Vydokladovanie nákladov na maloleté dieťa

petronelka47
7. jún 2021

Ahojte.
Idem podávať návrh na zverenie malolet.dietata do osobnej starostlivosti matke a tym pádom aj výživné. Otázka znie bývam s rodičmi, náklady na byvanie si delíme ale stravu pre 3r. dieťa nakupujem ja zvlášť. Mám odložené aj bločky ,bude to stačiť? Alebo budú do nich kukať čo kupujem ? Samozrejme aj ja z toho jem...Alebo ako treba vydokladovat čo dieta zje? Hádam mi rozumiete. S ex už nekomunikujem,prestal platit,neviem čo robí. Doteraz platil 150€. O dieťa nejavý záujem,
čiže dieta ho nepozná. Ako mu dajú stretávanie?? Ako ja mu v tom nebránim.

patka06
7. jún 2021

Náklady na stravu napíšeš len sumu koľko za mesiac približne minieš.
Zdokladovať treba oblečenie, lieky, náklady na škôlku, prípadne ďaľšie záujmy dieťaťa ..napr, plaváreň, aktivity na voľný čas a pod.

petronelka47
autor
7. jún 2021

@patka06 mne ide o tu stravu, nieže mi povedia že zje veľa...

pribinak
7. jún 2021

@petronelka47 to sa robí približný priemer za mesiac.

Určite ti nebudú spočítavat koľko zje jogurtov a koľko baranov a koľko rožkov. Povieš približnú sumu.
Sudkyňa sa opýta či má dieťa nejaké diéty čo sa stravy tyka, alebo obmedzenia, teda či máš zvýšené náklady na stravu, napr či musíš kupovať bezlaktozove výrobky, alebo bezlepkove, alebo niečo proste špecifické
Keď povieš, že je zdravé a papa vsetko, tak ok.
Ak má diétu či nejaké špecifiká, prinesies papaier od doktora

patka06
7. jún 2021

@petronelka47 ak suma, ktorú napíšeš bude reálna a nie nejako premrštená tak to sudca akceptuje a ex môže hovoriť čo chce

mogaa
7. jún 2021

tak je jasné že ak dáš náklady na stravu na 5ročné dieťa 150 eur a dieťa nemá žiadnu špeciálnu diétu, tak 150eur len na stravu ti neuznajú.,,,,

petronelka47
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tomika
7. jún 2021

Mne nebolo treba nič vydokladovať... Platí 90€ na syna.Sudkyňa povedala že to je 3€/na deň, 12 ročný chlapec sa za to ani poriadne nenaje, a má byť ticho. Má šťastie že som viac nechcela. Na dcéru platil 40€.To 1,30€na deň, to mu zvýšila na 70€.A bez vydokladovania.

patka06
7. jún 2021

Ak nechodí do škôlky, tak tých 150 E priemerne mesačne je úplne reálna suma za komplet stravu pre 3 ročné dieťa
@mogaa

pribinak
7. jún 2021

@patka06 ešte nevieme aký má príjem a či má iné vyživovacie povinnosti, aj od týchto faktorov sa bude odvíjať výška výživného
Ktovie prečo ak platil dobrovoľne 150, odrazu prestal

patka06
7. jún 2021

@pribinak samozrejme to už posúdi súd
Autorke išlo o vydokladovanie nákladov na dieťa

petronelka47
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
7. jún 2021

@petronelka47 no nič, súd je v tomto prípade dobre riešenie. Budeš to mat na papiery. A od toho sa mizes odraziť.
Ak má jedno dieťa, ktoré má v starostlivosti, tak sudkyňa musí počítať náklady aj na ňu

petronelka47
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
7. jún 2021

@petronelka47 v každom prípade ak sú to mal. deti alebo študujú, tak majú nárok na výživné

petronelka47
autor
8. jún 2021

@pribinak veď ja nemám proti tomu nič

pribinak
8. jún 2021

@petronelka47 ja ti to píšem preto aby si počítala s tým že on to bude nižšia suma z ktorej bude sudca vypočítavať výživné

petronelka47
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
8. jún 2021

@petronelka47 to mi načo píšeš? To rieš s ním

petronelka47
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cacianka
9. jún 2021

Prečo žiadaš o rady a potom sama seba mažeš ?!

petronelka47
autor
10. jún 2021

@cacianka rady som nezmazala,zmazala som len svoje nevhodné komentáre 😁