Darček pre 86 ročnú starú mamu

indiankaindi
4. dec 2015

Ahojte, chcem Vás poprosiť o nápady, alebo inšpiráciu, čo kúpiť našej 86 ročnej starej mame. Už sme celá rodina zúfalí, lebo ona samozrejme nič nechce a nepotrebuje, "handier", ako ona vraví, má viac než dosť, kozmetiky tiež, pretože si všetko samozrejme šetrí. Nevieme prísť na to, čo by sme jej kúpili alebo vyrobili alebo ja neviem. Nehovoriac o tom, že tesne po Vianociach má hneď narodky.... budem vďačná za každú radu 🙂

bubelko
4. dec 2015

@indiankaindi fotokniha, fotokalendar, fotohrncek, fotky deti v peknom ramiku. Aspon to tesi nasu starku (92r) najviac. 😉

sardinka335
4. dec 2015

@indiankaindi Dufam, ze ma neukamenujete, ale predpokladám ze babka chodi do kostola, ak teda je veriaca, modlí sa a tak tak našmu dedovi sa veeeeelmi prevelmi pačilo pápežské pozehnanie, je to velmi osobné a naozaj cielené, je to v rame na takom pergamene meno osoby a jemu konkretne papez udeluje pozehnanie...títo starkí pre nich to veeela znamená. Pripajam aj link kde sa to vybavuje : http://www.vatican.va/roman_curia/institutions_...

Fotokalendár je tiez super napad - stale to je na očiach a s tam fotky blízkych, starkej sme kupovali permanentne Alpu tu velku flašu, neviem čo to ,,pije,, ale vzdy to minie, vdačná bola aj za ,,konopné mazání,, na klby, potom za nový davkovač liekov - taka umelohmotná krabička maju to v lekarni a ešte viem ze sa jej kupovali teplé papuče, pyžamu, a taku mechanicku ,,metlu,, aby nemusela vytahovať vysavač ale len prebehla s tým, kupovali sme aj tlakomer...máme dvoch 85 ročných v rodine takze nejake skusenosti mame...tak snad aspon nejaku inšpiraciu.

indiankaindi
autor
4. dec 2015

@bubelko Ďakujem, nad tým sme uvažovali, ale hrnček alebo rámik ma nenapadol. Je to asi lepšie ako celá fotokniha 🙂
@sardinka335 nie je veriaca a nechodí ani do kostola :( Ale ako nápad super. Ale ten dávkovač liekov si mi výborne napísala, už dlhšie sme sa bavili, že by sa jej to zišlo 🙂 Takže super, a ďakujem 🙂

bibistec
4. dec 2015

no tak to sme na tom boli podobne uplna katastrofa este ta nasa sa tesila ak jej jej pravnucka nieco vyrobila inac samozrejme vsetko skritizovala a nic jej nebolo dobre...aj ked o mesiac zahlasila ze dobre ze sme jej kupili...

bonaqa2013
4. dec 2015

@sardinka335 nad tou alpou som ss zasmiala 😀 😀 😀

sardinka335
4. dec 2015

@bonaqa2013 alpa ,,musí byť,, starká na všetko dáva Alpu..akýkolvek problém - Alpa... 🙂

viera27
4. dec 2015

my sme nasej davali dobrotky. Takej Becherovke sa vzdy potesila 😀 😀 😀 . A potom nejake cokoladky a take veci, ktore mala rada.

eginny
4. dec 2015

@sardinka335 jeeej, ten pergamen ma velmi zaujal (pre manzelovu babku). Klikla som si aj na link, ktory si prilozila a je tam napisane, ze ak to chceme venovat k narodeninam, je treba dolozit citujem "odporucanie cirkevnej autority". Prosim Ta, nevies co to je? Nedarovali ste to aj Vy dedkovi k narodeninam? Dakujem za pomoc a inspiraciu 🙂

gala79
4. dec 2015

darujte jej cas.... zobrat ju niekam na kavu / na koncert / na prechadzku ... stravit s nou popoludnie ked to necaka...

horana
4. dec 2015

@indiankaindi knihu kde bude spisovat svoje spomienky pre buduce generacie a nakoniec ju zdedite, www.babickarstvo.sk

ivushka19
4. dec 2015

@eginny @sardinka335 akurat to citam a tiez ma to zaujalo, nevedela som , ze je taka moznost.... co to presne znamena? To je len potvrdenie od knaza? Dakujem za radu 🙂

sardinka335
4. dec 2015

@eginny babka určite chodi do nejakej farnosti na omše, tam by som išla za knazom s tým ze toto chceme a pre koho to chceme, mozno to nepozná tak vytlač si ten papier o tej možnosti, my sme to chceli k zivotnemu jubileu aj to je dovod na odporučanie a tak sme tak povedali a ze dedko je aj člen ružencoveho spoločenstva a ze teda velmi by sa tomu potešil - knaz napíše krátke odporučanie, uz si nepamätám čo presne ale ved oni musia vedeť čo napísať, pomoze vam to sformulovať.

eginny
4. dec 2015

@ivushka19 neviem, ci to plati pre vsetky narodeniny ako take, alebo len tie, co su uvedene v zatvorke - tie okruhle. Mozno nam @sardinka335 poradi 🙂

sardinka335
4. dec 2015

@horana to je super tip! 🙂

eginny
4. dec 2015

@sardinka335 Super, dakujem velmi pekne. Tak toto bude aky darcek 🙂

ivushka19
4. dec 2015

@sardinka335 dakujem velmi pekne, tak nejako som si aj myslela, ze to bude.... skvely napad, ani by mi nenapadlo, ze je takato moznost.... a ono je to priamo ako od papeza? alebo je to len apostolske pozehnanie.... a v akom jazyku to pride? nemate nejaku foto ako to vyzera? Velmi ma to zaujalo...... este raz velka vdaka, skvely napad 🙂

sardinka335
4. dec 2015

@eginny
@ivushka19

Predpokladám ze na tie ,,ine narodeniny,, teda nie okruhle sa vztahuje to ,,nulla osta,, čo v preklade znamená - bez námietky..
- to je ten bod 9.

sardinka335
4. dec 2015

Uz je to aj v slovenčine...vyzerá to napr. takto ...ale je to v ráme :
http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/wp-content/u...

segga
4. dec 2015

@indiankaindi Ja mam rovnako staru staru mamu a uz asi po 3x sa jej chystam zaplatit predplatne Slovenky na rok. Jeden z mala darcekov, ktore neofrflala 😉

natuska87
4. dec 2015

@sardinka335 ja som sa zase svojej starkej / 93/ zavdacila malou, ozdobnou flaskou medoviny, ktoru som jej pravidelne kupovala na vianocnych trhoch.Nikdy nepila, ale tuto, ako ona hovorila , medecinku si kazde rano chlipla...Verila, ze aj to jej tuzilo zdravie...Dnes uz nie je medzi nami...

natuska87
4. dec 2015

@viera27 je velmi zaujimave, ze tie nase stare damy tak velmi oblubovali sladke likerky...Na sklonku zivota, ze?

ivushka19
4. dec 2015

@sardinka335 dakujem velmi pekne za ochotu, je to naozaj velmi pekne....

indiankaindi
autor
4. dec 2015

Ďakujem, dostala som mnoho inšpirácie a nápadov, určite ich veľa využijem a myslím, že máme vymyslené darčeky už aj na narodky 🙂 Fakt super inšpirácia, normálne som rada. Veeeeľka vďaka Vám všetky a krásne Vianoce 😉
@natuska87
@segga
@viera27
@horana

natuska87
4. dec 2015

@indiankaindi napodobne...nech sa , aj so starou mamou, dlho tesite zo vzajomnej pritomnosti! 🙂

laluska11
4. dec 2015

@sardinka335 Ahoj veľi ma zaujal tento napad na darček, takže ak by som to chcela, da sa to v tej slovenčine objednat. na tom odkaze ktory si pridala alebo sa mam u nas farara spytat? 🙂 vdaka za odpoveď

indiankaindi
autor
4. dec 2015

@natuska87 ďakujem 🙂 dúfam v to 🙂

sardinka335
4. dec 2015

@laluska11 vytlač si tu ziadost z toho linku a chod za vašim fararom vo vašej farnosti, nech ti to pomoze vypisať, alebo ak nejakeho poznáš, ja poznám aj 2 knazov osobne ako kamaratov tak my čo sme vedeli sme vypisali a to ,,nulla osta,, sme s knazom vypisali a pošli na tu adresu. Plati sa az po doručení zasielky.

laluska11
4. dec 2015

ok dakujem za info

figurka1985
4. dec 2015

mojej babke sme k 80tinam nevedeli co darovat. Oblecenia ma dost, ani to nevyuzije, papuce, ponosky, gamase- otrepane- to jej dava kazdy.... Ale spomenula som si, ako sme s babkou volakedy hravali- vnucata- clovece nezlob se. Prave vtedy sme zhodou okolnosti nasli v lidli sadu- s velkymi drevenymi postavickami- nie tymi mini plastovymi. s reumatickymi rukami by ich tazko chytila do ruky. Ked som videla tie drevene, ani som enrozmyslala, hned som vzala. a doteraz babka vravi, ze to bol najlspei darcek,a ky kedy dostala! odvtedy s nu hrame stale clovece ked prideme... niekedy ked sa nudi, tak prehovara vsetkych- dookola hrt a hrat a hrat :D az sa z toho smeju, ze s uz skryvaju, ze sa im uz nechce :D Kazdy, kto pride pozriet babku, neodola a zahra si jednu partiu. tak sme s babkou travili viac casu, nie pred telkou, ale krasnymi chvilami 🙂 a teraz som si spomenula, ze sme bli nedavno pozriet babku, a nespomenuli sme si na to. Ale uz bola prvorada prva pravnucka, tak to nikoho ani nenapadlo. 🙂 Musime si to vynahradit 🙂

dena10
4. dec 2015

Ja to idem riešiť darčekovým košom - to čo má rada a dáva si kupovať, keď idem do obchodu (takto bude mať zásobu na niekoľko týždňov) 😉