Už mám toho dosť a nechcem žiaden kontakt so svokrovcami

sevcikovaa
26. júl 2020

Mam toho na srdci tak veľa a neviem ci im to vykričať alebo len sa od mlčať... Hneď od začiatku som bola ta zla ja... Dohodli sme sa po 3mesiacoch ze chceme babo a podarilo sa...reakcia ich co som za babu ked sa dam nabuchat... švagrina ma mala za Kysucku hus... Téma svatba robte si ju na pôžičku ja nemam( naši my mali odložené) no chceli sme skromnú...bola keď som bola v 8mesiaci... všetko sme chystali len manžel a moja
rodina.. len prisli posedeli popili a odišli ... ešte svokra dala svagrinej peniaze az sa ide do mesta zabaviť...no nam povedala dávam vam len tolko co mam... kašli sme nato...narodila sa dcerka...bol na streche ohen lebo sme ju nevzali za krstnu... manžel dostal

sevcikovaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
havana40
26. júl 2020

Ja ti poviem tak ze moja svokra ma mala tak "v laske" ze na nasu svadbu ani neprisla 😂😂😂 a to podotykam ze moj manzel uz otca nemal takze ona je jediny rodic ktory tam mal byt. Samozrejme neprisli ani jeho sestry ani nikto z jeho mamy strany len z jeho otca strany... hold 🤷‍♀️ 4 roky sme sa spolu nerozpravali ja osobne som s takym clovekom nemala o com..teraz sa pozdravime prehodime par viet a to robim len zo slusnosti k mojmu manzelovi lebo teda on ju ma rad a stale je to jeho mama ktorej vdaci za zivot. A zasa ineho rodica uz na svete nema... absolutne mi nechyba ani ja jej. Chodime tam len na velku noc a na vianoce teda ako rodina aj s malym ze idem vtedy aj ja. Moj manzel s malym tam idu aj castejsie ale sami dvaja ja iba na sviatky max na 2 hodky a som s tym nanajvys spokojna 🙂

sevcikovaa
autor
26. júl 2020

Mam toho na srdci tak veľa a neviem ci im to vykričať alebo len sa od mlčať... Hneď od začiatku som bola ta zla ja... Dohodli sme sa po 3mesiacoch ze chceme babo a podarilo sa...reakcia ich co som za babu ked sa dam nabuchat... švagrina ma mala za Kysucku hus... Téma svatba robte si ju na pôžičku ja nemam( naši my mali odložené) no chceli sme skromnú...hned ako zistil,ze budeme rodičia nastahoval sa ku mne...kopali sme zemiaky ja uz v 7mesiaci a bum zavonil mobil mama bola v LM a bolo jej zle vraj nech hned pride pre nu a zavezie ju do Žiliny...chudak trepal sa 250km lebo stale vykrikovala do mobilu...nam netrebalo ist pomôcť...svatba bola keď som bola v 8mesiaci... všetko sme chystali len manžel a moja
rodina.. len prisli posedeli popili a odišli ... ešte svokra dala svagrinej peniaze az sa ide do mesta zabaviť...no nam povedala dávam vam len tolko co mam... kašli sme nato...narodila sa dcerka...bol na streche ohen lebo sme ju nevzali za krstnu... manžel dostal vynadane ani na krst neprisli..po pôrode prišli aspon raz za mesiac...no švagrina si nasla chlapa a ked sa jej narodil prvy syn uz sa navstevi konali raz za 2mesiace..chceli sme stavať dom19 potrebovali sme požičať peniaze zase nemali...no do pol roka švagrina kupila dom a dokonca jej urobili svatbu... otehotnela som a mala rizikové tehotenstvo len v posteli a nohy hore... hneď aj švagrina bola tehotná... našťastie manžel a dcéra pomahali ako sa dalo a dali sme to...po pôrode manžel ostal 2tt doma pomahal potom moja rodina a je to tak stale....manzelovi som navrhla ze chcem uplne zrušiť kontakt deti zo svokrovcami ...vnucku nevideli 4,5mesiaca ( iba jej 1x za týždeň vola a to typu co vsetko dokazu a boli bratrancov)bola tam na prázdniny raz a uz nikdy nechce vraj ju babka ubila a varila strašne zle...drobca videla babka pred 2mesiacami no na rukach ho mala max 2min....
Chodime tam každý ich sviatok....po novom mne stačí len zavolať ked mam meniny....
Neviem ako vysvetliť 10 rocnej ked sa pyta preco babka chodi len za dcérou a na tatika a nas serie😥
Keď syn kosil zahradu a opravoval dom bol dobrý inak sa nezaujima o nikoho.... viem ze finančné vsetko dava do nich no aspoň na tie deti by mala brať ohľad... Poraďte co by ste robili na mojom mieste....len sa od mlčat alebo to riadne vykričať

77daniela77
26. júl 2020

Odstrihla by som ich uplne.....no a co na t hovori manzel?Asi by to nebolo take jednoduche....

sevcikovaa
autor
26. júl 2020

@77daniela77 práve mlčí vzdy bola u nich len hore segra a on bol poskok...dnes my len povedal mas pravdu ....no videla som mu smutok v ociach ze sa tak spravaju

77daniela77
26. júl 2020

@sevcikovaa Zite si svoj zivot,netrapte sa nimi.Vobec by som s nimi nekomunikovala,nechodila tam,ak zavolaju tak ok,ale okresavala by som temy ktore ma nasieraju,dala najavo ze ma to nezaujima,ze nemam cas a podobne....teste sa tomu co mate a absolutne si nedajte takto kafrat do zivota.A na ich vycitky netreba vobec reagovat,ako keby ste ich vobec nepiculi,zmentectemu hoci aj na pocasie.

sofinka156
26. júl 2020

Mam nieco podobne a vykricanie nepomoze ...skusila som niekolko krat a aj tak si idu svoje ...zuzila som kontakt na minimum ...a doslova ich vyuzijeme len ked nieco potrebujeme..je to blbe ale sposobili si to sami hold smola ...

jackie17
26. júl 2020

Odstrihnut sa...Bohužiaľ, nie v každom prípade sa dá vychádzať. A to ja mamku nemám, otec sa na mňa vykaslal. Tak som sa tešila, že budem mať ich, rozumeli sme si a ak nie, rešpektovali sme sa. No po narodení ich vnucata nastalo peklo. Ja by o tom vedela rozprávať, čo všetko sme s nimi zažili. Až môj buchol po stole a stopol akékoľvek stretávania. Ubijalo nás to, snažila som sa zopár stretnutí, ale nešlo to. A tak máme kľud, začalo sa nám dariť, život sa posunul lepším smerom. Akoby na nás liali zlu energiu alebo co.
Hlavne to musí mať tvoj muž so sebou vysporiadané. Lebo sa bude trápiť. Môj naopak, trápila som sa ja on si na to rýchlo zvykol, lebo cítil, že ho to pozieralo

lentilkaxxx
26. júl 2020

@sevcikovaa je to smutné. Čo je však dobre, že Tvoj manžel pochopil, kde je jeho miesto v ich rodinnej hierarchii. Aspoň sa viete odstrihnúť bez toho, aby to ničili Vaše manželstvo. Môj doteraz nepochopil, že všetci musia skákať okolo "stredu vesmiru" a on bol porodený (aj tak sa svokra vyjadrila) len na funkciu otroka a sponzora.
Radšej sa na nich vykašlite, lebo tá situácia najviac ničí deti, ktoré nechápu, že babka je...

miadi
27. júl 2020

Niektore veci sa uplne zbytocne hnevas. Ze vam nedali na svadbu a ze davaju svojej dcere a vam nie. Take rozdieli sa robia v kazdej druhej rodine. Nehovorim ze to ich ospravedlnuje no v dnesnej dobe vela ludi ked chce svadbu tak si ju aj sami financuju.(my sme si zariadili mini svadbu sami) A v podstate su to tebe cudzi ludia. Krivdu robia tvojmu muzovi viac ako tebe..Tak aspon vychovali dobreho syna -tvojho muza. A uplne zbytocne mi pride totalne zatrhnut zrusit kontakt deti s dedkovcami ked aj tak nevideli vnucku 4.5m. Neranis ich ale len svojho muza. Lebo on nie je smutny len z nich ale aj z tvojej reakcie. Chudak. On im nemoze prikazat aby mali radi rovnako jeho deti ako deti jeho segry. A zivot nie su preteky ..ze ty si sa vydala a otehotnela a ona v tom istom case...a tak zbytocne riesis veci ktore ta potom zozieraju. Netreba hrotit situaciu. Ze vy chodite k nim na ich sviatky a oni ti na meniny len zavolaju to je trochu banalne mas zranene ego lebo ta nemaju radi ved ani ty ich tak im tiez len zavolaj )Nepozeraj na to ako a co davaju svagrine a bude ti dobre. Oslobod sa od negativnych pocitov nemysli na nich. Tych par x do roka co vidia vnucata predca svojmu muzovi mozes dopriat nie? Vzdy su to jeho rodicia a vzdy nech je akokolvek minimalny ich zaujem o vase deti -vzdy ho potesi. Deti pochopia aj same, nie su hlupe. Ze kto ma o ne ozajstny zaujem a kto len par x do roka nieco keca alebo slubuje alebo sa pretvaruje ze ich ma v laske. Vykricat sa -vystazovat sa mozes kamoske ale im nieco hovorit nema zmysel. Ty si len urob poriadok v hlave a limituj kolko myslienok im venujes.

sunny8
27. júl 2020

Buď rada. Máš rodičov a takýchto svokrovcov naozaj nepotrebuješ

luccija
27. júl 2020

Toto všetko si vydržala 10 rokov?😊muž to má vykričať mame a zredukovať navstevy na najnutnejsie

adusa1987
6. aug 2020

Pocuvaj sem mojho muza dlho vyciciavái z penazi bol pre nich penazenka lebo dobre zarabal zacal chodit so mnou a ja som ho od nich odstrihla prisiel byvat do mojho kamosa a konecne otvoril oci.. vzali sme sa skoro..jeho ptec narobil tolko ohovaraciek ze vsetky deti medzi sebou postval..mame 2deti. Prveho videli lebo jeho segra mu napisala a sa uzmierili a doslo k stretku jeho rodiny takako tak sa to polepilo asi 3x s nim boli hned na to doslo druhe dieta mame malu a tu nepoznaju nevedia ako sa vola nic lebo dokial sme cakali malu zasa sa ocinko ozval ze prachy mu treba tak muz povedal nie a uz bol zasa zly syn.. teraz niesme v kontakte s nikym zo zaciatku mi to bolo velmi luto ja mam pen matku a potesili by sa iste aj starym rodicom ale radsej nemat ziadnych ako zdieracov..seru na syna seru na vnucata OKKKK serieme mi na nich a poviem pravdu je nam lepsie ..MI 4ria sme rodina a to mi staci

ella282
Autor odpoveď zmazal
Zobraz