Svokor mi ničí život

mirkakristanova
19. jan 2013

svokor mi ničí život a privádza do šialenstva....už neviem ako dalej...:(

alka221
19. jan 2013

a co ti robi?

koniarova
19. jan 2013

@mirkakristanova Keď založíš tému a čakáš aj nejaké rozumné rady, mala by si sa snažiť napísať viac. 😉 😉

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

od kedy sme sa vzali s muzom tak zacal ziarlit..ale to som si myslela ze je to v norme...ked sa mi narodilo prve dietatko tak zacal pit a chcel vsetko robit to co moj muz ....ked som mu dala syna na ruky pomali mu zlomil väz a to mal ani nie 2 mesiace...ked som otehotnela s druhym tak ma slovne napadal...krvacala som do 5 mesiaca co uz som si myslela ze potratim...svokor zacal este viac pit,urazat ,nicit moje veci budit nas zo spanku kontrolovat kde chodim..obvinovat...ked sa uz narodil druhy syn tak to bolo este horsie...pil uz kazdy den...viem mohla som sa odstahovat dat ho do starobinca ale to nejde ..vyhraza sa zabitim atd...muz uz skusal vsetko co sa len da a zial nic nepomaha...a teraz deti maju 6 a 4 roky a uz je to tak strasne ze alkohol je na dennom poriadku ..zacala som pracovat a kontroluje ma ci idem do prace ,ci nastupujem na autobus ,..ak volam s muzom a idem do inej izby tak svokor pride za mnou vezme mobil a rozbije ho ,ze volam s frajerom ...a volam s muzom...:(( uz fakt neviem ako to riesit....nik mi neveri ..moji susedia si stale myslia ze je to ten najlepsi clovek po slnkom

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

@koniarova
pardon som nova az teraz mi to doslo ...este raz pardon

silviatko
19. jan 2013

@mirkakristanova mal by to hlavne riešiť tvoj manžel.rázne.čo je slepý???

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

@silviatko
snazi sa vsetko robit....riesi to ...ale cim viac to riesi tym viac vidim ze moj muz uz nevladze

silviatko
19. jan 2013

a odstahovat sa ste neuvazovali?

lalia123
19. jan 2013

Fuha, to mas tazke...Ja dam par doplnujucich otazok. A aky je svokor stary? Este pracuje, ci je dochodca? A bytovu situaciu mate taku, ze s nim musite jednoznacne byvat? Je sam, teda bez manzelky (svokry)?

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

@silviatko ..nie dost som investovala do bytu... chceli sme dat svokra do domu ktory muz zdedil....ale ked sme mu to povedali tak sa pokusil vyskocit z balkona..ma 72 rokov takze tazko

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

@lalia123
ma72 rokov,dochodkar,nemuseli ale zial ak sa niekto vyhraza a muz si to nevezme na hlavu a aby sa trapil potom cely zivot :( je vdovec...je na muzovi velmi zavisli

veronika33
19. jan 2013

@mirkakristanova už ho vyšetril psychiater? ak nie asi by som sa poradila s psychiatrom nejakým

silviatko
19. jan 2013

@mirkakristanova takze on byva u vas? alebo vy u nho..no mali by ste nieco robit,lebo sa to nemusi dobre skoncit..mali by ste potom vy ist do domu ktory manzel zdedil

lalia123
19. jan 2013

Jednoznacne by som ho donutila ist k psychiatrovi (skus sa dohodnut s jeho osetrujucim lekarom.) Ak tam bol pokus o samovrazdu, robi ziarlivostne sceny, nici Ti veci a ma to stupnujuci charakter, rieste to co najskor. Mozno ma depresie, ktore sa takto prejavuju. Je tiez mozne, ze sa citi nevyuzity (ak zil napr. kedysi v dome a mohol cely den nieco okolo domu robit a teraz je v byte,nema do coho pichnut, tak pije...). Ale takto Vam nemoze nicit zivot...A zvlast, ked sa sprava nevyspytatelne.

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

@veronika33
uz mi to viaceri hovorili ..aj s muzom sme si povedali ze asi bude to najlepsie ...ale ja sa toho bojim...ze mne a detom potom ublizi :(

mummy01
19. jan 2013

@mirkakristanova poradit sa so psychiatrom a jednoznacne odist.Mne osobne by najviac na srdci lezalo dobro mojich deti,v takom prostredi by deti vyrastat nemali ☹

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

@silviatko ..to je jeho byt...este skor ako sme sa vzali svokor slubil ze mu byt prepise..ale stale sa to odkladalo a pred rokom sme sli na katastral a svokor povedal ze neprepise...uvedomuje si ze ked byt prepise tak muz ho hned vyhodil....

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

@lalia123 ...uz som sa rozpravala s osetrujucim lekarom a on mi na to len povedal..ze to nemoze byt pravda...a ked som skusila o tom rozpravat so svojim lekarom tak len mi povedal ze alkoholici sa podporuju ..asi takto ..

veronika33
19. jan 2013

@mirkakristanova asi by som bývala radšej v podnájme ako s takýmto človekom, to nie je normálne, aby takto na teba žiarlil a bude sa to stupňovať, nemôžete isť bývať do toho zdedeného domčeka vy?

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

@mummy01
toto viem...ved mladsi uz vsade rozprava ze dedo je pijany a smrdi....chcem to riesit ale velmi sa toho bojim:(

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

@veronika33
byvam vo VT a ten dom je 30 km od mesta..je to dedina kde je sami stary clovek..je to pri lese..ziadny obchod nic...

koniarova
19. jan 2013

@mirkakristanova Nerozumiem. Teraz píšeš, že by ho muž hneď vyhodil, keby na neho prepísal byt a vyššie hore, zase od neho muž nechce odísť, lebo si ho nechce zobrať "na zodpovednosť". Trošku si to odporuje. 😉

silviatko
19. jan 2013

@mirkakristanova moze mu prepisat byt s dozivotnym pravom..byvat tam..moja mamina to tak urobila,nikdy nevies..co sa moze stat..najhorsie na tom ze to vidia deti .no moj muz by to razne a jednoznacne vyriesil..nepozeral by nato aj ked je to jeho otec,ze nici zivot celej rodine..

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

viem ze sa na vsetko vyhovaram..ale ja sa naozaj bojim ...keby ste ho videli tak by ste mi ani neuverili ze moze byt naozaj taky...

mummy01
19. jan 2013

@mirkakristanova vseobecne mna osobne taketo pribehy udivuju...roky trpis a nechas trpiet aj deti len preto ze sa bojis? Coho sa presne bojis? Ja by som sa bala len o deti,o ich zdravie a spokojne detstvo...vsetko ostatne by mi bolo jedno.Hlavu hore,dokazes vsetko co si zaumienis a nemas sa coho bat.Konaj! Zivot mas len jeden a tie roky ktore premarnis strachom ti nikto uz nevrati.

mummy01
19. jan 2013

@mirkakristanova pozri,ja byvam v mini dedinke...nieje tu kostol ani potraviny a zijem si tu krasne...deti su nonstop vonku a stastne prestastne 😉

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

@koniarova ano viem...

lulka12
19. jan 2013

Mňa by asi najviac trápilo ,že to všetko musia vnímať aj tvoje deti. Svokor tu možno nebude dlho, ale deti si traumu z takého deda ponesú celý život.
Mala som päť rokov , keď mi zomrel starý otec a bo taktiež alkoholik. Mamina ho tri roky opatrovala. Najviac sa mi ale uložil v pamäti z tej horšej stránky i keď ma ľúbil a bez alkoholu bol ako med.

Rozhodne si nedajte zničiť život.
Sledujte hlavne záujem detí a svojho manželstva. Svokrovi treba v príhodnej chvíli povedať ako Vám na ňom záleží, ale aj to ako Vám jeho správanie komplikuje život.

Koľko sa takýto život dá vydržať. Tolerovala by si také správanie svojmu manželovi a prečo ho musíš svokrovi.
Čo na to hovoria tvoji rodičia a blízky , ktorí poznajú váš problém so svokrom.

dariakeriova
19. jan 2013

už dávno ste sa mali osamostatniť. starý pán pekne zneužíva a citovo vydiera celú tvoju rodinku. vie, že ak sa povyhráža, že sa naľakáte a aj tak nič neurobíte. zbaľte sa jedného pekného dňa a choďte bývať sami. starý nespraví nič, alebo budeš na neho pravidelne volať políciu, ak by vám i naďalej znepríjemňoval život. treba odísť čo najskôr, lebo táto skúsenosť sa podpíše na psychike tvojich detí. Veľa energie a odvahy prajem

lulka12
19. jan 2013

@dariakeriova Presne, presne

mirkakristanova
autor
19. jan 2013

@mummy01
dakujem ....moje deti su moje vsetko...a su stastne...su velmi mudre a vedia co je ich dedo zac....