Dohoda o úprave výkonu rodičovských práv a povinností k maloletému

petronelka47
30. apr 2020

Ahojte,
Chcem sa opýtat tých mamičiek čo si so svojimi ex spísali rodičovsku dohodu ako ste sa dohodli na stretávani .. neobmedzene, raz do týždňa, 2 x do týždňa alebo ako, ja to chcem svojmu ex navrhnut dohodu ,lebo však nežijeme spolu,malá ma 20 m výživné platí, ale o malú nejavy niaky extra záujem, stretávaniu mu nikako nebranim. Vďaka

ivn
30. apr 2020

ahoj, veď keď nemá záujem, tak čo chceš spisovať? neber to v zlom....ja som rozvedená, spísali sme rodičovskú dohodu, deti si bráva každý druhý víkend, piatok o 17 hod. a má ich do nedele 15 hod., ale nie je to jeho povinnosť, tak mi povedal právnik. On má povinnosť len platiť výživné, o deti sa starám ja a ak si ich vezme dobre, ak nie tak nemá za to nijaký postih...

hipuska
30. apr 2020

Presne ako píše
@ivn nie je to jeho povinnosť ale tvojou povinnosťou bude vždy dieťa na ten čas pripraviť, či príde či nepríde...čakať nástupena...byť tebou, tiež toto neriešim. Akurát by som si, ak nemáš, požiadala o zverenie do mojej starostlivosti. Mať radšej menej styku určeného súdom-vzdy sa dá dohodou rozšíriť na viac ako opačne...

petronelka47
autor
30. apr 2020

@ivn
@hipuska viem že to nieje jeho povinnost ,len mu nechcem v ničom na čo má právo branit

petronelka47
autor
30. apr 2020

@hipuska ta žiadosť o zverenie do mojej starostlivosti riešim sama bez ex alebo aj jeho k tomu potrebujem ?? Vďaka

mogaa
30. apr 2020

@petronelka47 je to dohoda medzi vami dvomi.....ak spolu dobre vychádzate a vieš že o dieťa sa dokáže postarať, tak kludne neobmedzene....ja by som tam uviedla podľa dohody.....mám napr.susedu čo žije s chalanom ktorý je rozvedeným dieťa žije s matkou a keď je choré - býva u nich....matka mu nebráni v styku s dieťaťom ale naopak dokážu sa dohodnúť kto z nich môže byť s dieťaťom keď ej choré, či nie je problém zavolať som chorá prosím ťa zober si k vám malú....takže ono to hodne záleží od vzťahu medzi vami a o tom či sa viete dohodnúť

mogaa
30. apr 2020

@petronelka47 samozrejme že k tomu potrebuješ aj ex - to bude normálne súdne pojednávanie kde sa určí komu zveria dieťa, aká bude výška výživného a aj kedy bude mať otec nárok na styk s dieťaťom

mogaa
30. apr 2020

@petronelka47 všetko tam určí súd

petronelka47
autor
30. apr 2020

@mogaa veď ja nechcem aby mám to určoval sud, preto ta dohoda,ex s tym nebude mat problem,nemame medzi sebou niake prieky,jemu na mne nezáleží a už ani mne. Napíšem tam podla dohody. Vďaka 🙂

sante81
30. apr 2020

@petronelka47 dohodou, nebránila som nikdy, však deti majú otca, ale za 4 roky ma nepresvedčil že mu na deťoch zalezi. A deti sú už vo veku kedy majú svoj rozum a z každého víkendu sa stala návšteva skoro raz za mesiac na pár hodín. A to u ňho nespali už rok

petronelka47
autor
30. apr 2020

@sante81 ved ani môjmu na malej nezáleží

simuskaaa123
1. máj 2020

Tak môj ex chodil pred súdom 2x do mesiaca. Ja som navrhla na súde v návrhu každý druhý víkend 14-18hod. Na súde zo mňa urobil kravu, čo mu bráni v styku. Zaujata sudkyňa mu dala 2x do týždňa oprávnené chodiť 15-17 a ak je aj víkend tak ten aj 9-11. Od súdu chodí raz do mesiaca, ale ja čakať musím.. Ja som musela dat hodiny aj dní keďže nikdy na dohodnuté stretko nedošiel a ani nedal vopred vedieť, že ti ruší

iivanah
7. apr 2021

Ahojte mamičky, kde prosím nájdem iba čisto Vzor rodičovskej dohody zatiaľ bez mimosúdneho procesu? Na google je toho veľa popísaného ale potrebujem iba čisto vzor/predlohu/šablónu takejto všeobecnej dohody.

Ďakujem pekne a s pozdravom.
Ivana