Žiarlim na svoju mamu

14. feb 2023

Ahojte , zažili ste niekedy niečo podobne ? . Som z toho taka smutna a normalne žiarlim na svoju mamu . Som asi čudná :( . Ale pracujem a neda sa mi pre malu chodit do škôlky . Tak pre ňu chodi moja mama a ja pridem pre malu potom k nej . Nedá sa mi to teraz nijako zmeniť . Ale som už zúfalá . Ked som snou doma Túli sa ku mne hrame sa vraví ako ma strasne lubi a starku ani raz nespomenie . Ani ked snou cely vikend niesme . Ale ako náhle ju idem zobrat od starkej a ideme domov začne revat ze ona chce byt zo starkou . Som z toho unavená a mam chut odísť z práce a chodit od rana do večera prw nu do škôlky ? Mali ste niekto taketo pocity ?

elenka.k
14. feb 2023

tiež som to mávala, neboj vyrastie z toho 😉

macekovam
14. feb 2023

aspon vies ze je s niekym s kym chce byt...

zmrzlinka2021
14. feb 2023

Ved to je super, ze u starkej sa citi tak dobre, nie?

Das vypoved a ako uzivis rodinu?

autor
14. feb 2023

@zmrzlinka2021 je super ze plače ze chce byt zo starkou a nie somnou ? Podla mna je to hrozny pocit a je mi z toho zle

elenka.k
14. feb 2023

neboj sa prejde to, ver mi !!

elenka.k
14. feb 2023

ak tak môžeš mamine, povedať, aby malej dohovárala, že teraz je čas ísť s mamkou, ako ju ľúbiš .... 👍

tanyag
14. feb 2023

A čo si taká precitlivená? Veď buď rada, že jej je so starkou super a že majú super vzťah...vieš koľko mamičiek má opačný problém..??? že nemôžu s nikým nechať dieťa, lebo je nafixované len na maminku? Ak by to bolo opačne...že sa od teba nepohne, chodí s tebou ešte aj na záchod a do sprchy, že sa v kľude nenaješ, nenakúpiš, neoddychneš si..tak by si tu vyplakávala, aká si vyčerpaná a prosila o rady, ako z toho von...užívaj si čas v práci a ešte viac si užívaj čas s dieťaťom, keď ste spolu...Od mojej maminy každé jedno vnúča odchádzalo domov s plačom...ale žeby niekto na toto žiarlil? Hmmm...

poopsie
14. feb 2023

Tak sa dohodni s mamou, že nech u nej ostane aj spať hneď sa jej prestane chcieť byť u starkej 😉

skumavka
14. feb 2023

Skus si to otočiť, ze by po ňu chodila cudzia opatrovateľka a bravala ju k sebe, a malá by ti plakavala, ze u nej nechce byť. Zažila som so synom, veľmi sa bránil chodiť do prvej škôlky, rano co ráno plac, hysaky, museli ho odo mňa doslova nasilu brať, ja som nasledne sla do prace zničená, spotena, so zlým pocitom ze svoje dieťa nechávam niekde kde trpí. Po zmene škôlky sa nam obom neuveriteľne uľavilo a ja som s oveľa lepsim pocitom išla do práce.
Ja chápem tvoje pocity, my mamy chceme byt pre deti nenahraditeľné a ver tomu ze taka pre svoje dieťa si, na druhej strane bud vďačná ze ju nechávas s človekom ktorý je ľúbi a ktorého ľúbi aj ona.

terka224
14. feb 2023

Aj naša malá také obdobie. S mojou maminou má super vzťah ale asi rok dozadu vždy keď ju strážila nechcela ísť domov, plakala. Viem ako sa cítiš. Mne to tiež prišlo ľúto. Ale teraz už je to lepšie. K babičke sa teší ale teší sa aj domov. Stretavaju sa často a skoro každý víkend tam chodí aj prespat na 1 noc.
Nebuď z toho smutná, ono to prejde. A buď rada, že si rozumeju. Možno to je aj preto, že babička sa s ňou tak výhra ako chce ona. Moja mamina sa napríklad úplne do malej vžije a hrajú sa s barbinami a akože barbinu rozprávajú😂🙈

zdenka11081983
14. feb 2023

Hm.. Skus sa nad sebou zamyslieť. Bud vdacna, ze Ti ma kto ist pre malu, mnohí rodicia tento luxus nemaju. A, ze je tam Tvoja dcera spokojna. A neries somariny.

autor
14. feb 2023

@terka224 ďakujem ❤️❤️❤️❤️si úžasná

autor
14. feb 2023

@zdenka11081983 taketo komentáre si mozes nahat

autor
14. feb 2023

@elenka.k ako ste to zvládli

thoughtfulweirdo
14. feb 2023

Moja dcéra celý prvý rok v škôlke plakala, lebo nechcela ísť domov. Normálne sa rukami nohami zaprela o zárubne a hučala. Ja doma s mladším, ani tam nemusela vôbec chodiť, a ona hysaky, že tam zostáva 🤭 nebolo to bohviečo, jednak mi bolo strašne ľúto, že nechce byť so mnou, keď ja som sa na ňu naozaj pol dňa tešila a jednak som sa hanbila, čo si učiteľky a ostatní rodičia musia myslieť, že s ňou doma robím 😬 takže verím, že ti to padne zle, keď sa dcérka za tebou neťahá, ale myslím, že nezostáva nič iné, iba počkať, kým to obdobie prejde a utešovať sa zatiaľ tým, že je skvelé, že sa cíti dobre.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thoughtfulweirdo
14. feb 2023

@thoughtfulweirdo Inak, ona je dcéra taká od malička. Mala pol roka, keď sa v čakárni u lekára vypýtala na ruky k úplne cudzej žene a ani za toho krista nechcela ísť naspäť ku mne. To som sa skoro až rozplakala, keď som svoje bábätko musela plačúce odtrhat od cudzej tetky 🤭 aj ako batoľa vždy sama bežala k cudzím a keď som ju chcela zobrať ja, bežala s krikom od mňa. Ja preto úplne chápem, že takéto "odmietanie" vie byť nepríjemné, ale vie sa to vekom lepšiť. Teraz v 5 rokoch už má aj maminkovske chvíle 😁

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mane01
14. feb 2023

Preco to beries tak osobne? To vobec neznamena, ze ta nelubi alebo lubi menej… proste babka je babka… babka nemusi vychovavat, babka je na srandu a sranda je super! Prides ty a treba ist domov, kde su mozno ine pravidla alebo uz vie, ze sa treba najest, chvilku pohrat a spat a to dieta ked ta zbada, tak sa netesi prave na to, co pride potom… bud rada, ze ti mama takto pomaha, bud rada, ze dieta je s niekym, s kym sa citi dobre. Lepsie by si sa citila, keby ti mala plakavala, ze nechce ist k babke, ze chce byt s tebou? Nebol by to pre teba stres? Ze je niekde, kde sa neciti dobre a len caka, kedy po nu prides? Pre mna urcite ano.

autor
14. feb 2023

@thoughtfulweirdo práveže ona bola vždy namotana len na mna a nikoho ineho nechcela . Ako starku ani súrodencov s nikim sama nechcela ostať a hned revala . A mozno som si na to nejako zvykla … lebo ako chodi do skvolky rano plače ze idem do prace a ze chce byt somnou a ked idem pre nu reve ze nechce ist domov . S nejako mi je z toho do plaču …

autor
14. feb 2023

@zoro9836 co !?

0silvia0
14. feb 2023

Ja ako dieta som neznasala prechodove situacie a citila som sa v nich zle. Zvykla som si napriklad u babky a potom ma brali domov. Bolo mi smutno za babkou. Ked ma nechali u babky, bolo mi smutno za rodicmi a chcela som ist s nimi. Vzdy na mna vyliezli tieto lutostive emocie a neznasala som ich a bolo mi do placu.
Skus sa na to pozriet ocami tvojej dcery, tazko zvlada to chodenie od jedneho k druhemu a pre nu samu je to tazke. Tak skus byt racionalna a nestazuj jej to. Povedz mame, nech dceru ked je u nej, pripravuje lepsie na prichod mamy. Napr. teraz sa dohrame a uz pride mamina, pod, ideme ju cakat.

autor
14. feb 2023

@zoro9836 ja som sa nepýtala na nazor ako mam byt vďačná . Ja som nikde nenapisala ze niesom vďačná za to . Ale chcela som sem napisat svoje pocity ako sa citim . Nic zle som nenapisala

autor
14. feb 2023

@0silvia0 ked nad tym rozmýšľam chodila som rada k starkej . Ale mamu som mala vždy mamu . Len ked mas vlastne deti jw to ine . A zisťujem ale na psychiku tazke

autor
14. feb 2023

@0silvia0 toto zvládanie nechať malu niekde a ist pre nu a ona plače ze nejde . Ked sme u svokri ide domov veľmi rada

autor
14. feb 2023

@thoughtfulweirdo to ja by som sa asi aj rozplakala byt tebou 😂

0silvia0
14. feb 2023

Dohodni sa s tvojou mamou, nech ta viac spomina, spolu nech sa tesia, ze uz pride mamina. Pomoze jej preklenut ten smutok.

zdencaaaa
14. feb 2023

ale dcerka neplace preto ze nechce byt s tebou, ty jej len menis prostredie. Je este malinka, toto prejde

zdencaaaa
14. feb 2023

@thoughtfulweirdo ty brdo a ja som si myslela ze len ta nasa je schopna ist komukolvek a ani brvou nemihnut

banalu
14. feb 2023

Moja ma len 15 M a tiez ma radsej babku ako mna s muzom dokopy 😂😂😂 Teda aspon na tom sme sa minule zhodli.
Nevadi mi to, ja som rada, ze chce ist k nasim aj na dve hodiny a minule ked som po chvilke priskocila, len doniest nieco tak na mna zavrela obyvackove dvere, lebo si asi myslela, ze som uz pre nu prisla 😂😂😂