Vzťah na diaľku

adnrea
10. aug 2012

Ahojte... s muzom riesime dilemu. Chceme sa mat trosku lepsie po financnej stranke ale na Slovensku to nejde. Muz dostal ponuku ist robit sofera do Francuzska. Zarobil by ovela viac nez tu. Vydina penazi je pekna ale.ja sa obavam co ta dialka urobi s nasim vztahom. Nedokazem si predsavit ako budeme fungovat. Vidiet sa tyzden a potom dva mesiace nie... neehovorim o intimnom zivote.... a co ak sa tam zamiluje? Alebo sa mu tam zapaci a uz sa neukaze....
Prezivame teraz dost zlozite obdobie. Skoro spolu ani nehovorime... ked maly spi sme kazdy v inej izbe... a to vsetko ta pracovna ponuka!
Aky mate nazor?

snoopik26
10. aug 2012

@adnrea no poviem ti úprimne....že moj ocino od mojich 12 rokov chodil na 2mesiace do Norska potom na týžden domov..takto sa to tahalo asi 3 roky...no ale vieš, on si tak isto zvykol, no ...no nazvyme to slobodu...potom mu bolo dlho doma s nami detmi so všetkými..nehovoriac že sa mu nechcelo makat za pár slovenskách supov...odišiel do Talianska...Nemecka..Bulharska nakoniec do Azie a teraz je vo Francuzsku..je pravda, že máme velký dom s záhradou...byty a tak...no naši sa rozviedli...mama zatrpkla...oco stale mimo..tak si to porovnajte..radsej by som bola v starom dvojizbaku ako žiť takto...ja som tak isto odišla do Irska..ale keď sme sa s priatelom dohodli, že sa k sebe vraciame do 2 týždnov som bola doma..... 😅 neriskovala som to...radšej skromnejšie a šťastnejšie....taak a to je moj príbeh 😀

materina_duska
10. aug 2012

Strašne veľa ľudí takto žije = strašne veľa žien na koníku ma smutné statusy o tom, ako im to ničí vzťah.. stačí tak?

sissy27
10. aug 2012

@adnrea tak na toto jednoznačná odpoveď neexistuje, niektoré páry to rozdelí, niektoré tak fungujú dlhodobo bez vážnych problémov...čo ak sa tam zamiluje? no to isté sa mu môže stať aj na slovensku 😎 ale predpokladám, že ty si na materskej - nemôžeš tam ísť s ním? či budeš kočíkovať tu alebo vo francúzsku, tak zásadný rozdiel v tom nebude...
zložité obdobie a "tichú domácnosť" máte kvôli tejto ponuke alebo kvôli niečomu inému a prac. ponuka len priliala olej do ohňa?

uberfrau
10. aug 2012

@adnrea Omnia vincit amor - v preklade Láska prekoná všetko 🙂 my sme takto ťahali náš vzťah s priateľom rok a pol, teda v podstate rok pretože pol roka som bola v UK za ním ja .. a pozri, prežili sme to a niekedy mám pocit, že naša láska je ešte pevnejšia ako predtým .. zistili sme, že prekonáme všetko.aj diaľku..ono to závisí od partnerov ako sa k tomu postavia ...a celkovo od toho aký ten vzťah je ..a keď píšeš, že sa kvôli tomu nebavíte už teraz tak veru to na dobrej ceste nie je ..

vejula
10. aug 2012

@adnrea No na tuto otazku sa asi neda odpovedať tak paušalne.
my s mm mame tutuo otazku vyriešenu už davno. Môj mm mi od začiatku hovoril, že pre neho vzťah na dialku proste nieje, a ja to vnimam rovnako. Ale su pary, ktorym to až taky problem nerobí. Môjmu mm by aj tyždnovky robili problem, pritom za slobodna mal pracu, že behal vkuse po slovensku stale bol niekde inde. Ale ako vzťah si takto predstaviť nevedel, a ja tiež neviem. Takže za seba ti môžem povedať, že určite nie. Neviem si predstaviť takto fungovať.

vejula
10. aug 2012

@adnrea ešte by som doplnila, že možno by sme sa na to inak pozerali, keby sme nemali čo do ust a za čo zaplatiť najom. Zas keby to bolo nevyhnutne, tak zrejme by človek inak prehodnocoval veci. Ale pokial niesme mutení chodiť s karičkami po smetiakoch, tak ee

andrejka1983
10. aug 2012

ja som z PO a moj muž z PD, on bol študent na VS a ja som zacala učit na gymply,videli sme sa ked som ja mala v škole prázdniny, (jarne, letne a vianocne) a tak bud som ja cestovala za nim 6 hodin busom alebo on za mnou kedže obaja nešoferujeme 🙂 inak sme fungovali cez telefon, sms,maily....a takto to fungovalo 2 roky,potom sme sa rozhodli že sa vezmeme....a sme spolu štastní,mame krásnu 2 ročnu dcerku 🙂 ...a ja chodím každé 3 mesiace domov do PO na celý mesiac bez manžela,lebo mi chýba moja rodina, priatelia, a moje mesto.....tým som len chcela povedať, že ja som mala od zaciatku vztah na dialku, a vydržali sme, vzali sme sa a lubime sa...moj muž mi toleruje aj moje odchody domov a pre chlapa to je dost dlhe odlučenie( mesiac bez sexu 😝 😀 ) ale zvykol si...a hlavne doverujeme si,verime si, na neveru ani nepomyslim, ked nie sme spolu volame si každu chvilku...o všetkom si hovoríme....a to je najdôležitejšie, dvovera a komunikácia vo vztahu a vtedy vydrží aj vztah na dialku 🙂 😉

adnrea
autor
10. aug 2012

@sissy27 tak teoreticky by som ist aj mohla. No popravde neviem ci by som tam vydrzala SAMA... no ako nemame tichu domacnost tak doslovne. Obcas spolu prehovorime hlavne co sa tyka maleho. On sa tvari ze je vsetko ok ale .... neviemm som nahmevana lebo odkedy tu vysi vo vzduchu ta otazka ist ci neist je vsetko inee. A nechcem ho stratit kvoli nejakym .... peniazom. On je fakt uzasny muz

lentilka29
10. aug 2012

moji rodicia pracovali kazdy inde v zahranici,mama ako opatrovatelka,otec ako sofer,casto sme boli s sbabkou,resp,s mamou,kt. 2 tyzdne robila v zahranici...boli sme 4 vsetko sme vydrzali,nasi su spolu uz 26 rokov,stastni,maju vnukov a stale pracuju kazdy inde....proste v dnesej dobe nie je prisetor na sentimentalne keci o nicom.mate sa radi a basta.ide zarobit pre vas.

sissy27
10. aug 2012

@adnrea veď nejde na opustený ostrov, kamošky si môžeš nájsť aj tam, vďaka skypu a netu byť denne v kontakte so slovenskom... nebudeš prvá ani posledná, ktorá by takto išla... ty máš najväčší strach z toho, že ťa opustí - ale to sa ti rovnako dobre a ľahko môže stať aj tu... a hlavne ak nad vami budú denne visieť finančné problémy, ono sa povie, že peniaze nie sú všetko,ale ani bez nich to nejde a sú jednou z najčastejších príčin hádok... on chce ísť zarobiť, aby ste sa vy všetci mali lepšie, nie len pre seba... na tvojom mieste by som súhlasila, nech ide, ak aj neodídeš s ním, môžeš predsa ísť aj s drobcom za ním na pár dní návštevu, nečakať len kým on príde domov... ale ja osobne by som išla za ním keby bola možnosť, veď vždy sa máš kam vrátiť, keby aj nebolo dobre.

lucinocka
10. aug 2012

mne by muz strasne chybal...fungovali sme tak skypovo 9 mesiaov, riesili sme svadbu cez net, stavali sme dom cez net, vyberala som veci do domu po mmskach co mi posielal na mobil..ale bolo mi tak smutno bez neho, chodila som ako nekompletna, stale hlava mimo.. on bezo mna nevie ani zaspat, ked som bola v nemocke minuly rok.. ale asi sme na seba prilis naviazani..ja osobne by som radsej muza a stastnu rodinu ako kopu penazi..

dejka77
10. aug 2012

@adnrea Ak mas moznost ist s nim tak chod. Neviem ci si bola vo Francuzsku, ale je to krasna krajina, odporucam. Co sa tyka samoty, neviem aky si typ cloveka, ale ved aj tam sa predsa musia najst slovaci. Ak nie na priame stretnutie tak urcite aspon na nete. Zisti si kde konkretne by ste byvali a mozes zhanat kontakty dopredu.

zmrzlinkams
10. aug 2012

osobne keby to tak bolo u nás tka by to fakt časom prestalo asi uplne fungovať a nejde tu o doveru alebo to že sa bojim že by podviedol - tak isto sa aj on može báť že ho podvedieš ty - to že máte dieťa tomu nemusi zabraniť ja si skor myslim že tam sa to pokazi v tom že už to nebude tak ako to mate na čo ste spolu zviknuty.
my sme boli s manželom denno denne spolu aj v robote sme spolu boli a mali spolu volno a nám to takto vyhovovovalo, potom ja na MD a muž chodil do roboty a kedže to bolo od mojej mami blišie aby ušetril benzin prespaval u nej a začalo s to on bol malo s malou aj ked bola malička ale prve dieťatko a on si ju neužije poriadne a ja cele dni sama doma iba s malou takže ponorkova choroba začala učinkovať a už začali hadky, tak muž zmenil roboty teraz je sice doma každy večer od 18h ale viknd ma volno len v sob. poobede a v nedelu cely den teraz su hadky koli tomu že je cely tyž. v robote nič nezarobi je na tom ešte horšie finančne ako bol pred tym a najhlavnejšie nič doma neurobi, nepomože a mna to vytača, mame RD a všetko je uplne všetko na mna a mala niekedy da tak zabrať je dosť hyperaktivna treba sa jej venovať a hadky su u nás častejšie ako boli pred tym neviem čo by bolo lepšie keby odišiel na dlhšie a doniesol peniaze domov čo by stali za to alebo zmenil zas roboty s inym pracovnym časom - no každy musi vedieť a musi poznať náš vzťah my sme sa vždy uskromnili nepotrebujeme nejaky luxus napr. u nás by skor vyriešila situácia keby si našiel robotu s lepšim pracovnym časom nám to že sme spolu malo neprospieva - nerobi nam to dobre a jemu je velmi luto aj to že je malo s malou tak asi tak - ty musiš zvažiť čo vášmu vzťahu prospeje ak ste zviknuty na seba byť stale spolu, komunikovať spolu každy den tak si myslim že váš vzťah do neupevni ale ak ste zviknuty na opačny vzťah medzi vami a komunikácia žiadna tak nemáš čo riešiť a trapiť sa myšlienkami čo ked ma tam podvedie a ostane tam alebo niečo podobne - nerieš - lebo to iste možeš urobiť aj ty ked tu budeš sama a natrafi sa že niekdo prejavy o teba zaujem, bude ti simpaticky a tiež sa može čokolvek stať - dieťa neni zabrana na novy vzťah - ty skor hladal pre a proti konkretne vo vašom vzťahu ! viem že su peniaze dnes velmi doležite ale nestoja za to aby sa neskor dvaja koli tomu rozišli 🙂
a je pravda že takto funguje plno rodin a žien nebudeš jedina ale daj si skor otázku kole z tychto žien je ozaj šťastna 🙂
a ked si na MD nedalo by sa že by si šla s nim? moja sesternica išla teraz do nemecka no vlastne tam bol vyslany jej priatel služobne na 1,5r a ona nevahala zobrali sa aby on dostaval na nu peniaze a mohla byvať v byte čo tam dostal a išla s nim - teraz tam chodi do školy na 5h denne uči sa nemčinu a potom si tam chce najsť nejaku rodinu - neplanuju tam ostať ale 1,5 je dlho doba a može si tam zatial niečo vybudovať aj babatko planuju keby sa tam nejako podarilo maju lepšie podmienky tam mamičky ako u nás na sk..... taka možnosť neni aby si odišla s nim - ja by som nevahala a išla aj ked jazyk neviem či budem chodiť kočikovať sam von tu alebo tam tak to mam zajedno a rodina a kamarati však dojdete raz za čas na sk 🙂

dezzdemona
10. aug 2012

ja s priateľom chodím 2 roky a tiež sa vidíme len cez víkendy, alebo keď je dovolenka, nejaké voľno.. no zato tie víkendy a spoločne strávené chvíle sú o to intenzívnejšie.. ešte sme ani nemali čas povadiť sa 🙂 ak sa máte radi a záleží vám na sebe, tak myslím, že ani vzdialenosť nehrá rolu.. ale tiež môžete vyskúšať istý čas byť každý inde a keď sa zachce a bude vám po sebe smutno, tak zbaliť veci a nasledovať polovičku

sisaha
10. aug 2012

@adnrea vidim, ze mas male dieta. Ak by som sa mala rozhodnut, tak idem s nim. Vzdy sa da vratit.

adnrea
autor
10. aug 2012

Dakujem dievcata.... trochu ste mi pomohli. Asi zacnem uvazovat nad tym ze pojdeme spolu. Aj ked asi najvacsi strach mam z toho, ze ist niekam do neznama s malym deckom... 🙂 ale dakujem

malinkaaninka
10. aug 2012

porozpravaj sa s ním,tu to nevyriešiš.nepomôže ti,že ti tu ženy chytia stranu.a nemyslím to v zlom. 😉

bonaqua111
10. aug 2012

@adnrea ja mam muza v zahranici a nie je to dobre, volame si kazdy den, piseme si stale ale chyba mi, nevidim ho, uz ani neviem ako vyzera, cely ten cas nam uteka, nespoznavame sa, vztah je na mrtvom bode, nie je zly, je vyborny, len je na mrtvom bode co sa tyka nasho rozvoja, nasho suzitia, nasho spoznavania a uz by som to nikdy nedovolila, aby takto odisiel i ked peniaze potesia, jasne ze sa mi zije dobre, po financnej stranke ale ja ho mam rada a on mna a pre nas vztah to je nie ze katastrofa, nezabije ho to, ale nikam nespejeme......
Ja idem s detmi zit za nim, aj ked mam aj skolopovinne dcery, ideme do toho. Nebudeme zit takto.
To je len cisto moj subjektivny v ziadnom pripade nie objektivny pohlad, mozno ina rodina ini manzelia - rovna sa - iny pohlad, neviem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .

inka1903
10. aug 2012

hm je to dost na prd moj manzel ties roby v nemecku chodi domov piatok v noci a odchadza nedelu o druhej,na vsedko som sama strasne doma chyba ja mu vravievam ze vikendovy otecko ale inak to neide ako by sme zili to si ani predctait neviem, ja cakam kim nam mali trosku podrastie a poideme tam byvat aj ked mam obavi kvoli dcerke kvoly skole,ale mislim ze to spolu zvladneme ak sa ty da cho tam aj ty

maca215
11. aug 2012

@adnrea muz bol kamionista este ked sme spolu chodili...najskor chodil domov kazdy druhy vikend...no hrozna doba...potom jazdil slovensko a cechy to bol doma skoro kazdy den....tiez nic moc a ked ma poziadal o ruku dostal podmienku....rozlucit sa s karierou kamionistu 😀 nestoji to za tie peniaze... ver mi 😵

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wena
11. aug 2012

pokial by nas nenutili vyslovene existencne dovody aby sme prezili, tak nikdy by sme do toho nesli
pre nas je väcsou prioritou byt spolu ako rodina ako to aby sme sa mali lepsie po financnej stranke, ziadne peniaze by za zo nestali
takze za mna urcite nie

lujza123
14. aug 2012

@adnrea vztah na dialku moze fungovat ale uprimne ..citis sa na to? Byt sama, nemat sa ku komu vecer pritulit, nemat sa s kym podelit o kazdodenne radosti a starosti? (Take tie bezne blbosticky napriklad ze co noveho uz maly dokaze - ver tomu ze take banality nikoho ineho okrem jeho otca moc zaujmat nebudu)

Byt tebou by som sla s nim ked mas tu moznost, ved si na materskej, peniazky ti budu chodit na ucet nech si kdekolvek a vzhladom na vek vasho maleho asi tak skoro do prace nepojdes takze ziadne starosti so zhananim prace a skolky. Kamosky si najdes aj tam, vo svete zije vela sloveniek, cesiek....a poliakov ani nehovorim ty su vsade a staci ti par dni na to aby si polstine rozumela..pripadne po anglicky....a kedze mas casu jak hus klasu v stavoch najvacsej nudy mozes skocit na par tyzdnov domov na Slovensko. Nehovoriac o malom bonuse a to ze vo francuzku kupis oovela krajsie a lacnejsie oblecko pre seba aj dieta 😀 ( ja tak chodim na navstevu k segre do holandska alebo kamoske do londyna, vzdy odtial pridem s plnou taskou kvalitnych a ovela lacnejsich veci pre malu)

Podla mna urcite lepsie ako sa tu pretlkat sama s decom a namiesto manzela mat len dakeho virtualneho kamosa na dialku o ktorom uz pomaly ani nevies ako vyzera...alebo aj s pohladu tvojho muza to musi byt neprijemne ked sa vrati po par mesiacoch domov a jeho syn ho ani nebude poznat, neuvidi jeho prve krocky, nebude pocut prve slova

adnrea
autor
19. aug 2012

Ahojte. Aby som vas uviedla do obrazu. Biedou netrpime ale stale byvame u svokrovcov. Preto potrebujeme viac peniazkov aby sme sa osamostatnili. Zamestnavatel mojho muza mu na vypl. pasku napisal zakladnu mrzdu plus odmeny. Takze banka nam ani uver nechcela dat. Ich nezaujimalo ze kolko zaraba v skutocnosti. Preto rozmyslal nad tym Francuzskom. Ale rozpravali sme sa spolu , zvasili sme pre a proti a zatiall vsetko nasvecuje tomu zee tam pojdeme spolu. 🙂

simona999888
14. mar 2013

Ahoj aj ja mam taky problem priatel odisiel pracovat vonku hoci sme spolu len 8mesiacov neviem co tam robi no hoci mi tvrdi ze ma miluje

bubu4125
14. mar 2013

my sme sa s priateľom spoznali už keď robil mimo, síce robí na Slovensku BA, ja bývam v LV...asi hodina a pol cesty autom...no sme spolu do mesiaca 4dni, aj to ako kedy...zarobí tam toľko aby mohol vyžiť...sme spolu už vyše roka a cítime tú ,,diaľku,, obaja....dokonca sme to už aj ukončili s tým, že nebudeme tak naviazaný na seba...no milujeme jeden druhého, že sa to nedá, uvedomili sme si, že nevieme žiť bez seba...teraz sme neboli spolu už od 7.1....a ledva čakám túto nedeľu, už konečne príde domov...
a mám malú dcéru, tak ani toľko neviem spraviť, že pôjdem za ním...
takže či je to 1000km alebo len 100km, či sú ľudia od seba mesiac alebo viac, určite to preverí lásku...ale ak človek vie prečo to robí, hlavne pre koho,tak to je hlavné...

buxus24
18. mar 2013

Ahojky tak poviem ako to bolo a ešte aj je u nas...
ked sme spolu začali chodiť dostala som ponuku prace v Ba.. tam som bola rok a 3mes. odyšla som pretože sa chcel rozísť ale ja som nechcela obetovala som prácu.. teraz už skoro 4 roky pracujem v Rakusku...na začiatku som bola viac doma než vonku..nemala som šťastie...a teraz rok a pol som dva a dva týždne..raz doma a vonku.... vo vzťahu sme si už prešli všeličím...nevravím že všetkým....ale myslím že nás to spojilo...a vážime si viac čas ked sme spolu....
ale na druhej strane.. kedy som tu rozmýšľam o odchode a že si najdem pracu doma hoc len za 300 eur ale aby sme boli spolu....nie je to ľahke byt bez seba..da sa to ale.......musíte byť silný a hlavne dovera.....ta je velmi doležita.... takže je na vás ako sa rozhodnete...u mnaje ta práca len do času...som tu pre peniaze..pre nič ine....

kikaba44
18. mar 2013

@adnrea otázka času, darmo sa nehovorí "vzíde z očí, vzíde z mysle"..ja osobne by som ho nepustila, ale každému vyhovuje iné riešenie, keby ste žili v chudobe, tak sa dá pochopiť aj takéto riešenie

sonickaka
18. mar 2013

@kikaba44 ešte je otázne čo je pre koho chudoba. Pretože väčšinou tí, ktorí žijú v chodobe tak to len preto, lebo chlap nie je ochotný zíjsť z postele a nieto ešte ísť robiť von.

jarus1
14. mar 2014

Ahojte kočky 🙂
tiež riešime otázku vzťahu na diaľku. Myslím tým, že dievča zostáva na Slovensku a chlapec ide pracovať ako steward do zahraničia. Máte s tým nejaké skúsenosti? Pozitívne i negatívne? Zaujíma ma predovšetkým ako diaľka ovplyvní vzťah dvoch ľudí.....(zatiaľ slobodných, bezdetných).
ďakujem za vaše rady a skúsenosti