Aké meno pre chlapčeka?

kaculda2
7. máj 2015

Ahojte vem je to trepne a otrepane ale nevieme si vybrat, Mame dcerku Katku (po mne) a chceme vybrat meno pre pripadneho chlapceka. Pre dievcatko mame vybranu Terezku. A Priatel chce pre chlapca Jozef( po nom). nemala by som nic proti ale uz mi to pride blbe kedze dcerka je po mne a druhe by bolo po priatelovi. Poradte nieco 🙂 priezvisko mame na T

maslenka47
7. máj 2015

Teda ako sorry, ale na mieste tvojho priatela by som sa citila z tvojej strany dost podvedena, ze si jedno decko nazves o posebe a druhe decko nazvat po partnerovi ti pride BLBE. Ak to myslis vazne, tak si dost sebecka....

ynda
7. máj 2015

že baba môže byť po tebe a chlapec nemôže po otcovi? divné 😅

sissy27
7. máj 2015

tak keď už dcéra môže byť po tebe, prečo by nemohol byť syn po otcovi? veď buď férová 😅
dievčenské si vybrala také pekné klasické mená, tak by som išla týmto smerom aj pri chlapčenských - Martin, Matej, Lukáš, David, Tomáš...

smalova
7. máj 2015

Ja mam rada mena respektive sa mi.pacia take ktore moc casto nepocut mam dvoch synkov.jeden.je Maroš a druhy je Libor cize taky maly.Maroško a Liborko. Keby som.cakala tretie dcera by.bola asi Tamarka, Dianka alebo Timea a chlapcek asi Gregorko. Kazdemu.sa nieco ine paci zvaste nuz.ked je dcera po vas mohol by aj syncek po ockovi ak sa vam.to tak paci preco nie kaslat na.druhych co.povedia.... Je to na vas a myslim ze akk.manzel chce bol.by rad keby mal Jozka ako vy Katku 😉

mmoni89
7. máj 2015

Tiež súhlasím že ak chce priateľ aby mal chlapček meno po ňom tak mi to prijde sebecke keď nesuhlasis len pre tento dôvod. Ja by som osobne také meno nedala ale pre to že to nieje môj vkus. Ja som vždy chcela buď Mareka alebo Tomáša. A rozhodli sme sa pred Mareka, manžel sa inak tiež tak volá, Tomáš sa jemu nepáči. Ešte sme rozmýšľali nad Martinom

paskolinka
7. máj 2015

ja tomu zase uplne rozumiem, ze nechces dat meno po priatelovi, predsa len to bude uz dost komicke, ked budete mat dve deti a obe s menami po rodicoch. osobne si viem predstavit, ze ak by sme mali chlapca, ze by sa volal po manzelovi, ale ak by potom prisla dcerka, tak moje meno by som tiez prave z toho dovodu zamietla ako prve 😉 vsak je tolko peknych mien... a co tak meno po dedkovi alebo ujovi? alebo si sadnite s kalendarom a prejdite si to pekne od zaciatku do konca, na niecom sa zhodnete. a ak by priatel stale chcel jozefa, tak svet sa tiez nezruti 😉 meno je to pekne.

jessica1996
7. máj 2015

mne sa velmi páči z chlapčenských Michal, Lukáš, Roman... 🙂

nikus5
7. máj 2015

ja by som tiež súhlasila s babami vyššie - ak je dcérka po Tebe, tak prečo by synček nemohol byť po ockovi? Možno sa Ti meno Jozef nepáči, ale keď Ti on odsúhlasil meno po Tebe, je logické, že by ho potešilo, keby to bolo aj naopak /možno aj z lásky k nemu 🙂/...A osobne poznám viacero mamičiek, kde takto fungujú - meno po ockovi aj meno po mamke a vôbec sa okolie nad tým nepozastavuje...a keby aj, čo ich do toho?
A pekné chlapčenské mená? Mali by ladiť aj s priezviskom...môj výber: Michal, Adam, my máme po manželovi Paľka..

dankaa78
7. máj 2015

my sme chceli Adama alebo Jakubka a narodila sa Lenka a Kristínka😉

lilimoni
7. máj 2015

Moja teta ma deti pomenovane po rodicoch a uz ako malu ma naucili hovorit ujo Laco, teta Katka, maly Lacko, mala Katka 😀 pride mi to ok 🙂

devicka
7. máj 2015

Matej 🙂

moncicip
7. máj 2015

Richard

lafamme
7. máj 2015

poznám manželov, ktorí mali rovnaké priezvisko! pre sobášom, takže žena sa volala rovnako aj vydatá a a majú obe deti mená po nich, Janka a Miro 😀 tá fantázia🙂, nakoľko sa mi nepáčia slovenské, Jozefa by som nedala, to je to nespravodlivé, keď má dcéra meno po Tebe.

bonaqa2013
7. máj 2015

Dajsa mi svete, tak bude Jožko. Veď aj to je pekné. moji švagrovci si tiež dali mená po sebe. Každé meno je pekné, ak sa pekne povie, alebo ak je nosiľ mená pekný aj meno je pekné....

zutera
7. máj 2015

Vojtěch-to je pro mě top🙂.Jinak mám Terezku a Elišku a nikdo jim jinak neřekne než Teris a Elis 🙂

zata2
7. máj 2015

erik

cica869
7. máj 2015

2 mena ktore by som nedala a ktore najviac na svete neznasam je Jakub a Martin do mna ide vtedy 100 certov vrazit jak to pocujem:D mne sa napr. jozef celkom paci ako aj Juraj, Oliver, Tomas ci Robert

petruska1212
8. máj 2015

My cakame Jakuba a myslim kazdy ma iny vkus. Baby tu poradia ale aj tak das take meno ktore je najblizsie k tvojmu sediecko. Keby kazda baba davala rovnake mena nebolo by to prilis pestre

maaaria3
8. máj 2015

Nedávajte deti po sebe a je to... ale ked to urobím ako žena, možem predpokladat, že to v budúcnosti bude očakávat aj chlap, nie? uplietli ste si bič veru.. ale zas, partner sa nad to može povzniet, je to o ludoch...
Ja mám nakoniec Ondreja a znova by som volila toto meno... a priezvisko má tiež T🙂

sisika
8. máj 2015

Nam pomohla s vyberom dcerka-jedneho dna sa pritulila k mojmu brusku a povedala: Mami-tu je Daniel-anjel.
Tak mame Daniela.
Uvazovali sme o Oliverovi-ale to sa jej nepacilo.
Prajem stastnu volbu pri vybere 🙂

snopkulka
8. máj 2015

... ja som pri oboch chcela meno PETER - po manželovi a svokrovi. Len manžel nechcel ani počuť 😀 😵

h2
9. máj 2015

JOZEF! 😉

flower72
9. máj 2015

Bendeguz. Pane Boze, ako chcu matky riesit situacie v zivote, ked meno si nechavaju odobrit na sieti... Co tak rozumne sa dohodnut s otcom dietata?

astonka
9. máj 2015

Tadeáš, Tomáš