Zúfala situácia vo vzťahu

airamka25
28. apr 2017

Ahojte, ja ani neviem či potrebujem radu, len sa potrebujem vykecať, lebo mám pocit že mi z toho všetkého prepne. S priateľom sme spolu 9 rokov, škrípe to posledné dva roky hlavne v posteli, za posledný rok sme mali sex max. 2x ( za to môžu moje zdravotné problémy a celkovo stresy) žili sme ďaleko od domova. No rozhodli sme sa že sa vrátime a založíme si rodinku, priateľ to na Slovensku nemal ľahké, celkovo nedostatok pracovných ponúk, momentálne je bez práce a ani sa žiadna nečrtá. Do toho samozrejme finančné problémy, má vlastný byt ktorý spláca. Vlastné on platí hypo. a energie a ja stravu, no niekedy mám pocit že moje peniaze sa prestravujú a on si vlastne platí len to čo bude aj tak jeho a hodnota toho bytu rastie. Momentálne rozmýšľa že sa vráti do zahraničia a chce aby som išla i ja, no ja som už raz kvôli nemu odišla a bol to jeho nápad sa vrátiť, celkovo nemám pocit že chcem zase ísť, mám 31 rokov a rada by som si založila rodinu. On je fajn, ochotný, raňajky do postele na dennom poriadku, fakt okrem niekoľko malých chýb mi neprekáža nič. Trošku to že sa nevie rozbehnúť, čo si budeme nahovárať, peniaze sú v dnešnej dobe veľmi dôležité a žiť ako teraz a počítať každý cent, taký život si predstaviť neviem.

airamka25
autor
30. apr 2017

@mima4 úplne zbytočné nie, uvažovali sme a uvažujeme nad firmami ako je IBM, Amazon a pod. istotu vo vzťahu nemáš nikdy aj keď si veľa žien myslí opak, to že neverím v sobáš ako taký nie je kvôli istote ale jednoducho vidím okolo seba kam to speje, ľudia ostávajú v manželstve kvôli deťom, podvádzajú sa. Ja o faloš nestojím. Ale každá nech si to zariadi tak, aby bola spokojná.

airamka25
autor
30. apr 2017

@moni244 zázemie máme aj máme čo ponúknuť, to že je to také aké to momentálne je, to sa môže stať každému. Áno, sú v dnešnej dobe ženy, čo svadbu nechcú, patrím medzi ne. Ty sa pokojne zariaď ako chceš ty.

blevka
30. apr 2017

@airamka25 Ja ma tvojom mieste by som sa chytila tvojej poslednej vety a spravila všetko preto, aby ste vykročili týmto smerom....

airamka25
autor
30. apr 2017

@blevka to áno, lenže tých smerov je viac a ktorý je ten správny? No nič, treba pouvažovať.

mima4
30. apr 2017

@airamka25 tak podte do Bratislavy, prenajmite si garzonku, tu si pracu urcite najdete, hlavne ak ste jazykovo zdatni. Ked sa asi tak po roku zabyvate aj v praci, vezmite si hypo, kupte dvojizbak, nech priatel preda svoj byt, tam kde ho ma. A kym nebudete mat dietatko, mozete jednu izbu prenajimat (v BA je bezna cena aj 200 EUR), co vam pomoze platit hypo a to az do casu, kym nebudete mat dietatko.

len netreba nad tym len uvazovat, treba do toho ist... mate vyhodu, ze ste bezdetni a mate velmi vela moznosti.

moni244
30. apr 2017

@airamka25 ake zazemie? Ved sama pises, ze vam hrozi, ze pridete o byt

airamka25
autor
30. apr 2017

@mima4 Presne takto uvažujeme, lenže do leta tu musíme byť. mám tu nejaké veci bez ktorých sa nepohnem kým ich nedotiahnem do konca.

airamka25
autor
30. apr 2017

@moni244 hrozí, ak sa situácia nevyrieši a tá sa určite vyrieši tak aby o ten byt neprišiel bez ohľadu na to aké to bude mať následky. A takáto situácia môže prísť aj keď bude všetko finančne super a budem mať deti, nič nie je isté.

mima4
30. apr 2017

@airamka25
chapem, ale tak zacnite uz na vsetkom pracovat, priatel nech zacne predavat svoj byt, aspon takto ziskate financne prostriedky na ten zaciatok, na kupu bytu, kedze 100 % hypo nedavaju.

mandala77
30. apr 2017

@airamka25 vysoká škola Ti prácu nezaručí. My máme jedného stolára, ktorý má toľko roboty, že keď mu poviem, aby mi urobil jednu debničku, tak sa len usmeje.
Na všetko máš odpoveď v okolí - aj na svadbu, príťažlivosť... Čo sa týka polarity vo vzťahu, pozri na nete Davida Deidu. Alebo v Čechách Denisu Palečkovú a Richarda Vojíka.
Mne príde, že nechceš si pripustiť, že vzťah, ktorý sa za 9 rokov nikam nepohol, je dosť odsúdený na zánik a ak nič radikálne neurobíte, rozpadne sa vám.

colormoda
30. apr 2017

Nech sú problémy akékoľvek, myslím že každý par ich ma bez toho to proste nejde.... Taky je život.
Ci už budeš riešiť deti, bývanie, peniaze, svokrovcov, rodičov atď... Ale pokiaľ vo vzťahu nie je láska a sex mate 2x za rok nehnevaj sa, ale nedokážem to pochopit, nech sa na to pozriem z hociakého uhla pohľadu... . A ak máš zdravotné problémy tak by som o zahraničí určite neuvažovala.

airamka25
autor
30. apr 2017

@mandala77 to pripúšťam, veď my za posledný rok sme sa v strese rozišli min. 3x a potom to oľutovali a vrátili sa k sebe, takže čo sa týka vzťahu, nič nie je isté. Áno, v okolí, lebo viem ako to tu funguje a aké sú ženy potom nešťastné.

sunnyflower
30. apr 2017

@airamka25 ale toto nie je o ústupkoch..to je o tom, že chcete byť spolu a aby ste sa mali dobre. a nemuseli triasť o strechu nad hlavou..dobre je tam kde budete spolu a budete mať obaja prácu..hoci aj na druhom konci sveta..ak by to bolo naopak a ty by si nemala prácu..asi by si sa tiež chcela vrátiť prípadne presťahovať..

zibi
30. apr 2017

@airamka25 vo vztahu sa clovek musi stale posuvat, niecomu napredovat, alebo sa aspon snazit nejako vyvijat. Ludia sa daju dokopy, randia spolu, zacnu spolu planovat zasnuby, svadbu, pripadne aj ked ten bod vynechaju, tak zacnu spolu byvat, zariaduju si domacnost, tesia a planuju si rodinu .. Ste spolu 9 rokov. Skripe to od 7 roku. Nech si kto chce, co chce hovori o ziti a manzelstve, jednoducho zo psychologickeho hladiska, ludia potrebuju stabilitu a smerovanie. Vy ste spolu strasne dlho a nemate spolu v podstate nic. Nic nedokazete planovat, neviete co chcete, neriesite manzelstvo, nereisite poriadne ani deti. Jednoducho ste vyhoreli. Ste spolu strasne dlho bez akychkolvek dolezitych milnikov, ktore vas spajaju a to je zle. To nove, co sa v nasom zivote vyskytne, svadba, spolocne byvanie, dieta, je to, co doda znova vztahu nove smerovanie, ciel a iskru ... o vsetko sa v podstate uberate a tieto dolezite veci si treba vo vztahu vyriesit skor, lebo potom sa to vsetko vlecie a ide to ako lacnemu sra...e s prepacenim 😀
Dalsia varianta je aj ta, ze jeden vo vztahu dozrel a chce nieco viac ako ten druhy a jemu prestalo stacit to, co zatial mal.
A dalsia vec, tie dlhodobe chodenia. Malokedy to dopadne dobre. Vacsinou mozno maju sancu ti, co su spolu od 15 a vystudovali spolu strednu a vysku a hned sa zoberu. Ked chcete ostat spolu, netreba pozerat na negativa, ked nemas problem s nim, ze ho milujes a chces s nim ostat, tak sa prestan pozerat na to negativne veci a zameraj sa na zmenu a pozitivne veci. Pretoze hladanie a vypichovanie nedostatkov ta privedie do depresie a budes vidiet len chyby. Proste ked on nie je akcny tak sa ty pozbieraj, sadnite si, spiste na na papier co by ste chceli robit, kde by ste chceli zit, a co dosiahnut a chodte si za tym. Este relativne mate na co cas.

vorkola
30. apr 2017

@dzjanetta ale za co si kupi byt ,ked pise ze ma len na stravu.on plati hypo

dzjanetta
30. apr 2017

@vorkola ja som pochopila ze kupuje stravu..on hypo...a ma este aj na svoje vecu.. a tak ak zaraba..by som ziadala o hypoteku na kupu bytu..potom dat do podnajmu, ktory mi vykrije splatky hypo..a zatial byvat u priatela alebo ist naspat do zahranicia...a hypo sa splaca..a bude mat nieco svoje

dzjanetta
30. apr 2017

@vorkola a kazdy si bude platit svoju hypo...a stravu spolocne..ja by som to takto riesila

miriam159753
30. apr 2017

@airamka25 nečítala som dopodrobná takže neviem, ale hlavne nechápem prečo sa tu rieši svadba zo strany odpovedí, keď je taky vážny problém a autorka líči niečo úplne iné. Poznám to a veľmi dôverne. Boli problémy presne rovnakého charakteru, no ja som na dieťa pritlačila napriek problému. Dôvod? Viem aký je môj chlap vo svojej podstate a viem, že lepšieho nenájdem. Že bola chvíľa, ktorú by hocijaka žena nezvládla? ...aj to viem, ale ja som to zvládla, my sme to zvládli a nevymenila by som ho za nič. Tiež svojho nezmením v priebojnosti, ale je šikovný a raz príde správna chvíľa kedy šikovnosť zúročí. Ale úprimne....na svk asi ťažko. Dá sa tu podnikať, ale musi byť bez chrbtovej kosti aby bol mega úspešný a zas kameň úrazu, Ja som šťastná, že tu chrbtovú kosť má. Proste ženy si musíme rozmyslieť čo chceme. Ja osobne to vidím tak, že ked nám bejby pride na svet, vyčkame nejakú dobu a šup vonku.Viem, že tam sa jeho psychika upraví, už tak bol a bol šťastný, tu to za pana nejde. Takže musíme vydržať a potom bude dobre. On ako hlava rodiny a živitel musí byť v pohode, ja si tiež prácu nájdem. Tu mám veľmi dobru, pre mňa samotnú dôvod odchádzať ako taký nieje. Mám tu dobru, budem mať aj tam. Ale my dvaja sme jedno a musíme ťahať rovnakým smerom, inak to zmysel nemá. Držím palce aby si to pochopila, inak je to začiatok konca u vás.

miriam159753
30. apr 2017

a inak, tiež niesme manželia

airamka25
autor
30. apr 2017

@mima4 niečo také sme plánovali, niekedy mám ale pocit, že tým že si nedôveruje si zoberie zase nejakú ľahšiu možnosť bez nejakého extra ohodnotenia a celý život bude o tom že proste budeme mať peniaze na to aby sme prežili....

airamka25
autor
30. apr 2017

@sunnyflower to asi áno, no ja keď chcel odísť na Slovensko tak som mu hovorila že to je totálne blbý nápad a nedopadne to dobre a teda tak to aj dopadlo, to ja som bola tá ktorá bola ochotná odísť, všetko tu zanechať a ostať a zrazu sa chce vrátiť, lebo si myslel že naša krajina mu dá viac možnosti ako občanovi, čo sa ale vôbec nestalo a znovu naspäť? Proste ja tiež nemôžem skákať ako on píska.

airamka25
autor
30. apr 2017

@zibi vystihla si to úplne do bodky... vlieklo sa to, príliš sa nad všetkým uvažovalo a časom sme sa zmenili tak, že sa vidíme každý v inom svetle. Ja jeho ako chlapa ktorý neuživí momentálne rodinu, on mňa ako ženskú ktorá sa správa ako keby bola jeho matka a neustále ho do niečoho tlačí.

airamka25
autor
30. apr 2017

@miriam159753 presne, lenže čo ak to že ťaháš s ním za jeden povraz tebe ťahá na dno?

miriam159753
30. apr 2017

@airamka25 tak rozchod a aj keď to bude ťažké, nevracať sa. Vycítila som, že u vás je to iné. My sme sa spoznali po 30,kedy človek už vie čo od života chce. Vy ste začali mladí a medzi tým sa vám zmenili priority. Ja som tým len chcela podľa svojho prípadu napísať, že iný muž by bol ambicioznejsi, ale možno by som u neho nemala iné veci, ktoré sú pre mňa dôležitejšie. Preto som sa tak rozhodla. Vieš ako to cítiš sama najlepšie. Tak nech nájdeš k sebe človeka na mieru 😉

emilia25
30. apr 2017

No pravda sveta ze vdnesnej dobe nic neni iste.iste je ze vsetci zomrieme tak tu mas jedinu istotu ktoru v ziadnom pripade neodskriepis.kedze naozaj vo vsetkom hovoris nic neni iste tak sa pripravuj na tuto istotu.tam si nic nezoberies.a naozaj malo ktory vztah ktory sa po urcitej dobe nepohne niekam dopredu tak sa rozidu a kazdy ide svojou cestou.on pojde do zahranicia ty si najdi muza co bude chciet rodinu.

airamka25
autor
30. apr 2017

@miriam159753 Nie som si istá rozchodom, tiež si nemyslím že nájdem lepšieho chlapa. Ono je iné napísať nejaký problém a kecy okolo toho ale to neznamená že nie sú aj pozitívne stránky toho vzťahu, sú. Len ich nepíšem do tejto témy.

miriam159753
30. apr 2017

@airamka25 tak ho chceš zmeniť aby ťa netahal na dno,naozaj je zložité radiť ak o tom človek vie iba okrajovo. Jedine o tom otvorene hovoriť spolu, ale muži otvorené debaty neznášajú najlepšie. Prídeš sama na to ako ďalej 😉 ale nenechávajte to pasívne plynúť, potrebujete sa pohnúť, či spolu alebo každý zvlášť

sunnyflower
30. apr 2017

@airamka25 a ak si nenájde robotu tak čo? budete na slovensku a čo z toho..áno dobrý pocit, že si si dupla..a poboku nezamestnaný muž so strateným egom..nič moc vyhliadka..a ako si písala vyššie, že rozísť sa nechceš, tak iné riešenie nie je..ste bezdetní slobodní, takže rozhodnutia robíte sami a pozerať máte len na seba a na druhého..ak tu máš také postavenie, že sa ho nechceš vzdať, mysli na to že ak neodídeš odíde aj sám..ak je tá predstava pre teba ok, tak to skúste..možno sa ti otvoria oči, čo vlastne chceš..či ti bude chýbať alebo nie..ak nie, tak bude aj rozchod na diaľku lahší..

airamka25
autor
30. apr 2017

@sunnyflower ja sama viem čo a aké ústupky som vo vzťahu urobila, ja sama viem čo som všetko obetovala a čo on mohol obetovať ale neurobil to. A toho nebolo málo, proste teraz sa musí ukázať aj on? A čo moje ego? Nie je dôležité? Ja som sa kvôli nemu vzdala na čas sebarealizácie, teraz som sa znovu nakopla a chcem sa venovať trošku aj sebe.

sunnyflower
1. máj 2017

@airamka25 samozrejme, obetovať a ustupovať treba na oboch stranách..ak to je len na jednej, tak to vôbec nie je dobré..tak sa venuj sebe..z toho čo píšeš vyplýva že sama vieš čo chceš a to je práve to..on odíde do zahraničia..a koniec príbehu..