Skúpy priateľ

11. dec 2023

Ako by ste vnímali situáciu. S priateľom sa poznáme 4 roky. Kazdy rok sme si na Vianoce kupovali nejaký darček. Tohoto roku mi oznámil, ze nakoľko plánuje dlhodobejšie marodovat, ide šetriť a tak si tohoto roku nic na Vianoce nebudeme kupovať. Stačí, ze kupi rodičom, sestre a dcére, lebo tam bude tráviť štedrý večer. Zaskočilo ma to, lebo mi to príde akoby boli všetci dôležití a šetriť sa bude na mne... Pritom ja nechcem dar za 100€...Mne stačí maličkosť, aj do 20€. Tak sme sa dnes pohádali. Úplne ma znechutil.

grof_monte_christo
11. dec 2023

Ked tam bude tráviť štedrý večer, tak nechce vyzerať trápne, že dostane darčeky a on sám nikoho neobdaruje. Ja neviem.... asi by som to nebrala takto osobne, že ostatní sú prednejsi. Toto kupovanie darčekov je len zvyk a mne by to ani nechýbalo.

ivangeline
11. dec 2023

No ak skutocne potrebuje setrit a nema...tak ny som to chapala a vysvetlila,e mi stsci aj symbolicka malickost,lebo ja mam chut dat dar. ;D Napr pekny vecer spolu a pod..

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tykat
11. dec 2023

A ty budes s kym travit stedry vecer?

bloger
11. dec 2023

Tak v tomto ťa úplne chápem. Nie je to o tom, že treba darček za 100 eur. Stačí aj nejaká drobnosť. Vianoce sú o tom obdarovaní. A ty máš niečo pre neho?

nataly420
11. dec 2023

Trapne veľmi. Všetkým kupi darcek ale šetriť chce na tebe 🙂. Tak keď bude chcieť od teba niečo viac tak mu povedz nech ide za mamickou.

zmrzlinka2021
11. dec 2023

@tykat hádam s rodinou, nie?

zmrzlinka2021
11. dec 2023

Frajer je skupan a pritom by stačila zaujímavá knižka, lístky do divadla

autor
11. dec 2023

@zmrzlinka2021 presne tak a áno, je dosť skúpy.

majkakvet
11. dec 2023

@jj298 jj ako vidno presne o tom. My sme v rodine zrusili darceky vobec. A zijeme.

ivik4
11. dec 2023

Ja som prekvapena aj z toho ze ste tak dlho spolu a netravite spolu Vianoce.
Mimochodom mne by bolo smutno z toho co povedal tiez a velmi

pralinka25
11. dec 2023

tak da sa kupit darcek aj za 5-10 eur, nieco vyrobit - poukazka na masaz od neho. hocico mohol vymysliet. male prekvapko. nie je to o dare ale mne by bolo luto toho pristupu. ved rodicom tiez mohol povedat ze setri ak s nimii zije vedia ze je na pn. mne by rodicia sami povedali nech kupim partnerovi radsej ako im.

gejb
11. dec 2023

Najľahšie sa kupujú darčeky ženám. Stačí vbehnut do DMky a kúpiť jeden balzam na pery, krém na ruky, omotat stužkou a darček za 4€ je na svete. Tiež sa dajú darčeky vyrobiť - poukážka na súkromnú masaz nôh od partnera, poukážku na romantický večer,atď. Tu je to asi teda kombinácia ze je skupy a lenivý.
Tiež by ma to zamrzelo

grof_monte_christo
11. dec 2023

A je skupy všeobecne alebo ťa zaskočilo len toto? Doteraz ti kupoval darčeky pravidelne? Na narodeniny, meniny? Myslím si, že obdarovanie svojej rodiny na Vianoce vníma skôr ako povinnosť a nechcel ti dat týmto najavo, že ostatní sú prednejsi. Ak nie je skupy stále, tak ti to vynahradí, keď bude viac pri peniazoch, možno sa obával, že lacným darčekom ťa len urazí.

pralinka25
11. dec 2023

@gejb presne. aj keby kupil blbe farebne ponozky. alebo pukance na filmovy vecer doma

autor
11. dec 2023

@grof_monte_christo je skúpy aj bežne. Napr. mojmu synovi dal na stužkovú ako darček, keďže sme ho pozvali, knižku, ktorú mal doma uz 20 rokov. 🥴🥴🥴

sense
11. dec 2023

Kamarátka majú s chlapom dohodu ze si dajú niečo do 10e. Ale on skúpi nie je

ivik4
11. dec 2023

Po tom komente mi je este viac na grc

hugger
11. dec 2023

@pralinka25
@gejb
Mate krasne tipy na darčeky ☺️

grof_monte_christo
11. dec 2023

@autorka Tak stredry človek nebude, to už vieš. Potom ťa toto nemohlo až tak zaskočiť. Ty musíš vedieť, prečo je tvojím priateľom a čo od neho môžeš čakať 🙂

pralinka25
11. dec 2023

@hugger no jo da sa vymysliet kopec peknych veci aj uplne zadarmo alebo za minimalny peniaz a niekedy je ten zazitok z nich hodnotnejsi ako keby to stalo 1000 eur.

gejb
11. dec 2023

@hugger stačí byť zaľúbený a najmä uuuplne bez peňazí 😄😄

simca06022011
11. dec 2023

no je mi z neho zle... asi by som sa veru viac s nim netrapila... neviem ako mimo tieto darceky fungujete, ale mne by takyto pristup ku mne ako ku priatelke prekazal. Po 4 rokoch. A ked je takyto skupy bezne, tak neviem... Nejde o sumu, nejde o to co vymysly.. ale vynechat akurat teba :D a na tebe setrit ? A to ja fakt nie som na darceky, este nemam ani kupene nic, ani som si nic nepytala, proste fakt nie som darcekovy typ.. ale keby mi chlap zadrel ze setri, nemam nic cakat, kupi len rodicom a dcere a sestre tak mam dost :DD

Ako ja pri takom skupanovi by som sa asi rozrehotala, ze nebodaj tie jeho drahe dary ho spravia teraz bohatym, alebo co... ja si teda velmi servitku pred usta nedavam ...

tykat
11. dec 2023

@zmrzlinka2021 tak po 4 rokoch znamosti by som ocakavala, ze travime vianoce spolu, kludne aj u jeho rodicov, s jeho sestrou a dcerou. Pripadne u mojich rodicov, pripadne spolu... akoze "zlatko nic ti nekupim lebo idem na vianoce domov, tak sa nejako zariad" mi pride dost divne.

mamina7070
11. dec 2023

fuuu uz mas dospeleho syna takze nebudes uz mlada preco tolko rokov spolu len chodite?

minimie
11. dec 2023

Najkrajší darček čo by som od priateľa mohla dostať by pre mňa bolo NIČ. Také naozajstné nič. Tým by mi vlastne daroval čas a pokoj a ja by som mu hrdo podarovala presne to isté. Ale on si povedať nedá. Ba čo horšie, povie že nedá nič a aj tak mi niečo dá, takže viem že aj tak musím niečo zháňať.

grof_monte_christo
11. dec 2023

@minimie Kupovanie vianočných darčekov vnímam podobne 😁

mk22
11. dec 2023

Ja chápem ze si smutná, aj ja by som bola.. Z toho ze zo všetkých členov rodiny si ty ta, na ktorej ušetrí..
Dúfam ze svoju lakomost kompenzuje niečím wau, prečo ste spolu.
Človeka vieš potešiť rôzne, nemusí to byť 100e darček.
Môže to byť kľúčenka s menom, salka, knižka.. Neverím ze 5-10e by ho zruinovalo.
To dvaja dospeláci po 4r stále randite? Vianoce spolu nechcel?

elmivelmi
11. dec 2023

Ach,-ale tk na stuzkove da darceky nedavaju,nie?Preco by mu mal nieco dat.?Ale tak skupy ak je mne by to vadilo,ale tak celkovo neznasam skupanov a ludi setria ich na strave,ze radsej si kupia kilo lacnej,mastnej sunku ako by mali mat len 10deko drahsej a kvalitnej.

danica2711
11. dec 2023

je to lakomý trapko, ale tak to už vieš. Najviac by ma naštvalo, že mi vyráta všetkých, ktorých obdaruje, len mňa má na háku...