Narodeninová oslava a nedorozumenie

6. máj 2023

Ahojte, moj priatel mal včera narodky a to, čo sa stalo, mi doteraz nedá a zaujíma ma váš názor, lebo dodnes je doma dusno. Poobede posedel s jeho rodinou u mamy doma, inak sme oslávili my dvaja sami doma. Neoslavovali sme všetci spolu (minulé roky áno), lebo som dosť chorá, smrkám, kašlem, mala som zvýšenú teplotu, neprišlo mi to vhodné. Oni trvali na tom, aby som prišla aj ja, ale sú to rodičia nad 60 rokov, aj 2 malé deti, no nesúhlasila som, naozaj nechcem nikoho nakaziť, ani som sa necítila dobre, a oni zasa nechceli posunúť spoločné posedenie o týždeň, takže sme to vyriešili takto. Ráno som priateľovi zagratulovala, dala darček a upiekla som mu menšiu tortu. Inokedy, keď sme sa stretli všetci spolu, som robila väčšiu, aby teda bolo hostí s čím ponúknuť, ale kedže som vedela, že budeme sami tak som urobila len do malej formy. No a prekvapenie prišlo po tom, čo som sa ho opýtala či sa mu torta páči a či si dáme a urobím nám k nej kávu. On na mňa pozrel, a či teda to myslím vážne, že ako to bude vyzerať že k mame donesie tortu z ktorej bude odjedené, že to sa nepatrí. Ja som ostala prekvapená a vysvetlila som mu, že som tortu nerobila s cieľom, aby ju poobede vybral z chladničky a odnesiol k mame, kde príde otec (rodičia sú rozvedení), sestra a jej deti, ale pre nás, a že teda ak chce ponúknuť aj ostatných, tak môžeme predsa kludne pre každeho odkrojiť do dózičky. Aj ked si myslim ze ak sa tento rok ujala jeho mama toho ze oslava bude u nej, tak kludne mohol zakusok doniest aj niekto zo zucastnenych, ale budiš. No to ste mali vidieť tie oduté pohľady, reči v štýle, že to sú jeho narodeniny a ja rozhodujem čo sa bude robiť s jeho tortou atď atď atď. Nechala som to tak, tortu odložila do chladničky a šla späť k telke. Nakoniec šiel a odkrojil z tej torty on a nevzal ju k mame, ale vidim na ňom že je dotknuty doteraz. Príde vám to v poriadku? Mne to prislo strasne divne

dadis
6. máj 2023

@sense Ja nosim. Mne rodicia aj po 40tke robia doma oslavu/obed/grilovacku...vzdy sa dohodneme, co donesiem, vacsinou napeciem tortu/zakusok. Ak by som si organizovala oslavu u mna, tak by som predsa vsetko zabezpecila ja..ved moja oslava..len u nich maju viac priestoru/gril/altanok a je to ore mna aj pohodlnejsie, priznavam 🥴

reanda
6. máj 2023

by som sa skor odula ja, ze chce odniest prec tortu, co som upiekla na nasu sukromnu oslavu 😀

lindous
6. máj 2023

@dadis aj u nás je zvykom, že občerstvenie vrátane sladkého - často torty je v rukách oslávenca, máme dohodu, že niekto iný nenosí nič na jedenie, lebo potom sa nám to kopilo a nevedeli sme po oslavách čo s tým 😅

laila22
6. máj 2023

@reanda tak potom nerieš.. 😉

sense
6. máj 2023

@dadis tak u nás to inak, mne tortu vždy nosí chlap keď mám narodeniny. A takisto nechodím oslavovať svoje narodeniny k mame ani svokre ani k nikomu. Bud prídu ku nám alebo ideme do reštaurácie

marryen
6. máj 2023

Som zvedavá, čo budete robiť s priateľom, keď sa vezmete / alebo aj nie / a prídu deti a skutočné problémy...😖

spadnutaslivka
6. máj 2023

nedorozumenie a teda nechápem, na čom sa na tom viete odúvať celý deň/víkend. Takto (ne)riešite a nafukujete všetky nedorozumenia?

som_realistka
6. máj 2023

Prečo by mala piecť tortu na oslavu, na ktorú nejde a nikto ju nepožiadal aby ju upiekla. Keď mama robí oslavu nech zaobstará aj tortu, alebo ju mala požiadať. Komunikácia viazne, evidentne.

ninka297
6. máj 2023

Nie si jeho manzelka ani nevesta jeho rodicov, takze piect tortu a este ju celu odniest jeho mame nie je tvoja povinnost. Tak isto je vacsinou zauzivane, ze ten, kto oslavuje narodeniny poriada oslavu alebo zabezpeci obcerstvenie.

euka210
6. máj 2023

Ze "moja torta"...To ma kolko rokov? 5? Deti vystrajaju kvoli torte...ale dospely muz?
Vacsinou je to komunikacna chyba...ty myslis, on mysli...ale nikto nic nepovie, nedohodnete sa dopredu a potom to je takto. Ked si potrpi na tortu tak sa len bolo treba dohodnut kto robi a aku atd...nedohodlo sa, tak smola...ako fakt...jehk reakcia ako male urazene decko 🤦‍♀️
Ja ked som chora, tak by som ani tortu nerobila. Ked by som vladala tortu, tak by som vladala ist aj na oslavu...to len btw.

dadis
6. máj 2023

@sense 👍

deti95060810
6. máj 2023

mne to príde rovnaký štýl písania...

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spadnutaslivka
7. máj 2023

@ninka297 ja zas nechápem, prečo všade baby operujú s tým, že nepotrebujú papier, že keď spolu žijú, tak je jedno, že nie sú svoji, proste sú partnermi (akoby manželmi), a zrazu argument, že nie je manželka, tak nie je povinná piecť? Veď roky sú spolu, vždy tam chodievajú spolu osláviť. Mne práveže prišlo úplne logické, že upiekla tortu a že by ju poslala na jeho oslavu. Ale zjavne každý myslí inak. To je v poriadku. V poriadku ale nie je, že obaja z toho robia mega problém, pritom je to len obyčajná chyba v (ne)komunikácii. Nič viac.

derdia
7. máj 2023

Obycajna chyba v komunikacii. V clovek sa skryvaJU 3 "osoby" DOSPELY - RODIČ-DIEŤA... Podla toho ktora "osoba" ti v rozhovore odpoveda podla toho sa aj nesie komunikacia.
Napr. Ty si reagovala dospelo ale v partnerovi to dieta v nom.
Proste sa nahneval, lebo chcel tortu...
Keby odpovedal dospely v nom tak by povedal, jemine jasne, to ma nenpadlo, prepac, kupim teda po ceste zakusky a vecer oslavime spolu.
Presne pre toto, ze ktora z nasich "osob" komunikuje alebo odpoveda na komunikaciu sa stavaju konflikty.
Pretoze v skutocnosti je "problem"len v tom, ze ty si totu robila pre vas dvoch, a on wi" myslel"ze pre jeho rodinu... A vela krat si kazdy myslime svoje.
Takze kludne mu to vysvetli, ze to bolo nedorozumenie a ze nabuduce taku vec vopred preberiete. Lebo vase predstavy sa mozu lusit a bez vysvetlenia jeden druheho nepochopite...
(toto nemam z vlastnej hlavy, ale z knihy, od kedy to viem, vzdy rozmyslam, kto vo mne chce odpovedat, a porozmyslam ci som dieta, dospela alebo rodic(ten vacsinou sekiruje)

valeria_h
7. máj 2023

Detektívky ste ženy, fakt 😂 Ja sa nečudujem, že prevažne sú tu anonymné diskusie. Otras.

thoughtfulweirdo
7. máj 2023

@valeria_h Že? Ja som tu raz čítala diskusiu, kde mala autorka extrémne podobný "literárny štýl" tomu môjmu a verím, že keby som tu niečo anonymne opísala ja, isto by sa našiel niekto, kto by sa plieskal po pleci, že ako to odhalil, že to je zas tá istá 🤣🤣

valeria_h
7. máj 2023

@thoughtfulweirdo Presne tak, ja sa divím, že kde na to tie ženy berú toľko času sa tu predbiehať v tom, ktorá odhalila tú naničhodnicu 🤦‍♀️. Normálne Colombo bledne závisťou nad ich schopnosťami 😂

valeria_h
7. máj 2023

Oni normálne rozoznajú štýl písania, nedajbože ak máš rovnaký počet detí a rovnaký problém. Z pár riadkov Ti urobia osobnostný rozbor, presne definujú kde je problém a ako odborníčky Ťa pošlú urgentne k psychológovi.
@thoughtfulweirdo

dadis
7. máj 2023

@valeria_h A ty robis teraz to iste 😆😆😆, kde beries cas nas rozoberat z par riadkov, ze my mame cas 😆😆. Ved hned mi bolo povedome, ked pred jednym ci dvoma dnami som citala podobny prispevok, ze to nahoda nebude. A ani neverim ze je to ina osoba, nepotrebujem na to hodiny casu, staci intuicia, ktora sa ti zapne po precitani prispevku. Stalo sa mi to uz parkrat, tie realie, ktore nektori ludia opisuju, nie su az take bezne. Raz pisal muz, ze sa stazuje na zenu, ze v domacnosti nic nestiha a par mesiacov na to uplne podobny prispevok, len opacne 😆. Jednoducho ti to v hlave blikne, ze toto si uz niekde cital, nemusis ziadnu energiu ani cas navyse tym travit.

laila22
7. máj 2023

@dadis presne, teraz tu bude vypisovať litánie o Tom ako tu niekto trávi celé dni, čo vôbec nie je pravda. Ale tie príspevky boli do očí bijúce a povaha chlapa rovnaká, aj keď z jednej vety.. 🙂. Sranda, že autorka sa viac neozvala.. 🙂
@valeria_h

autor
7. máj 2023

@laila22 autorka si priebežne čítala reakcie, ďakujem vám za ne. ale tak niekolko krat po sebe vás presviedčať že s autorkou iného príbehu nemáme spoločného chlapa vás predsa nebudem 😄

valeria_h
7. máj 2023

@aurorka Ty nie si povinná im nič dokazovať a ich názory Ti môžu byť u zadku, kašli na ne 🙂

dadis
7. máj 2023

@valeria_h Ach, pani dokonala 🤣🤣🤣

euka210
7. máj 2023

@derdia super, aj psychologicke okienko ako to v nas funguje 👍

lucinka12356
9. máj 2023

A len mne príde divne že tvoj partner chcel ísť oslavovať svoje narodeniny k rodičom bez teba? Môj by nešiel, buď by sa to odložilo alebo by sa vykašľal na to, však mu môžu ruku podať Hocikedy. A k tej torte.. Tiez podla mňa ma tortu zaobstarat hostitel co je v tomto prípade tvoja svokra... Iba po vzájomnej dohode by mala čakať ze to urobíš ty... My ked ideme niekam na oslavu vždy sa pýtam ci donesiem slane alebo sladke pripadne konkretne co.

rorino
15. máj 2023

@basska_b aj je trt,lebo ju mal poprosiť,aby urobila tortu,ktorú vezme k máme,takto to vyzerá,že s ňou ani nechcel oslavovať,len tortu nech dá😂