Narodeninová oslava a nedorozumenie

6. máj 2023

Ahojte, moj priatel mal včera narodky a to, čo sa stalo, mi doteraz nedá a zaujíma ma váš názor, lebo dodnes je doma dusno. Poobede posedel s jeho rodinou u mamy doma, inak sme oslávili my dvaja sami doma. Neoslavovali sme všetci spolu (minulé roky áno), lebo som dosť chorá, smrkám, kašlem, mala som zvýšenú teplotu, neprišlo mi to vhodné. Oni trvali na tom, aby som prišla aj ja, ale sú to rodičia nad 60 rokov, aj 2 malé deti, no nesúhlasila som, naozaj nechcem nikoho nakaziť, ani som sa necítila dobre, a oni zasa nechceli posunúť spoločné posedenie o týždeň, takže sme to vyriešili takto. Ráno som priateľovi zagratulovala, dala darček a upiekla som mu menšiu tortu. Inokedy, keď sme sa stretli všetci spolu, som robila väčšiu, aby teda bolo hostí s čím ponúknuť, ale kedže som vedela, že budeme sami tak som urobila len do malej formy. No a prekvapenie prišlo po tom, čo som sa ho opýtala či sa mu torta páči a či si dáme a urobím nám k nej kávu. On na mňa pozrel, a či teda to myslím vážne, že ako to bude vyzerať že k mame donesie tortu z ktorej bude odjedené, že to sa nepatrí. Ja som ostala prekvapená a vysvetlila som mu, že som tortu nerobila s cieľom, aby ju poobede vybral z chladničky a odnesiol k mame, kde príde otec (rodičia sú rozvedení), sestra a jej deti, ale pre nás, a že teda ak chce ponúknuť aj ostatných, tak môžeme predsa kludne pre každeho odkrojiť do dózičky. Aj ked si myslim ze ak sa tento rok ujala jeho mama toho ze oslava bude u nej, tak kludne mohol zakusok doniest aj niekto zo zucastnenych, ale budiš. No to ste mali vidieť tie oduté pohľady, reči v štýle, že to sú jeho narodeniny a ja rozhodujem čo sa bude robiť s jeho tortou atď atď atď. Nechala som to tak, tortu odložila do chladničky a šla späť k telke. Nakoniec šiel a odkrojil z tej torty on a nevzal ju k mame, ale vidim na ňom že je dotknuty doteraz. Príde vám to v poriadku? Mne to prislo strasne divne

zooeynka
6. máj 2023

Sedlak nech ide kupit zakusky a donesie mame....robi vedu z nicoho

laila22
6. máj 2023

Ty si tu už včera písala, že ide odviezť mamu, dnes píšeš o torte.. Naozaj si chorá? Včera si chcela ísť na výlet. Ty k jeho matke nechodíš zo zásady. On sa správa ako pako.

dadis
6. máj 2023

To je ten frajer, co v sobotu doobeda riesi mamin nakup a poobede tam chodi na navstevu na niekolko hodin? Inak ozaj by sa patrilo, aby zobral na svoju oslavu tortu z domu, ale teda mal si ju chystat, alebo kupit v cukrarni. Nechapem, ze cakal, ze to zabezpecis ty..

maxalla
6. máj 2023

😄 niekedy fakt zasnem, na akych blbostiach sa ludia dokazu pohadat ..

autor
6. máj 2023

@laila22 ahoj, nepísala som tu včera, asi nás tu bude viac podobných zúfalých prípadov 😄😄

makakova
6. máj 2023

@laila22 ako vies ze je to ona ked je anonym? 🤯 Si veštica?

lindous
6. máj 2023

Jediné čo mi príde divné je, že je kvôli tomu stále odutý... Ak naozaj je a nerobíš ty z toho väčšiu vec ako je 😅 inak je to podľa mňa naozaj len nedorozumenie a áno, ak chcel aby si mu spravila tortu na oslavu, tak mohol poprosiť a dohodnúť sa s tebou.. Ale to ze by zobral tú, ktorú si spravila a doniesol tebe späť v krabičke mi nepríde ako niečo zlé

laila22
6. máj 2023

Áno. Aj ten týpek mal rozvedenych rodičov, otec chodil k mame aj sestra s deťmi... Inak ten včerajší bol ako cez kopirák s Tvojim.

dadis
6. máj 2023

@makakova Sestra, dve deti, stretavaju sa u mami aj s rozvedenym otcom..

laila22
6. máj 2023

@makakova nie som veštica a nepostrehla som to iba ja.. 😉

autor
6. máj 2023

@laila22 my sme včera ale na výlet neboli, a najblizsich par dni ani nepojdeme 😄

laila22
6. máj 2023

Veď ani oni neboli.. 🙂

laila22
6. máj 2023

@dadis ako sa volala tá včerajšia téma?

makakova
6. máj 2023

@laila22 daj link 😀

zooeynka
6. máj 2023

Ved sa ho spytaj ci sa prestane citit dotknuto ak sa mu ospravedlnis za to, ze si mu urobila tortu...;)

vsicka036
6. máj 2023

@laila22 urcite je to ta ista. 🤦 To by bola aka nahoda.

kamatopo
6. máj 2023

U mna je divné že idem k niekomu oslavovať svoje narodeniny a mám si nosiť tortu🙈🤦. Keď mama chce oslavu tak ma synovi spraviť tortu. Aspoň u nás je to tak.
Torta je u mňa prekvapenie pre niekoho a nie aby som ja niekoho prekvapovala🤣. Ale tak každý má iné zvyky.

aeruginosa
6. máj 2023

No super… upečieš mu narodeninovú tortu a ešte je na teba nas*atý…
Neviem, ja by som nemohla byť s človekom, ktorý je schopný sa hnevať za takéto banality a miesto komunikácie a vyriešenia nedorozumenia by nastala z jeho strany pasívna agresia..

cyberk
6. máj 2023

Kto normalny spravi tortu, vie ze ma polovicka aj oslavu, a nedohodne sa s hostitelom, ci tu tortu budu potrebovat alebo budu mat svoju... Akoze cela komunikacia teba s snim a jeho rodinou je hrozna. Obaja ste nejak mimo.

laila22
6. máj 2023

@makakova Konflikt s priatelom

basska_b
6. máj 2023

@laila22 Hej, je to podobne, len ta z tvojho screenu nepise ciarky 🤣

reanda
6. máj 2023

@laila22 to iba jedina zena moze mat frajera s rozvedenymi rodicmi a sestrou, co ma deti? 🙂 .. nepride mi to tak raritne, ze by to musela byt velka nahoda, aby to nebola ta ista

laila22
6. máj 2023

@reanda nie, nie je to raritné... Prečítaj si aj prvú tému a potom sa rozhodni... Ten chlap musí byť ten istý.. 🙂

doriiis
6. máj 2023

Mala si ísť aj ty s ním a bolo by po probleme.

laila22
6. máj 2023

@basska_b mňa zaujala tá veta o rozvedenych rodičoch, zátvorka a ešte iné zhody..

basska_b
6. máj 2023

No, priatel bol zrejme v tom, ze k rodine odnesie tortu, ktoru si robila ty, spolocne ju tam zjedia a tebe v dozicke poslu spat nejaky zvysok s tym, ze si super cukrarka. To je chlapska logika. Preto je zduty, lebo si nepodrzala jeho plan... uplne si ho zaskocila, ze ju chces zjest len s nim. Mozno ak vedel, ze ju robis, uz mame povedal, ze tortu nech neriesi, ze torta bude a teraz bude vyzerat ako trt... je to nedorozumenie veru 🤷‍♀️ neviem povedat, ako by sa to malo spravne riesit...

reanda
6. máj 2023

@laila22 nechce sa mi 😀 .. ale o chlapovi je tu jedna veta, z toho by som si asi netrufala nieco posudzovat

domkakvet
6. máj 2023

Podla mna ti islo o to aby si vyvolala hadku.

sense
6. máj 2023

By som neriešila ako sa odul tak sa aj odduje.... Ešte som nevidela žeby oslávenec si nosil tortu na oslavu

lindous
6. máj 2023

@laila22 inak aj mne to napadlo... v oboch prípadoch je to nepodstatný detail, vsunutý lebo neviem - aby zvýšil dôveryhodnosť príbehu? ak by to tak bolo, tak si myslím, že ten chlap možno ani neexistuje a len niekoho baví vyvolávať diskusiu o absurdných hádkach 😅 teda, môže to byť úúúplná blbosť, ale moje "ja" tajného detektíva sa chytilo 😂