Snúbenica chce po svadbe moje priezvisko s koncovkou -ová

pr85
1. jún 2020

Ako presvedčiť snúbenicu, aby si vzala po svadbe moje priezvisko bez koncovky -ová? Nástojí na tom, že źenské priezvisko s -ová je na Slovensku normálne, ale mne ženské priezvisko zakončené na -ová normálne nepripadá. Veď by ju každý pokladal v zahraničí za Rusku. Robím v nadnárodnej firme a tam má veľa slovenských žien vydatých nielen za cudzinca, ale aj Slováka, meno bez -ová. Veď v 19. storočí boli oficiálne všetky ženy bez tejto koncovky. Tak nechápem, prečo na tom tak nástojí. A to je dokonca maďarskej národnosti, čo by som automaticky predpokladal, že to nebude chcieť. Ja som zo zmiešaného maďarsko-slovenského manželstva (mama bola maďarskej národnosti, ale priezvisko s koncovkou -ová, otec má tiež po svojom otcovi maďarský pôvod), takže by som sa potešil, keby tú koncovku -ová nemala.

kiki68
1. jún 2020

@pr85 tak jej to nechaj s ova. Ak zijete na Sk nevidim v tom problem. Keby v zahranici tak to ova tobi problem a komolia to. Vlastna skusenost

gladys_07
1. jún 2020

je to jej meno, ona ho bude nosit. Niezeby si bol rad ze si berie Tvoje priezvisko...lebo v “nadnarodnych spolocnostiach” ani to nie je samozrejmost

martinuska
1. jún 2020

A mne sa praveze paci koncovka -ova. Skor mi je cudne, ked zeny so slovenskym menom ju nemaju. Napr.Janka Cizmar, Lenka Varga...nepasuje mi to. A ked ona chce s -ova tak co teraz. Jej sa to tak paci. Jedine zeby to bolo take zahranicne priezvisko a tam by sa mi to ova nehodilo.

janinah
1. jún 2020

si trápny...záleží ti na kolegoch alebo na tvojej žene? moja dcéra má manžela cudzinca s dvoma priezviskami,mala niekolko možno si zvoliť svoje priezvisko po svadbe a nik jej do toho nekafral.....

leuchtturm
1. jún 2020

no a? Je to jej volba. V niektorych krajinach dokonca nie je ani bezne, ze by si zeny menili priezvisko po manzelovi. U nas je zase bezna koncovka ova. A co je zle na Tom, ked nas povazuju za Rusky? Co su nieco menej alebo ako?

ruzasipova
1. jún 2020

Akoze ty sa tak budes prestavovat alebo ona? Co ta je do manzeliek tvojich kolegov ako sa rozhodli, preco sa tvoja musi opicit po nich? A s tou Ruskou som to vobec nepochopila... to ako bude potom menejcenna?!

eriksonka1234
1. jún 2020

@pr85 tiež si myslím, že ti to môže byť šum a fuk, či s ova, alebo bez, skôr sa dohodnite na priezvisku vašich budúcich deti, tam to už jedno nebude, tam sa musíte zhodnúť 😉

lintu
1. jún 2020

Riešiš hlúposti. Buď rád, že si chce zobrať tvoje meno. U niektorých párov si chlap berie ženino priezvisko. "...ová" nie sú mimochodom len Rusky. A ak sa pohybujete po Slovensku, naozaj je praktickejšie tam tú koncovku mať.

ave17
1. jún 2020

No vidíš, môjmu možno budúcemu mužovi som rovno oznámila, že moje priezvisko je moje priezvisko, s tým som sa narodila, s tým umriem... 🤔 Ty môžeš byť ešte rad 😁

jaass
1. jún 2020

@pr85 si blázon. A čo, že robíš v nadnárodnej firme? Mal by si sa zamyslieť a hlavne nebuď egoista 🙂 chúďa tvoja budúca žena

nikiki29
1. jún 2020

A ty máš slovenské priezvisko? Ja by som nedala ová ak sa jedna o jasne zahraničné priezvisko, vtedy to znie až smiešne 😁 inak slovenské priezviská bez ová sú väčšinou čudne znejúce pre ženu a nehodia sa...
Inak dosť smutné, že sa s manželkou neviete dohodnúť ani na spoločnom priezvisku 😑

sandrika1986
1. jún 2020

Je to jej volba, tak ju nechaj rozhodnut ako to ona sama vlastne chce..
Nie je dolezite ci bude s ..ova alebo bez..ova, ale dolezita je HLAVNE ..laska medzi Vami dvoma 🙂

Tak si to nepokaz u svojej buducej zeny a neries hluposti 🙂

evica01
1. jún 2020

Aby si sa neposr@l z nadnarodnej firny.

sunny8
1. jún 2020

Mať tvoje problémy 🙏

lentilkaxxx
1. jún 2020

Čo Ti povedia kolegovia v nadnárodnej firme, ak by žiadala po Tebe, aby si si zobral to jej a v takej podobe, ako by ona povedala????
Zažila som mail vo veľkej firme (cca 1000 zamestnancov), kde nám kolega s potešením oznamoval, že z lásky k svojej drahej manželke sa už nevolá XXX, ale Veselý. 🙂
To by di Ty asi nespravil...

pribinak
1. jún 2020

Tak to je škandál!

evica01
1. jún 2020

@pribinak "..ale mne ženské priezvisko zakončené na -ová normálne nepripadá. Veď by ju každý pokladal v zahraničí za Rusku."
Co veta to perla 😁😁😁😭😂

h2
1. jún 2020

@lentilkaxxx Aj ja mám kamošku, ktorej muž si po svadbe zobral jej priezvisko. On mal predtým také "zvieracie" a ona povedala, že sa tak volať nechce a hlavne nechce, aby sa tak volali ich deti, aby sa im v škole nesmiali. Tak sa celá rodina volá jej priezviskom.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lintu
2. jún 2020

Snúbenica je inak takto ako osoba prijateľná pre firemné potreby? Že by si si našiel prípadne nejakú prijateľnejšiu, reprezentatívnejšiu a túto súčasnú by si dakam schoval do ústrania, aby si sa za ňu nemusel hanbiť 😵 "Ová" je to najmenej, čo sa ti môže stať ;)

queenofdisaster_7
2. jún 2020

Chlap z nadnárodnej firmy rieši na koni takúto vec? Ová-neová asi bude najlepšie nebrať si tvoje priezvisko

orangiiina
2. jún 2020

Ak by táto sprostosť bola dôležitá pre môjho muža a riešil to, asi by ma to zamrzelo a uvažovala by som, či je to správny vyber do manželstva ☹️

oslo1
2. jún 2020

Jaj, ty nadnarodna firma.
Ja robim pre NHS, co je 3 najvacsi zamestnavatel vo svete (cinska armada a indicke zeleznice su na prvych 2 rebrickoch).
Ked sa kuknem do zoznamu, tak mien s ova je tam pozehnane a nikto to neriesi.
Hladas problem tam, kde neni. Aby si sa nepototo zo svojej dolezitosti.

iviacik
2. jún 2020

Dakujem Bohu, ze mam normálneho muza! 🙏

moonlight1210
2. jún 2020

A to, ze si vobec Slovak, ti nevadi? Ci si im doteraz vsetkym tvrdil, ze si vlastne Madar? A ona ti to takto pokazi?

jaskolka
2. jún 2020

Nerozumiem, čo ťa trápi. Koncovka - ová je bežna na Slovensku, v Čechách, nielen v Rusku, čo to s tým má spoločné? Mne tiež skôr divne príde, ako tu písala už jedna kočka vyššie, ak si žena silou mocou dáva meno bez toho, a skutočne to nie vždy pasuje. Nechaj ju, nech si dá meno ako chce, bud rad, ze vôbec chce meno po tebe.

iviacik
2. jún 2020

@jaskolka nech je vôbec rad, ze si ho ona chce zobrať 😁🤷‍♀️

ciusinka
2. jún 2020

Tvoja snubenica by si mala precitat tento tvoj skvely prispevok a ver tomu, ze by si rychlo rozmyslela, ci si vobec tvoje priezvisko vezme..

tykat
2. jún 2020

@pr85 ...ze ju budu povazovat za Rusku? a teba s tymto nazorom budu povazovat za co??? v tej nadnarodnej spolocnosti ...keby si povedal ze pracujes niekde v zaostalej zemi kde rusi su hlavny nepriatel tak nepoviem, ale ty mas "bobky" z NADNARODNEJ SPOLOCNOSTI??? A co keby bola naozaj Ruska?
PS: tam odkial ja pochadzam by ti povedali ze si "zapeceny madar", ale to je taka prdel sveta kde sa muchy otacaju, tych ludi uz neprerobis

nikuska744
2. jún 2020

@pr85 mať tak tvoje problémy kámo....To je sila toto