Robím niekde chybu?

syrik
23. júl 2013

Holky, máte niektorá z Vás podobné pocity? S malou som celé dni sama, no akonáhle príde tatinko, ja som vzduch...tata, tata, tata...ráno nemôže odísť do práce, lebo ručí ako pavián za ním...Mama vie povedať, no nepovie...vždy len tata...Neviem, niekedy na mňa doľahne taký pocit, akoby ma ani nemala rada..U babky si ma tiež nevšimne....iba ak som s ňou niekde medzi cudzími ľuďmi, vtedy je na mňa nalepená ako kliešť...Je pravda, že som nervóznejšia povaha, možno to cíti, ja neviem...nie je ani kojená, čo sa s tým neviem vyrovnať doteraz a mám niekedy pocit, že keby ju kojím, je to úplne inak...Celkovo ona nie je povaha, ktorá by sa rada mojkala, túlila...Ja neviem...Myslíte si, že je to normálne alebo robím niekde chybu?

barborka2708
23. júl 2013

ahoj,my my sme na tom rovnako. s malym som vacsinou od narodenia len ja tato je dost pracovne vytazeny . pravdu
povediac ked je doma alebo sme vsetci traja niekde na vylete tak vsetko chce maly len od tata 🙂 aj obliect aj najest......
napr. v nedelu sme boli na kupku a ja som tam ani nemusela byt oni dvaja vsade len spolu ,ale pravda je ze malemu je vzacny kedze su neni moc spolu tak mi to vobec nevadi 🙂

kmkke
23. júl 2013

@syrik Nerobis, to je uplne normalne. Moj malý vystraja presne to iste. Manžel chodí o 6.20 z domu. Už od 6.10 vykrikuje malý z postielky,akonahle sa za mm zavru dvere, krik, cely den nalepeny na mne,ale od 15.40 už nie som zaujimava,lebo mm prichadza domov. A skusila by som ho odniest do i něj miestnosti ako je mm 🙂 A kojeny bol den noc 9mesiacov.Jednoducho ja tomu hovorim ze po 8hodinach nás maju dost. Okolo 3 roku pride cas, kde sa to změní,vidím to posla synovca,vtedy bude len mama naj a bude to riadne na nervy, a potom přídě čas,ked nebude treba ziadneho rodica, tak si to zatial uzivaj, ja mám konecne aspoň 2hodiny denne na seba 😉

andrejka1974
23. júl 2013

Neboj sa prejde to, ja som to zažila so staršou dcérkou, tá je celá štátnikov, ked mala rok aj dva mesiace cez vianoce bol nás tatinko dva týždne na dovolenke doma a na všetko potrebovala len štátnika mňa vôbec nechcela a ver mi po dvoch týždňoch asi mesiac jej trvalo kým mi povedala mama, celý čas mi vravela tata a pri tom maama vedela krásne povedat a teraz má skoro 5 rokov a chce byť viacej so mnou a vraví mi tak krásne ,že maminka moja u nás proste dievky inklinujú veľmi tatinkom chalani neboli takí ku mne aj najmenšia prvé slovo povedala tata a ked táto príde z roboty rehoce sa tak velmi,ale u mňa sa tak nesmeje no proste tatovia sú pre nich naj, ked mi sme s nimi celý den

terezka1947
23. júl 2013

@syrik aj u nas nieco podoben...nie sice nejake super ovacie....ale ked vidi auto pri doma...momentalne necha vsetko a tata,tata...a uz sa blaznia...s mamkou asi nie je sranda.... 😀 😀 😀 😀
ale mne to nevadi,ja to beriem tak,ze ja som s nim cely den,vecer si ho uziva ocko 😉

graceful9
23. júl 2013

@syrik neviem koľko má tvoja malá ale moja toto robila do roka....prišla teta, babka, dedko, ocko al. aj úplne cudzí ľudia (pre ňu ) a ja som bola vzduch...koľko krát som si poplakala že ma nemá rada, že niečo robím zle, že som nekojila...nevieš čo by som teraz za to dala...aspoň občas...nikoho nechce, len mama, mama, ak sa niekto priblíži vyskočí na mňa a ide ma zadusiť len aby som ju nepustila, nechce anni tata poriadne, všade len so mnou, a najjhorsie je keď idem biekam bez nej( napr. metro al. niekam na chvíľu vypnúť) keď vidím ako plače stdce mi trhá, musím utiecť ako zlodej aby si to nevsimlá...neboj, tvoju dcérku to prejde a tebe ešte tá možnosť “odložiť ju“ a ísť sa v súkromí asponň vycikať, zachyba 🙂

waitinka7
23. júl 2013

to je tak dievčatá, mamka je samozrejmosť, a oco, ktorý trávi väčšinu času v práci mu je potom vzácny...

syrik
autor
23. júl 2013

Ja tiež už dnes ráno, tata odchádzal, mala revala a ja s ňou....15 a pol mesiaca bude mať...prvé slovo bolo mama, to stále len mama, mama, tata nechcela povedať a teraz sa to otočilo...včera som skúšala akože odísť, či bude aj za mnou plakať...prvýkrát nič, len hľadela na dvere a keď som to skúsila znova, spustila krik 🙂 chúďa, takto ju testujem 🙂 Keď počúvam kamošky, ktoré koja, ako na nich lipnú, tak si to kojenie vyčítam...ale keď vidím, že nie som jediná, tak som kľudnejšia 🙂

saska.t
23. júl 2013

@syrik je to normalne u nas je tato na blbosti,jasenie,hranie a ked je mama zal,lebo nieco duchaplne od dcerky chce a samozrejme tato je vzacny,lebo je cely den v praci,ja som dobra len na pripravu jedla a ked je chora,aby ma stihla nakazit a ja si to odtrpela za vsetkych,zmier sa s tym,dievcata su jednoducho na tatinkov 😉

jaruska8
23. júl 2013

Nuž, tatkova princezná. Poznáme, ešteže ja viem fakt pekne čítať, recitujem jej, mením hlasy a v tomto ma tatko netromfne. Číta vždy mamka. 😀 😀 😀 Hehe.

livocka21
23. júl 2013

@syrik nic nenormalne.... ziarlis 🙂 ---- nezabudni na to ze ak je neista alebo sa boji (medzi cudzimi ludmi) je pre nu mama utocisko.... ma ta rada....a spolieha sa na teba..... a z toho vyrastie neboj 🙂

svetlanka111
24. júl 2013

Ahoj,akoby si pisala o mojej dcerke,tieznie jekojena,tiez som vzduch a som jej dobra len ked sme same. ked odchadza moj rano do prace tak 20min rev,musim s nou ist do inej miestnosti,samo ze place lebo mu ju pdtrhavam od ruk...ked pride tiez len tato,tato,tato, rano ked vstane prvy usmev patri jemu,mna si ani len nevsimne, iba jeho, k nemu sa tuli,mojka ho,ku mne vobec...casom to prerastlo do toho stadia ze nielen mala si ma nevsima ale uz ani moj.rano uteka k nej do postielky,len aby ju zobral on prvy na ruky,mna si ani nevsimne, vecer to iste,vlastne stale je to tak...ale tie "neprijemne veci" musim robit ja prebalit,prezliect,nakrmit,on potom pridd jo hrdina ktory ju vyslobodi... ☹

zuzkanik
24. júl 2013

@syrik V prvom rade ti chcem povedať, že nikde nerobíš chybu. Je úplne normálne, že ak je malá celý deň s tebou, večer sa vrhne na ocina, ako na včela na med. To, že si nekojila vôbec nie je v tomto prípade podstatné. Moje deti sú obe nekojené a napriek tomu sú mojkadlá. Závisí to od povahy dieťatka. Nič si nevyčítaj. Maličká si buduje k tebe citový vzťah a iba neskôr zbadáš, ako veľmi je na teba pripútaná.

mircalla
24. júl 2013

Urcite nie. U nas je tatino tiez ten na hry, co vymysla, atd. Ty asi s malou stale, neda sa nonstop zabezpecit zabava. Plus tatino je vzacny, lebo s malou neni cely den. Ono tatino tiez nerobi tie menej prijemne cinnosti ako tu uz bolo spomenute. U nas je tatino synonymom hier a zabavy, ale keby mal byt s malym cely den, tak uz by sam nemal na to tolko energie....