Zvýšenie výživného na 14-ročnú dcéru

lussinda2
7. jún 2020

Ahojte, chcem riešiť zvýšenie výživneho no pekne po poriadku. Dcéra ma 14, v septembri nastupuje na bilingválnu OA do KE, takže musíme riešiť internát. Takže keď mala 6mesiacov mali sme s bývalím súd ohľadom výživného, to boli ešte koruny čo bolo 2000SK, dnes posiela 70e. Nakoľko sme medzi návrhom na súd a samotným súdom sa dali zas dokopy so sumou som súhlasila. No po cca 2rokoch sme sa rozišli definitívne a keďže sme mali striedavku s ktorou som aj súhlasila, chcel to on tak som nezvyšovala. Našla som si druhého partnera, ktorý sa o nás príkladne stará už 10rokov, nikdy som o zvýšení neuvažovala. No tento rok dcéra nastupuje na súkromnú OA, 300km od bydliska a teda tam sa už bude čo to platiť. Neviem koľko jej otec zarobí, takže ani netuším koľko asi tak pýtať. 14rokov platí 70e a nakúpiť jej nakúpil máločo. Ak bol lýžiarsky, platili sme to s mužom aj keď nieje jej oteč. Jej bio otec povedal na to, že veď babka aj Robo-manžel robia v Rakúsku, tak nech ti prispeju. Jasné, problém s tým nikto nemá, ale čo on?! Myslíte, že ak by som dala návrh na 200e, bolo by mi schválené? Viem, že robí v BA v Mercedese ako umývač áut, takže myslím, že cca tých 750e má. Žiadne ďaľšie deti nemá a býva stále s rodičmi. A ešte jedna vec. Keď sme mali šúd pred 14 rokmi, na súde povedal, že on musí finančne podporovať mamu, nakoľko je na dôchodku, brat bol invalid takže jediný kto tam nosí peniaze je on. Co ale vôbec nieje pravda. A teda sudkina mu to zožrala. Ďakujem za prečítanie a rady

sante81
7. jún 2020

@lussinda2 70e je na 14r slečnu veľmi málo, skús dať 250e

mogaa
7. jún 2020

@lussinda2 no ak máte striedavku, tak zvýšenie výživného ti nemusia schváliť....ak by si mala dieťa v osobnej starostlivosti tam je to jasné a zvýšili by...píšeš že dieťa bolo v striedavke , je stále v striedavke? ty dávaš návrh, dôkazné bremeno je na tebe - ty musíš preukázať že na mimoriadne výdavky ničím neprispieval...rovnako ak on tvrdí že musí prispievať matke a bratovi, ty to musíš dokázať že to tak nie je - v opačnom prípade je to tvrdenie proti tvrdeniu....Osobne si myslím že ak má plat tých 750, tak možno zvýšia na 150,-(ak preukáže že platí byt+ musí prispievať aj matke)

lealeuska
7. jún 2020

Daj si 250eur minimalne. Neboj schvalia Ti urcite 😊. Nesetri ho.

sandrika1986
7. jún 2020

Mne byvaly partner plati na 7r a 11r mesacne spolu 350 eur.

cacianka
7. jún 2020

Ty jemu nemusís dokazovať - teda ak mas ako tak kludne.dokladuj ake mas naklady na dcéru - ak ste doma 3 tak 1/3 na vsetko(najom, voda elektrina plyn, strava drogeria) spis si poistku, poplatky v skole, krúžky, program, plavecky lyziarsky oblečenie priemer za rok.
Tvoj muz nemusi platit - vydavky ma pokryť biootec a nie babka. A je fuk kde pracuju.
Biootec musi dokladovat svoje realne a skutocne prijmy aj vydavky.ty mozes odporovat ak by mal napr.drahe auto, znackove oblecenie ze pri tom malinkatom plate kde na to vzal.
Ak este žijú - tak jeho matka ma svoj dochodok a brat invalidny ....
Ale posudzuje sa aj prijem tvojho muza, zijete spolu.

mirka807
7. jún 2020

Mne na 14 ročnú zvýšili v januári na 100:zo 70', a polovička na 18 ročnú mama platí 40 😏 takže asi by dala 200 a uvidíš záleží od tvojich zdokladovani všetkých tvojich a dcerinych výdavkou. Hľadaj všetky výdavky a keď už aj podas súd bude už isto až v septembri alebo októbri lebo cez leto nefungujú

ssandyy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
7. jún 2020

@lussinda2 jednoznačne podaj. podaj si na 350-400 eur a bude fajn, ak ti schváli tých 250. tiež by som ho nešetrila, že ho hanba nebije, toľké roky platiť tak málo? a v BA podľa mňa zarobí v čistom o dosť viac ako 750....

prihlassa
7. jún 2020

@lussinda2 mne bývalý na deti 17a 15 dáva 100eur na súd priniesol asi tisíc lístkov aké on má strašne výdavky a ešte sa vyhrážal tým že nemá zaco žiť a mám mu prispievať ja ,a to som bola na rodičovskom tak už radšej o nič neziadam robí zo seba chudáka čo nič nema

lussinda2
autor
7. jún 2020

@mogaa striedavku sme mali do nastupu do 1 triedy takze to uz je davno. A myslim, ze na byte nieje nic na jeho meno. Ale dakujem za nazor a radu

lussinda2
autor
7. jún 2020

@cacianka ved toto je nespravodlive, ze beru prijem aj mojho muza. On sa obetoval a siel do zahranicia, aby sme mali vsetkeho dostatok a nemuseli rozmyslat, ci si mozem kupit tenisky u cinana alebo v normalnej obuvi, davam ako priklad. A jej bio otec si potom vlastne ani nemusi robit tazku hlavu, ved vsak on robi v zahranici, o moju dceru sa postara. Moj muz pre nu urobi vsetko, aj keby chce ist do tramtarie do skoly, bude brat nadcasy, ale potom jej bio sa bude chvalit ako ona dobre studuje, a bola tam a tam atd. A vyznieva to, ze sa on pricinil k vsetkemu.

lussinda2
autor
7. jún 2020

@panelacikova nie nebije a este sa stazuje ako on nema peniaze 🤨 on povie vzdy ak nieco ze ved babka a Robo robia v zahranici nech ti oni daju. Ale ked je s nou, chodi ako pysny pav! Nikdy jej ani do skoly nic nekupil, papuce, vylet, zosity taska....ako ked je u neho, tak jej kupi veci, oblecenie....ale zas nieje to kazdy mesiac, mozno tak raz za 4 mesiace.

danica2711
8. jún 2020

@lussinda2 je jasné, že 70 EUR je nič na také veľké dievča, ale podľa môjho názoru sa zbytočne tešíš na oveľa vyššie výživné, umývač áut bohviekoľko nezarobí... skús si zistiť výšku jeho príjmu

lussinda2
autor
8. jún 2020

@danica2711 tu nejde o to, ci sa tesim. Ja sa netesim ja chcem riesit, ci sa da. Tak ako som ja matka, je on otec. No asi si bude musiet najst teda pracu, kde lepsie zarobi, pretoze som pocula aj taky pripad kedy sudkyna povedala, ze co brani si najst lepsie platenu pracu.

cacianka
8. jún 2020

@lussinda2 keby boli sudcovia tak osvieteni ze stanovia vyzivne podla potrieb dietata a povolania/moznosti zarobit muza v jeho odvetví.
Tazko sa stanovuje, viem ale do oči bijuce nizke výživné je vysmech otcov k detom.
Su to /vsetky vymenovane slova.
Nepoviem, neda sa vzdy zarobit vela ale peniaze sa z časti daju nahradiť = venovat sa deťom, pomôcť matke, v niecom odbremenit, byt detom oporou a zazemim aj ked sa rozišli cesty partnerov.
ALE - EGO

eliska13
8. jún 2020

@lussinda2 už dávno by som si pýtala zvýšenie.On je otec a v prvom rade má prednosť výživné ako to, že žije s matkou a bratom a tých podporuje.Pytala by som 250 eur niečo ponizia...ak by si nemala partnera, ktorý zarobí tak čo?
Áno aj sudkyňa môže podľa vzdelania povedať nech si hľadá prácu kde zarobí viac mala som to v okoli.Neber ohľady na nič ma dieťa na ktoré prispieva minimum a určite zarobí viac ako 750 eur
Veď to nie je ani na stravu tých 70 eur.Ak jej teda nenakupi celú garderóbu bundu tenisky čo píšeš, že jej občas kuoi oblecenie

lussinda2
autor
8. jún 2020

@eliska13 tak prave to, ja niesom nejaka vypocitava matka, ktora chce chlapa osklbat. Vsetko sa da zvladnut, aj teda toto by sa dalo ta stredna. Ale uz ho vidim ako chodi ako pysny otecko, ze kam to jeho dcerenka do skoly chodi, pojdu aj do zahranicia zo skoly na vylety, tie tiez budeme financovat a on sa bude vystatovat a pritom nikto nevie, ze plati smiesnych 70e odkedy je pomaly dieta na svete. A dieta ked mu povedalo, ze ju zobrali do KE na skolu a hned a preco sukromna a preco tak daleko a dufam, ze na vysoku uz nepojdes aby som nemusel tak dlho platit, tak ma uz nasral! Ja by som tiez milerada zaplatila 70e, niekedy poslala 10-20€ navyse, kazde 3mes nechala v obchode cca 30 a vybavene. Bolo by nam sveta zit 😁 ale co nespravis pre dieta

eliska13
8. jún 2020

@lussinda2 no veď to...a to ešte uvidíš ako sa bude priečit za to zvýšenie teraz.Nie, aby bol rád, že má šikovné dieťa a podporiť na VŠ škoda reči...iní chlapi majú hypotéky, leasingy on jedno dieťa a dáva almužnu.Je to už jedno, ale dávno si mala pýtať viac veď vieme koľko stoja deti😀