru) .....povedala som im ze to nieje pravda a oni povedali ze budu chodit na kontrolu polroka a uvidi sa.....vyziadala som si meno toho kto si tieto hluposti na nas vymysla ale oni povedali ze mi to niesu povinny povedat a ani nepovedia....povedala som ze ja chcem podat trestne oznamenie na toho cloveka za ohovaranie a krive obvinenie a vraj mam podat na neznameho pachatela ked chcem ze oni ani policajtom niesu povinny to oznamit....fajn....bola som za zanmou co byva pod nami a ta mi povedala ze tu kazdy kazdeho nahlasuje pre vsetko vraj aj na nu vraveli ze tyra deti ked sem prisli....chcem sa opytat ako sa mam branit?je mi socialka povinna oznamit meno toho co si na nas vymysla a podava tie podnety?pripadne aj daky paragraf dakujem

pribinak
12. dec 2018

Nie nie je ti to povinná povedat. Ty mozes podať trestne na neznámeho páchateľa
Kuratorky si len robia svoju pracu, musia prešetriť vsetky oznamy

wejka333
autor
12. dec 2018

@pribinak ano ja viemcze musia voci socialke nemam nic je dobre ze preveruju kazdy podnet skor mi ide o to kto si take nieco moze vymyslat

mrkvicka060
12. dec 2018

@wejka333 Ty vole.... Ludom j*be. Vela trpezlivosti vam prajem...

pribinak
12. dec 2018

@wejka333 myslim, ze ked podáš trestne, tsk ti po vyšetrovaní policajti musia dat správu kto bol oznamovatel
Druha vec je, ci to vobec zistia

kvetinka75
12. dec 2018

tak toto je sila. Ty nemôžeš vedieť meno toho kto ťa nahlásil, ale že k tebe bude chodiť sociálka a obťažovať vás, vŕtať sa v súkromí, kontrolovať Vás to už je každému jedno? A nahlasovateľ sa bude uškŕňať od ucha k uchu doma na gauči. No ja by som sa snažila zistiť kto to bol , nemáte nejaké známosti? a pekne by som si to vydiskutovala s dotyčným. Niektorí fakt nepoznajú hranice.

mrkvicka060
12. dec 2018

@kvetinka75 toto sa stat nam, tak muza neudrzim ani parom volov a uz by sedel za ublizenie na zdravi...a este by sa z toho tesil... Ja sa uz normalne bojim ludi, ze akeho magora stretnem, lebo fakt peklo zo zivota ti uz moze urobit aj niekto, koho si v zivote nevidela. Ludia su neskutocne hyeny (a to tie hyeny este aj hrozne urazam...)

kvetinka75
12. dec 2018

@pribinak príde mi to pritiahnuté za vlasy - ak podá trestné oznámenie aby im nebola poskytnutá informácia kto to bol. Ako to uzavrú, že nemôže im byť poskytnuté meno a hotovo?

kvetinka75
12. dec 2018

@mrkvicka060 tak by to skončilo asi aj u nás. Toto niekto už sakra dosť prehnal.

wejka333
autor
12. dec 2018

@kvetinka75 no dufam ze ked podam na neznameho pachatela tak sa casom meno dozvieme...my tu este fakt nikoho nepozname ,stretla som sa mozno s troma ludmi co sme sa len pozdravili...neviem kto a z akeho dovodu nam chce uskodit....ale pani co tu byvala pred nami mi povedala ze aj na nu sa stale stazovali ze preto vlastne odtialto odisla ....od kamaratky ktora byva v bytovke tiez som sa zas dozvedela ze o tej pani co tu byvala sa rozpravalo ze je neplaticka a par ludi vraj cakalo kym ju vystahuju aby sa uvolnil tento byt (trojizbakov ma mesto malo) .Ale sa preratali a necakali ze ona pojde do nasho mensieho lacnejsieho a my sem miesto nej...tak mam tusenie ci prave toto nieje dovod ze nas chcu odtialto vystvat tak ako ju ale preco takym hnusnym zakernym sposobom co sa tyka deti to nepochopim

wejka333
autor
12. dec 2018

@mrkvicka060 no kebyze viem kto to bol tak asi by som mu poriadne sla vynadat ale nic viac lebo by som si este uskodila keby ma udal ....ale nevystvu nas odtialto este nevedia s kym sa zahravaju a okrem toho aj karma si ich najde

jamabe
12. dec 2018

Ze ti policia nepovie, kto ta obvinil je normálne. Pozri sa na to z druhej strany.. Predstav si, ze by si ty vedela o skutočnom tyrani. Ohlásis to anonymne, lebo ti ludia su co ja viem alkoholici, asociali - bojis sa ich. Urcite by si nechcela, aby sa dozvedeli tvoje meno. Vsetko je pre ochranu deti. Ale neviem, akoby to polícia riesila, ak by sa ti toto dialo opakovane, ale nic, žiadne tyranie by sa nezistilo.. mozno v tom pripade by si sa to mohla dozvediet.. 🤔

lindusss2016
12. dec 2018

@wejka333 ja ti neporadim, len chcem vyjadrit lutost nad vasou situaciou, musi to byt strasny pocit, ked sa s laskou staras o svoje deti a niekto ta obvini z tyrania 😢 ludia su neskutocne svine, nerozumiem, ako si dokazu takto bezdovodne ublizovat.
Pre porovnanie, u nas na dedine udala jedna "panicka" na socialku mladucku mamicku, lebo "taha svojho dvojrocneho syna do zafajceneho baru", pre vysvetlenie, dievca je ozaj mladucke, este si doraba strednu skolu a v tom bare brigaduje, aby mala aspon nejake peniaze a ked jej maleho nema kto strazit, ma ho tam pri sebe. Pozname sa z ihriska, chlapcek je sikovny, je vidno, ze nie je zanedbany, ze mamu lubi a ozaj cele leto bol vonku na vzduchu. Je jasne, ze decko do krcmy nepatri, ale myslim, ze keby mala na vyber, riesila by to inak. Ozaj sa baba snazi, ako moze a tato pani, ktora ma tri dospele dcery, co sa vzdy mali dobre, dobre sa vydali, maju deti ako zo zurnalu, ju proste nechala presetrovat, lebo jej sa to nepaci. Ziju ozaj v slabsich socialnych podmienkach a myslim, ze tam socialka najde nejake nedostatky, ale chlapcovi rozhodne nechyba laska a urcite by mu v ziadnom domove nebolo lepsie...

pribinak
12. dec 2018

@kvetinka75 nebolo na nu podané trestne oznámenie, bol podaný podnet na kuratelu, to je dost velky rozdiel
Treba pozorne citat a nie zbytocne zvyšovať emócie. Trestne moze podať ona na NP

greeny
12. dec 2018

Sedím a rozmýšľam úplne s otvorenými ustami ze čožeeee? Tiež mam tri deti a rozmýšľam ako by som sa zachovala. Asi by som proti nim nebojovala nech si chodia koľko chcú a poriadne si naštudovala zákon za akých podmienok Ti môžu dieťa zobrať prípadne ako často musia navštevovať... Je to otras a určite podaj trestné oznámenie, možno by som sa poradila aj s právnikom

wejka333
autor
12. dec 2018

@greeny no teraz strasne trpnem zakazdym ked sa jednemu z chalanov daco znezapaci a zacnu kricat (napriklad ked im nedam mobil alebo cokoladu pred obedom) maju akurat obdobie vzdoru ....tak iba trpnem kedy mi tu zas zaklope socialka....trestne oznamenie samozrejme podavam nemozem to nehat tak aby nam niekto strpcoval nas zivot a detom stresy robil...maly mi teraz hovori stale ze maminka a nepridu uz po mna policajti?ja uz budom dobry....atd tak si asi viete predstavit co to robi s detskou psychikou

kvetinka75
12. dec 2018

@pribinak mne je jasné čo sa stalo. Ale keď si porovnám mieru toho že niekto ich ,,udal,, len preto že sa ,,nudil,, alebo čo ja viem prečo a čo oni teraz zažívajú, čo musia pretrpieť, a nedopátrať sa k tomu kto to bol a aby bol za svoje vymýšlanie potrestaný, zdá sa mi to veľký nepomer.
A hlas nezvyšujem iba sa čudujem tomu, čo všetko je tu dnes možné. Človeku niekto znepríjemní život, ten ho ďalej znepríjemňuje ďalším a sám si ticho sedí za dverami a ,,užíva,, si to.

dominika6
12. dec 2018

@wejka333 podľa mňa by som zvolila asi postup takýto:
1) veľmi rýchlo sa zobrať a prehodiť pár slov s každým jedným susedom okolo vás,pretože každý vie kto je čierna ovca bytovky ale nik s tým nič nerobí..čiže môžeš nadviazať vzťahy a postupne sa dozvieš čo potrebuješ..
2) trvaj na svojom aby uviedli meno dotyčného,kedže im prišiel podnet telefonátom,príp mailom,listom odosielateľa je možné ľahko vypátrať..
3) odporúčam ti aby si si dávala sakra dobrý pozor,pretože ak nabudúce prídu a tvoje deti povedia čo nemajú( ked na nich budeš kričať,či naozaj capneš po tom zadku) aby nekonali,hoci je to postavené na hlavu,celý tento cirkus

pribinak
12. dec 2018

@dominika6 trvat moze kolko chce. Socialka jej mení oznamovateľa neda, nechápeš?
@jamabe to skvele vysvetlila

kvetinka75
12. dec 2018

@dominika6 ja si myslím, že po pár návštevách by normálnemu človeku bolo jasné o čo tam ide a že rodina je normálna a aj keď sú tie ich návštevy povinné, povinnosť by som si plnila ale keby náhodou dieťa niečo povedalo nejako by som to nehrotila. Ale je to o ľuďoch.

mariejenka
12. dec 2018

Fuha, silná kava,toto..nezavidim Vam. Nedalo by sa zvolat, stretnutie susedov,najomnikov z toho Vasho vchodu,a tam by ste na rovinu povedali,ze Ste podali TO na neznámeho pachatela,za ohováranie a poškodenia dobrého mena...a ešte by som aj za obtazovanie,nepriame lebo toto je neskutocne strpcovanie zivota...a verim tomu ze dotycny co Vas nahasil by prisiel na to stretko,tomu verim,aby mal info z prvej ruky,a mozno by sa aj zlakol...inak policia ,prideleny vyšetrovateľ,bude teraz chodiť od bytu k bytu a podla mna nic nezistia... každý povie ze o ničom nevie...komu vadite sa dozviete mozno casom,ked tam budete byvat. Ešte by som skusila,si obcas pustit hlasnejsie telku,rozpravky,pesnicky s detmi si urobiť diskoteku cez det ze bude trochu hluku...ci sa potom na socialke budu sťažovať,ze robite hluk...

gram_lasky
12. dec 2018

@wejka333 socialka nepride ked deti kricia, to nedava zmysel, lebo vsetky deti kricia... Ja by som to vyuzila, ved uz u vas boli, videli, kontrolovali deti, mozes decka postrasit, ked budu pytat cokoladu pred obedom, pridu si po nich, zavru ich do decaka a tam to vypada ako vo vazeni! BTW tvoje 5 a 3 rocne deti vrieskaju ked im nedas mobil? Takym malym detom mobil do ruky nepatri, nemas nahodou ty problem, ze sa mu venujes viac ako detom?

dominika6
12. dec 2018

@pribinak nie to ty nechápeš...to že sa niekto do toho neobuje,neznamená že sa nč nedá
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/zavolali-na-nas-socialku-2/

pribinak
12. dec 2018

@dominika6 ty si asi sibnuta. Ved ona nevie kto to je. E-mailovú adresu ze Katka. Mils@...,, si vymysli hocikto

kvetinka75
12. dec 2018

@wejka333 no ty nepochopíš (takých nás je viac), ale keď vidím čoho sú ľudia schopní robiť vlastnej rodine, čo potom cudziemu. Za peniaze, majetky, nehnuteľnosti, človeku je až zle z toho. Držím palce, nech sa to vyrieši

kvetinka75
12. dec 2018

@jamabe to áno, máš pravdu, ale keď je udanie neopodstatnené tak by som to meno nedržala v tajnosti. Iné je, keď sa naozaj niečo také deje a vyrieši sa problém. Ale ututlávať niekoho kto robí preukázateľne niekomu peklo zo života? To už by som rozlišovala.

wejka333
autor
12. dec 2018

@gram_lasky deti si strasit nebudem uz teraz maju z toho stresy a par krat som im mobil dovolila na chvilku postahovala som im naucne hry a hrali sa kym som napr. navarila alebo tak ale odkedy vidim ze na nom zacinali byy zavisli uz im ho nedavam aa nie niesom na mobile viac ako s detmi 🙂

janulka2811
12. dec 2018

Urcite podaj trestne oznamenie na neznameho pachatela a oni budu riesit a aj ty sa dozvies kto to podal.
Ludia su totalny kreteni.

dominika6
12. dec 2018

@pribinak
ukludni sa..
1)da sa velmi lahko zistit podla ip adresy, kto je autor mailu..ak sa do toho obuje naplno..
2)kedze bol podany podnet a prisla aj policia, oni maju k dispozicii spis do ktoreho ma pravo ona nahladnut, podla § 23 správn. poriadku :
Nazeranie do spisov

pribinak
12. dec 2018

@dominika6 kde čítaš, ze bol podaný podnet na policiu?