Problémy v rodine kvôli peniazom

22. nov 2019

Zdravim zienky, idems a tu k vam vyzalovat a precitat si aj nestranne nazory ohladom problemu ktory mna a mojho muza uz dlhsie trapi.Ide o to ze jeho sestra s muzom s nami prestali pred rokom komunikovat pricom dovtedy sme mali velmi dobre vztahy najma teda so svagrinou ..boli sme kamaratky, rozumeli sme si, aj muz so svojou sestrou a svagrom dobre vychadzal. Ide o to ze pred 10 rokmi ked sme a s muzom brali nam chcela dat svokra do daru byt v centre mesta a ze potom musime ale vyplatit svagrinu ( hodnota bytu je 80 000)..svagrina uz bola vydata a byvala s muzom u jeho rodicov..ale kedze si s nimi nerozumela uprosila svokru nech ten byt daju radsej im ze ona to ma aj tak odtial kusok do prace nemusela by dochadzat (byvali v 20 km vzidalenej dedine)..rovnako ako jej muz..a ze ona nas vyplati..My sme byvali dovtedy u nasich a tiez sme chceli vlastne tak sme si s pomocou nasich vzali uver na mensi domcek..manzel dostal dobru pracu a zacalo sa nam celkom darit tak ani tie splatky za uver nas velmi nezatazovali.Svagrinej sme preto povedali ze s tym vyplatenim sa nemusi ponahlat ze ked bude mat tak nas vyplati alebo moze na splatky..Tak zacala na splatky mesacne nam davala 500 eur..potom jej muz prisiel o pracu tak splatky prestali..ok brali sme to tak ze nemaju peniazky, je to rodina my tie peniaze nepotrebujeme surno takze sme to nechali tak..jej muz sa dovtedy zamestnal ale v kazdej praci vydrzal asi mesiac..a hned dal vypoved..raz mu nevyhovoval plat, potom sef, potom jeden kolega, potom pracovne oblecenie, a stale daco..dlhych 8 rokov sme od nich nevideli ani cent..priblizne pred rokom zdedil svagor po svojom starom otcovi stary dom na dedine ktory sa mu podarilo predat za 35000 (nam mali zaplatit ešte 30)ked sa to dozvedela svokra ze prisli k peniazom hned ich urgovala ze nas maju kkoncne vyplatit az ona ma dusu na mieste a moze umriet v pokoji..svagor najskor zahlasil ze nam nic neda ze si idu kupit vacsie auto nakolko sa rozrastli (maju tri deti)..a ze on nema pracu tak tie peniaze sa im zidu teraz.ze potom ked sa zamestna tak nam zacnu zase splacat (naposledy mal stale zamestanie pred8 rokmi) a ze jemu sa to nepaci ze nam musia dat tolko penazi..lenze svokra sa nedala odbit a tolko hustila do svagrinej nech nas vyplatia ze pred rokom prisli hodili nam peniaze v obalke a ze sa s nimi mame zadrhnut..to nam odkazal svagor..odvtedy sa s nami nekontaktuju vyhybaju sa nam ze mame dost penazi a ešte nam treba viac ze sme nenazrani apodobne..to vyhlasuje svagor a svagrina len mlci a prikyvuje..skusala som sa snou skontaktovat niekolkokrat ze vsak sme boli kamaratky a sme rodina ale nereaguje vobec..mrzi ma to hlavne koli muzovi..ze takto prisiel o sestru..uz som aj lutovala ze sme im tie peniaze neodniesli nazad..alebo ze som svokre nedohovrila nech do nich nehuci ked raz tie peniaze nemaju..a hentie by im velmi pomohli..neviem fakt ..skuste mi napisat vy co by ste robili na nasom mieste

autor
24. nov 2019

@jumama vieš švagor je taky ze on vždy závidel ľuďom čo žijú na úrovni a chcel sa k takým zaradiť a veľakrát sa hral na to co nieje a tie peniaze mu mali dopomôcť dosiahnuť vytuzeny status chlapa na úrovni

calin
24. nov 2019

@lenka_da krasne si to napisala! Toto sa vola charakter - a su ludia, ktori nim nedisponuju.

darina77
24. nov 2019

@amienne dúfam že ste jej neboli ručiť

darina77
24. nov 2019

A tvoja švagriná je s ním.šťastná? Lebo keď ozaj tých 8 rokov nepracuje, neviem si predstaviť žiť s takým človekom

magnolia555
24. nov 2019

@eliska13 presne 👍

autor
24. nov 2019

@darina77 ona je donho tak zalubena ze by mu odpustila aj keby neviem co spravil..takze asi je s nim takto stastna

amienne
24. nov 2019

@darina77 jasne, ze nie. Pohar trpezlivosti a ustretovosti uz pretiekol.

gelifil
24. nov 2019

Necitala som to cele, len prvu stranu...V ziadnom pripade sa nemate co citit vinni!!!!Su to vase peniaze, patria vam. Im nikto nekaze zit, ako ziju. Kazdy nech sa stara sam o seba. Ani vam peniaze nepadaju z neba.

lucinika
24. nov 2019

Nedocitala som celú diskusiu, avšak nemaj z ničoho výčitky. Svokra rozmýšľa múdro, každému dieťaťu na rovnako to, čo mu patrí. Ci je to rodina, kamaráti, cudzí ľudia riadim sa heslom : kamaráti budme, dlhy si platme...

monika2012
25. nov 2019

Takto, ako to prebehlo, je to najspravodlivejsie. Treba vzdy vsetko napoly, ich rodinna situacia Ta nemusi zaujimat. Skratka je to fer. Na tejto situacii sa ukazal ich charakter. Nepotrebujete byt v kontakte s ludmi, ktori su neseriozni a sebecki. Vsetko podla kreda:"Kamarati budme a dlhy si platme."
Keby mali 8 rokov pozicku v banke, kolko by banke zaplatili? U vas mali bezurocnu pozicku. Co este chcu? Treba najskor poplatit dlhy!!! a ak este nieco zostane, nech si kupia auto. A nemusi byt vobec nove.

negymama
25. nov 2019

tak neviem ci mu bude naveky odpustat, ak jeho ciny budu na skodu detom... ale su aj take matky, co nehladia na deti zaslepene muzom...

marca12
3. jan 2020

Stale mi z toho vychadza,ze oni na tom boli lepsie. Dostali byt,vy ste museli vziat uver. Svagor nema chrbtovu kost,nevazi si,co ma. Rok je dlha doba,aby ich to preslo. Chuda svokra sa musi velmi trapit. Nechaj tomu cas. Neskusali ste ist k nim na navstevu?

erikavesela
3. jan 2020

Prepac...on je z akej planety...tu sa bavime o 40 000€...nie o 400 000€