Rodičia mi klamali ohľadom návštevy

lilianka010
9. mar 2016

Po hádke s mamou o vsetkom možnom čo sa týka nášho spolunazivqnia (mám syna A bohužiaľ žijem U rodicov. Mam 29 r.) Sa dnes vybrali na návštevu kU otcov mu krstratu 5 mesačnému. Teda tak mi bolo povedané. Keď sa vrátili syn mi oznámil že boli U svagrinej mojej sestry. Klamali mi lebo vedeli, že tam by som nechcela aby šiel. Je toto normálne? Ako by ste riešili situáciu keď vám rodičia bránia osmostatnit sa aj keď ste dávno dospelá A máte vlastne dieťa? Mám pocit že som jediná na svete V takejto CHOREJ situácii. ..

cuculiatko88
9. mar 2016

Odid od rodicov ,ine riesenie nieje,dokaz im ze sa vies postarat o seba a svoje dieta sama a nemusis sa im stale prisposobovat....drzim palce

eeffka
9. mar 2016

@lilianka010 koho chlieb jes, toho piesen spievaj!
alebo dvihni zadok a ak chces aby ta brali ako dospelu sa tak spravaj, v 30ke visiet rodicom na krku nie je prave znamkou vyspelosti.

svetluska82
9. mar 2016

@lilianka010 ako ti brania sa osamostatnit?

lilianka010
autor
9. mar 2016

Oni sú takí že mám pocit že keď odídem sú schopní zavolať políciu A povedať naša 30 ročná dcéra odišla z domu vyhláške ju za nesvojpravnu. Ja keby že to neprežíva v zivote neverím že také niečo sa dá v zivote zazit

kataina
9. mar 2016

Ako Ti bránia? Máš nato aby si odišla do vlastného? alebo podnajmu? čím Ťa držia?
No nebudeš mať vlastný život kým si s nimi, to je fakt

loginexistuje
9. mar 2016

@lilianka010 a ako ti brania osamostatnit sa ? ved si najdi podnajom zober dieta a chod . Ak zijes u rodicov a si od nich existencne zavisla tak musis akceptovat aj ich a ich zivot sposoby atd...

Podla mna nic take hrozne nespravili ... by som ti vedela popisat ako sa dokaze rodic chovat k svojmu dietatu a svojim vnucatam.

jankazav
9. mar 2016
Používateľ jankazav je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jankazav.

Zdvihni riť, začni robiť, a osamostatni sa. Alebo drž hubu a krok. Iná možnosť nie je.

loginexistuje
9. mar 2016

@lilianka010 policia nic nezmoze ... je to len a len na tebe na nikom a nicom inom nema zmysel sa vyhovarat. 😉

lilianka010
autor
9. mar 2016

@svetluska82 vyslovene rečami o tom že keď má mali doma nedovolia aby som odisla rozbíja ju mi vzťahy A ja som na hranici kedy si hovorím že toto je už moc

lilianka010
autor
9. mar 2016

@loginexistuje to sa stalo terqz A toto má momentálne takto vykolajilo že som to napísala. Tých veci je milión A príjemné niesu

svetluska82
9. mar 2016

@lilianka010 no vsa k si najdi podnajom a odid, neviem ako by ti mohli zabranit..hadam ta nezamknu v dome 😉

loginexistuje
9. mar 2016

@lilianka010 ved si uz taku temu mala ... a stale sa opakuje to iste

https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/ako-urcit-hranice-v-rodine/

najdi si podnajom odstahuj sa a vezmi syna so sebou ... mozu volat aj UFO nepomoze to ... je to len a len o tebe ...
a teda nechapem co je na tom ze osemrocny chlapec ide niekam na navstevu k rodine.

svetluska82
9. mar 2016

naco je dobre zakladat identicke temy?

seahorse27
9. mar 2016

Nikto ti nemoze zakazat sa osamostatnit, ak si dospela...len ci to nie je vyhovorka... Sama sa bojis odist, tak si to ospravedlnujes takto a trpis aj to, co sa ti nepaci. Chce to pevne rozhodnutie a odhodlanie zit sama so synom.

pribinak
9. mar 2016

Prestaň tárať hovadiny, nájdi si podnájom zbal seba a syna a dokaz, ze si dospela
Táras ako 16 ročná pubertiacka, uz minule ti tu baby písali, ze mas ist od rodicov prec a zit sama

Na co čakáš? Na potlesk? Ci co? Ved prestaň rozmaznane rumazgat a dokaz vašim, ze si fakt dospela

Asi si netrúfas, takto je to pohodlnejšie

0silvia0
9. mar 2016

@lilianka010 toto by si nemusela riešiť, keby si fungovala ako samostatná jednotka s dieťaťom. Že ti to stojí za to takéto žabomyšie vojny. Konečne odíď a do roka dospeješ 😉

lintu
9. mar 2016

vyhlásili by ťa za nesvojprávnu na základe pekného slova alebo majú na to aj nejaké iné opodstatnené dôvody? lebo vyhlásiť dospelú normálne zmýšľajúcu osobu za nesvojprávnu, je tak akurát na strápnenie samotného navrhovateľa 😕 koľko oveľa mladších ľudí od teba odíde z domu a absolútne nik to nerieši... takže, ak sa doma necítiš dobre, je najvyšší čas sa ztade odsťahovať alebo sa zmieriť s tým, že u vás to funguje, tak ako to funguje a iné to už nebude..... neustálym sťažovaním tretím osobám zmenu situácie nikdy nedosiahneš

misel0806
9. mar 2016

Si dodpela tak zdvihny zadok a chod!!! Donutit ta nikto nemoze. Si slododny clovek mas svoj zivot tak ho zi. Rodicia prezivaju syndrom prazdneho hniezda casom to pochopia aj to musia akceptovat. Nepocuvaj nazory rodicov pocuvaj svoj rozum😄😄

silaviat
9. mar 2016

kazda minca ma dve strany... chces sa osamostatnit tak chod co ti v tom brani -zacni novy zivot niekde daleko i so synom ale ver tomu ze to nieje med lizat sama niekde daleko od rodiny-ale az potom si uvedomis ako velmi ti pomahali len ty si to nevazis... nepises preco sa hadate-ze vzali syna k tvojej sestre? je to jeho rodina a ma syn pravo ju spoznat ,,, ty si zrejme riadne vrdohlava osoba co chce vsetko ale nespravi nic... sa rozhyb a zacni robit so sebou daco mas 29 dost nato aby si zila sama s dietatom

moni244
9. mar 2016

@lilianka010 mas 29, 8 rocne dieta a trcis u rodicov? Co ti brani zdvihnut rit a starat sa konecne o vas dvoch tak, ako sa ma matka starat?

pribinak
9. mar 2016

@silaviat ale ved nemusi ist na druhy koniec Slovenska, staci na druhy koniec mesta

Lenže to by musela zacat kmitat a takto? No trochu pofrfle, ale hotel mama je hotel mama

silaviat
9. mar 2016

@pribinak ale ked vravi ze ju rodicia prenasleduju doslova a zbavuju svojpravnosti.. ved keby to bolo tak zle odidem i na koniec sveta len aby som sa toho zavila. ale ono nic nieje tak horuce ao sa zda... u maminky je vzdy najlepsie..ale dve gazdine v jednej domacnosti nikdy nerobia dobrotu i ked ide o matku s dcerou

katka1981
9. mar 2016

Asi nie si dostatocne zrela a rodicia maju o teba strach. Inak si to vysvetlit neviem. Ak by som mala take problemy s rodicmi, davno som prec. Vsetko su len vyhovorky. A poviem ti, ani sa im nedivim, ze ta beru stale ako dieta, ved byvas u nich. Je ine, ked odides, skor ta zacnu brat ako dospelu. Viem, ze to nie je jednoduche, ale ty vies aky mas prijem, ci si mozes dovolit ist do podnajmu do garsonky aspon.

pribinak
9. mar 2016

@silaviat to hovori/pise ona, ktovie co by tu pisala jej mama
Ale dobre si napisala, keby jej bolo tak strasne zle, tak utečie aj na druhy koniec sveta

cervenaruza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mysicka36
10. mar 2016

@lilianka010 ty mi ale prídeš ako nesvojprávna 😉 čo to tu píšeš za kktiny? Že zavolajú na políciu že si odišla? 😀 😀 😀 zobuď sa a buď dospelá s vlastnou hlavou.

maminkynafazulka
10. mar 2016

Prosim vas xD mate 29!!!! 29 rokov!!!! Ak mate zaco,tak odchod od nich a mozu zavolat hocikoho.. budu to prešetrovať a podla toho sa uvidi ci ste "nesvojprávna" xD pozbierajte sa preboha,tu nejde len o vas ale aj o to dieťa...

jolinka
10. mar 2016

@lilianka010 no jasne, mas pocit ze rodicia zavolaju policiu ze si odisla z domu, a vyhlasia ta za nesvojpravnu 😀 😀 😀

a zrejme mas aj pocit, ze policia nema fakt ine na praci, len hromadne vyhlasovat vsetky dospele osoby odchadzajuce z domu za nesvojpravne len zato ze "niekto povedal, niekto nahlasil" 😕 😕 😕

Si dlhodobo hospitalizovana na psychiatrickom oddeleni s velmi vaznou psychickou poruchou braniacou realne fungovat vo svete??? Ak nie, tak ziadne zbavenie svojpravnosti sa konat nebude.

Jedine co ti brani je STRACH...Ty sa ich bojis, ze?? Bojis sa aj ujst z klietky vsak? Co bude? co budes robit sama? Oni sa ti miesaju a nicia ta, ale nevies si predstavit ako budes schopna fungovat sama... Ak si to raz realne predstavis, potom tu predstavu aj zrealizujes. A na to nepotrebujes ani zufale temy na koniku.

Oni hento, oni tamto... s tym sa prestan zaoberat, zaoberaj sa sebou . JA urobim to, ja urobim hento. a urob to. Maj respekt pred sebou, potom ta bude respektovat aj okolie.

katarinapekna
10. mar 2016

milujem tieto materské cecky, platí pre obe pohlavia...otras

dasa71
10. mar 2016
Používateľ dasa71 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.

no vyjasnila by som si to s nimi