Rozišli ste sa, alebo rozviedli ste sa?

babatkoling
1. máj 2014

Prosim LEN pre tie, ktore si tym naozaj presli, dakujem...
Ako ste prisli na to, ze prisiel 'cas'. Kedy ste dosiahli stadium, ze uz nemalo vyznam viac bojovat o zachranu vztahu? Co bolo tym 'zlomovym bodom'?
A ako ste prezivali 'potom'? Kto Vam najviac pomohol / co Vam najviac pomohlo? Ostali ste same s dietatom?
Kludne do IP, mam obavy, ze sa tu nejake dobre duse budu zase montovat do veci, o ktorych nic nevedia.
Dakujem.

hanatom
1. máj 2014

@hanatom za co vdacim aj mojej kolegyni, ktorá ma nakopla, lebo som sa nevedela pohnut z miesta....ale to pochopi len ten, čo to zažil...

sirene
1. máj 2014

@hanatom ja ten deň, kedy som o tom, aký je, povedala jeho a mojim rodičom povazujem dodnes za najhorší v mojom zivote a presne ako píšeš, ja som sa hanbila !!!...ale dnes sa pýtam za čo? no hej, bola som blbá, ale aj takto sa dá poučiť a nezopakovať chybu. A nemali sme toho istého? 😀 lebo ani ja som to nemala šíriť dalej, inak by jeho mamička mala hanbu na celé mesto 😉

hanatom
1. máj 2014

@sirene haha asi je takych zázrakov viac...
ja som to mala o to ťažšie, že sme bývali v ich dome, takže nechci si predtaaviť, čo som si vytrpela, kedže ešte aj jeho matka stála pri nom...no čo, že urobil, čo urobil, obaja pre to plakali par dni, potom sa to obratilo, a už ja bola tá najhoršia...jasne, chodila som do prace, učila sa s malou, starala sa, varila, a milostivý si odbiehal k milenke,,,,tam mal iné služby hahah

sirene
1. máj 2014

@hanatom Vieš čo ma jedna veľmi múdra ženička tu na MK naučila: "Nech si také mamičky nechajú takých synáčikov" 😉 (každá matka si zastane svoje dieťa, nech je aké je, koniec koncov je to len jej výchova a na jej obraz,...)

digysa
1. máj 2014

@babatkoling Nuz, otazku si polozila, ci sa niekto rozisiel, ci rozviedlo. A myslim, ze kazda z nas sa uz rozisla. Ja som sa este nerozviedla.....ale rozisla som sa s dlhodobym priatelom po 6-tich rokoch. Posledny rok som skutocne nevedela, co mam robit ale bola som uz presvedcena, ze on ten pravy rozhodne nie je. Nakoniec mi pomohla jeho "sprostost" - Nabural auto opity, ublizil na zdravi kamaratom a utiekol pred sudom do zahranicia.
Po asi 3-och mesiacoch som mu napisala email, ze by mal byt tam, kde je a uz sa domov nevracat....
Aj tak urobil. Doteraz zije v Australii, ja som ho odvtedy nikdy nevidela 😒
Tvoj problem ale bude asi horsi.......napis zoznam vsetky pre a proti. Mala by si trosku opisat viac situaciu...aby sme ti poradili, ci uz je cast odist..

billam
1. máj 2014

@tomiholjubavi studovala si na UK?

tomiholjubavi
1. máj 2014

@billam nie ..na unipe 🙂 aj pana ex som tam spoznala. on tam totiz ..."posobil" ...alebo ako to nazvat 😀

moonlight1210
1. máj 2014

@tomiholjubavi mrzi ma to, ale na vyroku deda moravaka som sa naozaj velmi dobre zasmiala, hlavne ked som si k tomu predstavila ten ich typicky prizvuk (a trochu mi to pripomenulo slunce seno a par facek).
Kazdopadne to bol zasah zhora v najvyssiu hodinu, ze pre obavy ze neostane dost casu, aby sa svet tocil iba okolo neho, odmietol mat dieta. Lebo ty by si ho mala, aj dve. Niekto tam hore ta musi mat hrozne rad.

tomiholjubavi
1. máj 2014

@moonlight1210 no on ma svojsku povahu 😀 je to typ, na ktory si treba dlho zvykat... aj ja si myslim, ze to bol zasah v pravy cas ...jeden fararko mi povedal, ze ani neviem ake mam stastie..ze rychlo sa zbavit zleho chlapa je hotovy dar 🙂

miselkawm
1. máj 2014

@tomiholjubavi ked si tu napisala ako tvoj ex obdivoval Stalina koli tomu pribehu s jeho synom...no sa mi vybavilo ako moj byvali manzel, ktory bol pri peniazoch mi hovoril, ze keby ma uniesli teroristi alebo vymahaci a chceli by po nom peniaze ako vymenu za moj zivot, nedal by im prachy. Lebo on by kriminalnikov podporoval takze by ma dal "obetovat". No comment... 😕

tomiholjubavi
1. máj 2014

@miselkawm 😨 😨 😨 no tak to bol tiez iny falat 😕 😕 Kde my na takych typov chodime? sa len čudujem...

zuzimalinka
1. máj 2014

ahoj..aj som sa rozviedla aj rozisla..s prvym muzom som chodila 5 rokov potom sme sa dohodli na svatbe po pol roku si nasiel lasku svojho zivota..bol to sok..lubila som najviac na svete 😀 original mi to oznamil..v penazenke mam nieco pre teba..kde bol odkaz.mam frajerku..zbabelec..este sme to skusili spolu len som musela suhlasit ze sa pojde rozlucit s nou...cize sex a tak..no bola som hlupa..som ho mala poslat kade lahsie..otehotnela potratila..rozviedla...pomohli mi priatelia mamina a novy ptiatel..joj taky bol peknyyy 😀 zmenila sompracu odstahovala do ineho mesta a zacala si s priatelom..dochadzal z mt...ako prislo...nahodne som otehotnela..a...nasiel si frajerku..vykaslal sa na mna..ale to som sa dozvedela pomalicky do pol roka..medzitym som o babo prisla..zachovaj sa jak blbec..a ja hlupa oravska sliepka..som hp prijala spat..pristahoval sa..medzitym som zacala podnikat..odysiel s prace vsak sa postaram..kym si najde pracu snov..kysol doma priberal buzeroval ..peacovala som 13hod.denne varila upratovala..znasala vycitky..nikde sme nwchodili..vsak nema peniziaze ale ze cigatety som kupovat musela to nevadilo ..ani sex..ze nema chut..trvalo to 8mesiacov..platila som jeho byt hypoteku vydavky vyzivne a nakoniec som sa nastvsla a odysla som .hned v ten tyzden som isla do podnajmu a liecila sa a konecne uzivala klu a slobodu..vlastne svojim spravanim mi pomohol konecne sa rozhybat..pomohli aj kamosky ...
teraz mam pri sebe uzasneho muza..cakali sme babatko ale prisli sme on v 21tt ..aaaa vyzera ze cakame znova tak som opatrna ale velmi sa tesime....
je to tazke opustit ale ked to vyznam nema netreba to predlzovat.

zuzimalinka
1. máj 2014

v okoli mas urcite vela priatelov a rodinu ktora pomoze podrzi ked jenarhosie..treba tolen prezit a poto.bde tak akonikdy nebolo. drzim prsty ;)
za vsetko co somsi dala robit chlapom somsi mjla sama..ze somtodopustila..nikdy netreba nechat partnera urazat..buzerovat..musia byt spokojny obaja 🙂
som sa poucila ako 32rocna krava ale radsej neskoro ako nikdy.

miselkawm
1. máj 2014

@tomiholjubavi netusim... 😕 ale az po rokoch mi doslo, aky bol sebecky a pysny + klamar...
Inak klobuk dole. Zvladla si to uzastne 🙂
A dufam, ze sa v tvojom pripade aj problemy so senilnym svokrom tiez poriesili

lili_mia
1. máj 2014

@tomiholjubavi Ten tvoj falat G. mi pripomína moje zážitky. Ja som mala len niečo mierne .. načo ideš na ďalší kurz, zase nová knižka, a prečo ideš tam, a šak mne je jedno čo robíš vo voľnom čase, atd. A také veci, že sme boli na akciách v prírode, niečo ako piknik, on falat uzamkol auto, veci vo vnútri, že už ideme a ked som po hodine a pol státia na nohách (biele šortky a dobre vedel, že nevydržím dlho stáť) mi ešte dal jednu slovnú, že som jedno umrnčané decko. Ja som mala mega strach sa s ním rozísť, nechcela som byť taká istá ovca ako jeho ex, ktorá ho nechala počas tehotenstva a časom si nárokovala na polovicu jeho platu.

tomiholjubavi
1. máj 2014

@miselkawm po mojom ex je svokor len taka čeresnicka na spestrenie programu 😀 taky obyc. protivny senilny dedko...takych je kopec, ale G. bol ozaj unikat...blb na pohladanie 😀

butterfly99
1. máj 2014

Ja som od ex odisla s 15 mesacnou dcerou po roku a pol odmietania intimneho zivota z jeho strany a dovod bol taky ze som nemala dobry vztah s jeho matkou. Najskor som si mala dat do poriadku moj vztsh k nej a potom vraj by sme riesili nas vztah. Jeho vecne pracovne vikendy boli ktovie kde ale urcite nie v praci. Bud pri mamucke alebo pri niekom inom. No a ked zacali nadavky pred malou dcerou ze som prije.ana chudera a mam drzat pi.u lebo mi prije.e tak som odisla. Jeho mamicka mi este nezabudla povedat ze ja som blba ze odidem len preto ze mi niekto tri krat skaredo povie.

hanatom
2. máj 2014

@tomiholjubavi haha nemali sme ozaj toho istého? 😲

hanatom
2. máj 2014

@tomiholjubavi najmúdrejší bol on, potom zase on, dlho nič a potom opäť len on,,, a všetci okolo neho len chudáci a hlupáci a úbožiaci... ešteže on mal takú skvelú morálku....ale, sociálne cítenie mal, to je pravda, zabezpečoval úbohú ženua jej dve deti, bral ich na výlety, dovolenky, robil im nákupy, ako mi neskôr obhajoval svoje počínanie," musel som nakúpiť, veď som tam jedol", haha, za tri dni nákup 100 eurový potravín napríklad, ... no proste, filantrop...a vonavečka za 60 euričiek ako bonus, ved čo by nedoprial, haha

hanatom
2. máj 2014

Cítim ale úľavu, že už tam nie som....
Na druhej strane sa nehanbím priznať, že mi je ľúto, už nie za ním, ale vobec tak celkovo, že sme taká rozbitá, nefunkčná rodina,,,že malá nemá možnosť vyrastať v normálnej rodine, poznať normálne vzťahy vo fungujúcej rodine,,,nechcela som nič viac, nič menej, len normálnu rodinu, netúžila som nikdy po luxuse,,,aj ked, v terajsej dobe je luxusom normálny chlap,,,mať milenku, to je asi štandard... žiaľ...
ked sa napr. kolegyne v práci rozpávajú o víkende, o rodine, atd, ja sa uz ani nezapájam...áno, zmenila som sa,,,,

sirene
2. máj 2014

@butterfly99
@hanatom niekedy mám pocit, že takých "ikváčov" niekde klonujú, lebo ich chodí po svete pomerne dosť. A vždy si poviem, že generácia pred nami niečo vo výchove zanedbala. Ako to, že ich "dokonalé" matky z nich vychovali citových mrzákov a ako to, že my ženy sme im tak naleteli? S mojou kamarátkou sme sa zhodli na jednom - naši otcovia takí neboli ! preto som napr. ja ani len nemala tušenia, čo je to manipulácia, psychické týranie a pod...Radšej drevorubač s mozolmi na rukách, ale čestný chlap, ako inteligent s nadradeným správaním voči všetkým.

hanatom
2. máj 2014

áno, ani ja som z domu nebola zvyknutá na také správanie!!!asi preto som žila v naivnej viere a dlho som tápala v tme. vedela som, že to tak asi vo vzťahu nemá vyzerať, ale, áno, mala som rada, asi som bola zaslepená,,,až prišlo vytriezvenie, ktoré nikomu neprajem...
horšie je, že som videla, že jeho správanie sa neúnosne stupnuje, ale nikdy nebol taký typ, aby som ho čo i len upodozrievala z nevery,,,,
ešte si pamatám, ako som ńa moju mamu, s ktorou mám ináč velmi dobrý vztah, vybuchla, ked mi nesmelo naznacila, že moj vtedy manžel OPAT a ZASE nie je doma... dodnes si pamatám ten pocit bezmocnosti...a hanby,,,dlho som to dusila v sebe, nepoznala príčinu tápala a nevidela východisko...
lebo nebol chlap na to, aby sa priznal a povedal, čo sa deje, ale dva roky surovo podvádzal....

hanatom
2. máj 2014

@sirene hm, navonok inteligent, a za dverami bytu hulvát,,,,násilník,,, 😒

maria1989
2. máj 2014

@tomiholjubavi @zuriva @lyzzy zabudla som napísať, že dodnes s bývalým pracujem, a nestačím sa čudovať, ako pri najnovšej priateľke skrotol 😀 neviem, čím to je... asi že je veselá, krásna, mladučká, inteligentná... kým ja som bola z neho vždy mrzutá... a ani krásavica nie som a mladučká už vôbec nie 😀

lyzzy
2. máj 2014

@maria1989 ....vsak ani ona nebude vecne mlada....neboj nic

maria1989
2. máj 2014

@lyzzy haha, to nie, ale vždy bude o 15 rokov mladšia od neho 😀

hanatom
2. máj 2014

@maria1989 a kolko má ex rokov?

maria1989
2. máj 2014
kveta
2. máj 2014

K uvodnej otazke: poznala som, ze chcem rozvod aj podla toho, ze nemam potrebu si s muzom uz nieco vysvetlovat /hadat sa/, proste uz nebolo o com hovorit a co riesit.

hanatom
2. máj 2014

@maria1989 no ak mas rok narodenia ako nick, tak si mlada, prosim ta, 🙂čo mám vravieť ja....