Tyran verzus manipulátor

diana1988
25. júl 2015

Keby si niekto z mojeho okolia precital to co tu napisem, asi by mi nik neuveril. Mam 26 a 46r. partnera, cudzinca z juhozapadnej casti europy. Na zaciatku sa mi ani nepacil, vobec to nieje moj typ, ale oslnil ma svojim zaujmom, galatnostou, intelektom, vedomostami, prehladom, tym aky bol pokojny a vyrovnany, vtipny, taktny, vzdelany, uspesny, vsetko mal usporiadane a vo vsetkom system, na kazdy problem riesenie, bol usmievavy a trpezlivy. - az to znie neuveritelne, ze som taketo nieco napisala o muzovi..po mesiaci stretavania sme isli na prvy vylet a tam sa ma opytal ci chcem byt jeho priatelka..este stale som nebola do neho zamilovana ale on sa ku mne spraval tak krasne ako nik iny koho poznam k svojej priatelke. Doslova som bola ako princezna, po case sa ukazalo ze je aj bohaty a zacal ma roznaznavat sperkami vecerami vyletami a nic odo mna nechcel. Sex bol az po 2 mesiacoch a on caka,l to ma dostalo, ze nanaliehal... No proste bol zrazu ako princ z rozpravky, zlomil by kazdu z vas, to mi verte. Kamaratky mi zavideli ale v dobrom, lebo on sa spraval velmi pekne aj knim, ked sme isli von nemal problem zavolat svojho sofera, ktory musel zohnat dalsie dve auta len aby moje kamaratky prisli v poriadku na miesto, organizoval vecierky pre mojich priatelov a pod. Mojich rodicov nemal problem pozvat na 600eurovy obed.. Prve problemi sa objavili ked mal narocny cas v praci, problemi riesil alkoholom, bol neprijemny, vrcal, zistila som ze je nejake lieky a zakazdym ked nieco pil mal okno ,robil mi sceny a spraval sa ku mne zle. Za prvy rok sa to stalo asi 3x, vzdy ma prisiel odprosit s kvetami, ze sa to uz nestane. Po case mi oznamil ze dostava projekt v inej krajine 4000km od slovenska, ze by bol najstastnejsi muz na svete keby som isla snim, ze som to najlepsie co sa mu v zivote stalo a chce so mnou prezit svoju buducnost.Dalsi polrok bol celkom v poriadku bez dram a potom mi navrhol spolocne byvanie, aby sme sa teda otestovali ak mame spolu byvat v zahranici. Nic extra mi nevicital, ale boli veci na ktorych sme sa pochytili, bol sebecky s vyberom bytu, vobec mi nepomahal s obhliadkami a vsetko svoje zle spravanie odprsvedlnoval pracovnou vycerpanostou. Mne sa medzi tym zacalo v praci velmi darit, rychlo som rastla, zarabala som vyborne ,vytvorila som si v medzinarodnej firme kontakty atd. Financne som bu bola schopna konkurovat vo vela veciach, rozmaznavala som ho darcekami vyletami a vecerami na oplatku ja. Mali sme rozlozene aj financie v ramci bytu. Lenze bol coraz viac frustrovany kvoli praci a pil coraz viac a bolo ta snim posledny mesiac pred jeho odchodom tazke, dokonca sa chcel so mnou rozist lebo ziarlil na mojich kamaratov. Ked mi robil sceny raz som si zbalila veci a ked som uz s pobalenymi kuframi cakala na taxik klacal predomnou a plakal nech neodchadzam ze ma miluje atd. Toto povazujem za svoje najhorsie rozhodnutie, ze som mu odpustila a povedala, ze snim ostnem a odstahujem sa snim. Hlupa hus a naivka, myslela som si, ze ked budeme prec od vsetkeho zmeni sa. A ano zmenil sa ale inak ako som cakala. Ked som dala v praci vypoved hovoril mi nech nejdem nikam, ze v tej krajine kam ideme je vysoka nezamestnanost, ze neviem jazyk a ze si nikdy nenajdem pracu. Myslela som ze sa zblaznil, dohodli sme sa na vsetkom ako to bude, ale ja som uz nemohla cuvnut, vyzerala by som ako hlupa pre vsetkymi znamymi rodinou, kolegami...boze. Potom mi volal ze nech sa nebojim, nech pridem, ze to spolu zvladneme, on totizto isiel do tej krajiny o 3 mesiace skor ako ja, ja som nemohla odist skor z prace.. Potom mi moj drahy poslal fotku auta co mi kupil, byt ktory pre nas vybral a ze sa na mna tesiii. Vyvolaval mi kazdy den nech pridem. Ked som prisla vsetko bolo ako ked sme zacalu spolu chodit, jedina nepriemnost bola jeho pubertalna dcera ktora zacala na mna samozrejme ziarlit, lebo je jedinacik z rozvedeneho manzelstva, nechutne rozmaznana, manipulativna vyuzivacna - ale toto je iny pribeh.. kazdopadne aj ona sa stala pricinou roznych hadok medzi nami. Ked som sa prestahovala opytala som sa ho ako to bude s platenim bytu a on ze odo mna nechce ziadne peniazr nech sa staram a plnu chladnicku, benzin v mojom aute, moje ucty a ze ho mozem platit ucty pod 20eur. A tak aj bolo lenze samozrejme mne sa to zdalo malo a chcela som prispievat viac napr. Som jeho decku kupovala oblecenie hocikam som ju brala so sebou a platila som to zo svojho vrecka - to bolo este pred tym nez mala14 r. Stratila energiu sa pretvarovat...zacala som studovat lokalny jazyk, som na jrovni A2-B1 ale stale som si nemohla najst pracu, moj priatel mi povedal ze mi pomoze nech sa nebojim, bol vo svojej rodnej krajine ma tu velavplyvnych znamich, keby chcel zohnal by mi nieco iba keby zdvihol telefon. Dokonca mu jeho dodavatelia aj punukli 2 pracovne miesta pre mna a on ich bez mojeho vedomia ale odmietol..len to som vtedy este nevedela. Postupne sa mi zacali minat moje uspory a po 7,5 mesiacoch v zahranici som ostala bez 1eura. Ked som mu to povedala ze pre o mi nepomoze s pracou sama si neviem zohnat, tak sa stale vyhovaral potom mi urobil scenu ze ako chcem zit ked nemam peniaze, ze co si osebe myslim a uz som vedela ze to bude zle..coraz viac pil, ked dom mu povedala nieco ohladne jeho problemu tak strasne na mna zakazdym zacal kricat zacal pouzivat nadavky a urazat ma nedalo sa snim o tkm komunikovat, potom zacal mat problem s mojim vyzorom, ze moje vlsdy niesu dost blond , ze sa mi robia z opalovania pehy a znamienka, ze mam schudnut, ne proco nenosim iba 15cm opatky ale iba 10cm, nechal mi peniaze a potom mi vycitsl o 3 dni preco minam, zadal mi oznamovst kam s kedy idemr bez toho aby sa ma opytal ci tam chcem ist, kupil napr. Sialene drahy vikend v 6* hoteli a pred tym potom drahy kabat ze nech som pre neho krasna....bla bla.. a potom o tyzden na mna nie ze krical ale jacal ze hk zrujnujem financne ze ma so mnou ibs vydavky ze kvoli mojim excesom nemoze ist na mesiac do brazilie kam zvykol chodit kazdy rok, ze ked bol sam mal ucet len za seba a teraz musi platit aj za mna. Co mi dal to mi nejskor vycital, najskor som plakala a nechapala co ja robim zle a potom som skusila ist na neho inak , jeden mesia csom si odlozila vsetky blociky a zratala kolko na man minul bolo to 280 eur, ukazalamsom mu to ako fakt, ze na man teda tolko nemina ako ss tvari s on ze som zabudla na byvanie a auto...prodtemvsetko zacal obracat kvoli na mna, zacalmi vycitat ze je vankus na krivo...prodte hluposti zaslo to tak daleko ze ked sa opil zacal ma vyhadzovat z bytu, ze nech zmiznem vypadnem..lenze ja nemam kam ist, som v inej krajine nemam peniaze nemam pracu a rodicom toto nedokazem povedat, strasne sa hanbim, moje sebavedomie je na bode mrazu, som zufala, zijem v krasnom dome pri plazi a msm depresie, nedokazem ramo vstat z potele, neviem preco som si toto uvedomila az teraz... najhorsia vec sa stala vcera, zase sa opil povedal mi ze som neschopna nezodpovedna chudera vyzirka ze sa neviem sama o drba postarat a ak nevypadnem z jeho domu tak na mna zavola policiu...kokos fakt nechapem co som mu urobila, ja emancipovana zena ktoru kazdy obdivoval ze aka som sikovna co som dosiahla v nizkom veku co si mozem dovolit, teraz spavam v hostovskej izbe s 5eurami v penazenke , moja hrdost ..uz ani neviem co to je mat hrdost, ponizena tu pisem vam a hcem vas poprosit o radu :(

maritana
29. júl 2015

Sem by som prispevok teda isto nenapisala.Tolko zlomyselnosti,fuj sa hanbite!Mozno skutocne potrebuje podporit a pozviechat sa,no vy ju tu davate este viac dole.Tu je skutocne vela zakomplexovanych zien ☹ Ani ja sa necudujem,ze uz nereaguje.Dufam,ze sa vrati domov a bude ok.Nesudte,ked nezijete jej zivot.Vy ste urcite dokonale.

linduska86
30. júl 2015

@maritana amen 😀 zakomplexovana je tak mozno osoba , co ten prispevok napisala lebo ma o 20 r. Starsieho chlapa co ma prachy ,ale ma ju ako hamdru. Tak kto je tu zakomplrxovany?! Mat cglapa co ta lubi, alebo devila co ta ponizuje a o par rockov si najde inu? Otvor oci a pak hovor nieco o zakomplexovanosti.

peneloppe
30. júl 2015

@maritana
Uplny suhlas!

jenn44
30. júl 2015

diana1988 čítam túto diskusiu, vidím, že už ku koncu nemáš asi silu odpisovať, neviem ako to dopadlo, ale môj názor je, že chlapa nezmeníš, zmier sa s tým, buď sa zmieriš s týmto životom a nájdeš si niečo iné ako zábavky, (ženy žijú aj tak, hoci tie emancipovanejšie to nezvládnu) alebo odíď, hanba nehanba... hlavne nech neotehotnieš...dávaj pozor. Drž sa!

eva8
30. júl 2015

@diana1988 bola som emancipovaná, plná elánu. finančne sebestačná. Imponovalo to i môjmu ex. Dovolila som, aby zo mňa spravil trosku, nulu po každej stránke. Postaral sa o to, aby som nepracovala. Odkedy som od neho odišla, znova som na nohách. Hanbila som sa hodne, teraz vidím, že som to mala spraviť hneď v zárodku. Nie je mi ľúto za ním, ale za odhodenou kariérou - tam som sklamala ľudí, ktorí do mňa veľa vložili. Nie som zlatokopka, som znova sama sebou a svet je krásny. Ľahko hodnotiť niekomu postavu z filmu, keď nie je priamo v dianí. Či je príbeh vymyslený, či nie, padli tu rôzne názory, taký malý "sociálny prieskum" 🙂 Jednoznačne, kto chce, odíde. V tejto situácii našťastie deti nie sú, ťažké je, keď sa človek sklame, ale to nie je jeho hanba, niektorá je viac skúsená, niektorá menej. Ak nemáš ochranku, ktorá ťa sleduje na každom kroku, vráť sa na sk, rodičia pochopia,praví kamaráti sa chrbtom neobrátia a môžeš začať odznova. Si mladá, dá sa to, len treba začať. On sa nezmení a nezačni sa obviňovať

maritana
30. júl 2015

@linduska86 Ona sa tu nikoho nepytala na posudok,alebo nazor na spoluzitie starsieho s mladsou.Sama sa hanbi ako klesla.Tak ju tu ukrizujte vy ubohe,ktore ste dokonalost sama.Pokial tu clovek nevie poradit,povzbudit,tak by tu tieto svoje trapne komenty nemal pisat.Nechapem co si tu niektore dokazujete.No vasa vec.

linduska86
30. júl 2015

@maritana ale ja nehovorim, ze som dokonalost sama o sebe 🙂 tiez o mne nemusis hovorit , ze som uboha - pokial o mne "hovno" vies. a ty si tu co dokazujes?!
ak tu sem nieco davam - tak cakam pozitivne aj negativne reakcie , nazory, rady, nerady, atd.. ;)

maritana
30. júl 2015

@linduska86 :D fuuu ty si si to preco teraz vzala cele na seba?? ...prekrucas ma tu a uz to su zaciatky intrig,co tu niektore dokazete.rozum sa mi zastavuje.a zmen myslenie na pozitivne,uvidis bude ti fajn ;)

jemena
30. júl 2015

@linduska86 ved tvrdíš, že čakáš aj negatívne reakcie, tak prečo kolabuješ, ked ti niekto slušne vytkne tvoj radikálny postoj...? Ja mám práveže pocit, z tvojich a z tvojim podobných príspevkov, že sú prazdniny a deti sa nudia... 😉

timea7
30. júl 2015

@maritana v prvom rade si uvedom, že téma je s najväčšou pravdepodobnosťou vymyslená. A keby aj nie, akú odpoveď asi mohla pisateľka očakávať? Jedine odchod od toho muža. Radili jej tu ambasádu, alebo predať šperky, ktoré má, ak nemá na letenku. To je asi všetko, čo jej mohli poradiť. Nemyslím si, že tu baby písali s úmyslom si kopnúť, len sa im zrejme pozastavoval rozum nad tým, ako by mohla šikovná úspešná žena mať takú nízku ekonomickú gramotnosť, byť taká naivná, považovať o dvadsať rokov staršieho muža za ideálneho partnera....každá z nás robí chyby, niekto menej, niekto viac, ale aby úspešná žena konala tak, ako opisuje zakladateľka témy, tak tomu neuverím ani náhodou. Je tu príliš veľa rozporov. Píše, že klamala svoje okolie, ako sa jej darí. Prečo by zrovna sem mala písať pravdu?

linduska86
30. júl 2015

@jemena slusne? oznacovat niekoho, ze je ubohy? 😀 zasmejem sa a idem dalej - ubohy je len ten, kto si to sam mysli.

linduska86
30. júl 2015

@maritana ako prepac, ale ty si tu zacala urazat zeny - ze sme zakomplexovane, ubohe . dokonale a este k tomu trapky nahnevane na cely svet - asi sa moc nudis. 😀

jemena
30. júl 2015

@diana1988 verím, že všetko dobre dopadne, bola by som rada,ak by si dala vedieť o sebe,či si už doma, ak nechceš sem, budem rada za spravu na ip. A nerob si nič z negatívnych ohlasov, ludia majú svoje tragedie a niektorým dobre padne, ked sa môžu ventilovať na druhých, ved je to anonymne..žiaľ vždy treba rátať s neprajníkmi.. držím všetky prsty 😉

lubkavargova1
30. júl 2015

No tu sa uz odpoveden nedockame...scenar dosiel 😀